Jídelní židlička plastová. Která ano, která ne?

zuzu_z
28. bře 2009

Ahoj maminky,
chtěla bych své kamarádce koupit jídelní židličku pro jejího právě narozeného chlapečka jako dárek. My jsme měli dřevěnou a strašně blbě se udržovala, v plasových se nevyznám, ale nechci tu IKEA, chtěla bych jí koupit nějakou polohovací, polstrovanou, s veselým vzorem pro kluka nebo neutrál...
Která je podle vás ta nej, podle vlastních zkušeností a nebo naopak kterou NE?
Líbí se mi PRIMA PAPPA od Peg Perego, Cam Campione, Pepe od Babypointu; ale jak jsem uvedla, vůbec se v tom nevyznám. Chtěla bych nějakou opravdu kvalitní, na ceně až tak nezáleží. Polohování pokud možno ne zároveň nohy a záda a určitě nějakou bezpečnostní zábranu mezi nožky miminka plus proti ujíždění atd.
Zkrátka kterou byste doporučily a koupily zase?

sarka_k
28. bře 2009

Ahoj, my zrovna vybíráme nějakou židličku a libí se mi od Patrona, vypadá na netu docela dobře, ale na živo jsem ji ještě neviděla... 🙂

radkar
28. bře 2009

Ahoj už tady to téma bylo. Já mám plastovou od babypiontu Fábula. Jsem s ní spokojená.

sonik05
29. bře 2009

zuzu: já jsem nakonec koupila Chicco polly, protože jako jediná plastová má nastavitelnou výšku opěrky nožiček. Vzhledem k tomu, že moje holčička patří mezi ty menší, volila jsem takto. Jinak od PegPerego ta Prima Pappa vycházela dobře i v testech ve stabilitě. Každopádně nemůžu říci, že by mi ta moje přišla nestabilní.

petka80
29. bře 2009

Taky mám Chicco a naprostá spokojenost, myslím, že splňuje vše, co jsi jmenovala. Plus dá se naklopit i tak, že dítě leží jako v lehátku, takže se tam dají krmit i nejmenší děti, co samy ještě nesedí.

mi.fa
29. bře 2009

Zuzu, my máme prima pappa a jsme maximálně spokojené. Můžu jen doporučit!!!

zuzu_z
autor
31. bře 2009

holky moc děkuji...vybrala jsem Prima Pappa 😉

konja
31. bře 2009

http://www.detatko.eu/zbozi/3135/Zidlicka-Babyp...

Já mám Fábulu a naprostá spokojenost!!! Má jednu strašně velkou výhodu - trn mezinožičkama je přidělanej ne z židličky směrem nahoru, ale z tácu. Prima pappa to má z židličky nahoru, nevím zda lze trn oddělat, ale některé židličky ho mají neoddělávací a to je pak blbý když už je dítě větší, třeba kolem těch dvou, tří let a už nepoužíváte tác, protože dítě jí už s vám u velkého stolu. Hrozí, že už docela dost velké a těžké dítě posadíte na ten trn! 😝 Fábula se dá taky polohovat do několika poloh, má ještě látkovou zmenšovací vložku pro menší mimi, dobře se s ní manipuluje, výškově nastavitelná, celkem dobře skladná a má i košík pod sedátkem, kterej si teda nemůžu vynachválit, protože nejenom, že tam máme naházené hračky s kterými si malá hraje, ale hlavně bryndáky a ubrousky na utření atd. Takže vše co při krmení potřebuju mám vždy po ruce. Já jsem s ní max. spokojená 🙂

radkar
31. bře 2009

no zuzu, tak židlička prima papa mi přijde zbytečně drahá. Nechci ti do toho kecat 😉 . Já mám teda taky tu fábulu a bohatě stačí. Mám jí přes net za 1800,-

luciska01
6. dub 2009

Taky by mě zajímal názor na židličku od Patrona! 🙂 Díky!

radkar
8. dub 2009

Ta židlička od patrona vypadá fakt dobře a koukala jsem na obrázky, že se dá hezky složit. To ta moje fábula takhle hodně složit nejde. Tak má ta Patronka polohovací i nožky, to ta fábula taky nemá. I když to mi zrovna nějak nechybí. Šla bych do ní luciska 😉

luciska01
8. dub 2009

radkar> Děkuju za názor! Je to těžký, kde prodávají Fábulu, tak je nej, kde prodávají obě dvě, tak jsou nej obě dvě😀 Ptala jsem se na rozdíl a paní mi řekla, že jsou nastejno, ale jak píšeš, asi bude Patron v tomhle lepší. Ještě jednou díky! 😉

marselina
8. dub 2009

taky mám záslusk na fábulu 😀 😀

soanpe
17. kvě 2009

holky a co pepe od baby pintu
nebo od chipollina grand comfort http://www.chipolino.cz/katalog/zidlicky ???

