Lahvičky s BPA. Řeší se to v Česku?

kristynaw
21. dub 2008

holky,taky se to resi v cesku,nebo jen tady?
chemikalie BPA v plastovych lahvickach//?tady v USA se to povazuje za tak nebezpecny,hlavne lahvicky s cislem &,ze se to stahuje z trhu...

mywiel
1. čer 2008

Treba dufat, ze vsetky tie cisla nie su zavadne, ale nechapem Avent preco ludi neuisti ked maju takyto problem len s niektorymi seriami? 😠

cazadora
1. čer 2008

hlavně jako nechápu tu výrobu to je jako každá flaška z něčeho jinýho? to je divný ne?

stonozka
1. čer 2008

ahoj, som si vas tu čítala... no aj mne to príde zvláštne... že niektoré flašky s číslom su ok a ine nie... a apropo ako si mam na SVK kupiť flašku bez BPA ked sa to takmer neda zohnať? a so soáčikom vobec?! už týždne som kvoli tomu nespala... a je to ine ak v zahraniči kde je možnsoť zohnať aj iný bezBPA tovar ☹ 😖

mywiel
1. čer 2008
mywiel
1. čer 2008

Asi bude najlepsie kupovat sklenene flasky co uz... ☹

mywiel
1. čer 2008

Lenze to moze byt aj v dudlikoch alebo prave v tom cumli na flasi nie?

mywiel
1. čer 2008

Napr. ja som kupila tuto kacicku do vane...to aj v nej su ftalaty?? ☹

http://safemama.com/topics/pvc-free/

mywiel
1. čer 2008

AVENT:

We here at Safe Mama, get TONS of emails regarding Avent products. More than we can handle. Avent is one of the most popular brands on the market, so it stands to reason that we would get lots of inquiries on their products.

This information was posted here previously, but in light of the inquiries, I thought it warranted being posted again, as this information is helpful to parents. A lot of companies are completely willing to disclose what materials are in their products. Sometimes it’s a quick call to the manufacturer. Other times, it’s as simple as going to their website and doing a search. In the case of Avent, they have a complete materials chart, as a pdf, right on their website. Which is why we can’t stress enough to our readers to please, PLEASE, do a complete search of the archives (on the left hand side) and FAQ before hitting the contact form. We love to hear from you. It makes our hearts feel all tingly and bubbly inside when we know we’re able to answer a question for you, but we get so many Avent questions, we can’t keep up with them. Hopefully having this chart posted a couple of times will help you out. You can cross reference the recycling codes on Avent’s chart with our BPA crash course post to give you the quick and dirty.

And now for some other Avent related news:

We had passed along some information, somewhat recently, that Avent was launching a BPA free bottle this summer. Avent has released a new bottle, which is similar to Playtex’s drop in nurser system. The outer shell of the bottle, is still polycarbonate, but the liner is polyethylene, which is a safe plastic, and keeps the liquid from touching any part of the bottle. With this information in hand, it’s up to you to make that decision on whether or not you want to use this product. But it looks as if the nipples are the same as the conventional Avent bottle, which may be of help to Safe Mama readers. You can purchase this bottle right on their website, if you can’t find it in your local stores yet.

I thought I would also make mention of Evoprene, a material that’s used for the spout of the Avent Magic Sippy Cups. Evoprene is a safe plastic that is free of PVC, BPA and Phthalates.

mywiel
1. čer 2008

Toto je fakt zaujimave nasla som to na str. Avent!!

http://www.avent.philips.com/en_US/products/phi...

chell
1. čer 2008

no nevim jestli bude muj prispevek primo k veci ale kdyztak to holt nectete..

z měkčeného pvc se dělají mimo jine i zdravotní materiály hracky pro deti, nekdy je i zater na kalhotkach z pvc a spoust dalsich veci ktery mate kolem sebe a ani to nevite ze to ma mit nakou 7micku nebo neco podbnyho...
pro mekceni pvc se pouzivaji ftalaty ktery se z materialu muzou (ale nemusi) uvolnovat, ta pak endokrinní soustavu, některé (ne vsechny) z nich jsou podezřelé ze způsobování rakoviny.

