Kaše na noc lžičkou nebo v láhvi. Jaké máte zkušenosti?

mn.
22. únor 2010

Ahoj! Doktor nám doporučil na noc kaši. Všude píší, jak nejlépe lžičkou. Ale kamarádky radí radši flaškou. Zajímaly by mě vaše zkušenosti. Díky.

tymothy
23. únor 2010

kveluse, tak já bych řekla, že té druhé dceři taky dáváš kaši - jen doma vařenou. 😉

rimmel
23. únor 2010

brisalek my davame a aj sme vo vasom vekudavali zeleninove alebo zeleninovo maskove prikrmy

plami
23. únor 2010

Ahojky my kaši dáváme od 4 měsíců také, začala jsem jí dávat také večer, aby byla zasycená, pak jsem jí začala dávat i ráno, protože i když malou kojím a už i hodně baští, ta kaše jí zasytí nejvíc...no a taky jsem jí chtěla učit na lžičku, ale moje dcerka je na akši strašně hrrrr a ta lžička jí prostě nestačila, onap otřebuje aby to teklo🙂 takže dáváme flaškou halvně ráno, večer už lžičkou, ale jak kdy, někdy má prostě takovej hladík, nebo jí bolí zoubky, že prostě lžičkou nechce a musí nastoupit flaška....jinak bych chtěla podotknout, že malá je zvyklá na dudlíka, na flašku, na prso a lžičkou jí přesnídávky a zeleninku zcela v pohodě, nedělá žádný rozdíly🙂 myslím že je to dneska moc preferovaný učte miminka hned na lžičku a nejlépe pití z učícího hriníčku, ale holt každý dítě je jeiný a každý dítě potřebuje něco jinýho....určo se flašky neboj a nezavrhuj jí, lžičkou se ti naučí jíst zeleninku a přesnídávku v pohodě🙂

mn.
autor
23. únor 2010

Ahoj! Kaši nám zkrátka doktor doporučil. Já mu plně věřím, tak dám na jeho doporučení. Vojtíškovi už bude 5 měsíců, takže v tom nevidím žádný problém. Zkusíme a uvidíme. Myslím, že každý si najde to své "nejlepší". Protože každý človíček je osobnost už od počátku a co platí na jednoho, jistě neplatí na druhého. A to, co chutná jednomu, třeba nechutná druhému. Zkusíme lžičku. V lekárně se poradím, jaká kaše bude nejlepší 🙂

Renat: Těš se, také vás to čeká 🙂 Jen mi pak povíš, co říkala vaše doktorka.

renat2
23. únor 2010

mn.: určitě dám vědět 😉 lžička bude určitě v pohodě, i když v případě potřeby může nastoupit lahev (což u nás kdyžtak bude boj 😀

blandik
23. únor 2010

Já jsem taky začala kaší:o) U nás večer moc lžička nechtěla projít - už na ní byl unavený. Začala jsem příkrmy v poledne, kdy byl ochotný lžičkou jíst. Pak ji snesl i večer.

luthien.k
23. únor 2010

Taky jsme začínali kaší, i když to podle poradců na výživu není to nejlepší, kaše jsou víceméně prázdné kalorie, žádné vitamíny, skoro žádné minerály... Zkoušeli jsme lžičku, ale to nešlo - večerní únava a učení se něčeho nového nešlo dohromady. Takže jsme skončili u flašky a jedem na ní do dneška (jen s kaší, s ostatním nemá s lžičkou problém, ale kaši jen z lahve).
Mimochodem, jako první kaše je nejvhodnější nemléčná rýžová rozdělaná v MM nebo UM, které dítě zná 😉

blandik
23. únor 2010

Luthien - neboj, příjde doba, kdy kaše začne odmítat. Náš má 16M a kaši už neměl snad 4 měsíce - tedy občas mu přídám do mlíka večer, když odmítne večeři, aby pak nebantoval o půl páté ráno, že má hlad. Stejně je zajímavé, že cca do těch 13-14 měísců snědl všechno, co se mu dalo /tedy, co už znal/ a pak najednou začal vymýšlet, že to nebo ono nebude...takže máme období, kdy nejí brambory, pak mrkev, pak květák, ačkoliv ho nedávno miloval....

luthien.k
23. únor 2010

Nestraš, já jsem nakonec ráda, že tu kaši na ty kalorie jí, páč do příkrmů není zrovna jako drak (hlavně do zeleniny s masem)... Ovoce, to jo 🙂

blandik
23. únor 2010

Neboj, až nebude chtít kaše, tak to už bude baštit kde co a instatní kaše už prostě jen nebudou dost dobré:o)) To nastanou časy, kdy odmítne oběd, který uvaříš a bude ukazovat na něco jiného.Ten náš je navíc docela jedlík, takže když něco odmítne a pak chce něco jiného a zase to odmítne, ale přitom se dožaduje jídla (ne že by nechtěl jíst, ale prostě chce něco jiného), tak je to docela o pevných nervech.

