Lahvička pro novorozeně. Jaká je nejlepší?

yasmin07
26. lis 2007

Ahoj všem, ráda bych vás poprosila o radu, jaká lahvička pro mimčo je nejlepší. Myslela jsem, že výběr je jednoduchý, ale v obchodech je spousta lahviček, s tím, že každá je ta nej.. 🙂 Docela mě zaujaly lahvičky Avent s tím, že sání je podobné jako z prsu, i když jsou samozřejmě dražší. Nějak se v tom neorientuju, ale uvědomuju si, že výrobce se snaží vždy maximálně věc vychválit a nerada bych investovala do těch nejdražších věcí..

koty
26. lis 2007

U nás vyhrály lahvičky Dr Brown's, ale ty široké. Vážně jsou fajn a mrňous po pití z nich prakticky ani nepotřebuje odkrknout, takže bolesti bříška jsou minimální. V současné době se v ČR dají koupit jen ty úzké (dodavatel říkal, že plný sortiment bude až v lednu). Ne že by to byl nějaký super problém, ale ty široké tak nějak líp padnou do ruky.

bubli07
26. lis 2007

My používáme Avent, jsou fakt docela dobré, Jsem s nimi spokojená. Sice ze začátku to prckovi moc nešlo, ale postupně se to naučil, Ostatně kojení, se taky postupně učí a zdokonalují, taky stále spal a tak jsme krmili docela dlouho, ale nakonec to zvládl.
Taky občas používáme Chicco, ale z nich nasaje víc vzduchu a taky přikrmení tu savičku úplně zplacatí, takže mu musím během krmení lahev vyndat z pusinky, aby se naplnila vzduchem a savička se "odplacatila" .
Ale používám je když jdeme ven a vím, že budu krmit venku, protože do polystyrénové přepravky na lahvičky, aby mlíčko zůstalo teplé, se velké Avent lahvičky nevejdou, jsou moc široké !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vejdou se tam jen ty do 125ml.

yasmin07
autor
26. lis 2007

bubli: ty avent 125 ml jsi pro malého kupovala s dudlíkem vel. 1 anebo je lepší rovnou 2?

perada
26. lis 2007

My používáme Tommee Tippee připomínají prs a jsou fakt super. http://www.petto.cz/shop/?s=produkt&id=635

lendy1
26. lis 2007

Tak my máme antikolikovou od Chicca, používáme ji od narození a je bezvadná. původně jsem chtěla Avent, ale tato je na stejném principu a je levnější. Krásně se díky tvaru lahvičky drží, malý si ji teď už přidržuje sám. Zkusila jsem i jiné, co už jsme měli doma, ale Davča už z jiné než od Chicca pít nechce.

xsipm04
26. lis 2007

Yasmin: Proč si chceš teď, když jsi zatím ještě těhu, kupovat lahvičku pro miminko? Já osobně bych s tím počkala, aby sis jí nekupovala zbytečně, třeba jí pak vůbec nebudeš potřebovat. Obecně se doporučuje miminko plně kojit do jeho 6 měsíců, tak je zbytečné myslet si dopředu, že to nepůjde 🙂 Na stránkách http://www.rodina.cz/LLL/ najdeš spoustu informací o kojení a dále na stránkách www.kojeni.cz Pokud je potřeba z nějakého důvodu pro miminko mléčný příkrm, nebo ho krmit odstříkaným mlékem, doporučuje se přes lžičku nebo takové speciální lžičky. Na stránce http://www.kojeni.cz/texty.php?id=0 jsou popsány alternativní způsoby kojení, je to stránka laktační ligy, kde opět zmiňují, že dítě by nemělo být v žádném případě dokrmované z láhve. S tou lahvičkou bych osobně ještě počkala 😉

yasmin07
autor
26. lis 2007

xsipm: 150,- Kč za lahvičku není zas tak moc, takže se určitě neztratí 😉 Spíš než na mléko jsem myslela třeba na čaj proti prdíkům...no, každopádně myslím, že je lepší mít lahvičku doma 🙂

yasmin07
autor
26. lis 2007

xsipm: právě u některých lahví uvádí, že je možné kojit a současně pít z láhve,proto mě zajímaly zkušenosti ostatních.