takze bych to nehazela vsechno do jednoho pytle ze pvc = pruser, vyhodit, spis bych se zamerila na ty vyrobeny v asii jelikoz tam ja vime sejrej na ftalaty na olovo na vsechno 🙂 a pripadne mrkla na naky zdravotni atesty pripadne jak se delaj testy spotrebitelsky pac to maj urcite osefovany..

to je vse co sem chtela pridat do diskuze 🙂

mywiel
1. čer 2008

Chell presne to pisu v tom clanku co som sem dala ze vyrabaju a ine veci z toho ako pises...

chell
1. čer 2008

no popravde ja to cely necetla jen prvni stranku a pak sem to tady mela rozepsany asi pul hodiny apc varim peru a tak takze nerikam ze ste neco podobnyho nerikali.. ja jen ze mam vystudovanou chemarnu a jeste si neco pamatuju tak sem prihodila svuj nazor 🙂

mywiel
1. čer 2008

😉

frog
1. čer 2008

kristynaw-jak můžeš říct že lidi v ČR na děti serou??To docela urážíš ostatní mamky..nebudeme tady snad rozebírat jak kdo vychovává svoje děcko tady a u vás,páč to by bylo asi na dlouho a navíc jiná kultura,jiný mrav.Tak že pro mě je to uzavřený,já prostě avent nevyhodím,nehledě na to,že mi Anča z ničeho jiného pít nechce..nejsem cvok,abych vyházela výbavu,když už jí stejně takovou dobu používám..

kristynaw
autor
1. čer 2008

ja nemyslela lidi jako matky,ale obchodniky,to jsem spatne napsala,za to se omlouvam

kristynaw
autor
1. čer 2008

a inak ten avent je teda bez tech latek jen ten magic cup a ty s time sackama uvnitr
jinak v cesku jsou ty mam ultivent ty jsou bez toho a nebo sklenene

kristynaw
autor
2. čer 2008

no ono z tech latek je vic veci,jde o ten plast..takze i ve flaskach na dobrou vodu atd... me je to jedno u me... stejne jde hlavne o to ohrivani...ale u male,zvlast po te bulce jsem to porste prestala pouzivat a koupila MAM, tady je to nastesti levny( za cenu jedne flasky v CR koupim 3 tady)

kristynaw
autor
2. čer 2008

toto je z jednoho website:
Kojenecké láhve z plastu patří tak samozřejmě ke všednímu dni dítěte jako třeba výměna plenek. V Německu se plastové kojenecké láhve stále ještě vyrábějí z polykarbonátu, což je umělá hmota, která obsahuje bifenol A (BPA) pro proces tvrdnutí. A BPA se nachází již několik let v podezření, že je pro batolata zdravotně škodlivý. Zcela jinak je to v Japonsku: tam již dva roky používají pro kojenecké láhve jiné plasty, protože bifenol A pokládají za nebezpečný. BPA působí na tělo podobně jako ženský hormon estrogen. Nejistota rodičů z hlediska používání plastových kojeneckých lahví je proto tak velká, protože je známo, že systém hormonů není u batolat ještě zcela vyzrálý. Batolata reagují proto velice citlivě na nejmenší hormonální vlivy.

týká se to ale nejen lahví, ale i takových těch průhledných mističek a příborů apod. z takového toho lehkého "skelně" čirého tvrdého nerozbitného plastu

