Neumí pít ze savičky z umělé hmoty. Mám to zkoušet dál?

aji81
19. lis 2009

Holky mám problém, koupila jsem malý, když jí bylo 6měs hrneček od NUKu a tam je ta jakoby sávička silikonová měkká a ona se s tím vpohodě naučila pít ale ted jsem jí koupila od Aventu, no psala jsem v jiné diskuzi že Avent je na ho...!. Ale o to nejde, ale je tam ta sávička z umělé hmoty takže jakoby tvrdá a ona z toho neumí pít, kouše to bere to jak hračku. Jsem jí jeden den dávala pít jen z něj a ona snad raději nepila. Jako co s tím?. No asi prostě zkoušet dál...Máte někdo zkušenost?. Aji

lenkavano
19. lis 2009

aji malá mi z ní taky nechtěla pít ,má ji teprve asi měsíc,jinak pila z klasické kojenecké.já to řešila tak,že jsem ji prostě jinou nedala,pořád jsem ji na ni lákala ,no a trvalo to asi 2dny a najednou z ní začala pít.

aji81
autor
19. lis 2009

no jo ale ona je schopná raději nepít to zase nemůžu dopustit!!. A když dám obě tak si samo vybere tu původní. Docela mě to štve, pač ten NUK mám už druhej a obtížněji se udržuje, a ta silikonová sávička je hned zbarvená od čaje a nejde to dolů pak se uplně stydím jí dávat někde napít a navíc se ta sávička točí od toho uzávěru, no prostě to dělá neplechu. Ale ta Avent taky žádná sláva teda, tak jaký pak hrneček je nejepší?. Aby nikde netekl, jak nás furt krměj na obalu a dítě jí mělo rádo!?To jsou problémy!!! 😀

iloha
20. lis 2009

Aji, my měly podobný problém, nakoupily jsme asi 5 typů různých lahví a hrnečků a pít prostě nechtěla. Takže jsem vydržela u aventu (tento typ) http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/avent-ko... a nevzdala to, nakonec asi týden to trvalo než se naučila a vydržel nám do nedávna. Jo a netekl, ale to už jsem psala do té druhé diskuze. Když jsme ale někam jely, naučily jsme se na uzávěry od rajce a z těch pijeme dodnes (větší obsah láhve). Princip je stejný jako u aventu. 😉

soanpe
20. lis 2009

tak já bych zůstala u nuku, čaj barví a nazdar bazar.ví to všechny maminky. víc bych se styděla za ušmudlaný dítě, než za obarvenou savičku 😉

helcenka
21. lis 2009

My jsme měli s tou měkkou savičkou hrníček od české firmy Boček. Pak jsme měli od Canpol a Aventu. Malej přečel z té savičky docela dobře na tvrdé pítko.
Jinak teď nejraději pije z normálního hrníčku.
Ještě můžeš zkusit ne pítko, ale brčko. Malej se z něj naučil za jeden den pít a navíc ty lahvičky s brčkem po zavření netečou (teda ne všechny 🤐 ). My máme také s brčkem od Canpol.
Jinak plný souhlas se Soanpe. Ty hrnky s pítkem se barví od čaje, tak co. Hůř jsem si připadala, když se malej venku vyválel v bahně a pak se na mě vrhnul. A to jsme to měli ještě půl hodiny domů. Připadala jsem fakt děsně. 😀

romankav
21. lis 2009

aji81: vyzkoušej vyndat tu průhlednou membránu, co je na spodu savičky pítka Avent. Nám to pomohlo 😉

vercak.
21. lis 2009

My budeme taky kupovat s brčkem. Zkoušela jsem nejdřív klasický pitíčka v krabičce, abych zjistila, jestli z toho umí pít a jde to, takže ho dostane k vánocům. Obarvený savičky neřeš, my měli jednu úplně oranžovou od mrkvovýho džusu 😀 Hlavně když je dítko čisté a není ušmudlané ne???

blandik
22. lis 2009

Chtěla jsem se zeptat, kolik vám tak děti za den vypijou. Malý vypije cca 0,5l mléka a pak jsem ráda, když do něj dostanu tak deci něčeho jiného.

aji81
autor
22. lis 2009

díky holky. Já jako nejsem žádnej blázen do čistoty, jak to ted vypadá 😀 .Ale na tom hrnečku taky zůstavala jakoby černá usazenina na dně jakoby plísen a to mi dělá právě jen ten NUK, a to jsem do toho lila i savo na noc a nic. No, musím zkusit to brčko, to je dobrý nápad. Díkyyy. Mě malá vypije 420ml mlíko na noc kaši 180ml a pije si v průběhu dne čajíček právě z toho NUKu a tam se vejde tak 250ml? není tam stupnice. Takže chlemtá docela dost 😀

vercak.
22. lis 2009

No malej mi teda vypije kolem 300 ml mlíka večer, pak nad ránem 150 ml mlíka, ráno 180 ml mlíka a před poledním spánkem taky 180 ml mlíka 😅 😅 Do toho během dne pije čaj a ještě sní obídek a nějaký svačinky. Poslední dobou ale tý tuhý stravě moc nedá, lezou mu pomalinku zoubky ☹

romankav
24. lis 2009

aji81: ta černá usazenina je podle mě plíseň. Máme dvě pítka, takže to střídám, každý den je myju a každý týden sterilizuju tabletami Milton (zjistila jsem, že se tím zbavím té černé plísně).

vendeta
24. lis 2009

holky davate nekdo takovej ten hrnecek s brček? je to dobry? bojim aby to prcka nematlo, když pije že naklani hrneček a najednou brčko??

helcenka
24. lis 2009

Už jsem výš psala, že máme hrneček s brčkem od Canpol a je to super, když ho zavřeš, tak neteče. My ho teda máme už jen na ven, protože malej nejraději pije z normálního hrnečku, to je teda ale čaj úplně všude. 😀
Malej se naučil pít z brčka v roce a to za jeden den. A to jsme používali i hrníček s klasickým pítkem. Nic ho nemátlo.
Chce to vyzkoušet. 😉