Ohřívač lahví. Máte zkušenost?

lu777
11. únor 2008

ahojky 🙂
chtěla bych se zeptat, kdo dáváte UM, máte ohřívač lahví? já ohřívám ve vodní lázni, ale docela mi dělá problém to odhadnout, kolik vody, jak horké a na jak dlouho.. a malý do toho křičí hlady.. jednou to není dohřáté a stojíme u toho, podruhé to je zas už hned moc horké a zas ochlazujeme 🙄

teď jsem slyšela o ohřívači lahví a líbí se mi, že by se to zapnulo, zatím bych přebalila a pak by to bylo hned hotové, ušetřili bysme čas i nervy oba dva..

máte někdo zkušenost? funguje to dobře, tzn. vypne se to samo, udrží to nějakou optimální teplotu apod.? jakou značku máte?

a dají se kombinovat např. lahve Avent a ohřívač např. Bebe Jou apod. nebo ne?

díky moc za radu! 🙂

gabca1
11. únor 2008

já si chci koupit Chicco - je i do auta 🙂

apricots
11. únor 2008

My máme ohřívačku a je to supéér!🙂Vypíná se to samo, když máš požadovanou teplotu, hlavně v noci mi příprava trvá tak 30 vteřin, je to super....doporučila bych jen koupit nějakou, která má velkej prostor pro lahvičky...my měli ze začátku takovou tu, do který se vešly jen ty hubený láhve a bylo to naprd...

lyzenka
11. únor 2008

aj philips je dobrá ohrievačka... 😀

schnek
11. únor 2008

vodu ohříváme v mikrovlnce. Mám od Philipsu celé centrum 3v1 (sterilizátod, ohřívač, příprava v páře) a už po druhé ho reklamuju a to stál spoustu peněz 😠 líbí se mi ta nová ohřívačka od Aventu. Zvenku je udělanej displej jako lahev a jenom si namačkáte kolik máte vody a ono to přesně ohřeje 😵

bramburka
11. únor 2008

my máme levnej reer asi jen to trvá tak 10 minut, ale jsem spoko... prostě tam frknu láhev, jdu přebalit a povídáme si nahatý 😀 tak dlouho až zhasne světýlko a je to. Někdy když vím, že bude mítzy chvíli hlad, frknu o tam předem. Laktační poradkyně mi řekla, že v zavřené láhvi top tam muze být i 2 hodiny, protože to udržuje stálou teplotu...

lenkazdenek
11. únor 2008

Já měla od chcco a vydržel měsíc 😠 ☹ navíc jsem i tak ten ohřev neodhadla 😅 ,takže nevím,možná to byl jen špatnej kus

veverica
11. únor 2008

ahoj lu777, ja mam aven a som spokojna, len ten som vyuzivala iba ked som zohrievala MM. Zmestia sa tam aj sirsie flase. Ale preco ked davas UM chces ohrievat vodu v ohrievaci? Zisti si na MW kolko sekun a watov potrebujes na dane mnozstvo a mas to za par sekund. Ja si dam 900W a 30 sek. na 150ml vody a je to akurat 🙂

tlapicka
11. únor 2008

lu, mne pripada ohrivadlo na lahve jako zbytecnost. sama mam zvarenou vodu bokem a vzdy ji jen naliju do rychlovarky, necham par vterin ohrat a naliju, zahrkam a je to, urcite to trva kratsi dobu nez orhrivadlo. no a kdybys mela novou moderni konvici, kde si nastavis ohrev vody na 40 stupnu a ono ti to samo vypne, tak to je uz uplne idyla a bude se ti to hodit i pozdeji...
jinak jeden obyc prodavam, ale nejdou do nej aventky. to jen kdyby nahodou...

lusil2005
11. únor 2008

baby a daju sa v tych ohrievacoch ohrievat aj vyzivy?

zusma
11. únor 2008

Taky by mě to docela zajímalo. Já doufám,že ano. Neviděla bych problém v tom, zda tam vložím nádobku s MM anebo s jídlem. Akorát se to bude asi muset ohřívat déle.