mataharyy
23. únor 2010

Ahoj,
tak já jsem malému kaši dávala od čtvrtého měsíce, byl na UM, tak nám to bylo doporučeno a dávala jsem od začátku lžičkou, tchýně teda skákala metr dvacet, že je na lžičku malej a blablabla 😝 , ale bylo to naprosto v pohodě, pěkně jedl, šlo to celkem fofrem (až jsem byla sama překvapena) a jak dojedl, napil se tak spal 😵 kde ty doby jsou 😅 ??
Myslím že čím dříve se naučí, tím lépe pro ně i tebe 😉 I tchýně to nakonec uznala (jinou možnost jsem jí ani nedala 😀 ). I další jídla později bylo snažší mu dávat, když už papal lžičkou, jen teď je to masakr, protože má zřejmě obd. prvního vzdoru 😖
Tak držím palce ať vám kaše šmakuje 😉

mn.
autor
24. únor 2010

Plami - uvidíme. Když to lžičkou nepůjde, tak bude flaška. Tchýně taky preferuje láhev, dokonce i na zeleninové polévky. Mně se to teda nezdá. Moje mamka zas říká, je to první děcko, máš spoustu času, tak to budete postupně trénovat.

sicinka
24. únor 2010

MN. Já ji dávala a dávám do teď v lahvi. U lžičky byl problém a/ podávat dot rychle, aby se mi dítě neuřvalo. B/ musela jsem pak tu kaši udělat výrazně hustou, aby na té lžičce alespoň něco bylo. Já jsem před krměním kaší měsících nekojila, jelikož jsem ji dělala z MM. Aleté kaše jsem dávala vždy kolem 200 ml. Pokud jde o pár lžiček, tak bych je dala lžičkou 🙂 Uvidíš jak se povede.

mataharyy
24. únor 2010

Z tchýně si nic nedělej, je to tvé mimčo a vy se musíte spolu sladit a ne tchýně 😠 Jak říkám mě furt říkala jsk co dělám špatně, že čtyřměsíční dítě nemůže jíst lžičkou že je to blbost a když jsem mu během krmení dávala pít z těch kouzelnejch hrnečků, tak taky měla plno řečí a teď chodí a notuje si jak je malej šikovnej, jak pěkně papá lžičkou (včera prvně úplně sám jogurt, no sranda 😀 ) a jak pěkně pije (už pije z normálního hrnku, pravda půl na sebe chrstne, ale půlku vypije 😵 ) atd. No nevím jak kdyby to byla její zásluha 😠
Ty sama si najdeš způsob jak ti to vyhovuje a na ostatní se vykašli 😉 Já to udělala po porodu a je mi nááádherně 😝 😀

wsmoulinkaa
24. únor 2010

v kýbli 😀 holky sorry 😉

kocicinka
24. únor 2010

Já jsem dávala kaši až v 8 měs. jako první příkrm(lžičkou), ale malý po ní nechtěl vůbec spát! A to mi doktor tvrdil, jak se po kašičce krásně spinká. Houby.

simicak
24. únor 2010

Tak zrovna nato jsem se dneska ptala na poradne 😀 A bylo mi receno,ze ne lahvi,jen lzici,ze by se mela mala ucit jist vsechno lzici a nebo si to sama drzet v ruce,lahvi jen tekutiny
Nic mene,,me mamka krmila kasi lahvi a jsem normalni 😀 Nase mala ji ne chce ani lehavi 🙄

fender
6. bře 2010

ahoj, my dáváme kaši od 4,5 měsíce, navečer a lžičkou. jede mu rýžová od nutrionu, tutéž od Hippu plive a nechce ji vůbec. nestlé mám koupenou, ale zatím jsme nezkoušeli.

senja
7. bře 2010

Kasi bych davala radeji v poledne. Nesmis zapomenout na moznost alergicke reakce. Asi tezko bys ji videla v noci, pokud se objevi a do rana uz muze zmizet. Nove prikrmy se vzdy zavadeji radeji drivejsi denni dobu. Neni potom tezke tu kasi se zeleninkou prehodit misty, dite neni dospely a nebude mit zafixovano, ze v poledne je zelenina a vecer kase. A davala bych to lzickou, pokud teda v to poledne. Ale kdyz prece jen vecer, tak z lahvicky, protoze ditko uz je unavene na nauceni neceho noveho, to ted pozoruji i na svemn prckovi. Tot muj nazor.
P.S. A davani kasicky na noc vidim jediny smysl jen v pohodli matky - aby dite se v noci min budilo, ale z lekarskeho hlediska... no nevim - nevim...