frog
2. čer 2008

Toto my poslaly z firmy Avent:
Mezinárodní prohlášení
Philips AVENT si uvědomuje zprávy z médií zaměřené na Bisfenol A (BPA) a polykarbonáty.
Rádi bychom pomohli našim zákazníkům lépe porozumět tomu, proč Philips AVENT, stejně jako
jiné firmy, používá tyto materiály.
Polykarbonáty jsou používány v tisících zákaznických produktech, jako například v znovu
použivatelných nádobách na jídlo, v záchranných lékařských nástrojích a bezpečnostních
sportovních náčiních. Výroba takových produktů, včetně kojeneckých lahviček se spoléhá na
polykarbonáty, protože zabraňují praskání, rozbíjení a jiným rizikům, které mohou vést ke
zranění.
Výsledky vyluhování BPA jsou studovány regulačními orgány, jako je the European Food Safety
Authority (EFSA) a the United States Food and Drug Administration (FDA). Tyto rozličné řídící
orgány přišli na následující:
1. V lednu 2008, FDA znovu potvrdila její dlouhý a stálý dozor nad bezpečností
polykarbonátů v kontaktu s jídlem, což zahrnuje také kojenecké lahvičky. FDA aktivně
posuzuje bezpečnost BPA a v poslední době zkompletovala přehled dostupných informací
získaných ze studií zvířat a studií migrací “potravní ohrožení BPA je pod úrovněmi, které
mohou způsobit toxické efekty u zvířat.”
2. Mezinárodní regulační orgány, zahrnující the European Food Safety Authority (EFSA),
the UK Food Standards Agency, the German Federal Institute of Risk Assessment, a the
Japanese Ministry of Health,, odpovědné za ochranu zákazníků, mají všechny studie o
používání BPA, která je zakončena tím, že může být používán k výrobě kojeneckých
lahviček.
Philips AVENT je zavázaný ke splnění či převyšování norem určených FDA a jinými
uznávanými orgány po celém světě. Veškeré plasty užívané ve výrobcích Philips AVENT jsou
FDA schválené a respektované jako bezpečné pro kontakt s potravinami. Philips AVENT
lahvičky jsou také samostatně testovány v souladu a shodě s posledními evropskými standardy
pro příslušenství určené pro děti k pití EN14350:2004, které sledují přípustný denní příjem BPA
pro děti. I přes pozorování těmito uznávanými orgány může Philips AVENT pokračovat
v doručování nejlepších produktů zákazníkům.
Vždy se snažíme vyhovět potřebám rodičů a jejich dětí, kvůli kterým náš sortiment krmících
produktů pro děti zahrnuje několik zaměnitelných systémů, u kterých lze použít stejný dudlík.
Některé z těchto produktů, včetně VIA krmícího systému a výrobků řady Magic jsou vyrobené
z jiných materiálů než je polykarbonát.
Naše lahvičky byly a budou používány miliony zdravých dětí ve více než 70 zemích světa

kristynaw
autor
2. čer 2008

hm...tak pristupove normy v CR jsou asi jine nez tady... 😒

mywiel
2. čer 2008

Tento clanok ma Avent na svojej str. vo vsetkych jazykoch ja som ho sem tiez dala v anglictine... 😕

kristynaw
autor
2. čer 2008

no,jak rikam, tady uz se to stahuje z trhu...
takze nevim. to by jsme se tady mohli donekoncena bavit o tom,jak to je...
ja vam rekla s gabbi,jak je to tady,ze tady se to povazuje za nebezpecne,stahuje se to z trhu, ja sama jsem je prestala pouzivat a nejsem jedina...
a ted uz je to na vas,jak se rozhodnete 😉

mywiel
2. čer 2008

To je jasne ze Avent si na svoju str. neda anti reklamu... ☹

kristynaw
autor
2. čer 2008

no prave...

kristynaw
autor
2. čer 2008

ale oni jsou fakt nejhorsi ty s cislem 7 a 3 nejsou taky moc dobry..ty mas vse se sedmickou?

mywiel
2. čer 2008

Praveze vobec neviem ja ich mam bez kartonu a bez sacku tie cisla su asi na obaloch a ja tie obaly nemam tak neviem ako to zistit... napr. na sterilizatore a odsavacke mlieka mam karton este ale ziadny trojuholnik tam nie je zeby to inac znacili pre Ameriku? 😒

kristynaw
autor
2. čer 2008

my tam ty cisla taky nemame...ale prej je to nekde v tom uzaveru nebo co na te lahvicce

leninn
3. čer 2008

já jsem se na ten okraj láhví dívala a nějaké číslo tam je, ještě s písmenem...
mám 2 láhve a na obou mám číslo 3, na jedné 3A, na druhé 3R

leninn
3. čer 2008

mám avent, jsem zapomněla dodat

kacka.va
3. čer 2008

já mám 3A a zatím kojíme, ale rozhodně to vyhazovat nebudu 😉. je to vyrobené v německu. to je vždycky nějaká lavina, co všechno je špatné, by se z toho musel člověk zbláznit. kupuju v klasických obchodech, žádné "vše za 39,-", takže tohle tolik řešit nehodlám 🙂