Od kdy jste dětem pořídily malý stolek a židli?

bereninka
8. pro 2009

Ahoj holky,

kdy jste dětem pořídily malý, detslá stolek a židli?

Mně se líbí některé v Ikee, ale nemám představu, kdy mohu malého posadit k malému stolku na normální židličku?

reynocek
8. pro 2009

Ahoj, no, tak my to ještě nemáme, takže osobní zkušenost zatím nemám. Ale plánujeme to koupit malému k druhým narozeninám.

minea
8. pro 2009

Naše dcera ho dostala právě teď, k druhým narozeninám. Stoleček a dvě židličky z Ikea. Je naprosto nadšená, hraje si tam, kreslí, a chce tam i jíst 🙂

iloha
8. pro 2009

z vysoké židle měla stoleček a židličku již před rokem. Na terase pak měla malou plastovou židličku a stolek o obi a letos v létě proběhla výměna "vysoké židle-stolečku" za stolek z ikei a 2 židličky (dřevěné).

bereninka
autor
8. pro 2009

Aha, tak spíš až ve dvou letech? Já se těšila, že to koupím začátkem př. roku, dejme tomu k roku a půl.
Myslíte, že by na tom ještě neuměl sedět, že je to brzy?

davdan
8. pro 2009

Mame z vysoke jidelni zidle stolecek a zidli.Ma to neustale k dispozici a je tuze spokojeny, kdyz basti, kresli atd, sedne si na zidli a nebo si ji jen tak donese pred televizi a diva se na kouzelnou skolku 😉

berynka
8. pro 2009

Hedu dostala stoleček a židličky v létě na zahradu, ale moc to nevyužila... furt někde lítá a je dost neposedná. Teď jsme kupovali právě taky z Ikey posezení na doma a je to dobrý. Už si tam sedá, kreslí si nebo modeluje 😉 .

lenkazdenek
8. pro 2009

Ahoj naše dostala loni pod stromeček,ale využily sme to až v létě(dostala pokojíček) a docela využívá při kreslení,nemá teda s Ikei ,ale ten s tím medvídkem pů ,jinak i v mc ráda hačá na židličce a něco kutí 🙂

soanpe
8. pro 2009

Sofí dostane k Vánocům stolek a 2 dřevěné židle

petka80
9. pro 2009

bereninka - podle mě dřív než na dvou letech, my kupovali až teď, ale už dávno si k němu sedala všude možně, kde ho měli, tak od roka a půl asi. Podle mě ho klidně kup už teď, to se neztratí 😉
V IKEA mají dobrý takový set stoleček plus dvě židle celkem za 500, takže docela levný, je to světlé dřevo s bílou deskou.

kacka79
9. pro 2009

Tak my ve dvou letech a myslim, že to bylo akorát 🙂

bereninka
autor
9. pro 2009

petko: a nemáš odkaz na ten set? Já to tam nějak nenašla....

bereninka
autor
9. pro 2009

Už jsem to tam našla...

venuse333
9. pro 2009

U nas ma zidlicka se stoleckem velky uspech, zidlicku uz mela dyl, stolecek jsem koupila ted o vikendu. Rada si k nemu seda, ale jidlo ji davam jeste do vysoke zidle.

robi
9. pro 2009

Ahoj, tak naše malá dostala stolek asi kolem 1 r 4 mesice a je to fajn vecicka. Ma stolek a židličku a jednu stoličku, vše v plastu z Ikea (myslim Mammut?). Ze začátku si na to neuměla sednout (moc vysoký), ale když jsem ji tam posadila, tak se tvářila jak velká holka 🙂
A když neseděla, tak si na stolek skládala různý hračky, má to v úrovni očí, takže si tam vyhraje. Teď je starší a skládá si na stolek nádobí, pak si k němu sedne a hraje si. Takže já jsem pro pořídit stolek a židličku co nejdřív.
Teď má malá jiný móresy - stoupá si na židličku 😠

timbouctou
9. pro 2009

Ahoj, tak my máme vysokou židličku úplně rozkládací na židličku a stolek, takže malý je celkem zvyklý asi od roka a půl že si tam jezdí autama a čárá po něm, asi ho už neprodáme 😀 😀 Ale teď jsem mu koupila od jedné paní z mimibazaru super sestavu, líbí se mi víc než ta z Ikey, tam mají na židličce takovou divnou desku, a je to jednobarevné, a tady jsem koupila stolekček s úložným prostorem a židličku s prima obrázky
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=42570

zuzik03
9. pro 2009

my byli po k. roce u znamych, kde byla ze stolecku a zidlicky nadsena, takze jsme to pak poridili asi ve 14 mesicich a od te doby to vyuziva kazdy den 🙂 mame taky ikeackou.