veverica
11. únor 2008

daju sa aj vyzivky ohrievat 🙂

apricots
11. únor 2008

tak ten ohřev sem musela naučit odhadovat pokusem - dala sem to vždycky na nějakou hodnotu a pak zkoušela, jestli je to ono nebo ne...až sem přišla na tu pravou🙂

lenkazdenek
11. únor 2008

Jinak já to dělám tak,že dám lahvičku do většího hrnku a zaliju jí horkou vodou z rychlovarky,uhřáno za chvilinku 😉

lusil2005
11. únor 2008

ja to doma tiez robim tak ze dam varit vodu do hrnceka a nad to dam misku s papanim a ono je to za dve - tri minutky ohriate. nad ohrievacom uvazujem skor na cesty... ked nemam sporak ani rychlovarnu kanvicu.

lu777
autor
11. únor 2008

no já právě myslela jako že v tom ohřeju tu UM.... protože jinak musím převařit tu kojeneckou vodu (mám Fromin, je to z nějakého podzemního jezera, ale pro takhle maličké se to prý převařovat musí... nevařím ji teda 5 minut jak píšou, ale tak jednu, dvě minuty)... pak se to musí zchladit 😝
>>> to jsem zjednodušila tak, že si tohle udělám tak pro dvě tři dávky dopředu a mám to v termosce už zchlazené, abych si ušetřila čas.. snad to nevadí, doufám 😕

pak z té vody udělám tu UM, ale zas na tom Nutrilonu píšou, že to má stát 10 minut.. tak to taky zkracuju, nechávám to stát tak 3 minuty, někdy možná 5..

ale i s tou termoskou a kratším odstátím to takhle pak trvá tak čtvrt hoďky.. a do toho je malý bez sebe, nic ho neutiší (asi má i ten růstový spurt právě, takže ani kolíbání, zpívání ani dudlík, nic nepomůže).. ještě nemá ustálený režim, takže absolutně nevím kdy si řekne o jídlo.. může to být za hodinu a půl a nebo taky za čtyři a půl ... 😝
///////

takže jsem to včera začala řešit tak, že si udělám dvě dávky UM do lahviček, jednu rovnou vypije a druhou dám do lednice.. a jak začne brečet nebo se chystat, tak to vrazím do horké vody... a pak nad tím stojím s brečícím Matýskem a odhaduju, kdy to bude teplý, třesu lahvičkou, zkouším.. a někdy nedohřeju a někdy přehřeju (to když do toho ještě začne brečet, že chce přebalit.. nesnáší totiž když nemá čistou plenku a to jsem vyzkoušela asi pět druhů, včetně látkových..).. takže přijdeme od přebalováku a mlíko je někdy hodně horký a zas tam stojím jak pako a tu samou láhev chladím v ledový vodě.. no na hlavu, proto se ptám na ten ohřívač..

nebo mě jedině napadá: možná se vybodnout na to převařování té kojenecké vody a jen ji ohřát na těch 40-50 C a hned to smíchat s tím Nutrilonem a nechat odstát jen tak minutu a hned ho krmit, kdyby fakt brečel hodně?

ale neublíží mu to nějak? dá se to takhle? děláte to některá? 😕 😕

silvika
11. únor 2008

no a chcem sa spytat ako to pouzivate na UM davate tam len vodu ohrievat a potom tam nasypete sunar alebo iny prasok alebo zarobite so studenou vodou a spolu s praskom to date ohrievat?

lendy1
11. únor 2008

tak já mám úplně obyčejnou ohřívačku a využiji ji jen 1x denně. Ráno si převařím vodu, zchladím, dám do termosky, do zásobníků na mlíčko si dám potřebné dávky UM na celý den a je to. Jakmile má malý hlad, naleju vodu, dám tam UM a jíme za 1min. Pokud má malý ještě hlad tak jednoduše mu hned přidělám dávku. Toto je nejlepší způsob na který jsem přišla, vyzkoušela jsem kde co a na cesty je toto taky ideální, vše mám po ruce, nic nepotřebuji ohřívat. Ohřívačku využiju jen na večerní krmení, kdy už v termosce voda není tak teplá.

