Rostoucí židle Jitro a jiné. Máte zkušenosti?

martina288
3. lis 2010

Ráda bych znala vaše zkušenosti, na vánoce jsme chtěli koupit synům /2 a 3roky/ rostoucí židli JITRO /PC 2500kč/.Máte ji doma pro děti? Jste spokojení?včera jsme tu měli stolaře, dělá nám v bytě dveře a nabízel nám výrobu těchto židlí za cca 1000kč /ks, udělal by je z bukového dřeva.
Tak váhám kdyby je dělal stolař máme dvě za cenu jedné koupené zn.JITRO.Máte někdo tyto rostoucí židle i od stolaře a jste spokojení?? Moc děkuji za rady a názory, zkušenosti, Martina

jindri
3. lis 2010

Židličku od Jitra máme, přikoupili jsme pultík a područky. Je to pěkný kus nábytku a jsme s ní spokojený. Hlavně je fajn, že si můžeš všechno nastavit dle dítěte - hloubku, výšku sedu, podnožky. Dcera na tom dělá psí kusy a zatím ani náznak převrhnutí.
Pokud je stolař dělá stejně, tak proč ne. 😉

krista
3. lis 2010

Ahojky,
zkuste nahlídnout i sem, je to dost rozvinuté téma o rostoucím nábytku 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vyber-ji...

johankat
9. lis 2010

mam zidlicku Jitro a jsme s ni moc spokojeni. Nebrali jsme pultik, je to zbytecne - stejen je pristrecena u stolu... Prevratila se jen jednou a to pri opravdu akrobatickem kousku...🙂 Je moc pekna a myslim ze detem fakt vydrzi.

aklus
10. pro 2010

Ahoj, také by mě zajímalo, jak jste s židlí spokojeni. Měli jsme doposud krmící židličku od Peg Perega, ale malý už je v ní takový přerostlý. Teď je právě období, kdy u velkého stolu v židli ješte jíst nemůže, na to je malý a židlička začne být malá. Jak jste to řešily? Ty plandací nohy (když sedí např. na polštáři na židli) se mi moc nelíbí. Tak mě napadla tato židlička JiTRO. Opravdu vydrží až do školního věku a nemá mělký sed? Může na ní sedět už tříleté děcko bez těch popruhů? Díky

bledulka
10. pro 2010

@aklus pro oba syny jsme kupovali židličku..Oběma byl v té době rok a čtvrt. I mladší si dokáže na židli vylézt a sednout,popruhy u něj zatím používám.Staršímu jsem popruhy přestala dávat docela brzy-někdy okolo roku a třičtvrtě,takže tříleté dítě určitě popruhy nepotřebuje 😉
Z těch doplňků co k židličkám mají- máme podsedáky,ale ten je ke každé židli zdarma ..ten ale nepoužíváme-děti jsou čuníci a pořád by to bylo špinavé.. Popruh zatím na syna používám (a pořád peru 😉 😝 ),ke staršímu dítěti třeba není .
určitě bych nekupovala stoleček s tou tyčkou pokud chcete mít dítě u stolu s dospělými.. přijde mi lepší,když už sedí se všemi u stolu,aby už tak nějak se učili jíst s ostatními..
Co mi přijde fajn jsou ty područky boční. Ty jsem si k nové židli neobjednali ,ale dětem usnadní výlez do židle..takže staršímu jsme je vzali a dali mladšímu. Pokud je dítě malé vzrůstem,asi by bylo fajn i navíc jedno stupátko,ale i tříletého už to potřeba není..
mělký sed není- resp upravíš si ho tak,že použiješ širší nebo užší sedací desku. Do školního věku vydrží,udrží i dospělého (zkoušeli jsme to sestavit na dospělého a v pohodě)
jen se malé dítě nedokáže samo přisunout ke stolu,ale to ani na jiné židli..
za nás spokojenost,doporučuji a znovu bych do ní šla...
paní Maternová je navíc fajn ženská. Při osobním odběru v Praze (pokud to koupíte přímo od ní) tak dostanete i zdarma malou dřevěnou hračku 😉 🙂
Jen většinou nejsou hned skladem (u p. Maternové přímo) ,ale vyrábí se na objednávku-trvá to cca tři týdny...