bubli07
26. lis 2007

yasmin: měli jsme to ze začátku jak doporučuje výrobce, novorozenci vel. 1 (jedna dírka)a pak jestli si to dobře pamatuji tak od 1.měsíce vel.2 (dvě dírky). Ale my jsme pak museli začít dávat zahuštěné mlíčko, pro ublinkávající miminka a to doporučujou, zvětšit dírku, tak jsem to řešila tak, že jsem mu dávala tu savičku s více dírkami. A nakonec Danča získal v sání takovou praxi, že mu je jedno kolik má saviška dírek a vytáhne to taky, zrovna včera jsem mu dala omylem savičku pro novorozence ( budou mu 4. měsíce)a vyžahl to taky 😀 , ani nemrkl.
Pak mají ten variabilní dudlík od 3.měs., ale ten měl jen jednou, zdálo se mi, že to vypil moc rychle (asi za 5min.), a to pak můžou mrňata mít problémy s prdíky. Tak jsem ho zatím schovala, ale na to máš jak tak koukám dost času. 😉

minea
26. lis 2007

xsipm04: Mluvíš mi z duše! Už jsem si myslela, že jsem na celém koníku jediná fanynka Laktační ligy.

yasmin07: Argument o tom, že jsou speciální lahvičky, které lze používat i během kojení, jsem nikdy neslyšela. Radši si ověř, kdo to hlásá - jsem si jistá, že právě výrobce oněch lahviček. Podle filozofie LL se nedoporučuje dávat dítěti nic, co se tváří jako bradavka (dudlíky, savičky), protože jediné, čeho dosáhneš, je, že si zkazíš techniku kojení. Způsob sání je u "umělé bradavky" jiný, než u té opravdové a když dítě získá kvůli dudlíku špatné návyky, skončí to poraněným prsem, které velmi zkomplikuje kojení. Nutno dodat, že toto se týká hlavně prvního období, u 5měsíčního dítěte to už asi nebude tak kritický.

xsipm04
26. lis 2007

yasmin07 miminkům by se neměl dávat ani ten čajík, i když to na těch čajích píšou viz http://www.kojeni.cz/svtyden.php?tema=ochrana_k... - jsou to závěry doporučeních Světové zdravotnické organizace, kterými se řídí i Ministerstvo zdravotnictví. Jakmile budeš mít lahvičku, budeš mít nutkání jí použít, takže si jí radši nekupuj. Čím pozdějc jí miminku dáš, tím menší je pravděpodobnost, že ti bude odmítat kojení. Na prdíčky jsou i jiné recepty a čajík může pít mamak 🙂

Laktační liga o dokrmování píše: Jestliže dítě potřebuje z nějakého důvodu dokrm, měli by všichni, kteří pečují o matku a dítě znát alternativní způsoby krmení. Aby kojení bylo úspěšné, nemělo by být dítě v žádném případě dokrmované z lahve. Sání z lahve a prsu se od sebe liší, dítě se učí sát dvěma různými způsoby, což je pro ně matoucí, brzy začne preferovat láhev, ze které je pití snazší. Alternativnímu způsobu krmení se dává přednost i u nedonošených dětí , protože umožňuje, že tuky jsou štěpeny již v dutině ústní. Další výhodou alternativního krmení je, že vyžaduje aktivní pohyb jazyka, který je tak důležitý pro úspěšné kojení.

yasmin07
autor
26. lis 2007

minea, xsipm- samozřejmě jsem zastáncem kojení a toho, že by se dítě mělo plně kojit 🙂 Ale říkala jsem si, že tu lahvičku budu stejně jednou potřebovat 😉 každopádně díky za info 🙂

minea
26. lis 2007

Nebudeš 😉 , po ukončení kojení plynule přejdeš na hrníček s náústkem, lahvičky jsou přežitek, věř tomu...

bubli07
26. lis 2007

také jsem zastáncem kojení, ale myslím,že by jsme měly být připravené na to, že nebudeme moci kojit a doma mít aspoň 2 lahvičky připravené nebo mít schopného muže, který to zvládne nakoupit, než se vrátíme z porodnice 😉 .

schnek
26. lis 2007

taky jsem měla doma koupené 2 lahvičky. A jak se mi hodily, když jsem najednou neměla mlíčko. nedokážu si představit, že bych se v tu chvíli sebrala a šla je koupit. Ondra pil ode mě i z lahve a žádný problém nebyl. Určitě bych ti poradilo širokou savičku a mít všechny lahvičky se stejnou, ať v tom mimčo nemá guláš 😉 Nám nejvíc sedla antikoliková Nuby.

