Lahvičky s BPA. Řeší se to v Česku?

kristynaw
21. dub 2008

holky,taky se to resi v cesku,nebo jen tady?
chemikalie BPA v plastovych lahvickach//?tady v USA se to povazuje za tak nebezpecny,hlavne lahvicky s cislem &,ze se to stahuje z trhu...

kristynaw
autor
31. kvě 2008

jak uz tu nekdo psal,ze videl francouzke maminy rozcilene s avent lahvickama,ale nerozumel jazyk..to bylo asi taky ono 😉

kristynaw
autor
31. kvě 2008

jeste jeden prispevek...NUK je taky hodne znama firma... a ty lahve jsou s cislem 7...a i v cesku,amoska dela na hygiene a rikala,ze NUK a BOCEK jsou taky jedny z nejhorsich...

ria80
31. kvě 2008

Já mam jed jednu lahvičku Nuk,na štávičku.Klidně bych ji vyměnila,ale malá mi z ničeho jinýho nepije.Vůbec nechtěla pít a byla jsem štastná,když se nedávno chytla dudlíku,a zrovna Nuk..
Co mám dělat?Nevíte,jestli se daj ty dudlíky Nuk dávat i na jiný lahve?

kristynaw
autor
31. kvě 2008

stava je v pohode,protoze s eneohriva,tam jde o ohrivani🙂 viz 1.strana

mywiel
31. kvě 2008

Ja som sa na to pytala asistentky na laktaciu a ta volala do Avent, vraj nie je ziadne riziko, famy sa sirili kvoli tomu, ze sa nasla nejaka latka v mlieku ale vraj to mnozstvo bolo zanedbatelne, cize nie nebezpecne pre dieta a ta latka (neviem presne nazov) sa nachadza aj prirodzene v materskom mlieku tiez v malom mnozstve, cize sa nemusite bat ze babo bude mat nebodaj rakovinu. Robili testy zoskrabavanim plastu z flasiek Avent a vraj nie je sa coho bat, ja mojej asistentke doverujem kedze radi mamickam ako kojit a ma diplom na laktaciu ta by urcite nesirila neopodstatnene informacie keby bolo nejake riziko a na kurzoch by im to urcite povedali. Este jedna ubezpecujuca sprava, zijem vo Svajciarsku a tu fakt vela veci je velmi dobre kontrolovanych kym to povolia tu predavat. 😉

mywiel
31. kvě 2008

V tomto zozname je sice tiez Avent, ale flasky nevidim a ako hovorim mohla to byt zla len ta seria 3 a 7 ako pise kristynaw... alebo seria s destinaciou Amerika ci Kanada.

http://www.alinka.sk/bisfenol-a-v-detskych-flas...

kristynaw
autor
31. kvě 2008

no a ja prave ziju v USA a vela veci je tu taky hlidanych,a proto avent stahuji z trhu...

jde o nejakou latku,ktera se vyskytuje prave v tom plastu,ktery ma cislo 7 a 3... pochybuju,ze tahle latka je v materskem mleku...to asi ta poradkyne mluvila o necem jinem...

mywiel
31. kvě 2008

Tak ten zoznam nie je pravdivy? 😕

Detské fľaše bez BPA (anglicky označenie BPA Free)
* Avent: “Via” poháriky

mywiel
31. kvě 2008

No ide prave o ten bisfenol...

mywiel
31. kvě 2008

To je prave ta 7 ako hovoris...

Ako zistím, či sa v mojom výrobku nachádza nebezpečný Bisfenol A?

Na všetkých plastových výrobkoch, alebo na ich obaloch, by mal byť nakreslený plastový trojuholník a v ňom číslo. Ak je tam číslo 7, to znamená “polykarbonát” a ten obsahuje ten pochybný bisfenol A. Sú aj iné plastové materiály, ktoré ho neobsahujú, to sú čísla 1, 2, 5.

mywiel
31. kvě 2008

Cize mam to brat ze ak nemam cislo 3 a 7 je to ok? Alebo to mam vyhodit kedze je to Avent aj mam cislo 2.

gabbi
31. kvě 2008

Frog nemyslim si, ze tady jedna mamina vysiluje. Tady je v kazde ordinaci u detskeho lekare vyveseno, ze tyhle lahvicky s cisly jsou nebezpecne - takze to asi neco znamena a neni to vymysl, ze? Problem je v tom, ze nez to dorazi do CR to taky muze byt jeste pul rok. Tak Vas tady nekdo chtel o tom informovat a Ty hned tak zhurta. Ja pro zdravi sveho ditete bych tyhle flasky vyhodila a mela klid na dusi.

Jestli Avent je nebo neni nej znacka to je snad jedno. Fisher Price taky je kvalitni znacka a kolik meli recallu. Tim bych to proste nsrovnavala.

