Poraďte jiný způsob pití než z kojenecké lahve

alca22
21. srp 2008

Ahojky mám malej problém. Můj syn odmítá pít z láhve, tak se chci zeptat jestli některá neznáte jiný způsob, jak mu dát napít jinak než po lžičce. Když jsem sním venku a dám mu třeba banán, tak to potřebuje zapít, tak mu musím stejně dát s prsa. Díky za radu

annag
21. srp 2008

alca, je ešte maličký a k inému spôsobu pitia a ani inej tekutine ešte psychicky nedozrel, kojenie je pre Vás stále najpodstatnejším zdrojom výživy a až okolo roka zvyknú bábetká akceptovať nový nápoj a pitie z pohárika. Preto sa tým zbytočne netráp, daj mu z prsíčka a pohárik len skúšaj. Ja som svoje deti na fľašu vôbec neučila, pili až z pohárika a tiež až okolo roka. 🙂

byyz
21. srp 2008

alca22 my dáváme z hrníčku obyč vodu, máme hrníček s pítkem, ale umí pít i z normálního nebo z flašky, malá má hrníček hodně ráda, takže během krmení i krásně pije, praktikujem to od půl roku, co jsme začli s příkrmama

babalala
21. srp 2008

Zkus měkké brčko do láhve - nejdřív asi bude bublat, pak to možná zkusí i obráceně.. 😉

gabinaf
22. srp 2008

náš malý si vyžaduje pití ze skleničky, pokud vidí, že z ní pijeme my. Tak mu dáváme, a když mu jí držíme, tak pije krásně, ani nebryndá 🙂 tak to zkus, třeba bude fungovat

ivusakos
22. srp 2008

Náš malej zase pije z pet lahve (z té malé). Jinak bych do něj nic nedostala🙂

flufla
22. srp 2008

ahoj, muj prcek to taky zprvu neumělz lahviky, znal do 6 měs.jen prso, koupila sem od MAm s takovým nasoskem, na způsobu prsa( teda aspon me to přijde), nemusí to sát, jen to zmáčkne dásničkama. Příšel na to asi tak za 10 dní a už mi vypije tak 100ml a ještě si o to krásně brousí dásně 🙂

petka80
22. srp 2008

alca22, na šesti měsících už můžes zkusit hrneček s pítkem. Já mám nějaký obyč z DMka s takovým měkkým pítkem a malá se z něho naučila poměrně brzy. Dávám jí jenom převařenou kojeneckou vodu.
Jinak je ale fakt, že pokud kojíš, tak ještě teoreticky žádné další tekutiny nepotřebuješ.
Mně ale radila kamarádka, že mám ten hrnek zkoušet už teď, aby se to naučila dřív, než bude mít zuby, protože pak to děti jen koušou a nepijí.....

janula2008
22. srp 2008

Petka, my máme už dávno dva zoubky, hrníček máme od včera a malé to jde parádně 😉 .

petka80
22. srp 2008

janula, jasně, nemusí to tak být vždycky. Ale každopádně jsem ráda, že jsem začala na těch šesti měsících, než pak řešit, že malá nechce nic pít.
Taky máme dva zuby a jde to........

gilotek
22. srp 2008

No my jich máme 8 a malej to jen kouše. Nechce ani flašku ani hrníček 😒

nelasik
25. srp 2008

Ahojky, my máme necelých 7 měsíců a nechce ani flašku, ani hrneček, ani lžičku, ani skleničku, jen do toho kouše a směje se a máme 6 zubů a nevíme si rady jak do něj alespoň něco malinko dostat ☹