xsipm04
26. lis 2007

yasmin07: Minea to napsala přesně 🙂 Náší holčice je teď 6 měsíců a žádnou lahvičku jsme také neměly a neplánujeme, přesně, přejdeme už rovnou na hrníček.
Jinak yasmin, doufám, že jsme tě tady těmi názory moc nenaštvaly ☹ Já jen že jsem s v těhotenství taky koupila pár věcí (např. odsávačku mateřského mléka) o kterých jsem byla přesvědčená, jak moc je budu potřebovat a teď mi tu leží netknuté a říkám si, že prodat to je škoda, protože mám tušení, že jak bych třeba tu odsávačku prodala, tak by se mi mohlo zazdjavascript:addEmoticon('🙂','vBody')
javascript:addEmoticon('🙂','vBody')át, že jí najednou prostě potřebuju, i když v tuhle chvíli teda fakt nevím na co 😀 Tak jen že některý věci je lepší řešit až po porodu, protože to,co vyhovuje ostatním kolem tebe nemusí vyhovovat tobě.

Ještě mě napadlo, jestli jsi to s tou lahvičkou nemyslela tak, že se ti třeba nechce kojit někde venku a radši bys tam dokrmovala z lahvičky. Tohle už jsem tady na koníkovi někde slyšela a ta mamka psala, že v reálu zjistila, že to je celkem složitá věc (mlíčko se musí někde ohřát na správnou teplotu), tak že i přes původní stud teď radši kojí i mimo domov, než by mlíčko složitě odstříkávala, zamražovala a pak ho zase někde hřála 🙂

lendy1
26. lis 2007

xspipm, ona představa bezproblémového kojení je krásná, taky jsem si to tak představovala, jenže ouha, z několik důvodů jsme skončili během pár dnů na UM a naštěstí než nám dovolili si Davídka z nemocnice odvézt jsem měla alespoň nějaký čas nakoupit lahvičky-nedokážu si představit, že bych byla celou dobu v porodnici a pak někde lítala s miminkem a sháněla lahvičku, aby měl z čeho jíst. Bohužel ne všechny maminky mohou kojit své miminka a myslím, že investice do alespoň jedné lahvičce v ceně cca 150,-Kč je zanedbatelná.

zusma
26. lis 2007

Souhlasím s lendy1. Ne každý může kojit tak,jak by chtěl.

Já si zase třeba odsávačku vůbec v těhotenství nekoupila, říkala jsem si, že je to uplně zbytečné ale měla jsem v porodce trochu problém s kojením a tak jsem hned z porodky běžela do lékárny a koupila ji.Byla jsem štastná,že ji zrovna měli, jinak bych malé asi neměla co dát k jídlu 😒

minea
26. lis 2007

Lendy1, co byly ty důvody, jestli se můžu zeptat?

krakorka
26. lis 2007

no tak my máme obyčejnou lahvičku od baby ono(nebo tak nějak se to jmenuje,ale oha,má dvě dírky což malou hodně zalikalo,tak jsmem useli koupit honem jinou,nějakou obyčejnou a ta má jen dírku jednu a to je dobré,to jí vyhovuje.Tu první jsem si pořizovala ještě těhotná pro případ,že by kojení nešlo,ono podle mě je lepší být připravená než to pak shánět na poslední chvíli což se nám stao s tou druhou lahvičkou,musela mi jí kupovat sestra.

Kojení nám moc nešlo už v porodnici,malá není moc savec a já jsem musela kojit přes kloboučky jelikož mám malé bradavky,mlíčka jsem měla dost,ale prostě to nešlo,ale pevně jsem byla rozhodnutá,že to zkusíme a že prostě kojit budu,no jenže když jsme přijeli z porodnice domů,tak jsem měla malou pořád u prsa a pořád brečela hlady,prostě to nešlo,no a co se nestalo za víkend mě totálně vysosala(energii),takže mlíčko se začalo tvořit mnohem pomalejc,já jsem byla unavená a vyčerpaná,horečka,mdloby a zimnice, v pondělí jsme byli u dr. na kontrolním převážení a zjistili jsme,že malá má nižší váhu než s kterou jsme šli z porodnice,tak nám dala nutrilon na dokrmování abych se trochu dala dohromady a že máme přijít ve středu znovu,no jeliko jsme ten nutrilon dávali ob dvě kojení a ob ty dvě kojení to bylo naprosto supr,tak jsem se rozhodla,že kojení ukončíme apřejdem plně na umělé,protože už jsem nesnesla koukat se na toho malého červíčka jak trpí hlady a já mu nemám co dát!!!
Takže holky kojení je sice věc dobrá a zdravá a je to rozhodně pohodlnější,ale když není jiná možnost a chcete spokojené miminko,tak se umělého nebojte!!!

