Lahvička pro novorozeně. Jaká je nejlepší?

yasmin07
26. lis 2007

Ahoj všem, ráda bych vás poprosila o radu, jaká lahvička pro mimčo je nejlepší. Myslela jsem, že výběr je jednoduchý, ale v obchodech je spousta lahviček, s tím, že každá je ta nej.. 🙂 Docela mě zaujaly lahvičky Avent s tím, že sání je podobné jako z prsu, i když jsou samozřejmě dražší. Nějak se v tom neorientuju, ale uvědomuju si, že výrobce se snaží vždy maximálně věc vychválit a nerada bych investovala do těch nejdražších věcí..

pucik
27. lis 2007

ahojky, my jsme si koupili startovací sadu Avent 4 lahvičky, 2x 125ml, 2x 260 ml, + náhradní dudlíky + kartáček a jsme maximálně spokojení, nestalo se , že by blinkal, vždy krásně krkne a je v poho, mohu jen doporučit

brisalek
11. kvě 2009

Ahoj, take bych rada informace o zkusenosti s jednotlivymi znackami lahvicek. A take o tom, jestli nekdo koji a obcas krmi z lahvicky....Co znacka tommee tippee??

boglarca
11. kvě 2009

Ahojky, my používáme Lovi od Canpol, ty si nemůžeme vynachválit. Občas Avent, ale ten až po prvním roce, do te doby z něho nechtěl pít. Teď u druhého prcka jsme vyzkoušeli Sauvinex a ten byl přijat s otevřenou náručí.

marselina
11. kvě 2009

taky máme lovi od canpol,jsou vynikající.máme jak 150ml tak 250ml.

soanpe
11. kvě 2009

od narození miminka nedám dopustit na

http://www.malewo.cz/obchod/productslovi.htm

hodně jsem toho prostudovala, ohmatala atd.

Avent, Tomi Tippie ... mají dost tuhé savičky.

Tyto jsou z velmi měkkého silikonu, které se při sání nathují a simulují tvar bradavky.

Málo lidí je zná, ale komu jsem je doporučila,tak u nich zůstali. Vhodné jsou i pro miminka se slabým sacím reflexem.

peppapig
11. kvě 2009

nase M byla spokojena s avent lahvickama a prislusnyma nasadkama dudliku🙂
Zkusili jsme Tommee Tippee, ale hrozne ji to teklo bokem atd, takze velky zklamani

smardik
11. kvě 2009

super jsou lahvičky MAM, ještě jsme zkusili tommee tippee - malý ji pořádně neuměl vzít do pusy ale časem se to naučil a pil z nich hezky, pak jsme vyzkoušeli MAM a s tou nebyl problém 🙂 a chtěl ji tak používáme je. conpol babies co radí soanpe mi malý nechtěl, zkoušela jsem od nich 2 když byl malý asi tak před 14dny a taky ne, takže za nás nedoporučuju a avent ted máme ted a moc se mu taky nelíbí

blani2
17. kvě 2009

Ahojte holky,

prosím o radu. Chystám se nakoupit lahvičky lovi od canpolu a tápu, jestli normální nebou rovnou samosterilizující. Má cenu jich moment. kupovat víc nebo zatím stačí 1x 150ml a 1x 250ml?

Moc díky předem 🙂

blani2
17. kvě 2009

a ještě jeden naivní dotázek...jsou lepší plastové nebo skleněné láhve?? 😉

soanpe
17. kvě 2009

sklo drží líp teplo, ale jsou těžké

na canpolu ulítávám, ale samosteriliz.lahev je blbost. má navíc jen mini kleštičky na manipulaci s dudlikem

lahvičky ti nebudou stačit , ale ty už víš, že nebudeš kojit?
já mám 4x 150ml
3x 250ml a ale dvě si nechávám, až bude Sofi větší

jinak i při tomhle mnošství mi připadá, že furt meju a sterilizuju v mikro. 😀

soanpe
17. kvě 2009

jinak aventkama ti neproteče nutrolin comfort 😠

soanpe
17. kvě 2009

vzteky jsem je prodala za pár korun 😠

matilko
18. kvě 2009

Ahojik!
Ja som si kúpila lahvičky nechtene už pred pôrodom a to tak, že som kúpila odsávačku Avent Isis, ku ktorej boli dve lahvičky 125ml.
Ani som netušila, jak brzo ich budem potrebovať, hneď po návrate z pôrodnice som dostala zánet prsu, takže som odsávala a odsávala, no mazec. Potom brutálna ragáda na jednej bradavke, z ktorej sa nedalo kojiť, takže som zase odsávala. Toto mliečko som malej dávala buď striekačkou a prstom, alebo normoš z tej flašky, keď nebol čas. Nikdy s tým nemala problém. Proste sala jak z flašky, tak aj z prsa normálne. A máme to tak do dnes. Teraz sme mali veľmi silný spurt a ja som nemala takmer žiadne mliečko. Malú som prikrmila sunarom normoš z lahve (už mám ďalšiu Aventku 250ml) a potom si zase vzala prs. Takže ja som maximálne spokojná!!!