kapulet
17. kvě 2009

kdo by měl zájem my máme Cam Campione, a je bezvadná, koženkový snímatelný potak (pratelný v pračce), jsem s ní maximálně spokojená a s dřevěnou kterou jsme měli taky se to nedá srovnat, udržuje se velmi dobře a ikdyž to v návodu neuvádí, je možné oddělat poslední pultík (má pultík, ještě jednu podložku a nakonec dělenou podložku, takže když umažete a nestihnete pak uklidit tak na další jídlo prostě jen odděláte a zase baštíte) a celou židličku přisunout ke stolu, což je taky super. Mívají akce takže se dá koupit Za cca 2000 kč. My ji kupovali přes net a spokojenost 😀

soanpe
19. kvě 2009

tak jsem si osahala snad všechny židličky do 2500,-
viděla jsem jich na živo asi 7 a do všech jsem usadila Sofinku

(víc za ni nejsem ochotná dát)

chipilino 😖 plasty křehlé a takové celé jkoby vyběhané ...
patron bohemia-nosnost 2Okg, ale po důkladném ohmatání bych se tam asi bála dát i 12kg dítě

vítěz: Fábula 😉 polstry na pásech, zmenšovací vložka, stabilní, kolečka se dají opravdu zabrzdit, odkládací koš,polohování výškové i opěrky....

hlavinka
21. kvě 2009

Ahoj holky, taky jsem asi vybrala Fabulu. Ale ted jsou pry dva druhy, jenze mezi nima nevidim zadny rozdil, jen v cene. Mate nekdo tu novou, Fabulu plus? K obema typum je pry nejaka jidelni souprava zdarma, jedi z toho vasi mrnousove?

http://www.detskydum.cz/detail/babypoint-fbula-... starsi typ?
http://www.detskydum.cz/detail/babypoint-fbula-... plus

Dekuju za radu
🙂

konja
26. kvě 2009

Ahoj hlavinko 🙂 Tak já mám Fábulu (starší typ - žlutá) a jsem s ní 100% spokojená! Je super! Stabilní, lehce se ovládá, polohovatelná, trn je zespodu tácu, takže se ti nestane, že by si omylem na něj dítě posadila, košík vespod je prostě super, má díky tomu všechno po ruce. Já bych neměnila. 😉 Za tu cenu je to skvělá židlička 🙂

denisa31
23. črc 2009

ahoj, taky by mě zajímalo jestli je nějaký rozdíl mezi starou a novou verzí Fábuly, zatím jsem totiž nic neobjevila, maximálně tak obrázky

matilko
24. črc 2009

ahoj, aj ja mám Fábulu a som nadmieru spokojná. Podľa mňa sa nová a stará odlišuje len obrázkami, Fábula plus má ešte misky s príborom na papanie, miska je super, dá sa do nej horúca voda a jedlo vydrží teplé, čo oceňujem. Ja som si kúpila tú plus.

susik77
24. črc 2009

my mame taky Peg perego prima pappa a jsem max. spokojena 🙂 mala je v ni asi od 5.mesice jeste porad(ted jsou ji 2 roky)

misa83
30. kvě 2013

Ahoj holky, rada bych se zeptala, zda nemate nekdo jidelni zidlicku cam campione? Jde mi o to, jestli ten bezpecnostni "trn" mezi nozkama nevadi, kdyz je tam napevno? Neni lepsi mit ten trn primo na pultiku? Nemate s tim nekdo zkusenosti? Dekuju moc za radu!

akirchnerova
24. čer 2013

@misa83 tak já tedka taky vybírám židličku a teda zatím vůbec nevim..docela se mi líbí Patron Troll a nebo Fábula..ale právě nevim..jakou jste nakonec vybrala? Mě se právě moc ten cam campione nelíbí skrz ten "trn" ☹

misa83
25. čer 2013

@akirchnerova Nakonec jsem vybrala chicco polly rose a jsem s ni zatim spokojena, ale mam ji teprve asi 3 tydny. 😉

akirchnerova
25. čer 2013

@misa83 tak ta vypadá taky dobře..tak uvidím, kterou nakonec koupím..ale už se musím rozhoupat, pač už chci začít s příkrmama...🙂

katarinale
25. čer 2013

Ahoj, my máme Fábulu (synovi už jsou dva roky) a slouží pořád skvěle. Dá se dát úplně dolů, takže si na ní vyleze sám. U těch PegPerego by měl asi problém, když je tam ten klínek mezi nožkama na židličce.

marima
25. čer 2013

Ahoj, tak my mámy Peg Perego, a maximální spokojenost. Syn má tři roky a pořád v ní občas jí. Trn mezi nožkama se dá oddělat (drží jej pár šroubků). Syn si už před druhým rokem dokázal sám vylézt i s trnem a to jsem ji nemusela dávat dolů. Sundá si jen polohovací stupátko na nožky a po něm vyleze. Dcerku v ní krmím od prvních příkrmů... Takže u nás je vytížená, a to jsem ji kupovala před 2,5 roky už po jednom dítěti.... Pořád pěkná, potah se netrhá...Prostě super🙂)