Lahvičky s BPA. Řeší se to v Česku?

kristynaw
21. dub 2008

holky,taky se to resi v cesku,nebo jen tady?
chemikalie BPA v plastovych lahvickach//?tady v USA se to povazuje za tak nebezpecny,hlavne lahvicky s cislem &,ze se to stahuje z trhu...

mywiel
12. čer 2008

Akvabela takze zla je ta 7 polycarbonate a ostatne su ok?

mywiel
12. čer 2008

Vraveli ze nie len zohrievanie ale aj kysle veci ako dzusy uvolnuju BPA.

mywiel
12. čer 2008

Ja uz pozeram sklenene a celkom sa mi pacia.

http://www.bebe-jou.nl/index.php?option=com_vir...

susik77
12. čer 2008

akvabel; diky 🙂 aaka je bezpec. teplota vody?ja davam niekedy okolo 45stupnov a necham vychladnut...

bluff
12. čer 2008

mimochodom ja vobec nezohrievam. zarabam mlieko vo vode izbovej teploty.

akvabela
12. čer 2008

Mywiel, myslim, ze ano, susik, neviem 😔
Mamacat, aj my mame playtex sippy cup, ale pouzivame ho na pitie vody, mlieko z neho nechce. Bluff, ja uz nejaky ten treti mesiac pouzivam vodu z vodovodu (Majke som doma prevarala a este aj chvilu, ked sme prisli sem a to uz mala 1 a pol roka), tak ze si pustim kohutiky a ked mi tecie primerana teplota na zapastie, tak naplnim flasku 😅 , no tunajsiu vodu povazujem za bezpecnu a mam to odobrene aj od rodinnej lekarky.

susik77
12. čer 2008

a ako je to so sterilizaciou-ved podla toho to musi byt dost nebezpecne, ked sa ma flasa 5 min. varit vo vode...

bluff
12. čer 2008

hej samozrejme to nie je dobre. ja mam stare flase playtex a v navode ani neodporucaju vyvarat flasu samotnu, len cumel. ale aj umyvanie v teplej vode uz moze byt podla vsetkeho nebezpecne.. !?
prave preto preco si radsej nekupit tie flase bez BPA? ved to nie je zas tak financne narocne, na ine blbosti sa peniaze vyhadzuju... a budes mat srdce na mieste 😉

mamacat
12. čer 2008

tak isto aj v umyvacke riadu mozno nie? tiez som citala ze ked su flasky/pohariky opotrebovane, oskriabane, zahmlene to tiez nie je dobre...

jasmin z tych sippy cups pije mlieko, ale studene z chladnicky.

susik77
12. čer 2008

bluff: jasne, len az teraz sa o tom zacalo hovorit...inak, citala som clanok na nete-aj som sem dala odkaz, ze ten bisfenol je nebezpecnejsi pre mysi, lebo su ovela citlivejsie na estrogeny, kt. sa tym bisfenolom uvolnuju-ze vraj cloveka tie mnozstva, kt. sa uvolnuju z tych flias vobec neohrozuju, ani keby tam bola stale horuca voda...
to bol cesky vyskum...

bluff
12. čer 2008

susik je to mozne, ze neohrozuju. ale ked viem ze mozu, tak mne to osobne vadi. davat malej pit z flasky a pritom tam niekde v podvedomi viem, ze MOZNO jej robim zle 😔

este by ma zaujimalo ked sa teda povedzme zohreju, vychladnu a potom sa tam nieco naleje, uz su tam tie latky uvolnene ked pisete ze aj z poskriabanych? nestudovala som to az tak detailne sa priznam. 😅

mamacat
12. čer 2008

bluff a tie tvoje playtex su na nejakom zozname BPA?
ja som pouzivala tie drop-in sacky do playtex flias (aby som si ulahcila robotu 😲 )

susik77
12. čer 2008

Ak rozumiete anglicky-stanovisko FDA - k bisfenolu: http://www.fitpregnancy.com/FDABPA

susik77
12. čer 2008

FDA v Amerike je nieco ako Statny ustav kontroly lieciv v SR al. v CR- skuma bezpecnost liekov a potravin- ked vydalo toto stanovisko, dokonca je uz zistena aj bezpecna davka bisfenolu, tak pokladam tento problem za irelevantny.

