Ohřívač lahví. Máte zkušenost?

lu777
11. únor 2008

ahojky 🙂
chtěla bych se zeptat, kdo dáváte UM, máte ohřívač lahví? já ohřívám ve vodní lázni, ale docela mi dělá problém to odhadnout, kolik vody, jak horké a na jak dlouho.. a malý do toho křičí hlady.. jednou to není dohřáté a stojíme u toho, podruhé to je zas už hned moc horké a zas ochlazujeme 🙄

teď jsem slyšela o ohřívači lahví a líbí se mi, že by se to zapnulo, zatím bych přebalila a pak by to bylo hned hotové, ušetřili bysme čas i nervy oba dva..

máte někdo zkušenost? funguje to dobře, tzn. vypne se to samo, udrží to nějakou optimální teplotu apod.? jakou značku máte?

a dají se kombinovat např. lahve Avent a ohřívač např. Bebe Jou apod. nebo ne?

díky moc za radu! 🙂

zusma
13. únor 2008

Kapulet, ty máš myslíš stejnou jako Lu777? Co je to ten ohřívací talířek; to jde nasadit nějak na tu ohřívačku nebo tomu blbě rozumím? 😕
Já mám ohřívačku od tefalu modro bílou asi jako ty jsem s ní spokojená. Než přebalím malou, tak je MM ohřáté. Akorát to pípání je opravdu dost nahlas a dlouho 😒

janyjany
15. únor 2008

kapulet: a ten ohřívací talířek jste dokupovali nebo jste byl k ohřívačkou? Já ho právě nemám a přemýšlím, když už ji mám, že bych si to dokoupila. Ale ještě jsem se o to nijak nezajímala. na všechno mám dost času 😎

Souhlasím, že to pískání je fakt šílený 😒

kombloudek
20. únor 2008

Ahojky,já jsem taky chtěla kupovat a měla jsem vybranou od Canpol babies,ta má i talířek,ale je to spíš taková malá mistička a jsou k tomu i dvě melan.lžičky..Jinak dobrá je prý i od babymov,ale ten philips a avent asi vede..

bramburka
21. únor 2008

pípání bych nechtěla, protože např. v noci se mi mala probudí a net se oreje tak usne, na kojeni.net mi rikali, že tam v tom ohrivaci muze být MM i 2 hodiny, takže pípaní nenene

ammalka
21. únor 2008

já mám ohřívač německý zn. Petra, jsem s ním spokojená, ale stejně se mi nejvíc osvědčila termoska, je to hned a hotovo, a když je to hodně horké, tak mám jak v termosce tak i v lahvičce a vodu naředím.

pepibubu
29. zář 2008

Ahojky,

vytahuju tohle vlákno na světlo, protože zrovna řešíme, zda ohřívač ano nebo ne. MM bohužel už došlo asi před třemi týdny, prostě není, a teď jedeme na Nutrilonu. Řešíme to jako za časů krále Klacka, tj. ohřát vodu v hrnci a zchlazovat (jsme poctivci co opravdu 5 minut převařují), ale Pepíno pak kolikrát křičí hlady, tak jsem si říkala jestli by ta ohřívačka byla užitečná nebo jen vyhozený prachy... Máme vybranou od Canpolu, tak se chci zeptat zkušenějších... Honza uvažuje i o koupi termosky jenom proPepína, ale nevím co by bylo lepší, zda ohřívadlo nebo termoska, nebo oboje... U té ohřívačky nevíme hlavně kvůli tomu převařování... Nebo jestli ho oželet a jen to nechat ohřát? Jak to děláte vy?

jitdan
29. zář 2008

Ahojky, tak my máme ohřívačku Tefal. Jsem naprosto spokojená. Udržuje i teplotu. Je na všechny druhy kojeneckých lahví a dají se tam pak ohřívat i příkrmy!!
Co se týče té doby, tak to záleží na množství vody co se ohřívá.... Teď už ohříváme 140ml a tak přesná doba je 3-4 minuty. Záleží také totiž na množství vody, která je uvnitř ohřívače.
Dříve to byl kratší čas 😅 ...
Jinak můžu fakt doporučit i kojenecké lahve Tefal!! Ukazují jestli má mléčko/čajík tu správnou teplotu pro mimi. Objeví se na lahvičce prostě OK. Prostě už ty doby ohřevu máme odzkoušené a lahvička nás o té správné teplotě jenom ujistí....
Jinak souhlasím se SUZMA (asi má tu samou)... Pípá skutečně zbytečně nahlas a déle než je nutné. 😒

kalerat
29. zář 2008

Pepi tak my dokrmujeme a ohřívačku nemám, přijde mi to zbytečné. Prostě máme termosku s teplou převařenou vodou a pak v ledničce převařenou studenou vodu. Je to rychlé, jen nasypeš mlíko.
Jinak teď jsem to začala na noc dělat tak, že si připravím převařenou vodu v mikrovlnce a potom nasypu mlíko.
Taky hodně rychlé.

