Od kdy vám dítě začala samo držet lahvičku (hrneček)?

anney
11. črc 2008

Ahoj holky,
malému už byl rok, ale nechce vůbec sám držet lahvičku s mlíkem nebo pitím.Koupila jsem mu nekapající hrneček s ouškama, zkouším mu ho dát , ukkazuju jak ho má naklonit, ale nic.Strašně se u toho čertí a jak ho pustím z ruky tak začne plakat .Nevím si rady, mám počkat až to sám nějak pochopí nebo ho nějak podpořit???? 😕 😨

jandalinka
11. črc 2008

já malou učím už teď,koupila jsem netekoucí hrneček s oušky a ráno jí dám ještě s flašky mléko,které sama držím,ale přes den ji čajík dávám do hrníčku s oušky a někdy si ho chytne a jinde protestuje a nechává se obsluhovat 😉
Anney:zkus ho v tom podporovat,já malé vždy chvíli pustím hrneček a když vidím,že neudrží,tak přichytnu,ale když má hlad,tak to si drží ouška "zuby nechty" 😀

ria80
11. črc 2008

Stejný problém,mamlá se lahve při pití ani nesnaží dotknout.Je to dost otravný,mohla by se napít kdy chce,takhle pije,když si vzpomenu.

anney
autor
11. črc 2008

Ria: Přesně tak, je to otravný.Stojí u stolu před hrnečkem a haleká a čeká až přiběhnu a dám mu napít.Přitom by si sám mohl hrneček vzít a v klidu se napít.
Ráno, když pije mlíčko, tak sosá jak duha, ale sám si hrnek nepodrží.Je to strašný, myslím, že to stále ještě nepochopil nebo tak něco.Budu ho v tom podporovat, ale je to jakoby vůbec nechtěl pochopit , co po něm chcu. 😕 😀 😀

ivulinda
11. črc 2008

já taky už pomalu malou učím si držet hrneček na čaj,a někdy drží a to hodně když má velikou žízen a někdy to pustí a musím držet já 🙂,ale zkoušíme pomalu a často 😉


anney to chce trpělivost a říkat mu,že si hrneček má držet sám a takové ty řeči a určitě mu to pak pujde samo. 🙂 držím palce

ria80
11. črc 2008

Nějak to nejde no.Malá pije teda z lahve.Vůbec málo pije,tak jsem ráda,že aspon tak.Při jídle je šikovná,snaží se jíst sama a daří se jí nabírat a trefovat do pusy,to jí jde.Ale s pitím je to horší.Když už si to někdy vezme,tak skloní hlavu a hryže dudlík.Ale že by si to měla otočit,to se mi nedaří jí vysvětlit.

ria80
11. črc 2008

Začala pít až v 10.měsíci,tak třeba je to ještě krátká doba,nevím.