Jogurtovač - doporučíte?

kaccistar
1. kvě 2017

ahoj dámy.. premýšľam, že by som kúpila domov jogurtovač.. 3 deti by to predsa len asi stíhali jesť a urobili by sme si jogurt napríklad z makového mlieka atď.. ale, prosím o doporučenie, čo máte dom a s čím ste spokojné? Ďakujem 🙂

kaccistar
autor
1. kvě 2017

prípadne aj návrhy na recept sú vítané 🙂

sara84
2. kvě 2017

Delala jsem klukum, kdyz byli mali. Z cerstveho pknotucneho mleka a hollandie. A super, trosku ridsi nez z obchodu a hlacne mene kysely! S domaci marmeladkou. Nebo ja miluji s medem 🙂 ted mi lumpi nechcou mlecne ani videt. Max termix :( a sama 6 jogurtu za 3-4 dny nesnim, tak lezi ve skrini, ale hned jsem dostala chut!

kaccistar
autor
2. kvě 2017

@sara84 hmmmmm, no práve.. máme 3 deti a ja by som ho kľudne skúsila vyrobiť aj z iného rastlinného mlieka, ktoré si viem sama vyrobiť doma.. takže by to mohla byť zdravá varianta. Ale zaujímalo by ma, či sa to vůbec vyplatí, kupovať taký stroj. 🙂

hz
2. kvě 2017

@kaccistar Taky o jogurtovaci uvazuji, ale nejdrive si jej udelam doma v perinach, popr. koupim z druhe ruky https://www.bazos.cz/search.php?hledat=jogurtov...

sara84
3. kvě 2017

No ja mam prastary eta od mamky. Koupila bych urco nejaky z druhe ruky 🙂 a uvidite jak vam pojede 🙂 jestli deti jogurty jedi, pomuzete sve penezence a i planete od prebytecnych kelimku..

kaccistar
autor
3. kvě 2017

@hz @sara84 moc ďakujem za názory. Tiež to chcem skúsiť a hlavne ma láka výroba tých jogurtov z rastlinného mlieka, bez laktózy. Aj keď neviem, či by som to nejedla sama 😀 ale kluci majú radi tvarohovoé dezerty, pribiňáky a iné, tak asi to risknem a niečo kúpim 🙂

hz
3. kvě 2017

@kaccistar ja ted momentalne kojkam na bazos a premyslim, zda vezmu ten bez elektriny ci do zasuvky.
Jak se prosim delaji jogurty z rostlinnych mlek?napr.z mandloveho/ryzoveho? co se tam dava za breberky, ktere z toho udelaji jogurt?

kaccistar
autor
5. kvě 2017

@hz no práve, to nemám overené. Na internete som čítala, že sójový jogurt to urobí. Ale sója nie je pre deti vhodná. Okrem toho existujú aj probiotické startery, ktoré sa dajú kúpiť v lekárni. Ale ešte to hľadám, čo bude vhodné. Pretože by som chcela bez laktózy a mliečnej bielkoviny. Takže musím sa popýtať v lekárni na radu. 🙂