Lahve Avent. Máte zkušenost?

pistalka.x
12. srp 2007

Ahoj holky, chci se poptat kdo mate jake zkusenosti s lahvema od Aventu. Ja na ne cetla samou chvalu, tak jsem je jeste pred porodem poridila pro pripad potreby a zrovna je jich treba protoze mam odrene bradavky tak odstrikavam odsavackou a chteli jsme krmit normalne flaskou moje mlicko ale prijdou mi uplne na prd. Kdyz jsem kojila tak to byla vzdycky kolem pul hodky i dyl. Kdyz jsem odsala moje mliko (80ml) a dala ji to z flasky tak to mela behem 10min v sobe a pak se mi akorat poblinkala. Taky jsme prisli na to ze se musi kontrolovat jak jsou utahnute. Jsou totiz dva zpusoby. Normalne utahnete vrch flasky s dudlikem, naklonite jako kdyz chcete zkusit teplotu mlika a ono to z toho srci jak kdyby tam byla dira jak po zlodejovi. Pak jsme to znova odsroubovali a znova utahli a uz to z toho akorat kapalo. Na to jak jsem na to cetla samou chvalu tak mi prijdou teda dost blbe jak tecou a kdyz se normalne utahnou ta se to pak jeste musi treba 3x odstroubovat a zatahnout a by to jenom kapalo a neteklo proudem.
Takze jake s tim mate zkusenosti? Je to jenom muj problem a nebo nas je vic? A nebo delam neco blbe...
Moc vsem dik za odpovedi!

monik111
12. srp 2007

Ahoj,
tak ja Aventacký lahve používám a jsem teda moc spokojená.Ale bacha na to jakej dudlík máš.Oni jsou očíslovaný a mělo by se začít tím kojeneckým s jednou dírkou a pak podle měsícu měnit.A to utahování se mi nějak nezdá toho jsem si nevšimla.Koukni na ten ¨dudel,mela by tam být na boku jednička.Pač ty další nají opravdu větší prutok.
Ale jestli chceš zachovat kojení až se ti ty bradavky zahojí,tak tu láhev rozhodně nepoužívej a krm stříkačkou.Nebo se ti pak malá nepřisaje.A to by byla škoda to zabalit jestli máš dost mlíčka.Tak mrkni na ten dudel,ale určo máš asi ten pro větší děti,pač ta jednička sotva protíká. 😉

krizulka003
12. srp 2007

Ahoj pistalko:
my jsme lahve od aventu používali hned od příchodu s porodnice a až na to utahování,jak píšeš,jsem s nima byla a stále jsem velmi spokojená.
dudlík má tvar bradavky takže mimčo ti potom neodmítá prso protože je to hodně podobné.navíc jsou antikolikové dudlíky takže mimísci se tolik nenahltají vzduchu.
jinak si myslím že kojení vždycky musí trvat dýl,miminko se musí víc snažit a z lahve mu to jde líp.proto to má rychleji v sobě.
tak to je má zkušenost,ale jestli nejsi spokojená,určitě vyzkoušej jiné značky.

pistalka.x
autor
12. srp 2007

monik111: ja prave ten dudlik s jednickou mam. ALe prijde mi ze se to do ni naleje behem 5-8min a pak se z toho poblinka, mozna je nase prdola extra savec protoze fakt hodne saje. PRvne jsme zkousely ty lahve ale ted to delame pres tu strikacku pres prst.

drago
12. srp 2007

Ahoj pistalko. Já používám Aventy od začátku a jsem spokojená. Na začátku jsem je používala na odstříkané mlíko, když manžel hlídal malou, pak jsem částečně kojila a dávala UM, malá mi neodmítala prso. Zkoušela jsem i dávat mlíko z láhve od chicca a to bylo hrozný tak jsem se radši vrátila k Aventu. 🙂

lottie
12. srp 2007

já jsem zkousela dávat mm z aventovské lahvičky poprvé, když byly malé 2 měsíce a nešlo to. nevypila nic, tak jsem to přelila do "obyčejné" lahvičky s úzkou savičkou a v pohodě. s tím závitem by mě to nenapadlo. možná byla ta savička 1 prostě malá, nevím. každopádně obě avent lahve jsem dala těhotné sestřence a nedostaly další možnost😀 a když jsem pryč, pije moje mlíko z té obyč lahvičky. a na kojení to nemá vliv, i když je to celkem často a ten dudlík není nijak "anatomický".

