Králičí biomaso pro děti. Koupili by jste ho?

esssi
25. lis 2009

Kdybyste měly možnost ho kupovat, určitě trochu dráž než běžné králičí maso, koupily by jste ho?

saska.t
25. lis 2009

ano je to velmi zdravy zdroj bielkovin...

tymothy
25. lis 2009

Určitě. Klidně i nebio domácího krmeného senem a travičkou. Bohužel tu možnost nemám... ☹

lenkabu
25. lis 2009

Nejradši domácího ,ale určitě i bio 😉

pancake
25. lis 2009

ja si myslim ze ked je domaci, tak je aj bio. 😉

murcos
25. lis 2009

najzdravsie a veeeeeelmi lahodne masko. aj chceeeem

kristi
25. lis 2009

miluju kralika, a nase mala taky....kralik je snad vzdycky tak nejak bio, ne?

tymothy
25. lis 2009

No nevím nevím...třeba ti králíci, které chová moje teta, jsou krmené jakýmasi granulema. 😒

kristi
25. lis 2009

mne by teda zajimali ti kralici, co nejsou bio,t o se chova jak?

kisska
25. lis 2009

kristi - to staci, ked ich napchavaju hormonmi aby rychlo rastli a priberali a atb aby boli zdravi...

granule nemusia znamenat, ze nie su zdravo chovane - granule su len susene a lisovane krmivo, co moze usetrit hlavne miesto... ale samozrejme, ze sa da do toho vselico primiesat...ale to sa da aj do zmesky...

a najradsej mam domace zdroje, lebo uz aj ne-bio kralik v supermarkete stoji nehoraznu sumu...

libka1
26. lis 2009

tak my mame nastastie plne kralikarne u babky, mala papa kralika od 6 mesiacov a chuti jej 😉 esssi myslim ze ked mas moznost kupovat ich je to super spestrenie jedalnicka aj ked nemam predstavu co moze stat bio kralik 😅

esssi
autor
26. lis 2009

Bioprodukt, resp. biopotravina je vypěstovaný postupy ekologického (biologického, organického) zemědělství, tedy bez použití umělých hnojiv, škodlivých chemických postřiků či geneticky modifikovaných organismů (GMO) a výrobků na jejich bázi.

Je možné vnímat bioprodukt a biopotravinu jako odlišné pojmy. Zatímco bioprodukt je surovina (nebo přímá poživatina), která může být rostlinného nebo živočišného původu, vzešlá z ekologického zemědělství, biopotravina je většinou zpracovaným bioproduktem.
Postup výroby
Při jejich produkci nesmí být užito chemických hnojiv, ošetřovacích prostředků a jiných látek, které narušují životní prostředí nebo se v něm přirozeně nevyskytují. Producent bioproduktů musí mít uzavřenou řádnou smlouvu o kontrole biokvality s úředně uznávanou kontrolní organizací, která u celého procesu výroby bioproduktu (provozovny, sklady, balírny, přeprava) kontroluje dodržování zákonem stanovených směrnic pro ekologické zemědělství. Základním právním předpisem, který v Česku upravuje zásady ekologického zemědělství, je Zákon 242/2000 Sb. o ekologickém zemědělství vydaný Ministerstvem zemědělství a Nařízení Rady EHS č. 2092/91. Kromě toho mohou mít jednotlivé svazy ekozemědělců vlastní směrnice upravující produkci, které však nesmí být v rozporu s výše uvedenými zákony a slouží výhradně pro další zvýšení kvality bioprodukce. V případě, že je producent certifikován jako bioprovoz a při výrobě soustavně a bez výjimky dodržuje předepsané směrnice, je oprávněn své zboží označit jako bioprodukt (biopotravina).

esssi
autor
26. lis 2009

Ono by asi stačilo nabízet fakt domácí králičí maso, ani by nemuselo být bio 😀

mama.wolfka
8. pro 2009

ja kupujem domáce, zdravo živené dúfam, teda predáva ich mamina, čo ich dávala aj svojim deťom, tak verím

inzerát som našla na biospotrebitel.sk - Ida Humajová

jituskak
12. pro 2009

já se přidávám. můj děda doma chová králíky, takže já dávám malýmu králičí maso. já osobně ho moc nemusím protože svýho času to u nás bylo jak v slunce, seno... 😀 ale je to libový zdravý maso. a taky vím, čím to krmíme 😉