Jakou značku lahvičky pořídit, když kojím?

binibeca
16. kvě 2013

Maminky mám dotaz.U prvního syna jsem toto neřešila,proto mě to teď zajímá a ráda budu za jakýkoliv váš názor,radu,tip...
Jakou lahvičku pořídit,když plně kojím a chci i nadále kojit...Chtěla bych nějakou ,která má savičku co nejvíce ,,podobnou bradavce,, aby se mi třeba neodstavil,že by chtěl pak už jen flašku a prso ne.Jakou používáte vy?

romcovaklarka
16. kvě 2013

@binibeca Zkušenost nemám, ale laktační poradkyně doporučují lahvičku Calma od Medely.

binibeca
autor
16. kvě 2013

@romcovaklarka děkuji podívám se na ní!

adelkaurso
16. kvě 2013

Jednoznačně medela calma!!!

Co činí Calmu odlišnou od ostatních?
Běžné systémy určené pro podávání mléka či výživy (láhev s dudlíkem) vedou dítě ke změně způsobu sání. Dítě si samo nemůže regulovat tok mléka, bývá velice rychle zahlceno, má problémy s pravidelným dýcháním a potřebným odpočinkem. Tento způsob podávání mléka nevyžaduje od dítěte úsilí, které je zapotřebí při sání z prsu (mléko z lahvičky teče samo). Proto dítě postupně ztrácí sací reflex a odmítá pít z prsu. Z uvedených důvodů bývá dítě často odstaveno od prsu a kojení je bohužel předčasně ukončeno.
Lahvička Calma je zcela odlišná, neboť byla navržena pro podávání mateřského mléka kojeným dětem. Speciální průtokový systém Calmy umožňuje dítěti pít svým vlastním přirozeným způsobem. Respektuje jeho rytmus sání, polykání, dýchání i odpočinku. Všechny tyto faktory mají velký vliv také na dostatečné okysličení jeho krve. Díky svým vlastnostem se Calma stává jedinečnou novinkou na světovém trhu.
Calma je s Vámi po celou dobu kojení
Pomáhá prodloužit období kojení.
Přináší volnost a pocit klidu kojícím matkám v době, kdy kojení není možné.
Speciální savička odpovídá tvarem a délkou bradavce, takže umožňuje dítěti snadný přechod od prsu k lahvičce a zpět. Velmi jemné silikonové zakončení savičky umožňuje dítěti pohybovat jazykem stejně jako při kojení.
Jedna velikost savičky po celou dobu kojení.
Možnost odpočinku při krmení přináší dítěti pocit klidu, takže frekvence dýchání a srdeční rytmus jsou stejné jako při kojení.
Jedinečný systém ventilace odvádí přebytečný vzduch z lahve a zabraňuje tak nadýmání dítěte.
Snadná údržba, hygienické použití na cestách.

ssassi
16. kvě 2013

@binibeca hm, prý i ta medela calma není vhodná a někde jsem něco četla i o žalobách, klamavé reklamě atd.... ale vím, že maminky, co chtějí lahvičku jen k dokrmení, ji berou. sama nekape a musí se opravdu tahat. mám ji taky - z dob, kdy jsem si naivně myslela, že se rozkojím. debilně se umývá a šroubování by mohlo být taky lepší. pak jsem přešla na avent lahvičky a zlatej avent

hofka1
17. kvě 2013

a chceš ji používat na co? Na mlíko? Medela Calma je super, taky jsem ji měla a kojila i dokrmovala jsem asi do 11 měsíce. Jestli na nějakej čaj nebo jinou tekutinu, to je podle mě fuk, tohle dítěti nezmění postoj k prsu, je to něco jinýho.

lv
17. kvě 2013

já kojila do 8měs, flašku dostávala pouze když jsem byla u lékaře, když hlídal někdo jiný a do 6týdnů na 1-2 dokrmování a flašky jsem střídala Nuk, Avent, Tommy Tepee, jí to bylo snad jedno 😀

dzejnab
17. kvě 2013

medela calma je super věc, ale pouze pro děti, které mají dostatek síly. Naše malá byla po porodu slaboučká, k prsu se přisála, ale takřka nic nevypila. Bylo nutné ji dokrmovat odsříkaným mlékem z lahve. Perfektně se nám osvědčila lahev chicco. Zkoušela jsem i Nuk - ta má pro ty nejmenší děti hrozně velkou dirku - malá nemusela vydat tolik energie a krásně se nadlábla - pak ale byla líná u prsu - láhev byla jednodužší

alisek
17. kvě 2013

@binibeca kojím a občas dokrmuji a zásadně medelou calma, to se na začátku vztekal že to neteklo jako u normální lahve (avent) ale ted z ní už pije hezky a na druhou stranu ale i dobře saje ode mně..což po aventce byl línej.

hofka1
17. kvě 2013

@dzejnab já dokrmovala asi tři měsíce stříkačkou, až potom jsem nasadila Calmu.

katkavfr
20. led 2015

Holky prosim nemate nekdo lahvicku medela calma.... ?? nabizim pro me nejlepe vymenou neceho z meho bazarku tady na konikovi 🙂

vierka71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vierka71
15. bře 2015

já používám yoomi kojeneckou láhev. Je to novinka na trhu. Super věcička 😅