Lahvičky s BPA. Řeší se to v Česku?

kristynaw
21. dub 2008

holky,taky se to resi v cesku,nebo jen tady?
chemikalie BPA v plastovych lahvickach//?tady v USA se to povazuje za tak nebezpecny,hlavne lahvicky s cislem &,ze se to stahuje z trhu...

kristynaw
autor
10. čer 2008

mywiel: ja ti nerikam,ze tu nemuzes byt 😉

kristynaw
autor
10. čer 2008

mela jsem na mysli didi

dididi30
10. čer 2008

kristy, nie ja idem 😉papa

kristynaw
autor
10. čer 2008

mywiel:takze to jsou i tomme tipee spatny??? 😲

tommik
10. čer 2008

Dididi 30, na otázku: za par mesiacov najdu vadu v inych flaskach a mozno v tych co mate v plane pouzivat, tak som zvedava, co budete robit? Jednoznačná odpověď: vyhodím!! !! 😎

patina
10. čer 2008

Ahoj, díky za informace. Jsem ráda, že jste to tu napsaly. Já si rozhodně koupím lahvičky bez 3 a 7.
Hezký večer 🙂

mywiel
10. čer 2008

Aj tie tipee su zle okrem tych dvoch poslednych a sklenenych.

kristynaw
autor
10. čer 2008

dekujem🙂

mywiel
10. čer 2008

Tieto su ok:

Chicco
Dodie
Bébé Confort
Bébé-Jou

sklenene a potom tie dve posledne na obr. na str.

http://www.tsr.ch/tsr/index.html?siteSect=31120...

mywiel
10. čer 2008

Na str. na obrazkoch kde je napisane polycarbonate su zle a ok su tie znacky co som napisala ale zo skla!!
No a tie dve posledne sans bisfenol A su ok.

aponchie
10. čer 2008

jeee ja nastesti byla spokojena nejvic s tou obyc malou chicco a planuju je i na budouci mimi ikdyz mala mela takovou tu hracku na kousani "zelenina"tvar rajcatko a prej to bylo vadne ten plast a stalo to fakt hodne 😝 jenze sem nemela uctenku tak mi penize nevratil nikdo ..a mam to jeste nekde v krabici dane na vyhozeni sakris

mywiel
10. čer 2008

Bfree, Bibi (jednorazove tie co sa vyhadzuju po 1 pouziti) a vsetky sklenene od Chicco, Dodie, Bébé Confort, Bébé-Jou su dobre, takze ich vela nie je ake nevadi.

mywiel
10. čer 2008

Co uz to su len peniaze, ale zdravie dietatka riskovat nebudem, by som vam poslala str. o tej relacii ak rozumiete francuzsky niekto... 😉

http://www.tsr.ch/tsr/index.html?siteSect=31120...

mywiel
10. čer 2008

"100% of research financed by companies argue that the Bisphenol A is completely safe. But 90% of studies that are funded by state agencies German, American or Japanese say Bisphenol A is responsible for diseases for which I have spoken. "

mywiel
10. čer 2008

Je mi luto ze to nemam v slovencine, sorry... 😅

When you heat a bottle, microwave or sterilizing it, you cause the phenomenon of transfer of Bisphenol A plastic in the liquid. If we give this amount of Bisphenol A baby mouse, we cause in the future prostate cancer, malfunctions in the brain, the reproductive and other diseases. "

ivulik007
10. čer 2008

Ahojte, chcem sa spýtať, či náhodou neviete ako je to s fľašami značky Boček?

mywiel
10. čer 2008

Tak to ti neporadim, tu testovali len tie co su na tej str. ☹

kristynaw
autor
10. čer 2008

Bocek jsou prej jedny z nejhorsich,kamoska dela v cr na hygiene 😅

aponchie
10. čer 2008

myw takze tam je psane kdyz ohrejes v mikru..a co kdyz ja neohrivam v mikru pac zadnou nemam ma to nejakej rozdil?

kristynaw
autor
10. čer 2008

jde o ohrivani vseobecne,mikro,mycka,varici voda... pokud to pouzivas jen na vodu a dzus(studene)tak je to ok

aponchie
10. čer 2008

takze kdyz to vyvarim prazde tak je to problem?a kdyz to pak oschne a ja do toho dam vlaznej caj taky?

kristynaw
autor
10. čer 2008

no..to je prave ot,co nevim..ja vim,ze se to tim teplem uvolnuje...ale kdyz se to udela na prazdno tak je to mozna v pohode...zkusim to vygooglovat

kristynaw
autor
10. čer 2008

http://www.commondreams.org/archive/2008/05/06/...

ja nevim,me to vzdy vyjelo,jak je to nebezpecny,ale nic o tom,kdyz to vyvarujes prazdny

mywiel
10. čer 2008

Dzus vraveli ze tiez nie je dobry lebo bisfenol a uvolnuje aj niecim kyslym... ☹

mywiel
10. čer 2008

Ja to uz nemienim pouzivat, keby sa to dalo pouzivat inac asi by to povedali, ale nech sa kazdy rozhodne za seba mne tych par korun za to nestoji. 😉

kristynaw
autor
10. čer 2008

tak to fakt nevim,ja proste pro jistotu koupila BPA free

susik77
10. čer 2008

Ahojte , ja som si nasla na nete clanok o tom bisfenole, ze je nebezpecny pre mysi-lebo su ovela citlivejsie, u cloveka by bolo treba ovela vacsie davky, kt. vobec nehrozi ze by sa uvolnili ani ked naplnite flasku horucou vodou 😎
Kuk clanok: http://www.agronavigator.cz/default.asp?ch=16&t...

aponchie
10. čer 2008

ja stejne uz zadne nepouzivam a na druhe mimi si poridim jednu sklenenou pokud nahodou a jinak stejne doufam budu kojit kdyz ne tak uvidim co bude na trhu zrovna pac se to meni a meni furt to je hruza ja uz neznam tolik znacek a vymozenosti jak tak koukam 😀

mywiel
10. čer 2008

Tu vraveli tiez o tych mysiach a nemaju ten isty nazor, lebo dospely clovek je nieco ine ako male babo. 😕 🙄

susik77
10. čer 2008

mywiel: jasne ze nie, ale ide aj o to, ze mysi ako zivocisny druh su citlivejsie ovela na tie estrogeny clovek je ovela menej citlivy...suvisi to s metabolizmom-clovek ma ine enzymy ako mysi. Trochu mam pocit, ze v Amerike je stale nej. senzacia-ved aj na plastove pohariky v kaviarni pisu radsej ze: pozor, vas napoj moze byt horuci 😀 😎 aby sa nemohol nikto sudit, ze nebol upozorneny...