pozor na rostoucí židličky ,které jsou občas dostání v "dřevařských obchodech" (takové bez názvu) jsou sice levnější,ale mívají je i ze smrkového dřeva,které je měkké,nemívají takovu nosnost jako jitro... některé lze upravit jen např. do tří poloh a nebo se poloha upravuje jiným systémem u kterého hrozí vykotlání..jitro má sedák v drážce po celé své délce..
neříkám,že jsou všechny špatné,jen je třeba si je kdyžtak dobře prohlídnout ...

aklus
10. pro 2010

@bledulka , děkuji za perfektní popis a připomínky, mám v plánu určitě Jitro, nemám ráda napodobeniny 🙂. Neviděla jsem ji ještě v reálu, takže mám pořád pocit nějakého krkolomného posezu, ale vím, že je to jen domněnka. Po Vánocích se na ni vyrazíme mrknout.

lukava
4. led 2012

právě o této židličce uvažujeme, od kolika měsíců jste používali? vyplatí se koupit třeba i ten pultík pro nejmenší?
@bledulka prosím, kde v Praze má prodejnu paní Maternová?

bledulka
4. led 2012

@lukava tady se koukni- http://www.maternova.cz/contact je tam kontakt,ale co vím, tak se člověk musel předem domluvit,kdy se tam zastaví- nemají pevné otvírací hodiny.. Je to v nějakém paneláku, takže to není klasická prodejna...

u takhle malého dítěte nevím,jak s pultíkem. já měla pro kluky na začátku ten látkový zádržný pás,ale potřeba byl jen chvíli...

do té doby jsem používala obyčejnou židličku z ikei a pak rovnou šli kluci sem..(v roce a čtvrt cca..)

vbt
25. dub 2012

Zdravím , všechny maminky ... nemá někdo zkušenost s touto rostoucí židličkou ??
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50490797&tab=0
Dočetla jsem se tady chválu na Jitro http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48677568&tab=0 , ale zajímala by mě i osobní zkušenost ??
Zda pokud máte lakované provedení jestli se nešoupe.
Děkuji

annamarieveronika
14. říj 2012

Ahojky ... měla bych dotaz k židličce Jitro. Pořídili jsme si jí domů a zakoupili jsme k tomu i vatelínové kalhotky. Domnívala jsem se, že ten popruh co veden šikmo přes dítě tam slouží k bezpečnosti, že to to dítě udrží a nevyleze... ale náš cvrček se z toho dokáže za vteřinu vyvléknout a ze židličky prostě vystupuje...
Přemýšlela jsem i zda to nemám nějak blbě nandané... seřízené.. nemáte někdo s těmi vatelínovými kalhotkami nějakou zkušenost? Díky 🙂

mmiirrkkaa
22. říj 2013

@bledulka Díky za tvou zkušenost. Vybírám židli Jitro pro dvouleťáka. Máš verzi klasik nebo baby?

bledulka
22. říj 2013

@mmiirrkkaa máme klasickou verzi- když jsem je kupovala pro svoje kluky, tak ještě verze baby neexistovala..Klukům stačila ta nizká opěrka v pohodě.. bylo jim okolo roku a čtvrt,když jsme jim je kupovali..
stále je využíváme, je to kvalitní výroběk,když vezmu co na nich všechno dělají.. jsou stále pěkné..

ted jsme ji tedy staršímu vzali z kuchyně a přemístili do pokojíčku, protože začal chodit do školy a potřebuje mít kvalitní židli na psaní- a počítám, že za dva roky to udělám podobně i s židlí Adámka...

jedinkrát jsem nezalitovala, že jsem ji koupili. U babičky a dědy máme levnější verzi rostoucí židličky-někdo nám ji věnoval,tak jsme ji dali k rodičům... a starší syn už na ni sedět nemůže- je taková tenčí a podsedák jsme už museli opravovat-byl naprasklý.. tomík sedl víc zprudka a bylo...