A určitě je lepší mít jednu lahvičku doma pro případ nouze!!

zusma
26. lis 2007

Jo určitě je lepší si pořídit alespon něco základního už v těhot. nebot opravdu se ohledně kojení může stát ledasco a lítat někde venku se 4 denním mimčem a shánět lahvičky nebo odsávačky apod není nic moc 😖
myslím,že dnes význam a důležitost kojení zná hodně a většina maminek,ale když to prostě nejde, tak se přeci maminka nezblázní ne? 😨

xsipm04
26. lis 2007

Holky, to je ale normální, že miminko po porodu na váze ubírá. Nám se malá narodila v pondělí a ještě příští u doktorky jsme i v pátek i následující pondělí měli váhu nižší než porodní, v to pondělí následující byla nižší i než v pátek. A až vlastně 10 den po porodu se to zlomilo. Je to normální věc.

Lepší než zkoumat, která lahvička je pro miminko nejlepší, je zjistit si dostatek informací o kojení a třeba i dopředu se spojit s nějako laktační poradkyní, kdyby vyvstal problém, aby ho pomohla kvalifikovaně vyřešit tak, aby maminka mohla kojit. Děťátka procházejí růstovými spourty a je normální, že mimčo je třeba 2-3 dny přisáte u prsu a prostě se neodtrhne. My si ten spurt už také několikrát zažily a v šestinedělí trval snad i týden, musím říct, že jsem z toho byla taky občas celkem zničená a vyšťavená a brečela jsem, že nedělám nic jiného, než že kojím a nestíhám se dojít pomalu ani vyčůrat 🙂 ale to je normální. Když se spurt překoná je mlíčka dost. Laktační poradkyně může v tomto období, kdy se jakoby zdá, že mlíčka není dost, maminku psychicky podpořit, zkusit jí uklidnit a pomoci jí toto období překonat. Pokud je maminka skutečně odhodlaná kojit, myslím, že i takové období zvládne a kojit nepřestane. Je ale jasné, že kdo je třeba na to nějak sám, nebo nemá dost informací, nebo prostě mu třeba chybí i to odhodlání, tak je asi lepší přejít na umělou výživu, než aby se maminka nějak moc stresovala a tím stresovala mimko. Každopádně je ale škoda přestávat kojit a nepokusit se nalézt řešení jiné než umělou výživu, když dnes existuje dost informací o tom, jak je kojení pro miminko důležité a existují vyškolené laktační poradkyně, které tu jsou pro maminky. viz www.kojeni.cz a Národní linka kojení:2 6108 2424 ve všední dny od 10.00 - 13.00 hod.

krakorka: Jinak to není nic proti tobě. Určitě jsi udělala to nejlepší pro svoje miminko, protože tě potřebovalo plnou energie a ne nějakou vyšťavenou 🙂 to je jasný 🙂 Každé maminky rozhodnutí je to nejlepší, takže jsi udělala určo dobře, že jste se na to vykvákly a teď jste spokojení 😀

Ale je zbytečné někoho strašit, že nebude moct kojit, když skutečně kojit nemůže ze zdravotních důvodů pouze zlomkové procento žen.

minea
26. lis 2007

xsipm04: Pod všechno, co jsi napsala, se podepisuju. Je vidět, že čerpáme ze stejného zdroje 🙂 Akorát máš na rozdíl ode mě schopnost podat to tak, aby to nevyvolalo hádku - já mám s tímhle tématem špatné zkušenosti, i s kolegyněma a kamarádkama, vždycky mě naštve, že těch pár elementárních pravd o kojení vůbec neznají. Chce se mi brečet, když vidím mladou zdravou holku, která má mlíko, jak po každém kojení ještě dává z lahvičky nutrilon. Důvodem bylo, že neměla malá ve dvou týdnech věku porodní váhu - jednak LL na to dává tři týdny a jednak je spousta způsobů, jak cíleně zvýšit laktaci: častější přikládání s důrazem na noční kojení, odstříkávání, střídání prsů atd.
Já vím, jsem zatím teoretik a vím, kolik problémů okolo kojení může nastat. Jsem ale připravená je řešit s pomocí laktačních poradců a pediatričky, kterou jsem si vybírala právě podle toho, jak se na toto téma dívá (a nebylo jednoduché ji najít 😒 )

