Kaše na noc lžičkou nebo v láhvi. Jaké máte zkušenosti?

mn.
22. únor 2010

Ahoj! Doktor nám doporučil na noc kaši. Všude píší, jak nejlépe lžičkou. Ale kamarádky radí radši flaškou. Zajímaly by mě vaše zkušenosti. Díky.

momin
22. únor 2010

Ahoj nechapu proc kasi..... 😅 ale kdyz uz davala bych ze lzicky... 😉 aspon si na ni zvykne a bude ti pekne papkat prikrmy... 😉
i kdyz ono je to blbe zrovna na vecer kdyz uz je mimi unavene .. ucit ho na lzicku... 😒
neviiim.....

kristipa
22. únor 2010

Ahoj, my dáváme kaši od začátku (cca od 4,5 měsíce) lžičkou. malej s tím žádnej problém neměl. jenom párkrát se stalo že už byl moc ospalej a nechtěl jíst a tak dostal plnou láhev sunaru. ale to opravdu jenom když se někde zdržíme a přešvihneme jeho obvyklou dobu ukládání ke spánku.

kveluse
22. únor 2010

mn. já bych byla radši pro lžičku, ale ten tvůj prďolka je dost maličký. Z láhve to bude si jednodušší, pokud z ní tedy vůbec bude chtít pít.

A proč má baštit kaši?

shaula
22. únor 2010

Taky jsem pro lžičku, zastávám názor, že vše, co není mléko nebo jiná tekutina, se dává lžičkou. Nicméně ve 4 měsících je dost brzo, možná si s ní ještě neporadí. A tak se přidávám k Momin - proč kaši? 😕 Hubne?

momin
22. únor 2010

a hlavne proc na vecer? kdyz uz kasi dala bych ji nekdy kolem poledne.. s kasi na noc mam moooooc spatne zkusenosti.... 😔

mn.
autor
22. únor 2010

Zatím kojím. Malý není žádný cvalík. Už jsem tu také řešila na diskuzi kaši s lepkem. Doktor doporučil kaši jednou denně. Myslím, že na noc to bude lepší. Protože od šestého měsíce budeme dávat zeleninku v poledne. Tak ať malýmu v tom nedělám nepořádek 🙂 Začneme příští týden, to Vojtovi bude pět měsíců a uvidíme. Jakou kaši jste dávali jako první? Nechci mu z počátku dávat kaše s ovocem, aby si nezvykl na sladkou chuť a pak odmítal zeleninku.

karolina11
22. únor 2010

Ahoj,dávala bych to pokud možno lžičkou, aby si zvykalo mimčo, pak mu půjdou lépe příkrmy. Já přikrmuji Honzíka už tak měsíc a měli jsme s tim dost problémy, aby se naučil baštit ze lžičky... Ale tím si musí projít asi každá maminka. Trvá to dýl, ale jakmile se to naučí, tak je to určitě lepší. Jinak kaše taky dávám a malej po ní lépe spí...

kristipa
22. únor 2010

my dáváme kaši večer od Nestlé Moje první kaše, většinou i v okolí dávají kaši večer, je pravda že pak začneš přidávat v poledne zeleninu tak aby to mělo nějaký řád🙂) jednou jsme zkusili nějakou ovocnou ale to nechtěl takže jsme se vrátili k té neochucené. kaši jsme začali dávat protože přestal přibírat ve čtvrtém měsíci.

jmisa
22. únor 2010

Já začala s příkrmama lehce před ukončeným 5 měsícem, když mu přestalo moje mléko stačit, a rovnou lžičkou. Kaši jsem zkusila taky, ale na spaní stejně nepomohla a navíc to na noc bylo těžké do bříška, takže jsem to dávala spíš ráno.

moravanka
22. únor 2010

my davame rano nestle moje prvni kase (kolem devate, v 6 rano ma um), a strouham ji do toho jablko nebo hrusku.

kveluse
22. únor 2010

no, mně třeba holky ani jedna kaše vůbec nechtěly a ani mě to nemrzelo a nemrzí. Není mi to moc sympatická každodenní večeře.

jsou i zeleninové kaše, jen nevím, jestli jsou určené pro takové prdíky. Možná až pro strarší kojence.

paulla
22. únor 2010

ahoj, určitě začni rýžovou, je lehce stravitelná, taky mám dobrou zkušenost s Nestlé - Moje první kaše mléčná rýžová. Malá po ní krásně spinká a nemá bolesti bříška. Dělám jí řidší a papá lžičkou. Pak ještě dokojím. Já zavedu kaši s lepkem až po 8. měsíci.

mn.
autor
22. únor 2010

Díky moc za zkušenosti. Takže příští týden začneme bojovat se lžičkou 🙂 A pak také dokojím.

joa.n
22. únor 2010

my take zacali po 4. mesici vecer kasi. Kacenka spatne pribivala, Dr. poradil dokrm lzickou a ryzovou nemlecnou kasi. Zacali jsme Sunarkou s MM, ted jsme stale na Sunarce nemlecne ryzove a davam uz Nutrilon HA.
Urcite lzickou, mimco si s tim poradi. 😀 Urcite to zvladnete... Drzime palce!

evik26
22. únor 2010

ja dávam kaši od 4měsíce začala jsem flaškou ted lžící a super taky používam nemlečnou sunar dřív ryžovou a ted výcezrnou ta výc zasití a líp mě i kaka

moravanka
23. únor 2010

dobre ranko
muzete mi nektera odpovedet, jestli z te ryzove kase nema mimco zacpu?
chtela bych vyzkouset, mala ryzi odmita, ale bojim se zacpy.

