Mimi nechce pít z flašky. Máte zkušenost?

molicova
8. kvě 2009

Ahoj holky,
Tomáškovi je 6 měsíců a stále kojím. Dostala jsem už ale od paní doktorky příkrmy. Co se týče ovoce a zeleniny, tak je to v pohodě. Ale večer před spaním mám dávat kaši. Jenže dle rozpisu je to vodovější a měla bych mu to dávat z flašky. Tu ale prostě odmítá. Zkoušela jsem to 4 krát a doposud klidné večerní kojení se stalo hysterickým řevem, že flašku prostě z tou kaší nechce. Tak jsem promluvila se známou doktrokou a ta mi poradila, že mu mám kaši zahustit , aby nebyla řidká jako mléko, ale opravdu jako kaše a dávat mu to po lžičkách. Nemáte s tím někdo zkušenost, že vaše mimi nechce flašku.
Jo a ještě by mě zajímalo, co, kolik a kdy dáváte mimčům jako příkrm. Jako že ráno kojím, pak by mohla být ovocná přesnídávka, pak zeleninka, potom kojení a večerní kaše.
Díky moc za rady Míša

popelka.miri
8. kvě 2009

Ahojky, tak já mám stejnou zkušenost. Malá mi taky odmítala vzít flašku. Prostě jí neseděl asi ten gumidudl 😀 ..Ani v rámci udržení kojení není dobré dávat kaši z flašky, ale normálně ze lžičky. To se malé líbilo a jedla docela hezky už napoprvé. Klidně, jestli prospívá, můžeš kojit až do sedmi měsíců 😉 . První příkrm je nejlépe v poledne dát zeleninu (jeden druh, po třech dnech přidej další, mrkev, brambor, brokolici..), na pár dní to stačí. Po tak 2 týdnech bys mohla dávat i ovoce-nejlépe nastrouhaný banán nebo jabl.přesnídávku. To dávej na odpolední sváču. A po pár dnech můžeš přidat k večeři i kašičku instantní 🙂 . Od sedmi měsíců začni přidávat k zelenině maso!TAkhle by jsi mohla udržet jídelníček do ukonč. 8 měsíce v pohodě. Hlavně nic neuspěchat 😎

ducky
8. kvě 2009

Ahoj Míšo,
tak my jsme taky jen plně kojily a malá nebyla zvyklá na flašku. Měla jsem tu Aventku, tu my flusala ven. Na radu švagrové (vyzkoušela asi 5 druhů lahví) jsem zkusila MAMku, sametovou savičku, a tu vezme. Není to úplně ono, teče jí to i po bradě, ale napije se.
Dneska jsem zrovna připravila Hami kaši a říkala jsem si, že je pěkně řídká a že se příště vyprdnu na lžičku a dám jí to do lahve. Takže tuto zkušenost budu mít nejspíš až zítra 😉
Jo a ovoce se má zařadit až měsíc po zelenině. Tzn. nejdřív nahradíš polední dávku a za měsíc teprve přidáš ovocnou sváču. Já budu nahrazovat odpolední, protože dopolední žádnou nemáme 😉

popelka.miri
8. kvě 2009

A malá mi vzala flašku až kolem jednoho roku 😉 , radši měla hrneček s pítkem..ale stejně si jen tak cucla a radši převážně pije MM 😅

molicova
autor
8. kvě 2009

Takže myslíte, že to snad nevadí, když mu tu večerní kaši, udělám hustší a dám mu jí po lžičkách. Hlavně jsem mu to včera udělala poprvé a spal bez kojení celou noc. Tak jsem zvědavá, jestli to nebyla náhoda. Ale bylo by to super, kdyby spinkal bez kojení.
Jinak co se týče té lahvičky, tak jsem tu mamku zkoušela taky a nechtěl ani tu. Máme doma 4 druhy a nechce ani jednu. Mám i to pítko a do toho mu zkouším dávat čajdu a vodu. Aby tu zeleninku aspoň trošku zapil.
Takže můžu to teď dělat tak, že do sedmého měsíce budu kojit ráno i dopo a k obědu dám zeleninu a odpo zase nakojím a večer kaši a pak od toho sedmého měsíce dám místo toho dopoledního kojení ovoce nebo zeleninu, a k obědu taky nějaký ten příkrm. a kolem té páté kojení a večer kaše. Asi se ptám jak retard, ale bojím se abych mu tohoho nedávala najednou moc a nebo abych ho nějak nešidila.

berenika39
8. kvě 2009

molicova: super je www.kojeni.net. taková bible 😀 😀 . Najdeš tam všechny odpovědi.