aknela
12. srp 2007

Ahoj pistalko, ja jsem sice lahve avent nepouzivala od zacatku, ale az od tretiho mesice. Mala si na avent zvykala pomalu, protoze ostatni lahvicky opravdu tecou pomaleji. Zkus ji delat prestavky (male) a ona si zvykne. Ja jsem vyzkousela snad vsechny typy lahvicek od nuku a nebyla jsem vubec spokojena. Avent mi prijde o hodne lepsi i dele vydrzi. Pokud vsak kojis, nedavej lahvicku i kdyz ti tvrdi, ze ma tvar zenskeho prsa. Dite je pohodlny a casem by mohlo prestat chtit byt kojeno (toto je jen muj nazor a mam takove zkusenosti).

nikka.vo
13. srp 2007

Ahojky,jestli jsem to pochopila dobře, tak máš dudlík s označením 1+ 😕 ???

Existuje 0+ a ten teče pomaleji, ale nediv se když kojené miminko po flašce blinká, přeci jen bylo zvyklé, že se musí jóóó hodně snažit a pilo pomaleji a teď mu to do krku teče skoro samo 😀 Já mám ještě ten dudlík 1+ a po tom se mi Dominik vyzvracel obloukem 😖 , teklo to do něj až moc rychle. Ale už si na něj taky zvykl.
Jinak mi přijde, že doba vypití 80 ml za 8 minut je tak akorát, si myslim. 😉

konoupek
13. srp 2007

Tak my taky nakoupili Aventky,ale malá z nich nechtěla pít ani za nic,vyzkoušeli jsme všcheny možný dudlíky a nakonec nám pije z obyč lahve od campol babies a nejměkčím dudlíkem,jen nemůžu sehnat náhrádní,stejně tak měkký,takže to kupuju i z lahví.Ale není to drahý,takže pohoda.A s tím šroubováním to máš pravdu.Měla jsem 0+ i 1+ a někdy to kapalo a jindy z toho crčelo mlíčko proudem.Taky mě to štvalo,ale malá si to vyřešila sama,takže je napoužíváme a leží nám to tu doma 😝

konoupek
13. srp 2007

Jo jinak myslím,že 80 ml za těch 8 min.je fakt normálka,jak píše nikka 😉

franti
13. srp 2007

ahojky...mi pouzivame este doteraz vsetko znacky Avent aj siditka...maly ine vobec nechce...a tiez mozem Avent len chvalit. Je pravda, ze s jedinym co sme mali problem je kuzelny hrncek so savickou, ten pretekal pri nakloneni aj ked nemal. Myslela som si, ze ho zle zatahujem, ale nedavno som kupila este jeden a ten funguje uplne perfektne tak ako ma...ani kvapka nepretecie ked nema...tak teraz neviem, ci ten prvy bol chybny vyrobok, alebo co... 😕
pistalka ty potrebujes pre malu ten dudlik 0+ ako pisu ostatne, potom to mliecko pojde pomalsie, ale tiez sa priklanam k nazoru, ze ak nemusis, tak flasku nedavaj, radcsej tu striekacku...vela zdaru. 🙂

pistalka.x
autor
14. srp 2007

tak jsem se dneska koukala a na dudliku je sice cislo 1 ale na krabicce bylo oznaceni 0+ takze si myslim ze mame ten spravny dudlik. Koupila jsem to jako takovou tu "startovni sadu" pro novorozene.
Pres tu strikacku jsme to vydrzeli par dnu ale uz krmime z flasky kdyz nekojim. Delam ji mezi tim prestavky a jde to docela dobre takze snad si taky uz zvykla. A jinak kdyz kojim tak mi prso neplive. Mam to ted tak pul na pul.

Jinak moc vsem diky za nazory, zkusenosti a rady 😉

nikka.vo
14. srp 2007

aha, tak máš správný... 😲 tak to nevim.