Nebezpecne jsou lahvicky s cislem v trojuhelniku 7 a nedoporucuji se 3 - pokud mate jine cislo - je to OK.

mywiel
31. kvě 2008

Hmm lenze ja mam aj odsavacku Avent a neviem ci ine flasky sa daju na nu namontovat... ☹

mywiel
31. kvě 2008

Mne poradkyna na laktaciu povedala ze to mnozstvo je zanedbatelne lebo je aj v materinskom mlieku ten estrogen tak teraz fakt neviem, mozno tych latok je aj viac, urcite je vela veci co pouzivame nebezpecnych aj v hrackach nasli ftalaty, ja to este nevyhodim lebo nemam tie cisla 3 a 7 a pockam co sa bude diat ved ked Avent prestane predavat tak skrachuje tak by sa o tom malo pisat vsade aj v Europe nie...? 😒

gabbi
31. kvě 2008

Mywiel jestli tam mas jine cisla nez 3 a 7 tak zadne strachy - klidne to pouzivej dal.
Jak jsi napsala - maji ruzne cisla na flaskach - stahli jen ty skodlive - takze nezkrachuji.

kristynaw
autor
31. kvě 2008

asi jsem to spatne napsala,jiny cisla nez 3 a 7 jsou ok..
a ty via poharky to jsou ty kelimky na odsate mlicko a ne lahvicky myslim...

mywiel
31. kvě 2008

Ja som ich ale nekupila nove takze nemam obal ani navod k nim a ziadny trojuholnik cerveny nemam len na zavite je malinke cislo s pismenom moze to byt tiez to cislo?

mywiel
31. kvě 2008

Toto mi odpisala kamoska z Ciech:

Koukám, že amerika objevila ameriku .... v čechách je to už dávno
zakázané.... a pokud koupíš v čechách lahev ve spec. prodejně, tak
je absolutně čistá. Tady jsou na to totiž daleko vyšší normy než
kdekoliv jinde.

mywiel
31. kvě 2008

Toto su testy tu vo Svajciarsku na UM mlieka zo soji a tiez su tam tie estrogeny. Je to prelozene cez Google z franc. do angl. ale hadam sa vam to bude dat citat... 😉

You surely know the products soy, desserts, beverages, food supplements, milk for babies is very trendy. Interesting point of view nutritional, soy poses a problem: it contains plant hormones such women, phytoestrogens, the family of isoflavones, at a rate 100 times higher than other legumes. In collaboration with the FRC, we analyze a twenty products, including milk for infants 3 to be found in free sale in pharmacies. Faced with these preparations, the Committee on Nutrition pediatricians Swiss is very reserved. You will understand why.
Like his colleagues on the Committee on Nutrition, Michel Roulet, chief doctor at University Hospital, has always been opposed to the systematic use of milk to soy for new-born healthy. The isoflavones present, for him, the following risks: "A hormonal risk of feminization for male babies, probably an effect on fertility, and also the effects on bone, risk of osteoporosis, bones fragile. "

On three milks that we analyze, one was withdrawn from the market, the Adapta Biosoja Hero. The second, of Milupa Milumil Soja, has a very low rate of isoflavones. The third, Bisoja of Bimbosan, introduced a rate of isoflavones more than 74 milligrams daily for 6 bottles.
Michel Roulet, "This is a very high rate, from 100 to 1000 times compared to what is found in breast milk. This quantity of phytoestrogens, if we gave an adult woman, would an extension of her menstrual cycle. We also know that it has effects in the animal model, on the sexual differentiation, reproduction. "

An analysis that refutes Anton and Christine Hosang, the head of the family business Bimbosan, which markets the Bisoja. Christine Hosang, delegate general Bimbosan: "All research that have been made for decades, even with babies, found no negative effect for children, from the viewpoint of their development or point hormonal sight, even on bone, size, everything is in order, even with all the research that were made. Anton Hosang, Director General, Bimbosan: "We are in possession of a summary of studies, they have found absolutely nothing wrong for soybean and Bisoja."
Michel Roulet: "It's his opinion, but it does that, he should know that commissions nutrition and authorities in many countries, Canada, Australia, New Zealand, France, Switzerland , Germany, the European Union, are opposed to the systematic use of preparations infant soy. There is scientific evidence in the animal model, including a woman adult, this is sufficient to take precautions. "
At Bimbosan, we remain convinced that the Bisoja is a good product, intended mainly to babies who have problems with colic or intolerance. Meanwhile, the FRC demand that this product is no longer sold in its current form. The article published in this regard, in the magazine Better J'achète No. 347, can be viewed against this.

frog
31. kvě 2008

Avent je na trhu už takovou dobu a najednou se to zjistilo??Moje malá z ní pije už skoro 8 měsíců,takže si myslím že už asi není co řešit..já to taky nemyslela zle,ale přijde mi to prostě divný...tady v čechách je prostě avent brán za značku..v cizině je všechno jiný..od zákonů až po chození doma v botech.. 😉 .Já si počkám co mi napíšou..