kocule
23. únor 2010

Moravanko, my z té rýžové parádně kadíme. 😀 😀 Jinak se mi ještě osvědčila hotovka Nestlé kašička rýžová od 4. měsíce, jsou to 2 krabičky. Dávám ji jen občas jako chuťovku a po tomhle se teda kajdí fakt parádně. 😀 😀 Doporučuju u zácpy, s malým to teda zamávalo. 😀 😀 😀

Jinak mi dáváme kaši do mlíčka v noci. Nedá se nic dělat, taky potřebuju spát a tohle jediné zabralo. 😝 Dávám ve flašce, lupneme a chrníme. Časem to odbourám a nechám jen na večeři, ale zatím to byl horor a byla jsem vděčná za každou hodinku. Dělám tu Sunarku rýžovou do mlíčka, hodně ředěnou, např. 210 ml mléka a k tomu 5 těch samých mlékových odměrek kaše. Do flašky. V noci mi totiž hlavně papají, přes den nechcou HA mléko a lítám celý den za nima, aby něco jedli. 😠 Klasickou kašičku budu dávat určo lžičkou. 😉

radka.m.
23. únor 2010

já bych dávala kaši určitě lžící,krom mléka a pití mi přijde normální jídlo jíst lžící,když dáš flašku,je to podle mne krok zpátky,my taky jíme lžící a ne ve flašce,ne?

rimmel
23. únor 2010

no nechapem akoze naco tu kasu takto skoro 😕

berenika39
23. únor 2010

ahoj, fajn je kaše Sinlac, může se dávát jako úplně první, funguje super na vyprazdnování, kamarádka ted stejně jako ty dostala od mudry radu, aby při plném kojení dávala kaši, nevím, je to divný, ale když nebude sladká, tak asi jo. Sice proto nevidím žádný důvod, nic moc jim ty kaše nedají, třeba jejn když potřebují dohánět váhu....s tím spaním je to všelijak, někomu to pomůže, někomu naopak. Dávala jsem kaši ráno na snídani, docela dlouho. Večer byl na lžičku už moc utahanej.

http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page...

kocule
23. únor 2010

Rimmel, my třeba nekojíme a potřebuju se taky vyspat. Lítat kolem dvou prcků je děs a v noci ještě horší. Někdy ani nevím, co je za den a třesou se mi nohy, jak jsem unavená. Domluvila jsem se s doktorkou, že klidně, když to trošku pomůže, ale příkrmy budou až teď kolem 5. měsíce až malá bude mít cca 6 kg. Navíc už nám mléko moc nejede, tak zkusíme něco nového. Jinak bych s tím nezačínala, pokud není důvod a mlíčko stačí.

brisalek
23. únor 2010

A co davate vecer, kdyz ne kasi????

rimmel
23. únor 2010

kocule ja som reagovala na autorku prispevku. ona koji.

kocule
23. únor 2010

Já jen pro vysvětlení, pochopila jsem. 😉 U kojeného prcka bych taky počkala. Pokud není jiný důvod, že nepřibírá, tak vlastně proč? Taky nechápu, za celý život toho nadlabe dost a dost. 😀 😀 😀

renat2
23. únor 2010

Zakladatelka diskuse sice kojí, ale jak píše, doporučil jí to doktor, tak snad ví, co dělá!! (A důvod může být jakýkoliv, a nemusí ho zde zveřejňovat).
Není to diskuse o tom, zda je brzo či ne, ale zda lžičkou nebo v lahvičce... 😉 (jen pro vysvětlení)

Jinam mn. bavily jsme se o tom, já bych dávala ze začátku lžičkou... 😉

rimmel
23. únor 2010

renat uz som si vdaka mk utvorila nazor na doktorov, jeden vravi jedno, druhy uplny opak, niekedy je fajn si najst aj vlastne zdroje informacii a nespoliehat sa iba na doktora 😉

momin
23. únor 2010

doktor ji kasi doporucil jednou denne! vecer je to nesmyls takhle brzo! Tak malicke deti to hodne spatne snasi! maly snese kasi na noc az ted!! ma 11 mesicu... a i tak ji delam hodne ridkou...
Ale zakladatelku nezajimal nas naroz na kasi,ale na to jak ji podavat.... 😉
A sem si jista ze kdyby malemu nedelala dobre prestane ji davat..aspon vecer.... 😎

brisalek
23. únor 2010

holky vim, ze je to mimo diskuzi, ale co davate malym vecer k veceri, kdyz ne kasi? Zeleninu nebo ovoce...? Nebo nic?

Pokud jde o lzickux flasku..me mala flasku nechce ani s MM, takze my davame lzickou.
Kase ji zadne problemy nedela, ale papa tak 40-70ml vic ne a tak 1,5 pred spanim. Ale na spani to take zadny efekt nema🙂.

petra.a
23. únor 2010

my sme zacali davat kasicku asi v 4,5 mesiaca a maly to hned bastil lyzickou a priznam sa, ze ma to ani nenapadlo dat mu kasicku do flase. Problem boli asi prve 3 lyzicky a potom to slo uplne nadherne. Papame kasicku medzi 16:00 - 17:00 kazdy den.

kveluse
23. únor 2010

Pěkný den,
brisalku, já jsem u první dcerky vařila večer zeleninu, pak když už to šlo, dostávala třeba i chleba s lučinou apod. Kaše jedla asi tak měsíc, takže od 8. do 9. měsíce.

Ta druhá je nechce vůbec, ale chutná jí bílý jogurt, takže večer vařím vločky nebo pohanku (rýži), smíchám s jogurtem a ovocem. To jí chutná a baští to pěkně. Známá vařila zase vločky a míchala je s UM.