krakorka
26. lis 2007

No ono já si myslim,že u nás to zavinili už v porodnici,nikdo se tam nestaral o to,že kojím přes kloboučky,přitom si mylsím,že když někdo kojí přes klobouček,tak je to těžší než normálně,až předposlední den když zjistili,že malá vytáhne desítku tak přišla sestřička,která je laktační poradkyně a ta nás celej den mordovala,nakonec jí napadlo vyměnit kloboučky,to anička vytáhla dvacítku a bylo to stejně málo.
a ještě musím dodat,že jsem v porodnici odstříkala z jednoho prsa 60,takže mlíčka jsem měla opravdu habakuk a i tam jsem musela Aninku dokrmovat přes injekční stříkačku.

No a domu potom k nám přišla dětská doktorka se sestřičkou,která je laktační poradkyně a ta právě jako vp ohodě,prostě jsem byla rozhodnutá,že kojit budu.
No ale když mě v to pondělí viděla jak vypadám,tak nám sama dala ten nutrilon a říkala,že abych hlavně si odpočinula a nabrala síly a pak když mě viděla v tu středu a já jsem jí to řekla,tak to brala úplně v pohodě,sice teda říkala,že si udělá další mínus,že se jí nepodařilo rozkojit další maminu,ale nakonec říkala,že vypadám o mnohem líp než v to pondělí a že má radost a že jsem se rozhodla správně,že je nejdůležitější klid a pohoda jak mimnka tak maminy.

Ale rozhodně jsem poučená pro příště,že se nenechám jen tak odbýt a že ty sestry když to nepůjde budu otravovat tak dlouho dokud to prostě půjde!!!

bubli07
26. lis 2007

Souhlasím s krakorkou. Jsem taky zastáncem kojení a když jsem byla těhotná, vůbec jsem si nemyslela, že s kojením bude problém. Ale malý místo aby sál, tak mě stále jen hryzal a hryzal. Nikdo nám neuměl poradit, naše paní dr. se snažila, její sestřička, obě v laktační lize, laktační poradkyně atd. malý si vedl svou. Do šesti nedělí jsme kojili plně, pak když Daneček začal blinkat krev, kterou ode mě vysál, tak jsem se rozhodla odsávat a jen občas jsem ho přikládala, aby se podpořila tvorba mlíčka. Jednou mě prokousl bradavku tak, že mě viditelně tekla krev, dostala jsem zánět s horečkama a mlíčko se ztratilo a ať jsme dělali co dělali, už se neobjevilo. Takže jsme to zvládli jakž tak do dvou měsíců, pak jsme přešli na UM a od té doby jsme oba spokojení. Danča je v pohodě, v celou noc spinká a v klidu a je samý úsměv a já taky. A to je to nejdůležitější. Mít spokojené a usměvavé miminko!!!!!!! 🙂 .
Také jsem vyrostla na sunaru a myslím, že to na mě žádný negativní dopad nemá. 😀

lendy1
26. lis 2007

Holky, tato diskuze je o lahvičkách pro miminka 😉

minea: u nás to bylo tak, že jsem rodila o 6týdnů dřív, ihned po porodu malý putoval na JIP a o mě se s nějakým kojením nikdo nestaral, byla jsem ze všeho vyděšená, takže jsem si ani nevzpomněla na všechny ty rady a poučení o kojení. K odsávání jsem se dostala až po pár dnech, ale vůbec to nešlo, max. 10ml a fakt jsem se snažila pravidleně odsávat a podporovat tvorbu mléka vším možným. Bohužel zdrav.stav malého neumožňoval ho krmit mlíčkem a dávat mi ho k prsu a pak když jsme to už mohli zkousit, tak to byl boj, to tady ani nebudu rozvádět. Chybu vidím v porodnici a sestrách (málo info z jejich strany a další okolnosti...), samo i ze začátku ve mě (ale jako prvorodička s mimčem na JIP jsem byla úplně mimo). Po týdnu už jsem odsála za celý den tak max. 30ml, což bylo nic, protože když už malý mohl jíst mlíčko, tak to bylo pro něj samozřejmě málo. Malý nám putoval po 3 nemocnicích, měly jsme šílené nervy, jestli to vše zvládne a asi ten hrozný strach a stres přispěli k tomu, že když už se malý zmátožil a snažila jsem ho co nejčastěji přikládat k prsu, odsávat, atd. tak prostě mlíčko nebylo, takže jsme přešli na UM. Myslím, že jsem udělala vše, co bylo v mých silách, ale někdy to prostě nejde. Ze začátku jsem to hodně těžce nesla, ale teď jsem se s tím smířila. Jen mi vadí, jak se okolí kouká na maminky, které nekojí, jak kdyby byli nějaké krkavčí maminy, co nechtějí kojit, ale spousta lidí nevidí a neví, co za tím vším stojí. Myslím si, že i když kojení je bezvadná věc, je to strašně přehnaně zpropagovaný a kdo nekojí, jako by nebyl. Přitom spousta z nás vyrostla na sunaru a vše je O.K. a sunar dřív a dnešní UM se podle mě vůbec nedají srovnat. A opravdu je určitě moc důležité to, co napsala bubli07: spokojená maminka a miminko.

