Lahvičky s BPA. Řeší se to v Česku?

kristynaw
21. dub 2008

holky,taky se to resi v cesku,nebo jen tady?
chemikalie BPA v plastovych lahvickach//?tady v USA se to povazuje za tak nebezpecny,hlavne lahvicky s cislem &,ze se to stahuje z trhu...

susik77
12. čer 2008

a myslim, ze by sa nasiel kopec oponentov medzi odbornikmi, keby to s tymi mysami nebola pravda 😉
ja som zdravotnik, na farmakologii sme robili dost pokusov s mysami, viem o tom, ze maju iny metabolizmus, preto sa s nimi robia len prve pokusy ked sa skus. nove lieky-pri pokrac. vyskume sa prechadza na ine cicavce, napr. zajac...

mywiel
12. čer 2008

Oni si platia svoje testy vies, takze to akokeby ziadne nerobili lebo nie su objektivne k svojim znackam.

mywiel
12. čer 2008

Najblizsi metabolizmus k cloveku maju krysy... 😀

mywiel
12. čer 2008

Moja mama tiez je magistra a sefka lekarne, tiez robili pokusy. 😉 No co nekupis flasky, su nove, vobec nepouzite.... 🙂

mywiel
12. čer 2008

Som inac zvedava kolko inzeratov na predaj teraz pribudne a ludia budu predavat, ak si to niekto chce este kupit je to jeho vec, s radostou poslem aj do Sk.

susik77
12. čer 2008

ale ved Avent nie je jedina znacka s polykarbon. flasami 😉
A este k tomu je uz presne stanovena bezpecna davka bifosfatu, takze sa vie, kolko sa moze z tych flasiek uvolnit aby to neskodilo 😉
Myslim ze Avent na to nema aby podplatil celu Europu a Ameriku 😎

mywiel
12. čer 2008

Nie samozrejme ze nie len Avent ma problem ale aj ine znacky, pochybujem ze to vedia tak zmerat aby mohli povedat ze je tam riziko nula... ☹

susik77
12. čer 2008

Mywiel: myslim, ze kopec ludi podlahne histerii, mas pravdu 😎
Ja si radsej zistim objektivne informacie 😎

susik77
12. čer 2008

Je tam vpodstate podobne riziko ako ked pouzivas sacharin do kavy-mnozstvo sacharinu, kt. sposobuje rakovinu je asi 1000-nasobne ako bezne pouzivame 😉

mywiel
12. čer 2008

Jasne zisti si, ja som rada ze som videla tu relaciu v utorok tu v telke s testami tu z tadeto a este porodim len za par tyzdnov, snazim sa urobit co najlepsie pre babo aj ked je jasne, ze v dnesnej dobe treba mat oci na stopkach vsade, ale snazim sa. 🙂

mywiel
12. čer 2008

Sacharin je tiez pekne chemicke svinstvo, to nepouzivam... 😀 😝

susik77
12. čer 2008

a co vyslo v tych testoch?

mywiel
12. čer 2008

Ktore myslis teraz? 😕 No na tie flase som dala sem uz str.

susik77
12. čer 2008

myslim, vysledok toho testu-co skumali/uvoln. toho bifosfatu, al. ucinok na deti?

mywiel
12. čer 2008

Hormonalne problemy s vyskytom rakoviny, obezita...

susik77
12. čer 2008

a na akej vzorke deti to robili?

stonozka
17. čer 2008

ahoj, nakolko som dnou temou zamestana aj ja, rozhodla som sa napísať na kompetentné úrady na SVK a toť vam posielam to čo mi napísali z úradu verejneho zdravotníctva...
mailom Vaše podanie , ktoré bolo Slovenskou obchodnou inšpekciou postúpené Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky na vedomie, uvádzame nasledovné:
V sťažnosti sa uvádza, že podľa informácií sa v slovenskej distribučnej sieti nachádzajú zahraničné dojčenské fľaše zn. „AVENT“, ktoré obsahujú bisfenol A.
V tejto súvislosti treba uviesť, že Slovenská republika patrí ku krajinám Európskej únie, v ktorých je efektívne zavedený elektronický rýchly európsky hlásny systém škodlivých resp. zdravie ohrozujúcich výrobkov RAPID ALLERT, resp. RAPEX, ktorý pružne reaguje na výskyt alebo potenciálne ohrozenie trhov jednotlivých krajín takýmito výrobkami.
Nakoľko Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky nie je známa skutočnosť, že by dojčenské fľaše „AVENT“ boli oznámené kompetentným autoritám ako zdravie ohrozujúci výrobok prostredníctvom horeuvedeného hlásneho systému, nie je možné dať podnet na objektívne preskúmanie predmetného výrobku niektorým z akreditovaných národných referenčných pracovísk v rámci Slovenska.
V prípade, že pisateľka disponuje objektívnou informáciou o tom, že sa dojčenské fľaše „AVENT“ nachádzajú medzi výrobkami podliehajúcimi niektorému z rýchlych hlásnych systémov, je potrebné podanie o túto informáciu doplniť.
Ďalej Vám oznamujeme, že Vaše podanie v prípade doplnenia bude prešetrované a vybavované podľa zák. č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Podľa ust. § 4 písm. c) zák. č. 152/1998 Z.z. o sťažnostiach a to, za sťažnosť sa nepovažuje podanie, ktorého vybavovanie je upravené osobitným predpisom.
Ďalej Vás upozorňujeme, že v prípade ak Vaše podanie nebude doplnené o potrebné údaje, orgán verejného zdravia nebude podanie vybavovať.

denisocka
17. čer 2008

baby ake číslo to má byť na tej flaške ked to je ŠKODLIVE? ja mám na novom hrnčeku tommee tippee v trikuholníku 7 😖

denisocka
17. čer 2008

no fantazia,takže mám novy poharik a práve ten najškodlivejší ,to mi už zan nik nevrati ani halier 😠

kristynaw
autor
17. čer 2008

deni:7 a 3 jsou nejhorsi ☹

denisocka
18. čer 2008

no ja neviem,to mám teraz vyhodiť?šak kolko sajrajtu je v iných čo ani označenie nemaju

natashkaa
1. bře 2009

baby a nahodou cumliky pre deti ktore neobsahuju BPA? alebo tie su vsetky free?

rubinka
21. dub 2010

Baby ja som na nete videla Avent fľaše BPA free ciže bez obsahu BPA.