S tou flaškou taky nevim, když jsem kojila, tak jsem dávala v tom vedru i čaj z flašky a Dominik mi po pár týdnech začal ke konci brečet a vztekat se a po asi dvou týdnech jsem už nekojila. Buď ta flaška neměla vliv a prostě jsem to mlíko už ztrácela, nebo byl Dominik zvyklý, že z flašky se nemusí snažit sát a to zadní mlíko, které jde vysát hůř, už byl líný snažit se a tak se mi začalo mlíko strácet i kvůli tomu. To nevim.... 😖
Těžko říct...

kili
14. srp 2007

pistalka, skús kojiť cez klobúčiky. To ti bude chrániť branavky a aj malej sa z neho bude piť ako s flašky a nebude vyplúvať. Tiež mlieko nepotečie tak rýchlo.

pistalka.x
autor
15. srp 2007

Tak musim rict ze mazani lanolinem a chozeni bez podprdy je asi nejlepsi na zahojeni bradavek, teda u me to fungovalo asi do 2dnu uplne super :o) Takze uz zase kojime. Kazdopadne jeste jednou vsem dik za info o lahvich.

iza
18. srp 2007

holky dík za tuhle diskuzi...taky jsem si všimla že to nějak moc teče(a to mám dudel 1) avůbec mě nenapadlo, že to mám utáhnout jinak ..tak to hned večer prubnu 😉
Jinak náš prďola vyžahne 90tku asi tak za 10minut..a neblinká ,jen krká 😉
Jo holky všimly jste si taky, že ty lahvičky mají udělanou blbě tu odměrku? Manžel na to přišel, protože jsme původně krmili přes prst stříkačkou a tak jak nasával to mlíčko tak zjistil, že to nějak poměrově nevychází .jo a mám ještě dotaz...dáváme malýnu Nutrilon 90ml(3odměrky)..no a ono to vždycky nabyde...tak nevím,jestli mu mám dát vypít všechno(je to pak tak 105ml) nebo ten zbytek odsát stříkačkou a vylít

bledulka
18. srp 2007

ahoj holky,k tomu Aventu a špatnýmu utáhnutí-nejsem si jistá,ale mám pocit,že se to někdy udělá jak je teplé mlíčko-tak tam je vyšší tlak a proto to stříká.Tím jak se lahvička otevře a znovu zavře,tak se ten tlak vyrovná a mlíčko teče normálně-resp.kape

monik111
18. srp 2007

iza:pokud ti to prcek zbaští tak mu dej dodlábnout. 😉

pistalka.x
autor
18. srp 2007

tak jsem zase u odsavani, asi u toho uz zustanu, terka mi nejak odira bradavky :o(
bledulko my to zkouseli i se studenou vodou a fakt asi zalezi na tom utahnuti protoze to z toho srselo i kdyz tam byla studena voda, staci odkroutit a pritahnout znova a je to lepsi. Ale obcas to musim delat 3x, to me pak naprdne jak to vyrabeji, mozna to nedela na "sunarovym" mliku to je asi hustejsi bych rekla.

kili
19. srp 2007

ja som si tiež všimla, že na každej flaške je tá odmerka úplne iná. Na jednej som mala 70ml, keď som to preliala do druhej bolo 80ml a keď som to napokon zvážila, tak bolo 75 😀
Tak vždy radšej (najmä keď miešam UM) vodu odvážim.

s.arik
19. srp 2007

a krmíte někdo přes prst injekční stříkačkou? Je to asi o hodně větší piplačka než držet mimču lahvičku, že? Ale já chci kojit a krmit jinak bude jen občas hlídající manžel...nerada bych dítě mátla lahví 😒

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
krizulka003
20. srp 2007

mgdo27: ten originální kartáč mám taky,je supr.nevím ale jak ho čistit...snažím se houbičkou ale moc to nejde...vyvařit se ho bojím...PORAĎ 😖

majka07
4. zář 2007

ahojky, no já zkusila lahve avent a bohužel nic moc. Jelikož měla Maju problémy zkusili jsme snad všechny druhy 😀 i tu regulovanou savičku, že prý pláče u jídla že to neteče 😒 no tak i na ten nejmenší proudíček to nešlo, asi by se udusila 😒 takže s touto značkou dobré zkušenosti nemám 😖 jsem zvědavá na ten magický hrníček, dostali jsme ho, tak doufám, že alespoň s něčím to bude ok 🙂

