Kovová či plastová lžička pro krmení mimin? A proč?

tiki
24. srp 2007

Holky, proč se používají na příkrmy speciální plastové lžičky? Kvůli poranění dásní? Já jsem o tom nijak neuvažovala a začala jsem krmit normální nerezovou lžičkou, mne je to podstatne sympatičtější než plast... Zatím teda problém nebyl...

majka07
24. srp 2007

tiki nevím proč, ale u Maju su zkusila kovovou aj plastovou takouvou zahnutější a řekla bych, že se jí z té plastové jí líp, asi jak je zahnutá 😉

vilca
24. srp 2007

Ahoj tiki, ty plastový lžičky jsou podle mě líp tvarovaný, takže se líp "vejdou" do pusinky... Teda aspoň ty, který používáme my😉

gedren
24. srp 2007

Ja mam takovou nejakou gumovou 🙂 (ladunka koupila v lekarne sadu a jednu mi dala) a krmi se tim suprove. Jako doplnek pouzivam plastovou, na kovovy jsme uplne maly Helce davali vitaminy (nas nejak v ty dobe nenapadlo, ze existujou i jiny lzicky 🙂) a myslim, ze ji ty hrany nebyly moc prijemny, ale to ma kazda lzicka jinak.

mobina
24. srp 2007

Taky je to asi šetrnější, když se brnkne o zuby 😉

zevina
24. srp 2007

tiki, pokud malé ta kovová lžička nevadí, tak není co řešit, ale vím, že kdysi jedna holčina psala jak jí malý pořád odmítá příkrmy a až po nějakém týdnu zjistila, že je to způsobené kovovou lžičkou, vyměnila za plast a bylo po trápení 😉

tiki
autor
27. srp 2007

Díky, holky. Zdíša baští docela dobře i s kovovou, nemůžu si stěžovat. Tak asi zůstanem u toho. Já těm plastům nějak nevěřím, určitě se za dva roky zjistí, že je to samý ftalát a olovo 😝 🙂 . Leda bych mohla vyřezat dřevěnou, ta by asi špatná nebyla, ale nevím, jestli budu mít čas 😉