frog
29. zář 2008

Taky si myslím,že ohřívačky jsou na prd.Stejně musíte mít vodu převařenou,takže já si jednou denně převařím litr vody,naleju do termosky a z toho si beru..stači to jen minutu přïhřát v mikrovlnce,nasypat UM a je to.Ohřívačka trvá třeba až 5-7 než to ohřeje a než se člověk naučí nastavit tu správnou teplotu,tak to taky chvili trvá..

lu777
autor
29. zář 2008

no ja mela ten Tefal a pak jsem ho prodala... mam vodu Fromin, ta se nemusi prevarovat, takze to naleju do rychlovarne konvice, zapnu a jakmile to zasyci, tak je to tak akorat (zalezi na konvici jakou mate, chce to odpozorovat, u nas je to dost rychlost) a leju, dam UM a krmim, takze to trva tak minutu 🙂

a na prikrmy: uvarim v rychlovarce vodu, naleju do misky a ohrivam takhle.. nemusim to hlidat (nemam to na plotne nebo tak)... delam to proste dopredu, tzn, ze kdyz je treba tri ctvrte hodiny pred jidlem, tak to tam vrznu a ono je to tak za deset minut teply.. (casovou rezervu drzim, protoze obcas je Matysek hladovy driv nebo je ospaly a pred jidlem by neusnul, tak krmim o trosku driv)

takze ohrivacku jsem si dva mesice vyzkousela a nakonec nevidim duvod proc ji mit 😅

krista
31. říj 2008

cerstvamama • 1d • Dnes ve 20:07
Máte ho někdo, například ten typ BS 13 od H+H?
Jak se vám osvědčil?
Ohřeje se jídlo jen na požadovanou teplotu + pak se to udržuje nebo se to musí hlídat aby to nebylo moc horký?
Za jak dlouho se v tom jídlo ohřeje?
Vejde se tam třeba i ta největší lahev od Aventu?

nevesta • 1d • Dnes ve 20:10
Ahoj, ja mam od Canpol Babies, ak myslis tu ohrievacku do auta... Ohreje sa to fajn, akurat musis strazit, kedze to hreje stale, tak aby si neprehriala... Ale super vec, ked ides na cesty, nemusis stresovat, kde ohrejes jedlo, zmestilo sa mi tam zatial vsetko, ta, co mam ja ma tu ohrievaciu cast dost variabilnu...

cerstvamama
31. říj 2008

Jojo, myslím ohřívačku do auta. A jak dlouho se to asi ohřívá?

senja
14. bře 2009

Holky, kdo poradi nejaky ohrivac pro lahvi NUK?

kikimaruska
14. bře 2009

My jsme na UM už dlouho a řešili jsme i problém výživy na cestách po doktorech v cizím městě...a osvědčilo se mít horkou vodu v termosce sebou a trochu vody v lahvičkách-studené. Pak se jen dolilo a jak se voda smíchasla, byla vlažná a hned k podávání. Množství sem časem odhadla a ted už je vše ok a během chvíle krmíme. Nebo odleju horkou vodu do čisté lahvičky po jídle, dám do termoobalu a když je další čas jídla, voda zas vychladne a doleje se...a krmíme. Děláme to tak i přes den a v noci doma...převařenou vodu (rychlovarkou), nalijeme do termosky a v druhé máme převařenou, ale již schlazenou vodu. Samozřejmě jsou to termosky jen na tuto vodu, na čaj pro nás máme jinou. Ohřívač lahví ale oceníš třeba i na dovolené, na ohřev dětské výživy ve sklenikách, kde nebudete mít sporák a mikrovlnku... 😉 . Měli jsme ohřívač do auta od Baby ono a nevyužil se...udávali ohřev 20 min...a to malý řval hlady , a z termosky je to během chvilky připravené...

llllucka
14. črc 2009

Holky,chci se zeptat,kamarádka mi půjčila ohřívačku babymoov,ale bohužel bez návodu a sama to nikdy nepoužila.Kolik do té ohřívačka mám dát vody a jak to vlastně funguje.Díky.

llllucka
16. črc 2009

o vážně nikdo neví 😲

jituskak
16. črc 2009

http://babymoov.cz/index.php?pg=product& kod=6&...
tady je něco málo. a jinak, co se vody týče, já do ohřívačky nejprve dala lahev a potom dolila vodou tak, aby mi to nepřeteklo. stejně se to odařuje, tak musíš dolívat. jo a dává se převařená voda.

llllucka
16. črc 2009

jituskak:díky,to jsem našla,ale moc mi to nepomohlo.Ta voda se tam leje převařená kvůli vodnímu kameni?

jituskak
17. črc 2009

myslím, že jo. já mám avent a tam to bylo napsaný. myslím, že to bude u všech stejný.