pietra
11. únor 2008

lu777 - ja prevarim vacsie mnozstvo vody, necham trochu vychladnut a dam do termosky. Ked idem krmit, nalejem vodu z tej termosky, pridam prasok a mozeme ist papat, trva to velmi kratko. Uvazovala som aj nad ohrievackou, lebo krmim aj odsatym MM, ale ked som porovnavala so skusenostami tych, co ohrievacky maju, som zistila, ze za rovnaky cas to ohrejem aj na sporaku. Riesenim je ozaj, ked je to cely cas v ohrievacke a drzi teplotu, ale mliecko by som sa tam tak bala nechat, aj UM aj MM. Viem si to tak predstavit pri cajiku

med
11. únor 2008

Já mám ohřívačku od Tefalu a je bezva. Než malou přebalím, tak se jídlo ohřeje a pak jdeme rovnou baštit. Dá se v ní ohřívat i přesnídávka. Má odnímatelné víko, takže se tam v pohodě vejdou všechny velikosti a šířky lahviček.
Dřív jsem to taky ohřívala ve vodní lázni, ale než jsme se přebalily atd. tak to bylo většinou vařicí, takže to bylo jak u blbejch. Takhle si to nastavím na určitý čas (to se samozřejmě musí naučit, na jakou dobu to tam dát) a půl hodiny po ohřátí to drží pak ještě stejnou teplotu, takže když se při přebalování zdržíme třeba hraním, tak nám to zůstane pořád teplé.

lu777
autor
11. únor 2008

hm... tak koukám, že vás tu plno prostě převaří vodu na celý den nebo na půlku a máte to v té termosce.. takže nejsem sama, co to nedělá celé od začátku pokaždé jak je v těch instrukcích...
a taky nečekáte nějakých deset minut po tom co promícháte tu vodu s práškem..

no tak v tom případě se nebudu stresovat, krátce převařím vodu,použiju termosku, prošejkuju a budu podávat během pár minut a hotovo.. to pak asi tu ohřívačku ani nepotřebuju...
ono buď člověk nechá tu vodu v termosce a nebo hotovou UM v ledničce.. tak jako tak pak nějaké instrukce na té lahvi s vodou nebo na té UM ignoruje...takže si s tím asi nebudu dělat tak těžkou hlavu.. 🙂

kim
11. únor 2008

Já používala ohřívačku od Philipsu asi měsíc, začalo se to ohřívání nějak prodlužovat 😠 ..taky je teda po známe, takže možná už je nějaká jetá...teď to dělám v mikrovlnce, v lahvičkách mám potřebné množství vody, hodim na 20 sec. do mikrovlky, nasypu odměrky a je to.Akorát bacha ta mikrovlnka je zrádná..ono se to tváří, že to není ještě dost teplé, ale jak míchám, tak v ruce cítím, jak se lahvička prohřívá od té vody, co je uvnitř!!!!takže fakt pořádně zamíchat, asi je to fakt z mikrovlky nerovnoměrně ohříté, tak ať mimíska nespálíte!!!!

med
11. únor 2008

lu777 nesmíš ty instrukce zase brát až tak moc vážně 😉 I když se to nemá, tak kolikrát udělám i UM dopředu. Např. když jedeme k doktorovi a malá má mezi tím (třeba za hodinu) jíst, tak to prostě udělám, ohřeju a dám do termoobalu a pak jí tam s tím rovnou nakrmím a nikdy se jí nic nestalo... Lepší, než s sebou tahat tisíc dalších věcí (termosku, dávkovač, něco čím to zamíchám atd...) To jsou furt pokyny, co by se nemělo (nemyslím jen ohledně jídla)... stejně si to každý udělá, tak jak mu to vyhovuje...