gabbi
31. kvě 2008

Jestli Amerika objevila Ameriku tak v tom pripade nechapu j aktoze plno holek v CR lahvicky s timhle cislem ma a to to nekupovaly na trznici. No holt my blbe, ktere zijem v zahranici jsme chtely pomoct - Kristy priste se na to vybodni - napis to jen do tematu, kde chodis a na ostatni se vykasli - at si na to prijdou sami.

mywiel
31. kvě 2008

Nechcem nikoho urazit to mi odpisala kamoska z Ciech tiez sa len informujem kedze zijem v zahranici ci v Cechach o tom poculi. 😕

mywiel
31. kvě 2008

Lebo tu vo Svajciarsku o tom ziadne spravy nie su, nehovorim ze nemate pravdu, ja som vdacna za akekolvek spravy, len to vyvolava vo mne paniku lebo ja som ich kupovala uz pouzite cize nemam ako zistit cislo kedze nemam obal... ☹

kristynaw
autor
31. kvě 2008

tak to je jako no comment ja uz fakt nic nepisu. jak jsem rekla,chtela jsem pomoct. znovu poukazuju na tu Evru, co by k tomu mela ta tvoje kamoska rict?hm?to by me zajimalo.. a jak jsem rikala,kamoska pracuje v CR na hygiene a taky rikala,ze jsou ty lahve spatne,ze je tam ted mela..tak jaktoze se prodavaji??protoze je to komerce a lidi na decka serou, zvlast v cesku,spis je vyuzivaji,to soudim uz jen podle toho,ze tam veci na mimi stoji minimalne o polovinu vic nez tady..tady jim o deti jde,tak je to vse levnejsi,protoze vi,ze pokud mas dite, musis to vse nakoupit a jakmile se neco najde,tak na to upozorni a stahnou to z trhu... to ,ze je to v CR ciste je kravina
jaj ted sem sse nastvala, no nic,radsi jdu pryc

mywiel:na tech aventkach prave nekdy cislo neni...takze nevim..ja je proste prestala pouzivat vsechny...je to na tobe jak se rozhodnes

kristynaw
autor
31. kvě 2008

jsem Ceska,Cesko mam rada, neni to,ze ho pomlouvam, jen mi to tak pripadne..proto lidi nemaji moc deti..protoze je to tak drahy...a me to prijde, ze ti lidi to vi, ze se to koupit musi a proto to prodavaji tak draze...a stejne s tema lahvickama me to prijde, reknou ti,ze je to ciste...to je zajimavy,jsou to stejny lahve jak tady.. a tady cisty nejsou a v CR jo? praveze tady si davaji pozor na kazdou blbost..porotze je muzes za kazdou blbost zazalovat a protoze jim na lidech zalezi...

takze si myslim ,ze kamaradka jen nevi, o cem mluvi 😉 ale uz to radsi neresim,svoje jsem napsala,kdo ma nejakej dotaz,zodpovim,ale jinak koncim

diky gabbi tohle je klasika,v akzdym tematu se musi najit nekdo,kdo se to snazi rozvirit...

mywiel
1. čer 2008

Nic si z toho nerob ta moja kamoska je niekedy svojrazna... tak ja to asi vyhodim tiez, a nevies poradit nejake web stranky kde sa daju objednat flasky BPA free? Lebo tu v obchodoch pochybujem ze maju nejake s takym oznacenim. Diky. 😉

mywiel
1. čer 2008

Ja mam aj sterilizator Avent do mikrovlnky myslis ze ten si mozem nechat? A s odsavackou mlieka tiez neviem skusim ci na nu pasuju aj ine flasky ale pochybujem lebo to je asi iny zavit takze aj ta pojde prec.

cazadora
1. čer 2008

hm tak my používáme avent a co mám dělat když malá jí mizerně i z něj a jiné flašky odmítá?? kdyby chtěla jin klidně to budu řešit ale jaksi nemám možnost a s její váhou 6kg v 8m jí můžu těžko nechat vyhladovět aby si vzala jinou flašku :-/

mywiel
1. čer 2008

Je to na nervy co Cazadora? Ja som sice este neporodila ale uz mam vsetko zaobstarane Avent, tak mam teraz fakt dilemu, skusim napisat tu do spolocnosti pre ochranu spotrebitelov nech sa na to pozru a urobia pripadne nejake testy aj tu... 😠

cazadora
1. čer 2008

mywiel je to fakt na budku já sem fakt ráda že pozře aspoň něco a teď tohle no a stejnak už jí v tom mlíčko ohřívam cca 5měsíců tak to už je teda sakra dlouhá doba když vemu že 8x denně nebo kolikrát.... ☹