• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jídelní židlička s 2v1 anebo bez 2v1?

11. března 2014 
Mám dotaz pro maminky zejména starších dítek :slight_smile: .
Uvažuji zda pořídit jídelní židličku, která lze potom rozdělat na stoleček a křesílko, takže by měla následně i větší využití. Objevila jsem asi tři druhy plastových a dvě dřevěné. Navíc se mě zdá skladnější než ta klasická. Zatím se přikláním spíš k té plastové, asi je líbivější a hlavně jde polohovat opěrka zad - u dřevěné pravděpodobně ne, ty plastové dvě v jednom se zase nedají polohovat do výšky. U těch plastových mě zase trošku děsí údržba a ten igelitový polstr, protože to bude asi upatlaný, anebo se začne trhat... Jenže do budoucna bych spíš chtěla do pokojíčku sedací nábytek dřevěný než plastový, samostatně vychází dětská židlička i se stolečkem kolem tisícovky, tak mi jde o to, zda to některá maminka opravdu využila anebo se to do té doby spíš rozpadlo... Anebo zda na tom nesejde, protože mimi třískat vším a počmárá všechno... (Uááá). Jestli si připlatit za multifunkční využití anebo zda to pak řešit dokoupením stolku a židličky zvlášť... Ještě bych mohla mít klasickou dřevěnou po mně :sweat_smile: , ale nevím nevím v jakým stavu by ji prarodiče vylovili ze sklepa... :fearful:
Díky za info :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2014 ve 02:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu rozkládací 2v1 mají v některých restauracích a kvůli zkušenosti s nimi jsem si ji nepořídila. Naši kluci jsou divoši a jak byla v restauraci židlička více používaná, trochu se rozviklala a stoleček se židličkou na sobě nedržely, takže se nám stalo, že se prcek zavrtěl v židli a židlička ze stolečku sjela. My máme v kuchyni jídelní židličku (babypoint fábula, teď už bude sloužit třetímu dítěti) a v dětském pokojíčku mají děti stoleček s židličkami z ikei. Upřímně, pokydanou jídelní židličku bych stejně do pokoje s kobercem nedala :wink:. A i u té plastové židličky je stolek, prostřední kreslil i na něm, když jsem něco dělala v kuchyni.
11. bře 2014 v 06:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 pokud židle ze stolečku sjela, tak to bylo špatně sestavené - při správném sestavení se to nemůže stát i kdyby to bylo rozvrzané tak, aby to drželo jen silou vůle - nohy té židličky jsou v zářezech na spojovací desce stolečku a o dost ten zářez přesahují, takže by dítě muselo i se židlí povyskočit cca 10 cm do výšky, aby to vytáho.

@agne měli (nebo máme) tu dřevěnou sestavu. Bez problémů přežila syna i dceru a dneska jim stoleček v pokoji slouží jako noční stolek - na židličku už jsou oba velcí. Pořád je to dost pevné a použitelné, ale máme opravdu dřevěnou sestavu, ne nějkou překližku. Já bych neměnila, ty plastové se mi nelíbily, dávám přednost přírodním materiálům.
11. bře 2014 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agne Máme dřevěnou. Co se týče konstrukce, je výborná. Je pevná, nepřevrací se, syn si do ní vyleze i sleze sám. Ve švu nám ale praskl polstrovaný potah, takže se chystáme na reklamaci. Uvidíme, zda to uznají.
11. bře 2014 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme doma židličku ještě po mně, stáří je cca 35 let, dřevěná, rozložitelná na sedátko s stoleček s kolečkama. Drží výborně, stabilní, jen jsme přidělali popruh, aby syn neprojel. U rodičů mám ještě starší snad 50 let. Má hodně podobnou konstrukci, stále stabilní, a také rozložitelná. U sestry Ikea vysokou židličku. Na údržbu je to jedno, hlavně umýt dokud neuschnou zbytky rozpatlaného jídla. Všechny se dají použít až když dítě samo sedí. Do té doby jsem krmila v dětské autosedačce nebo na klíně. U prvního syna jsem měla půjčenou polohovací plastovou a vadila mi odkládací deska - pultík. Na údržbu to vidím stejně.
11. bře 2014 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek