Lahvička na pití pro 3leťáka, poraďte

ivaanka
10. lis 2013

Ahoj holky,
zajímají mě vaše zkušenosti s lahvičkama na pití pro větší děti. Klukům je 2 a 3 roky, z klasické savičky už pít nechtějí, ani se mi to nezdá vhodné, ale mám problém s výběrem lahvičky. Za poslední rok jsme jich měli snad 15, z DM, z Tesca...buď to má takový ten vytahovací patent - to za chvilku ukousnou, ulomí se to nebo brčko, které rozžvýkají. Všechny vydržely max 3 týdny a všechno to stojí kolem 200 ☹ Jde mi o lahvičky na šťávu, hlavně když někam jdeme, doma pijou z hrnečků, ale občas se pobryndají, takže na ven to není k ničemu. ¨
Poradíte nějakou odolnou lahvičku?

ev.ka
10. lis 2013

Nejlepší je kupovat minerálku s uzávěrem proti tečení (pozor, ne všechny je mají), cena 13-20 kč i s náplní 😉 není problém za pár dní vyměnit lahev (používám déle jen ten uzávěr a lahve měním).
Např od Kubíka Waterrrr nebo i Lidl má takovou červenou s džusem a jiné...

ventilkova
10. lis 2013

Ja mam tedy vyzkouseny nekapajici hrnecek od Aventu... Malemu je sest, davam mu ho k posteli na noc, kdyby se vzbudil a mel zizen, aby se nepolil a nebo si to nevylil do postele... Pouzivame ho od doby, co prestal pit z lahve... Ne ze by mel jeden celou dobu...ale je to prakticky neznicitelna vec

schnek
10. lis 2013

co zdravá lahev? za pár korun se dokoupí náhradní špunty, víčka, těsnění... já jsem s ní moc spokojená 🙂

hojda
10. lis 2013

Za mě taky zdravá láhev 😉 Dokonce už se na ní prodávají i krycí víčka!

kapljhgf
11. lis 2013

ja bych udelala kombinaci doma by pouzivali ten nekapajici hrníček a ven na hriste bych jim vzala nejakou tu lahvičku od kubika

amabilis
11. lis 2013

@ivaanka Jak už se tu psalo Kubík Water má uzávěr s membránkou a pak třeba malé vody Rajec. Kubík má širší hrdlo, kdežto rajec klasické, takže já mívám pořád minimálně jeden uzávěr s membránkou v kabelce a když se mi stane, že zapomeneme lahev, tak mám rychlé a jednoduché řešení, stačí koupit jakoukoliv vodu. My mívali hrnečky NUK, ale už jsem je odbourala, párkrát mi to děti venku ztratily a není to úplně levná záležitost. Už je nepoužíváme ani doma, kombinujeme tyto lahve a klasický hrnek, kam dávám normální brčka (taky to hned rozkoušou). Tím zajistím, že opravdu pijou, brčka je baví. Jinak děti mám navyklé na vodu, jen občas si ten starší dá něco jiného. Malá a o nic jiného nestojí.

http://www.rajec.com/files/Images/PRODUKTY/kysl...
http://www.traffic.cz/images/large/V2822.JPG

llluckaaa
11. lis 2013

@schnek Jak funguje ta zdravá láhev? Jak se otevírá vršek, zda se tam dá dát horká voda, zda je netekoucí...
Předem děkuji za odpovědi. 🙂

My máme netekoucí flašky od Aventu a jsme spokojeni. Jen přemýšlím, že bych už koupila něco, co se bude víc hodit pro větší děti.

hofka1
11. lis 2013

@llluckaaa jako klasická cyklolahev, špuntík vytahovací .. horký tam neleju, na to mám termosku. Netekoucí je, pokud jsou všecky součástky v pořádku, špuntík je silikonovej, dá se vyndat, umejt, ale taky ožužlat okousat a pak teče a je zralej na výměnu🙂
http://zdravalahev.cz/ i na FB

lenjii
11. lis 2013

Já budu používat tyto ahve popř. zn. Avent. http://www.malewo.cz/lovi/products,hrnicek_360....

usounek25
11. lis 2013

Ahoj, obě děti pijí z lahví od Kubík Water, starší syn si uzávěr odšroubuje, malá pije z toho pitka s membránou. Mají je i doma, malá totiž ráda vylívá a kdyby měla postavený klasický hrneček nedopadlo by to dobře. A jinak také rádi pijí brčkem, ale Nela je rozkousává.

llluckaaa
11. lis 2013

@hofka1 A dá se z ní pít i v leže? A špunt je vytahovací asi rukama nebo zubama, že?

schnek
11. lis 2013

@llluckaaa to samý, co @hofka1 😉 horký tam neleju, špunt je vytahovací, pokud je zaraženej a máš těsnění pod víčkem, tak nic neteče, díly jsou na to za pár korun. Špunt se dá vytáhnout rukou i zubama.

@lenjii ta je fajn, jen se po chvíli ojede ten silikonovej pásek a pak netěsní... měli jsme ji, poprve super a pak to pomalu začalo protýkat, takže bacha. A nejsem jediná s touhle zkušeností.

ivaanka
autor
13. lis 2013

@ev.ka @ventilkova @schnek @hojda @kapljhgf @amabilis @llluckaaa @hofka1 @lenjii @usounek25

Holky, moc vám díky všem za rady, zkusím tu zdravou lahev. Vůbec jsem to neznala a líbí se mi. Jednak české, jednak hezké a hlavně se dají dokupovat součástky 😀 Už mám objednanou s bagrem, bude mít určitě úspěch 😉