Lahvičky s BPA. Řeší se to v Česku?

kristynaw
21. dub 2008

holky,taky se to resi v cesku,nebo jen tady?
chemikalie BPA v plastovych lahvickach//?tady v USA se to povazuje za tak nebezpecny,hlavne lahvicky s cislem &,ze se to stahuje z trhu...

kristynaw
autor
10. čer 2008

susi,i obchody, ty nejznamejsi a velky tady(neco jako v CR globus,tesco,hypernova..)
stahuji BPA lahvicky a koncem roku budou prodavat uz jenom BPA free... prave ty nazory,co se pisou v cr a tady se lisi...ale presne jak to napsala mywiel...vetsinou to ,kde se pise,ze je to safe,tak to pise laborator te one firmy...a jasne,ze si avent nenapise,jo,nase lahve nekupujte,sou blbe

kristynaw
autor
10. čer 2008

ja padim,dcera je vzhuru,tak jdu za ni

susik77
10. čer 2008

kristy: no, som zvedava, co sa tu v CR vyvrbi...ked tak vymenime...ale vobec si neviem predstavit kupit sklenene, u nas je denne flasa asi 10x na zemi 😝 to by som ich potrebovala asi 200 😝

kristynaw
autor
10. čer 2008

susi:kamoska co je vcr, ma sklenene, a jsou na zemi porad a vydrzi, prej je to nejake silnejsi sklo
a jestye k tomu kelimku,kdyby tam to nebezpeci popaleni nebylo,tak se nikdo nemuze soudit a tak to upozorneni naa kelimku napsane byt nemusi...stejne je to s tema lahvickama 😉

mywiel
10. čer 2008

Mysi su najblizsie k cloveku co sa tyka ADN az na 99%. 😉

mywiel
10. čer 2008

Preto sa na nich vsetko testuje, lieky a ine veci, mozes si to zistit, nekecam. 🙂

susik77
10. čer 2008

no uvidime, ak je to fakt nebezpecne, urcite budu testovat aj v CR 😎
myslim, ze ak sme to skoro 10 mes. pouzivali, tyzden hore dole to nezachrani 😎

mywiel
11. čer 2008

Urcite ste pochopili ze nam tu nejde o nejake strasenie, ale o to informovat maminky.
Je zaujimave ze Svajciari dospeli svojimi testami k tym istym vysledkom ako v Kanade, myslite ze je to nahoda?
Chapem, ze ste sklamane lebo ste verili ze Avent je doveryhodna znacka kedze je uz tak dlho na trhu, bohuzial aj velke znacky chcu co raz viac zarobit a usetrit na urcitych materialoch, tym ze ste ich kupili v obchode nie je ziadna zaruka kvality, ved aj hracky Matel boli stiahnute z trhu a tiez boli v obchodoch ako je mozne ze presli kontrolou neviem, ale hlavne je ze akonahle sa na to prislo ze su v nich ftalaty tak to stiahli z trhu. Takze aj ked vas tato znacka sklamala a investovali ste peniaze ja si myslim, ze zdravie mojho babatka je dolezitejsie a bez problemov budem pouzivat sklenene flasky, ze sa mozno rozbiju? Tak kupim dalsie ale aspon mi nebude vrtat v hlave ci je to bezpecne pre moje dieta. 😉

dididi30
11. čer 2008

myw ano sklenena vlasa je bezpecna ale ked sa rozbije tak neviem neviem, nebudes prave pri babu a spapa nejake sklo no a povies si mohla som radsej tie umele pouzivat, alebo si povies, kaslem na to, budem si robit to co ja chcem a nie co kazu ini...
takze 1:1

dididi30
11. čer 2008

ze vlasa 😀 , flasa 😀

mywiel
11. čer 2008

Didi nepracujes nahodou pre Avent? 😀

mywiel
11. čer 2008

Su aj umele a bezpecne... 😉

dididi30
11. čer 2008

myw, tak veru su aj umele a bezpecne, takze radsej umele 🙂
nie boze chran, to by som potom inak bojovala 😀

mywiel
11. čer 2008

Ja este som nemala moznost ziadne flasky pouzivat, tak preto mozno tak nepanikarim ako nietore maminky, chapem, ze sa toho trosku boja ale lepsie vediet neskor ako vobec no nie? Preto chcem podla moznosti vyberat co najlepsie pre moje babo, ved takychto informacii si myslim, ze bude coraz viac takze sa treba na to pripravit. Kazdy chce len to najlepsie pre svoje babo. 😉 😀

mywiel
11. čer 2008

Ja beriem tak ze kazdy ma pravo byt informovany a kazdy je slobodny sa rozhodnut, kazde ste zodpovedna za svoje dieta. 😉 😵

dididi30
11. čer 2008

myw......noooooo vidis, tak tu je pes zakopany,zatial si ziadne flase nepouzivala, bo toje tvoje prve dieta, potom ked porodis a zacnes, tak sa budeme bavit o flaskach ok?? 😉
a je dost mozne,ze vyberies a za par mesiacov sa dozvies, je obsahuju nieco horsie ako aventky, nooo som zvedava co budes robit 🙂
ano kazdy chce pre svoje babo to najlepsie a nestresovat sa kadejakymi blbostami a tym padom babo v brusku bude tiez bez stresu nie 😉
ked porodis uvidis....