jop
6. zář 2010

ahoj, pro ty, co se rozmýšlejí ohledně ohřívače lahví, bych chtěla napsat svou zkušenost. Koupila jsem si ohřívač Avent za cca 1800 Kč, docela drahý, ale jsem s ním hrozně spokojená. Nastavíte tam jenom co chcete ohřívat (mléko, jídlo) + kolik toho je a je to 🙂 Doporučuju. Spousta maminek tvrdí, že je to zbytečnost, ale mně se to osvědčilo, přece jen to využívám 5x denně už 5 měsíců...
Odkaz na ohřívač:
http://www.aventbaby.cz/ohrivac-lahvi-a-detske-...

lilliaan
2. pro 2011

@jop Ahoj,, prosim ta,, sice si tu uz pisala hooodne davno, ale nevies mi poradit, ci sa do tejto ohrievacky AVENT zmestia i Tomee Tippee lahvicky? Ja tento ohrievac lahvi mam takisto,, ale nemam Tomee tippee flasticky, tak neviem jednej maminke odpisat na jej odkaz 😒

jop
3. pro 2011

@lilliaan to bohužel nevím ☹

lilliaan
3. pro 2011

@jop dakujem, to nevadiiii,, uz je jedna maminka odpisala, ze pasuju, tak snad ano 🙂 krasny vecer!

barbarik
10. pro 2011

Potřebovala bych ohřívač lahví na cesty. Žiju v Rusku, takže termoska nebo termotaška jsou v zimě k ničemu (hned všechno vychladne 🙄 ) Nemám představu, jak jsou ohřívače velké nebo skladné. Máte nějaký tip, který by nebyl těžký a dal se brát s sebou - třeba i do letadla? Díky moc moc moc. 🙂

kkomtesa
11. pro 2011

@barbarik Ahoj, nejlepší ohřívač lahví má kamarádka - jejími slovy: je to Avent Philips, nový stojí asi 1500,- Kč, dá se sehnat i levněji, třeba na Aukru, a je fakt dobrej, asi nejlepší na trhu, je elektronický, nastavíš si jestli je to jen mléko nebo jídlo a jestli má teplotu pokojovou, z lednice, nebo je to mražené, nastavíš kolik toho je, a podle toho to už samo ohřeje na jídelní teplotu. Pro lidi, kteří nepoužívají mikrovlnku (jako my), je to výborné a šetrné a "chytré" ohřívání ve vodní lázni. Já mám Baby Ono, není špatný, asi za 600, ale dlouho to trvá, z mrazáku hodně dlouho, z lednice tak 15 minut. Asi by se dal napojit na autozásuvku.

barbarik
12. pro 2011

@kkomtesa Moc děkuju za radu. Jak je to s jeho rozměry a hmotností? Dá se lehce vzít do příručního zavazadla? 🙂 Potřebuji ho právě spíš na to cestování.

kkomtesa
12. pro 2011

@barbarik Ahoj, poslala jsem kamarádce mail, napíšu Ti, až budu vědět, na netu to nepíšou🙂

kkomtesa
17. pro 2011

@barbarik Tak přeposílám: výška 23 cm, průměr spodku asi 14 cm. Má to tvar něco mezi válcem a kuželem (nahoře zúžený). Najde se např. na http://www.aventbaby.cz/ohrivac-lahvi-a-detske-...
Mají ho všude v prodejnách s dětským zbožím, i levněji.
Když jsme někam jeli, brala jsem ho s sebou (ale samo že autem, v baťohu by mi překážel, to bych radši poprosila v hospodě o ohřev v mikrovlnce).
A můj komentář - já v mikrovlnce neohřívám nikdy, koupila jsem si domů na rozmražování a ohřívání horkovzdušnou troubičku /takovou tu kulatou s hřejícím víkem/ asi za 2,5 tisíce, mám ji v kuchyni na zemi, rozmražování trvá delší dobu (cca od 15 minut koláč), ale poznám to i na chuti (manžel proti mikrovlnce narozdíl ode mě nic nemá, tak si ohřívá tam, ale já bych ji radši zrušila). A když někam cestujeme, tak beru s sebou ten náš Baby Ono /je malinký, dám si ho do batohu/, do zásuvky mi ho dají v každé hospodě, jen by mohl být trochu vyšší - ten Avent možná vyšší je - , protože mrňous už sní větší skleničku, než je přesnídávková, a její vršek tím pádem není ponořený ve vodě, ale tolik to nevadí, promíchám to a je to teplé dost, a na šířku se tam ta trochu širší sklenička vejde akorát.

barbarik
23. pro 2011

@kkomtesa Mockrát děkuji. Budu ještě koukat na netu. Mám nějaké další tipy na malinké ohřívače, jeden má dokonce jen půl kila. Ach jo, o co by bylo jednodušší kojit 😖 Ale opravdu díky za pomoc 🙂 Krásné Vánoce vám všem.

kkomtesa
23. pro 2011

@barbarik Rádo se stalo. Krásné vánoce i vám🙂.
Jo, ještě jsem chtěla dopsat - po ohřátí většinou dávám jídlo do termonádoby na kojenecké lahve, vydrží v ní krásně teplé minimálně dvě hodiny (mrňous málokdy má hlad poté, co mám uvařeno), stojí něco přes 200Kč, mám šusťákovou a uvnitř folii.