kacka79
10. pro 2009

Holky ten dřevěný nábyteček je krásný, ale děti to hrozně zničí, jak po tom jezdí autama a malují... no nechci vás odrazovat, ale kamarádka má dřevěný půl roku a vypadá jak po dvou dětech 😖

petka80
10. pro 2009

Ten Mammut z Ikey je právě podle mě blbej, je dost vysokej a nemá opěradlo, dětem se na to blbě sedá, dokud jsou menší. Ty klasický židličky jsou podle mě lepší.
Bereninko - myslela jsem tohle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2007.... Vypadá to možná obyčejně, ale rozhodně stačí, a ta horní deska je omyvatelná. Anička to má u mých rodičů a paráda.
Doma má z IKEA Kritter: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8015... a http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/6015.... Je asi hezčí, o něco vyšší, ale taky dost drahej 😉

eliotka
10. pro 2009

Holky, ta sestava z Ikei za 500,- podle mně není moc dobrá. Myslím, že ta židlička by mohla tlačit, jak je tam sedák oddělený, ne v kuse...

Taky uvažuju o stolku a židli, chtěl jsem právě toho Krittera, ale teď si nejsem jistá, jestli se dřeva fakt moc brzo nezničí... Ale zase ty plastový věco se mi moc nelíbí, navíc to možná bude chatrné...

Malýmu bude zač. ledna 15. měs., uvažuju, zda to UŽ koupit, nebo počkat...

petka80
10. pro 2009

eliotka - ten Kritter je o něco málo vyšší (stolek i židličky) než ta za těch 500, radši na to mrkni nebo vyzkoušejte přímo tam, aby na to malej vylezl.........

eppik.m
10. pro 2009

berenika: ahoj, my používáme stolek asi od 20m., Míša rád maluje, na židličku ho posazuji já, je ještě na něj veliká-vysoká, akurát umí s ní slejzt sám 😉 ale to nevadí dítě předsi stále rychle roste ... a koupili jsme surové dřevo z Ikei, není mořený ani lakovaný, takže žádné škodliviny ani výpary ... a dvě židličky k tomu a měkoučké podprdélníčky pod zadeček - žabičky, jinak záleží na rodičích zda nechají aby děti devastovali vše na co přijdou, u nás to tak není a tak má Míša vše hračky funkční a stoleček se židličky taky 😉 😵

kalerat
10. pro 2009

My se chystáme koupit židličku a stolek na vánoce. Přijde mi, že to bude super dárek, protože chce pořád sedět u stolu a třeba si kreslit nebo si hrát.

hellu
10. pro 2009

Ahoj, malé jsme pořídili stoleček a židličky z ikey v roce a půl. hned od začátku z nich byla nadšená a pořád tam seděla a kreslila si nebo prohlížela knížky. ze začátku jsme jí ale museli na židli pomáhat, jsou trošku vyšší, tak chvíli trvalo, než to natrénovala sama.

eliotka
10. pro 2009

eppik: to je hezké. a ty podsedáky mají taky v Ikee, a neklouže to pak malýmu?

eliotka
10. pro 2009

eppik: a nevadí, že to není namořené? Nezničí s eto snáz, tgřeba když tam vylije vodu?

eppik.m
10. pro 2009

eli: ty podsedáky tam mají hned u těch stolečků a židliček v Ikee taky, ne nekloužou páč jsou z matrošu který neklouže a navíc se uvážou na tu židličku na dvou místech takže krásně drží na místě ... už jsem psala že Míša zatím nič nezničil, já jsem na to pes a nedovolím mu aby něco ničil a malý nejspíše bude šetrnej po mně, pokud ho budeš používat k jídlu a pití tak nan prostři umyvatelný ubrus a máš to, myslím že i v Ikee mají úchyty aby ti pak neklouzal 😉 Míša jí s nami u velkého stolu 😵 zítra můžu vložit fotku 😉

eppik.m
10. pro 2009

fotku té židličky z podsedákem 😀 😉

bereninka
autor
10. pro 2009

Tak mně se nejvíce líbí zatím ten kritter.
Nenamořený nábytek pro dítě bych nechtěla, i když vypadá pěkně. Já taky dávám pozor, aby malý nic nezničil, ale u stolku chci, aby si kreslil a tak, nechci každou chvíli na stůl dávat ubrus. 😉

iloha: to je taky pěkné 🙂