molicova
autor
8. kvě 2009

berenika díky, už se jdu na to podívat 😀

ducky
8. kvě 2009

Míšo ta stránka od bereniky je fajn, ale mě více vyhovovaly stránky hami a to je www.hami.nutricia.cz 😉
Tak jsem se v tom lépe orientovala.
V podstatě ale začít máš polední dávkou a zeleninou. Nejdřív jednodruhové, pak můžeš dávat vícedruhové a postupně zařadíš i masové 😉
Po měsíci začneš s ovocem. Opět nejdřív jednodruhové, pak i jiné. Tím nahradíš jednu svačinu, ale myslím, že pak můžeš obě. A večer můžeš dávat kaši a to v podstatě od doby, kdy začneš se zeleninou.
V ostatních případech kojíš 😉
A kaši určitě zahustit můžeš a dávat lžičkou. 😀
Já zkusím zítra naopak láhev a když jí to nepůjde, tak jí taky zahustím a vrátím se ke lžičce. Ale tu řidinku, jsem myslela, že tu vyrostu a to byla jen poloviční dávka zatím 😀

berenika39
8. kvě 2009

není zač,máš do rána program 😀 😀 😀

dagina
8. kvě 2009

Ahojky, sice ještě nemám zkušenost, na přikrm se teprve chystáme za 2 měsíce, ale dost mě překvapilo, že máš podávat půl ročnímu mimču kaši 😕 ..., to se opravdu musí ????? Já měla za to, že začnu s mrkvičkou......, při tom stále jen kojit a kojit, a na kaši ani nedojde, nebo až podstatně déle .
Jinak lahvičku s klasickou savičkou nemám v plánu používat vůbec, jen lžíčku a hrnečky.

shaula
8. kvě 2009

Někde jsem četla, že se kaše nemají dělat hustější, že to prý zatěžuje ledviny. Ale já je taky dělám tak od oka, abych to mohla dávat lžičkou, kaši jsem nikdy nedělala do lahve. Je lepší, aby si mimi zvykalo, že jídlo se jí lžičkou. Jinak na www.kojeni.net nedám taky dopustit, a mně to připadá dost přehledné - jsou tam super tabulky, co kdy zavádět atd.

molicova
autor
8. kvě 2009

no co se týče té kaše, tak on to tekuté nechce tou žičkou, udělala jsem mu polévku a ta mu teda nejela. Tak jsem mu dělala rozmačkanou bramboru s brkví a tu zbaštil, jen se po ní zaprášilo. ani nechce jíst ty kupované zeleninové přesnídávky, ty mu vůbec nejedou. Fakt nevim, co s tou kaší, když budu kojit, tak se bude budit v noci, když dám hustší kaši, tak tady píše shaula, že zatěžuje ledviny, tak teď vůbec nevím. Poraďte mi tedy poměr, kolik vody a kolik asi zhurba lžiček kaše. Dávam převařenou kojeneckou vodu a mléčnou rýžovou kaši.

ducky
8. kvě 2009

Dagi nemusíš dávat kaši, ale třeba mě teď ta moje cácorka špatně spí. Řešila jsem i, jestli to nejsou zuby, ale nic nevidím ani nenahmatám, dásně nateklý nemám.
Navíc se mi začala budit před půlnocí (dřív to bylo až tak ve 2 ráno) a když jí dám na prso, tak slyším, jak jí to padá do prázdnýho bříška ☹ Takže zkouším kaši, jestli jí víc nezasytí. 😉

shaula
8. kvě 2009

Molicova - současně jsem ale psala, že kaše taky dělám od oka 😉 Udělám ji prostě tak, aby se mi "líbila", tj. aby nebyla úplně tekutá, ale taky ne hustá, nevím, jak líp to popsat. Asi taková konzistence jako ovocná přesnídávka.

molicova
autor
8. kvě 2009

Shaula, tak to jí děláme asi nastejno, není to beton a není to ani polívka, tak něco mezi tím. Tak to bude asi ta konzistence té ovocné přesnídávky jak píšeš. Moc díkes 😀

surynka44
8. kvě 2009

Ahojky, my máme zrovna úplně stejný problém. Musím přestat ze zdravotních důvodů kojit, ale až naučíme malou z flaše. Ta mi ji odmítá. Máme už snad 8 různých flašek a několik saviček a prostě mi to nechce a hrozně u toho pláče. Teď jí dávám třetí večer kaši, tu papá lžičkou úplně bez problému. Tak nevím, jestli se mi podaří ji na tu flašu někdy naučit. Zkoušela jsem ji do ní dát MM i UM a potahala max. 20 a to spíš teklo bokem. JInak mi přijde,že teď více papá i když ji dám na večer kaši, před půlnoci už je vzhůru na kojení, tak nevím jestli ji ta kaše málo zasytí??!

molicova
autor
8. kvě 2009

no já ho asi už z flašky učit nebudu, prostě mu buď budu dávat věci lžičkou a když by ho někdo musel pohlídat tak mu udělá tu kaši, nechci aby zbytečně plakal, když začne plakat, tak mě to mrzí, že ho do něčeho nutím, co se mu nelíbí

molicova
autor
8. kvě 2009

jo a holky kdy se tak to mlíko zase upraví, teď když mi spla celou noc, tak jsem se vzbudila bolestí ve 4 ráno a odsála jsem si z jednoh prsa 200ml, což je síla

ducky
8. kvě 2009

Surynko někde tady v diskuzích jsem si přečetla, že ne u všech kaše zabere. Takže asi budete ten případ ☹

Míšo tak mě se upravilo velmi brzo. Ale pokud budeš odsávat všechno, tak se ti to neupraví. Zkus třeba jen trochu, aby ti ta bolest povolila 😉 Pak si holky taky dávaj na prsa tvaroh a studený zábaly. A kdyby se ti dělaly zatvrdliny, tak pod sprchu a masírovat.