aponchie
7. bře 2010

kase je celkem k nicemu..vyzivove teda..obiloviny a vlakninu ma dite v jine strave daleko snesitelnejsi ..kasi davame obcas kdyz nestihame nebo nic nemame ,ale nic dobreho v tom nevidim..to mi prijde lepsi uz dat brambokasi teda nez obilokasi

mn.
autor
9. bře 2010

Tak už týden dáváme úspěšně rýžovou kaši Moje první kaše od Nestle. Malému moc chutná, papá pěkně lžičkou. Začala jsem pomalu, poprvé jen pár lžiček a teď už dávám téměř plnou dopručenou dávku od 4 do 6 měsíců a vždysní celou misku. Pak ještě dokojím a jde se spát. Celou noc nespí, za noc musíme jednou kojit.

achina
9. bře 2010

Ahoj, ja davam kasi ve flasce, mam variabilni dudlik od Aventu a je to perfektni. S kasi jsme zacinali na zac. 5. mesice kvuli prujmu, prikazala nam to doktorka a ja si to nemuzu vynachvalit. Maleho to krasne zasyti, flasku ma vypitou hned. Zatim davam stale jen ryzovou. Na lzicku bych se asi zblaznila, maly je strasne zivy, musela bych ho pak hodit do vany... 🙂

Ze by kase byla z vyzivoveho hlediska k nicemu, to slysim poprve... 😒

germik
10. bře 2010

mn. - tak to je fajn že si malý hned takto zvykol na lyžičku a na kašu ako takú 😎 Tiež nám doktorka ako prvý príkrm doporučila kašu po ukonč. 4 mesiaci, malá však mala po kaši bolenie bruška a budila sa ovela častejšie ako predtým... Aj teraz dávame kašu len raz za čas, už sme vačší takže nám to už problémy nerobí... Ale fakt len málokedy, malá má totiž v roku 12 kg a priberat z kaše fakt nepotrebuje.....naštastie jej ovela viac chutí mliečko

dejuska
22. lis 2013

@achina
variabilní dudlík? Právě že si lámu hlavu nad tím, jak dát malé kaši v láhvi ☹ V době oběda krásně papá ze lžičky zeleninové příkrmy, krásně otevírá pusinku, ale večerní kaše??? _To je peklo! Řve a řve!!! Zkoušela jsem udělat kaši řídkou, ale stejně to přes dudlík pořádně neteče a malá se vzteká ☹ Máme Tomme tippee láhve i savičky....
Jak ten variabilní dudlík funguje?

Děkuji

mimiveru
22. lis 2013

@mn. Určitě lžičkou 🙂 Sofi už také ochutnala první mrkev, koupila jsem zatím hotový příkrm, protože sní stejně trošku, tak nemá cenu se s tím patlat... a min. týden začala kvůli zoubkům špatně spát, tak jsem koupila kaši, ale zatím jsme jí nezkusily, tak nevím, zatím stále kojíme 🙂

achina
22. led 2014

@dejuska - jezis promin, ja sem ted vubec nechodim, tak se omlouvam, ze jsem neodpovedela. asi uz to nebude aktualni. U prvniho to bylo perfektni, nedala jsem na ten dudlik dopustit, nebylo mozne ho krmit lzickou !!!! druhe dite uz mi to moc nechtelo, ale on obecne nebyl milovnik kasi. Je to dudlik od Aventu, uricte budou vedet, pokud se zeptas nekde na prodejne. Klasicky dudlik na lahev, Je tam misto dirky takova obdelnickova skvirka a myslim 3 stupne rychlosti toku, zalezi jak otocis lahvicku k nosiku dietete. Pokud to das na nejvyssi stupen, tak kase krasne projde a dite je nakrmene hned. Parada. Ale kazdy to ma jinak, nekomu to treba nemusim vyhovovat. Tak snad jste to nakonec nejak zvladli.

dejuska
23. led 2014

@achina už máme koupený 🙂 🙂 🙂

beruskakulicka
16. dub 2014

ahojik dneska jsem dala male presnidavku a me prijde ze ona nechce tu lzicku porad jako by se ji navalovalo porad te me prosim dekuji

nofrona
16. dub 2014

@beruskakulicka my taky bojujeme se lžičkou, ale vydrž. nám se osvědčilo dát ze začátku jen ke rtům a on to vysál. hodně zdaru 🙂

lady742
20. dub 2014

Rozhodně bych nezačinala kaši, ale první zeleninku, pže pak ti tu zeleninu jist určo nebude-sladké.Navíc už vůbec ne přes flašku, je to jen pohodlnosti rodičů, že se nechtějí zdržovat, a znám případy kdy pak dítě ještě ve 3 letech pije z flašky, no děs.Tot můj názor. 🙂