NUK. Vyrábí savičky a flašky od 18ti měsíců?

beruska24.9.
4. únor 2011

Ahoj maminky,
potřebovala bych poradit. Zatím používáme silikonové dudlíky a savičky na flašky vel. 6-18m. Teď jsem zjišťovala, jak je to od 18m. a zjistila jsem, že se vyrábějí jenom latexové dudlíky, ale savičky na flašku jsem nikde neobjevila 😕
Máte některá zkušenost s touto značkou a jak jste to řešili po 18m. dítka?? Nějak si neumím představit, že bych malé dávala v noci mlíčko ze skleničky nebo hrnečku (během dne se s pomocí tak dokáže napít, mlíčko má stále z flašky). Je pravda, že pije tak 200 ml mlíčka za den ve třech dávkách, ale zatím ji ho nechci brát, dokud ho sama nezačne odmítat úplně 😉
Děkuji za každou radu!

helulela
5. únor 2011

To bude asi tím, že počítají, že se v tomhle věku přechází na hrnečky, ať už s pítkem nebo bez. Jestli chceš v noci zůstat u lahvičky, vůbec bych to neřešila a používala dál stejnou savičku. Savičky pro starší děti se stejně liší jen tím, že mají větší průtok.

beruska24.9.
autor
7. únor 2011

@helulela - díky za reakci, už jsem myslela, že to řeším jediná 😕
U NUKu to je právě i o velikosti savičky. Dudlíky dělají 0-6m., 6-18m. a od 18m., ale savičky jen ty první dvě velikosti. Dudlík budu kupovat větší, je na něj zvyklá od malička, má ho už jen na spinkání a v autě v sedačce na uklidnění, ale zatím ji ho brát nebudu. Jen mi přišlo nevhodné, nechávat tu malou savičku. Proto jsem sháněla nějaké info tady 😉
Přes den pije vodu z flašky od kubík water (s tím sosáčkem) nebo s pomocí někoho ze skleničky. Už jsem objednala i hrneček na učení od NUKu, že ho zkusím na to mlíčko, tak uvidím, zda to projde, nebo budeme dál zůstávat u lahvičky.

helulela
7. únor 2011

@beruska24.9. myslela jsem to tak, že savička 6-18m. staršímu dítku určitě neuškodí 🙂 jinak přes dudlíky je Víťa taky "nukový"

beruska24.9.
autor
7. únor 2011

@helulela - no, zkusím ten hrneček a pokud neprojde, tak na mlíčko zůstaneme u lahvičky a stávající savičky. Mlíčko má 3x denně, někdy jen cucne, někdy vypije i 100ml, takže tu savičku nemá v pusince dlouho. Dudlíky koupím větší, ty přeci jen dudá celou noc.

helulela
9. únor 2011

@beruska24.9. Víťa pije UM taky ještě z lahvičky, máme teda Farlin, savičku má 6+, jak to je dál, jsem nezkoumala. Čaj pije z nekapajícího hrníčku. Teoreticky není důvod, proč by z něj nemohl pít i mlíčko, ale chyba bude spíš u mě, že jsem ještě nepořídila druhý 😒 Na spaní má taky dudlík, ale asi tak na prvních 5 min než usne, pak mu vypadne, občas si ho v noci sám najde a znova nandá, ale celou noc ho určitě neudrží. Jak to ta vaše malá dělá? 😉

beruska24.9.
autor
9. únor 2011

@helulela - no ona ten dudlík také nemá v pusince úplně celou noc 😀 Špatně jsem to napsala. Usne s ním, nějakou dobu ho má v pusině, pak ji vypadne, když se probudí, tak si ho zase dá do pusinky. Jestli to je v noci půl na půl nebo v jiném poměru fakt určit nedokáži, už týden spinká sama v pokojíčku, tak to ani nevyzkoumám 😉 No a ráno se probudí a jde ke mně do postele tak na půl hoďky určitě a to má dudáka celou dobu v pusince. A než pak připravím oblečení na převlečení a převléknu, tak ho má také v pusině, teprve potom spolu jdeme dudáka uklidit.
No a na odpolední spaní má zase dudáka a je to prakticky podobné.
A v autě v sedačce ho má hned, jak ji posadím do sedačky, jinak se ho začne dost hlasitě dožadovat.
Takže toho dudáka má v pusince fakt dost dlouho (i když nebudu počítat tu autosedačku, protože to se nejede každý den).