schnek
4. zář 2007

Ahojky,
my s Aventem spokojení nejsme, tedy s lahvičkama, odsávačka byla super. Malej z nich vůbec netahal, jenom tak dudlal. Nejvíc se mi osvědčila MAM ultivent a Nuby antikoliková. Obě mají ventilek ve dnu, takže to malýmu teče souměrně, jak tahá. Taky obě maji širokou savičku, takže "imitují" kojení. Při přechodu na UM jsme vyzkoušeli všechno možně, protože ze začátku nám ho vůbec nechtěl pít a s těmahle jsem fakt nejvíc spokojená, na ty se chytil a pěkně bumbal 🙂

kalo
5. zář 2007

Holky, jak jsou na AVENT lahvičkách očíslované dudlíky...podle měsíců??? Mám 2 měsíční holčičku a lahvičku jsme dostali darem..je na ní dudlík č.2. Je to vhodná velikost nebo mám koupit menší?

kalo
5. zář 2007

dodávám ještě, že malá ještě nikdy z lahve nepila...pořád byla jen kojená. (Ale teď, protože má ve 2 měsících jen 3,20kg, tak nám DR. doporučila 1 denně na noc přikrmit)
Jestli není lepší malinký dudlík, aby jí to trochu připomínalo malý proud z prsa...??

pho
5. zář 2007

Ahoj, my jsme začali přikrmovat ve 4 měsících. Nemám moc dobrý vypuzovací reflex z prsu, mlíko mi rozhodně samo neteče ani z prsu nestříká při kojení, takže malý musí dost sát a když jsem mu dala cumel se 2 otvory , ten s číslem 2, který je poro tento věk tak se zalykal a polykal hrozně vzduchu. Tak jsem zůstala u novorozeneckého s číslem 1. Ten používáme doteď, jen na nutrilon comfort, který je trochu hustší jsme používali dudlík se dvěma otvory ten, co máš ty. Ten cumel s variabílním průtokem není moc dobrý, mléko z něj teče moc. Je fakt asi až na kaši nebo nevím. Kámošce z variabilního malý nechtěl pít, pak mu koupila se 3 dírkami a piji v poho. Ten dudlík č. 2 rozhodně vyzkoušej než koupíš nový, třeba bude OK jestli je malá zvyklá, že ti mlíčko teče hodně. Kdyžtak si kup menší. Na spránkách www.porodnice.cz je poradna dealerky Avent, můžeš tam psát pokud ti něco není jasné, ale není nad vlastní zkušenost. Ale můžu říct, že bych znovu do Aventu asi nešla, vše je dost drahé a cumle i držátka k hrnečkům atd. Koupíš jen po 2 kusech.

macanet
5. zář 2007

Ahoj my koupili dvě AVENTKY a malá je nechce, špatně se jí z nich pije a mlíko teklo po bradě, takže dáváme klasický dudlíky . Jinak dírky na AVENTU jsou očíslovaný a záleží na tom, jak dítě stíhá, Adélka měla 2 a nestíhala polykat, chce to vyzkoušet 😉

kalo
5. zář 2007

Takže čísla dudlíků jsou podle dírek, jo? Tak díky za radu, vyzkoušíme! 🙂

franti
5. zář 2007

ahojky...iba tolko, ze bledulka ma s tym zatahovanim flasiek pravdu...ja s tym mam rovnake skusenosti...a tiez doporucujem original kartac avent...ja som ho cistila vzdy pod horucdou tecucovu vodou a ked uz bol zniceny kupila som druhy 😉 . a musim sa este zastat tych variabilnych dudlikov od Avent...ja som bola voci nim skepticka, ale ked sme presli na Nutrilon 3, maly mi mliecko nedokazal zo 4 dudliku vytiahnut. Nutrilon 3 je totiz o nieco hustejsie mlieko ako tie predchadzajuce. tak som vyskusala vsetky mozne dudliky a flasticky inych znaciek a maly neprijal ziadnu...nakoniec som objednala ten variabilny dudlik a uplna parada...zase krasne pijeme a bez rozculovania. 🙂