pietra
11. únor 2008

niekedy to robim aj tak, ze prevarim viac vody a potom zohrejem potrebne mnozstvo (co trva par sekund) a do toho nasypem prasok. Ved voda sa predsa nemoze pokazit. Niektore baby pisali, ze prevarenu vodu maju v chladnicke a z nej odoberaju potrebne mnozstvo. Hotove UM v chladnicke schovavaju aj v nemocnici, ale to nerobim, tam sa snazim dodrzat tu instrukciu z navodu, ze hotove uz nezohrievat a spotrebovat do dvoch hodin

lu777
autor
11. únor 2008

Med: jo, když jsem šla k dr, tak jsem to taky přesně tak udělala..

ono zas všechno nemůže být tak akurátní.. pak totiž zjistím, že mu sterilizuju dudlík jak divá a včera jsem přistihla psa, že mu mezi příčkami v postýlce olízl ručičku a on si ji hned nacpal do pusinky než jsem mu v tom stihla zabránit 🤐 .. takže bude mít asi brzo protilátky proti všemu 😅

erunka
11. únor 2008

ahojky holky,
já mám BODY COMFORT a jsem spokojená. Dají se do ní dát i velké lahve, jako Avent, má dva regulátory, na mlého a na UM. Je to fakt super, nadšenější jsem z té UM, dám tam skleničku s jídlem a ona krásně prohřeje rovnoměrně a když je to teplé, zapíská a je i cenově rozumná.

luucia
11. únor 2008

Ahojky, já mám ohřívačku Canpol babies a jsem s ní spokojená. Ráno převařím vodu a pak jen naliju do lahviček a jak dokrmím, tak další lahvičku s vodou dám do ohřívače, pže malá má někdy hlad po 3 hodinách, někdy po 5, tak aby to bylo připravené. Když má hlad, tak do ohřáté vody nasypu Nutrouš a krmím. Tak to dělám i v noci 😉 Tahle ohřívačka je i na konzervy a hlavně je na široký láhve, já totiž používám Tommiee Tippiee 😉

janyjany
11. únor 2008

Ahoj, já mám ohřívačku od tefalu, ale přijde mi to jako zbytečnost. Už bych si ji nekoupila, ale my jsmeji dostali, tak ji občas použiju(aby se neřeklo 😉 , ale ta doba (dle návodu 7 min, ale myslím, že je to míň) 😝 , malá je vždycky úplně hotová 😖 . Takže vodu do flašky a ohřejuv mikrovlnce a pak přidávám UM. Takže dle mě vyhozené peníze!

lu777
autor
12. únor 2008

no tak včera manžel přišel domů s ohřívačkou, takže ji nakonec máme 😅
je to Tefal, trvá to asi 2.5 min a fakt to má přesnou teplotu - snažila jsem se prstem zkontrolovat jestli to není horké nebo studené a myslela jsem, že tam prst nemám, protože jsem nic necítila.. pak mi došlo že je to přesně ta teplota těla 😅

takže vodu nepřevařuju, dám ohřát, zašejkuju a za minutu dvě malého krmím..

zatím jsem spokojená, jen to pípání je hodně nahlas, takže by to někoho i mohlo probudit ze spaní 😅

ammalka
12. únor 2008

My ji máme hlavně z toho důvodu, že bydlíme zatím s mojí mamkou, která spí v pokoji, přes který bych musela, kdybych musela např. k mikrovlnce, tedy do kuchyně, takže vše máme připravené v pokoji, malého neruším nějakým přebíháním sem a tam, nikoho nebudíme a je to.

kapulet
12. únor 2008

My máme od Tefalu a byli jsme s ní moc spokojeni, a vyplatilo se nám investovat i do ohřívacího talířku, který se dá pořídit zároveň s ohřívačem Tefal (nasadí se na spodní část ohřívače) a vyjde to levněji než kupovat zvlášť. máme teď druhou dcerku a už ji používám znova na ohřev čajíku. Ohřeje za chvilinku a drží teplotu ještě tuším 30 min. (dobou si už ale nejsem jistá). Mohu vřele doporučit 😀