lenkicka
24. kvě 2009

Ahojky 🙂
našla jsem velmi zajímavou věc, hlavně pro čerstvě narozená mimi a mamči, když mají problém s kojením:
http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/nadobi/Medel...
moc se mi to líbilo. 😉 Sama jsem měla od konce druhého měsíce problémy s kojením, malý nechtěl cucat, přesněji šlo mu to ztěžka, plakal hlady a já začala ztrácet mlíko. Tak jsem začala odsávat, vzala Aventky a začala krmit z lahvičky a vše se zas spravilo. Šimonek neměl problém přecházet z prsa na sacičku. Ale používala jsem jen č. 1 (s jednou průtokou dírkou) a s tou jsem vystačila až do 6. měsíce. Teprve teď, když začal jíst zeleninku, jsem přešla na dvojku (dříve mu dvojka tekla a nestíhal polykat). A je to super. 😵
Tak si říkám, že by tam mělo být spíš označení "po třech měsících" než "od 3. měsíce". 😀 Ale asi to záleží na jednotlivém mimi. 🙂
Jinak jsem s touto značkou nadmíru spokojena a neměnila bych....teda až na tu lžičku v net adrese...tu si určitě pořídím pro další mimi...nebudu tak naivní, že bych si myslela, že při dalším kojení nebudu mít žádný problém...pro klid duše. Je fakt, že jsem si odsávačku pořídíla cestou z porodnice a byla jsem ráda, že ji mám doma a zažehnala tak rychle několik ucpaných mlékovodů, a když pak přišly ty problémy s kojením, tak jsem taky byla v klidu. Mám Medelu Swing a nedám na ni dopustit. 😉
Zpátky k Aventu...taky se mi na nich líbilo to plné vybavení...sterilizátor, ohřívačka na mlíko a jídlo, Via kelímky na mražení, mají výbornou lžičku na první krmení a taky termobag (fakt voda na Sunar nebo čaj v něm vydrží několik hodin teplé). A ještě dudlíky v několika velikostech a možnost dokoupení dalších věcí...jako třeba uši na láhev. Šimi si už sám udrží i čaj a nemusíme mít "kouzelný hrneček".
Prostě super!!! 🙂 🙂 🙂

konja
26. kvě 2009

Tak já jsem pořídila jednu lahvičku Avent a to hlavně z toho důvodu, že místo dudlíku lze na Aventky nasadit pítko. Dudlík jsme nikdy nevyužili, malá je ještě teď kojená, ale od sedmého měsíce ji dávám čaj. Nejdříve nechtěla z pítka ani z dudlíku, jen ze lžičky, ale na osmi měsících už pije krásně z pítka. Takže já bych byla pro flašky Avent, protože ji můžete využít jak u málého miminka tak i u většího s nekapajícím pítkem (je to jako učící hrneček 😉 )

tereziep
26. kvě 2009

brisalek já jsem od cca 2 týdnů mimčo částečně kojila a částečně dokrmovala. Doktorka mi dopourčila lahvičku avent. Mají tvrdší dudlíčky a tak se mimčo musí namáhat jako když saje s prsu. A prej se neodstaví jako u jiných lahviček. Mě teda vyhovovala. Měla jsem koupeny 2 lahvičku před porodem - kvůli vodě v létě. Jinak jsem je pak dokupovala a měnila dudlíčky podle toho, jak malá rostla. Já za sebe můžu doporučit avent. Ale moc bych toho nekupovala. Uvidíš. Jestli budeš kojit tak jich moc nepotřebuješ.Dnes jsou všude krámy otevřené každý den. Pokud budeš nějakou potřebovat, tak bych ji koupila potom. Hlavně to musíš vyzkoušet na mimčo, co mu bude vyhovovat.
Je tady někde diskuse, ve které mamky doporučují krmit mimčo přes prst stříkačkou, další doporučí krmit lžičkou - aby se jim dítě neodstavilo. Nevím. My jsem kojení utnuly sami - měla jsem málo mlíka a né že by se mi malá odstavila, když jsem ji krmila z lahvičky. Je to pohodlné. Netuším, jak bych do malou dokrmovala stříkačkou nebo dokonce lžičkou. Každý má na to jiný názer a každámu mimču vyhovuje něco jiného. Kámoška má hodně lahviček od různých značek a malá nechce pít z žádné mlíko.
Ohledně skla x plastu u lahviček. Já dávám přednost plastu. Jednu jsem měla skleněnou, ale bála jsem se, aby mi náhodou neupadla. Když ti padne plast, tak se nic nestane.
soanpe já teda mám úplně jinou zkušenost s avente. Od narození jsem dávali Nutrilon Confort a nikdy žádný problém nebyl. Ba naopak. Měla jsem i lahcičku Chicco a ta bych řekla, že na tom byla hůř.
konja má pravdu. Nevím, jak ostatní lahvičky, ale Avent jsou opravdu všestraně použitelné. Můžeš je používat jako lahvičky s dudlíkem, jako pítko nebo v nich skadovat potraviny v ledničce. Já docela často používám nejmeší 125 mml.

lenkicka
26. kvě 2009

jj, Tereziep, dávám Ti za pravdu...taky mi to kojení moc nešlo...ale fakt jsem se snažila...tak pak jsem začala dodávat Sunar... 🙂
Představa lžičky, nebo stříkačky...nevím...přijde mi to dost náročné a kompikované...proto se mi zamlouvala ta spešl lžička z Medely (dala jsem na ni odkaz).