albireo
11. čer 2008

tak som si konecne docitala celu diskusiu a kukla aj nejake linky k teme. na jednej strane mi pride fajn,ze napr.dievcata zijuce v Kanade sa podelia o nove informacie. je pravda, ze severoamericky trh je co sa tyka spotrebitelov najcitlivejsi. Firmu Avent bude tato negativna reklama stat asi velmi vela penazi a hlavne doveru spotrebitelov. nepomozu im ani vlastne vyskumy ani tvrdenie,ze polykarbonat sa v detskych flaskach pouziva uz 30 rokov. ako niektore pisali, potreby pre babatka su v CZ/SK obcas proti zahraniciu premrstene drahe,ale ludia ich kupuju ,lebo bud chcu pre svoje dieta to"najlepsie" alebo veria velkej znacke. Vsetky co sme sa narodili v byvalej CSSR, sme pili zo sklenenych flasiek, asi sa obcas nejaka rozbila, ale ze by to nejake mimino stalo zivot ,to si nemyslim.tak pokial bude cena primerana, preco nekrmit aj nase deti zo skla?
druha vec je, ze cely cirkus okolo tych ftalatov mi pride prehnany...kto kedy trosku zaujimal o prirodne vedy vie, ze myska a clovek su si podobne, ale bohuzial ich metabolizmy sa v realnom zivote casto spravaju velmi odlisne.
Onedlho sa najde nieco ine, rovnako potencialne skodlive v nejakom inom vyrobku. a nebudu to musiet byt flasky alebo hracky od Mattela, kde americku firmu dobehol cinsky subdodavatel a miesto dohodnutych farieb dodaval farby s primesou olova.

mywiel
11. čer 2008

Didi ja som v pohode, mna tie informacie nestresuju prave preto ze som ich este na mojom babu nepouzila tie flasky a som rada, ze som sa k tym informaciam dostala skor ako porodim, za to vdacim kristynaw, diky. 😉 😵

susik77
11. čer 2008

albireo: suhlas 😉 tiez si myslim, ze je to prehnane. keby to bolo tak velmi nebezpecne pre deti, urcite to stiahnu hned aj tu 😉 a ved kolko rokov sa tu uz Avent predava a zatial som nepocula ze by deti, co pili z Aventackych flasiek mali nej. zdr. problemy...

mywiel
11. čer 2008

Ak sa dozviem, ze aj ine su zle co urobim?? No vymenim ich to je logicke... 😉 😀

mywiel
11. čer 2008

Susik to pride len pockaj aj ja som zo zaciatku neverila a prislo to aj sem...

mywiel
11. čer 2008

Inac mala som dilemu co urobim s aventkami ci ich predam, a ked vidim, ze napriek informaciam vela ludi neveri, tak ich asi predam aj ked mi to prislo nefer, ale aj tak vela ludi neveri a kupia si to aj tak, takze ste mi pomohli v mojom rozhodnuti... 😕

frog
11. čer 2008

Tak koukám pořád tady řešíte jak jak je avent špatnej.Kdo chce a má na to,ať klidně celou výbavu od téhle firmy vyhodí..Jak už jsem napsala nedávno já to neudělám.Tak mě napadlo jestli to není protireklama aventu 😉 ..
To je to samé jako když hooodně mamin odsuzuje Hamánka a přitom na něm každá vyrostla,ale to jsem trochu odbočila..

susik77
11. čer 2008

frog: ja by som aj na to mala, ale pripada mi to malicherne...tolko veci je este skodlivejsich...

mywiel
12. čer 2008

Mne sa to malicherne nezda ak moze moje dieta mat neskor rakovinu, ale to zalezi od kazdeho ci tym informaciam chce verit alebo nie.

susik77
12. čer 2008

mywiel: no prave-zda sa mi jedno, ak sme to pouz. uz 10 mesiacov-tak si myslim ze nepomoze ak to prestanem pouzivat hned 😎
ale myslim si, ze je to aj v inych plastov. flasiach, kt. bezne pouzivame-takze to by sme dostali rakovinu asi vsetci 😎

dididi30
12. čer 2008

susik, tak tak 😉

akvabela
12. čer 2008

Ahojte, necitala som celu diskusiu, no susik, ked som videla, ze si tu prispela posledna, tak som sa musela kuknut 🙂 Vy tak skoro vstavate, teda Veronika? No ale k veci. Tu u nas (v Kanade, v BC) flasky od Aventu stialhli, teda tie, ktore obsahovali BPA. Bez BPA su podla tejto stranky tieto produkty http://safemama.com/2007/11/22/
a tu je dokument, v ktorom je zoznam aventackych produktov a z coho su vyrobene, resp. aky symbol maju http://www.avent.philips.com/en_US/products/Mat...

Susik, neviem, kolko rokov avent predava svoje produkty, no neviem, ci natolko dlho, aby sa dalo uz teraz zistit, ci pouzivanie ich produktov zanechalo na danej generacii nejake nasledky (napr. neplodnost...).

Ja som kupila Yvettke BPA free bottle, ale nechce mi z nej pit, resp. akosi mi z nej malo vypije, takze som sa vratila spat k avent flaske a robim to tak, ze do nej dam vodu, ktora je teplotou akurat pouzitelna na zarobenie mlieka 🙂

mamacat
12. čer 2008

my nepouzivame flase ale tyka sa nas toto kvoli dteskym poharikom. nedavno som zistila ze jeden z poharikov ktory pouzivame (od Gerber) pravdepodobne ma tie BPA. tak sme ho prestali pouzivat. ale viem ze napriklad Avent magicke hrnceky kotre su predajne aj na SK su okej. my pouzivame tie od Playtex a tiez by mali byt okej.

bluff
12. čer 2008

tu ide hlavne o vylucovanie skodlivych latok pri opakovanom zohrievani flias. bezne pouziavane flase na napoje si asi nezohrievame. 😉
neviem ale na kolko sa daju v europe zohnat tie flase bez BPA, ked tu spominate pouzivanie sklenenych. 😕