Ale toto OPRAVDU není diskuze Kojení versus UM.

Takže závěr: yasmin, jdi do lahvičky, je to pár korun a nic se nestane, když budeš mít doma jednu i jen na koukačku 😉

minea
26. lis 2007

Lendy1: Ve vašem případě to byla opravdu složitá situace, to uznávám. Už jenom to, že mimi bylo na JIP, muselo být pro tebe těžké (taky mi od 32tt říkali, že budu rodit předčasně..). Každopádně jsi udělala, co jsi mohla, abys laktaci zachránila, a je škoda, že jsi neměla větší podporu v personálu - odbornou i tu psychickou.
Proti čemu se já bouřím, je, když přechod na UM je prvním řešením, přestože by mělo být až tím posledním - to je ale jiný příběh.

Máš pravdu, trochu jsme utekly od tématu, ale jestli jsme Yasmin07 trochu zviklaly, mělo to svůj smysl 😉

xsipm04
26. lis 2007

lendy1 a krakorka: Holky, doufám, že jsem se vás nijak nedotkla. Mě je jasný, že jste to neměly lehký a že jste určitě udělaly, co jste mohly, aby se miminko mělo co nejlíp a udělaly jste to dobře. A jste určitě super maminky a s miminkem si užíváte krásné chvilky 😉

Jinak se omlouvám, za odbočko od tématu 🙂 ale jen jsem nevěděla, jestli si třeba Yasmin nemyslí, že je to tak, že současně kojí a současně dává mimku pít z lahvičky. Já se totiž musím přiznat, že když jsem si to ještě do určitého stádia těhu myslela 🙂 (no jo, my odchovaní na Sunaru 😀 ). Tak jsem jen chtěla napsat, že pokud je děťátko kojené, lahvička není potřeba. A holky zase hezky poradily, jaká lahvička je nejlepší, když děťátko kojené být nemůže. A tak jsme třeba Yasmin poradily všichni, i když ta už si to snad radši ani nečte 🙂

nikola1
26. lis 2007

Ahoj holky taky jsem si všimla že jste nějak odbočily od těmatu a tak mi to také nedá a můsím se vyjádřit.

yasmin07: My používáme láhvičky NUK ale ty s širokýma dudlíkama, které imitují bradavku a jsme s nimi velice spokojeni.

Myslím si že není nic špatněho na tom koupit si lahvičku před porodem, protože například já ji také měla a jsem ráda, protože když měl Adámek 2 měsíce museli jsme začít dokrmovat.Jsem samozřejmě také velký zastánce kojení,protože si myslím, že je to pro miminko to nejlepší ale z vlastní zkušenosti vím že není lehké kojit za každých podmínek.Já jsem ze začátku měla mlíčka hodně a všechno bylo v pořádku, potom ale nejednou začalo mlíčka ubívat a Adámek začal mít hlad a ať jsem dělala co jsem mohla nezlepšovalo se to a myslím že žádná mamina by nevydržela přikládat dítě k prsu co 15 min.Proto jsme začali s přikrmováním a od té doby je Aďula spokojený a já taky protože nepláče hlady a to je pro mě důležité.Pije moje mlíčko i mlíčko umělé a žádný problém s přisátím nemáme, chytne si pěkně jak prso tak i cumlík na lahvičce. Myslím si ale že každá maminka pozná co je pro její miminko nejlepší a stejně si každá uděláme věci po svém proto musí yasmin07 sama zvážit zda si lahvičku koupí nebo ne.

lukin
27. lis 2007

Já si myslím, že je dobré mít lahvičku už před porodem. Však doma se nám neztratí, ne? Ale taky tápu v tom, jakou si mám koupit. Takže podle toho, co jsem tady četla, jsou nejlepší s jednou dírkou a tlusté, jo?