Ale i od více mamin jsem slyšela, že neměly problém střídat Avent a prso a bez problémů...možná tomu ale pomohlo, že malý měl i dudlík. Jakou s tím máte, holky, vy zkušenost?

Dneska už má malá půl roku, tak 125 ml už skoro nepoužívám...na Sunar mám 260ml a na čaj 330ml. Ta je super, má tu natáčecí savičku...tu nepoužívám na čaj, ale na večerní kaši...a teče to super a nic se nerozbryndá. 🙂 😉

Konji, přesně to mě taky napadlo...navíc jsem tu četla, jak na ty magic hrnečky nadávají, že tečou...v kombinaci s lahví to neteče?

janinka78
19. dub 2010

Ahoj, prosím o radu - jsem migrenička, v těhotenství je teď vše ok a užívám si období bez bolesti, ale po porodu se to zase vrátí, je to hormonální záležitost. Budu muset brát léky, v průměru tak dvakrát v měsíci, při kterých se v žádném případě nesmí 24 hodin po užití kojit - je to děsné svinstvo. Jsem připravená na to, že ty dva dny bude malý muset dostávat náhradní mlíčko. Když jsem se dočetla, že by se nemělo děťátko krmit z lahve, protože se pak zpátky špatně přeučuje na prs, byla jsem z toho trochu mimo - upřímně si nedovedu představit, že do něj budu cpát desetkrát denně mlíčko lžičkou... Poradíte, máte nějaké své zkušenosti? Díky moc...

petapi
19. dub 2010

janinko, my jsme zkoušeli dokrmovat stříkačkou s tímhle http://www.medela.cz/produkty/fingertip.php a šlo to pěkně a celkem rychle 😉

janinka78
20. dub 2010

Díky 🙂

lidiab
2. říj 2010

Ahoj, poradte prosim jak casto se ma menit dudlik na lahvicce? Pouzivame Avent, dudlik pouzivame zatim ten pro nejmensi a dokrmujeme po kazdem kojeni.

mailli
3. říj 2010

já jsem doma měla jednu lahvičku (značka NUK, na 150ml, široká, silikonová savička) pro "strýčka příhodu", nijak jsem to nezkoumala, vzala jsem tu, která se mi líbila. říkala jsem si, kdyby se náhodou něco stalo a nemohla bych kojit, tak ať třeba v noci nemusím nic shánět. k lahvičce jsem koupila ještě 2 pytlíčky nutrilonu (občas to mají v lékárnách - 1 pytlíček=1 dávka UM). nakonec jsem za to byla ráda, protože jsem po 4 týdnech přišla o mlíčko (prostě i kdybych se na hlavu postavila a měla kolem sebe ještě víc laktačních poradkyň, tak by to nepomohlo) a byla jsem za tu lahvičku ráda. i když jsem ji musela chvíli hledat, protože jsem ji schovala, že ji teda potřebovat nebudu 🙂

jana_x
4. říj 2010

Já mám tuhle http://www.valibuk.cz/product.php?id_product=641 a malá z ní pije od 14 dní stáří. 🙂

mamkanec
5. říj 2010

přidávám se k soanpe, kdo vyzkoušel lahvičky LOVI od Canpol tak u nich zůstal vč. mě a hodně mých kamarádek. já měla jednu lovi a jednu aventku před porodem a na flašku jsme najeli hned a po týdnu jsem běžela dokopit další Lovi protože jsou nejlepší. Moje malá jak je zkusila už nechtěla ani Aventy ani Nuky, naštěstí stačilo jen dokoupit ty dudlíky a sedí i do flašek od aventu. Jsou měkké a hlavně jsou super v době kdy začnou trápit dásně, u aventů je moc tuhá ta guma.

vierka71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
iva_350
4. říj 2017

Ahoj, mám veľmi dobrú skúsenosť s fľaštičkami NUK, konkrétne s kolekciou Nature Sense. Je to od nich novinka, má to veľké výhody: môj malý ju prijal úplne super, keďže má špeciálny tvar-dosť podobný prsiam, čiže ten prechod od kojenia na fľašku bol v pohode, aj keď som sa toho bála. Máš rôzne veľkosti, aj pre väčšie deti. Dá sa kúpiť bežne, napr aj v Tescu. 🙂