Redukce na velkou židli pro dítě. Kde ji seženu?

neu.sona
8. led 2011

Chtěla jsem se zeptat, jestli některá nevíte, kde by se dala sehnat? Viděla jsem jí jednou na návštěvě. Byla plastová, ale spíš měkká, přizpůsobila se dítěti, kopírovala tvar židle a dítě zvedla o hodně nahoru. Hledala jsem jí na netu, ale vůbec jsem jí nenašla. Je to vlastně takový podsedák, aby dítě mohlo sedět pohodlně u stolu. Děkuji za reakce.

madlena
8. led 2011

Ahoj, myslíš tohle: http://www.babysmart.cz/ ? A nebo ještě existje taková věc http://www.detskyraj.cz/zbozi/9159-kaboost-regu...

berenika39
8. led 2011

mají svoje stránky, zatím se to tu prodává jen jako tento originál, www.babysmart.cz, mám ho od prázdnin a nic chytřejšího jsem neviděla...fakt je to super. nobelovku by za to mohli dostat.-).

neu.sona
autor
8. led 2011

@berenika39
@madlena přesně to jsem myslela :o). Je to fakt super a rozhodně to pořídíme. Fakt moc děkuju 😀

blandik
8. led 2011

@neu.sona - já bych napsala ještě trošku z jiného soudku ... vymýšleli jsme taky podsedáky, když malý už odmitl sedět ve své ikeácké židličce a sedával na naší...a pak jsem dostala tip na židli jitro a jsme s ní maximálně spokojeni. Výhodou je, že dítě má pod nožičkama desku, na kterou si nožky při sezení položí - takže mu to vytváří efekt podlahy - dítě je klidnější, od stolu neutíká, protože mu nohy nevisí volně ve vzduchu - a tím pádem i sedí "správně rovně" - když mu nožičky visí, tak ho to nutí jinak křivit páteř...Neznám ten podsedák, o kterém se tady píše, ale jak jsem na ty stárnky jukla, tak to vypadá, že nohy visí volně ve vzduchu...Ta židle jitro má nosnost 100kg a může na ní sedět i dospělý...Tak to píšu jako takový tip na zvážení. Tady je odkaz: http://www.jitro-zidle.cz/.

berenika39
8. led 2011

@blandik jojo, nožičky visí, ale ty chvíle strávené v klidu v sedě u stolu jsou jen nepatrná část dne, tak si myslím, že v tom problém není. petr to krom jídla používá na zem, na plovoučku, když staví, hraje si s garážema, prostě při pozemních aktivitách, nemáme koberce, plovoučka je studená, zvykl si na to a sám si to ráno sundá ze židle a používá podle potřeby. jinak je fakt, že s petrem nemusím řešit nějaké utíkání nebo slízání od stolu, ale pokud by dítě bylo zdrhací, tak jistě - z podsedáku se dá "odejít". 😉
TA opora pro nohy je jistě důležitá, o tom žádná, ale to bych viděla až tak pro dítě předškoláka, školáka, které už u stolu pracuje, tráví víc času, a je mii jasný, že když se Jitro koupí ted, že vydrží celá léta...taky jsem na ní koukala. Ten babysmart je taková praktická vychytávka, nic víc. Ale je to snad poprvé, co prezentace výrobku na netuodpovídá praxi🙂))

blandik
8. led 2011

@berenika39 - já jsem se s tím právě ještě nesetkala...a líbí se mi, jak píšeš, že se to dá použít na sezení na zemi - rovněž máme plovoučky..Mě o jitru kamarádka právě povídala, že ji mají a že max spokojení jsou... tak jsem si pak začala všímat, že malý hledá u stolu oporu o moje nohy, když ještě seděl na klasické židli...tak v tomto ohledu se mi ta židle moc zalíbila...že vlastně ještě hodně dlouho nedosáhne na zem a že je to židle na dlouho...🙂 Tak jsem to psala tak pro zvážení, protože mě předtím nijak nepřišlo, že bych měla uvažovat nad tím, jak se mu sedí s nohama ve vzduchu...a pak jsem si právě začala všímat, jak těma nožičkama loví moje nohy pro oporu a že si vymýšlí různé hry, slézá dolů a nahoru při jídle, kreslení...

berenika39
8. led 2011

@blandik babysmart je tak nějak chytře anatomicky tvarovaný (ježíš mě zatknou za propagaci výrobku na MK 😀 ), prostě jim prdelka do toho zapadne tak, že nikam nekloužou, nesjíždějí, nepřepadnou, má to okraj tak 10cm nad uroveň sezení, a tenmateriál je naprosto zázračný, měkký, ale přitom nepodajný, když se sedák zatíží, drží pevně kdekoliv, máme čalouněné židle a i tak je to aprosto bez problémů. jediné, z čeho mám strach, jsou petrovy rychlé akce - vchce si sednout rychle, zbrkle, vyleze na židli, a jak se otáčí a sedá si, kdyby se trefil na ten okraj - sletí. ale už se to naučil, že musí v klídku...

blandik
8. led 2011

@berenika39 - tak to zní dobře - líbí se mi ta myšlenka využití na studené podlahy pro našeho milovníka nudismu 😉