bluff
12. čer 2008

mamacat a ktory Gerber sippy cup ste to prestali pouzivat? My mame ten Funny grips a vidim ze je na zozname BPA free.
Playtex tie co som kupila nie su bez BPA .. nakoniec som ich teda vymenila za Born Free.

bluff
12. čer 2008

susik dik za clanky 😉

bluff
12. čer 2008

a este tak trosku od veci, Playtex sme mali Airvent a strasne tecu! Vyhodila by som ich aj tak.... Tak len upozornujem aby ste si ich nekupovali, vyhodene peniaze. 😠

bluff
12. čer 2008

susik pozeram v tom aktualnom clanku FDA hovori, ze sa este budu zaoberat novym vyskumom a informaciami.. tak uvidime ..

susik77
12. čer 2008

bluff: jasne, ale z tohto mi vyplyva, ze vyhadzovanie vsetkych Avent flasiek robit nebudem 😉

susik77
12. čer 2008

jasne sa tam pise, ze aj pri zahrievani sa uvolnuje asi 1000-cina davky BPA, kt. by posobila skodlivo pre cloveka...

bluff
12. čer 2008

teraz by bolo dobre pridat stanovisko Kanadskeho FDA, preco vyrobky s BPA stiahli z trhu. ono aj Americania su s ich vyjadreniami casto veeelmi opatrni.
musim ist, dobru noc, zajtra sa na to este mrknem.

susik77
12. čer 2008

ok
dobru
ak neco zistis, tak to hod sem 😉 manzel povedal, ze to moze byt kludne v ramci konkurenc. boja medzi 2 firmami 😉

susik77
12. čer 2008

dalsi clanok o tom, preco kanada zakazala-http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/st...
pripada mi to, ze je to bud na zaklade histerie, al. konkurencneho boja 2 al. viac. firiem 😎

susik77
12. čer 2008

Ahojte, tak som obvolala cesku obchod. inspekciu-tam nevedeli o tom nic, poradili mi statni zdravotni ustav. Tam mi povedali, ze robia testy na uvolnov. bisfenolu-A z kojenec. lahviciek podla europ. noriem a zatial nemali ani 1 pripad prekroc. koncentracie bisfenolu, ze vsetky lahvicky boli ok. Ze vraj aj var pri 100 stupnoch je bezpecny 😉 Reda aj sterilizacia 🙂

panterka
12. čer 2008

taky jsem si přečetla vaši diskuzi. já jsem u prvního prcka na mlíčko a kaši použivala jenom skleněný flašky a používám je i teď, i za cenu rozbití (a taky jsem jich už dost kupovala 😅 ), ale plastový flašky používám na čaj 😕 no, tak zatím pořád přemýšlím, jestli vyměnit nebo ne. mám NUK se sedmičkou 😕

mywiel
12. čer 2008

Susik ja ked som volal na hygienu tu tiez mi povedali ze je vsetko ok lebo o tom este nevedeli az kym tu urobili tie testy, je to spolocnost pre ochranu kupujucich. Inac o tych mysiach tiez hovorili v tv a jednoznacne ti co tvrdia ze to mnozstvo cloveku nevadi, lebo mysi reaguju citlivejsie su jedine laboratoria platene tymi danymi firmami ako je Avent co to tvrdia takze tie testy su v podstate nulove, lebo oni si do hniezda samozrejme ka..t nebudu. 😉

mywiel
12. čer 2008

Susik nekupis nove flasky Avent predavam... 😉

http://www.anibis.ch/n/1786206

susik77
12. čer 2008

mywiel: to je blbost, na ten bifosfat A sa robilo kopec studii, ako vies, ze vsetko robilo 1 laboratrium?

mywiel
12. čer 2008

Nie jedno laboratorium ale laboratoria ktore tvrdia ze je to bezpecne su platene prave tymi znackami ktore maju problem, tak to hovorili tu v tv...