mmiirrkkaa
22. říj 2013

@bledulka Díky! Tak to pro dvouleťáka bude klasik v pohodě!

kajjkka
21. lis 2013

Ahoj holky,
nevíte není někde židlička Jitro v Brně vystavená v obchodě, že by se na ni dalo jít podívat? To stejné Strokke a ostatní? Díky

kikimaruska
2. bře 2014

Obnovuji toto téma. Chci staršímu synkovi koupit rostoucí židli typu Jitro atp. Když tu cenu ale viděl otec, tak se zděsil, že sem se zbláznila. Koukala sem, že je více výrobců těchto židlí na podobném principu. Máte aktuálně nekterá doma jinou židličku, než Jitro, nebo jakou byste doporučily? Nesháním už verzi baby, je to pro školáčka. Děkuji za informace 🙂

blizennec
25. bře 2015

zkusím znovu obnovit...
@kikimaruska můžu se prosím zeptat, co jste nakonec pořídili? Když tu cenu viděl můj muž, tak reagoval úplně stejně jako tvůj 😀 😅
Tak by mě též zajímaly osobní zkušenosti a názory na případné další rostoucí židle tomu podobné 🙂

kikimaruska
25. bře 2015

@blizennec Máme modrou Jitro 🙂, tady ještě fotka s nedodělaným pokojíčkem. Koupila sem tenkrát nějaký doprodejový model za trochu nižší cenu.

blizennec
25. bře 2015

@kikimaruska a jak jsi prosímtě manžel přesvědčila, abyste do ní šli? 😅 Tu nižší cenu závidím 😀 A spokojenost? Fakt krásná, ty barvy se mi hrozně líbí. Jen pořád bojujeme ohledně ceny. Použité se prakticky skoro neprodávají a když už, tak se to ani moc nevyplatí za ty peníze, co někteří nabízejí.. 😖

kikimaruska
25. bře 2015

No on prskal šíleně, jediné přesvědčení bylo to, že babičky daly k narozeninám peníze a za ty se to koupilo 😝 😀 . Spokojenost velká, leze na ní už i ten mladší a sedí na ní jako paša 😀. Nelituju 😉

kikimaruska
25. bře 2015

Jinak sem našla cenu: byla 2.150,- vč. podsedáku a dopravy (poštovného).

sarka_ne
25. bře 2015

Koupili jsme zn. sedees - chytrazidle tecka cz 🙂 a spokojenost, je opravdu moc pekna, mame kombinaci bile + ruzove, ruzovy podsedak. Je to taky ceska firma a zidle je opravdu pekna a kvalitni. Budeme casem kupovat druhou stejnou, jen v modre...

A k uvodnimu dotazu - vyroby od stolare bych se rozhodne nebala - pokud uz od nej neco mate, bude to aspon opravdu ze stejneho dreva, stejne barvy atd.

ililina
25. bře 2015

Máme rostoucí žídle Jitro u jídelního stolu pro obě holky 3 a 6 let, a určítě budeme pořízovat i k psacímu stolu do pokojíčku. 🙂

pabka
25. bře 2015

Ahoj holky, také by mě zajímalo, jestli jsou opravdu velké rozdíly mezi těmi ostatními židličkami a těmi dražšími... Ty nejlevnější jsem viděla už za 700,- - 900,-, tak by mě zajímalo v čem jsou ty rozdíly a zda se opravdu vyplatí pořídit tu dražší....

blizennec
25. bře 2015

@kikimaruska mě se taky strašně líbí, i designově, ale chlap prostě vidí úplně první cenu 😅 😀 než z čeho, jaká a ostatní parametry... A taky si právě říkám, bude mít za měsíc narozky, tak třeba by babičky přispěly 😀 Jenže my bysme museli koupit asi rovnou dvě a to už znát je 😝
a tu cenu prosímtě, jestli to není tajné, kde jsi koupila? I když asi nepředpokládám, že ještě bude, když jsi psala doprodej 😒

@sarka_ne díky za tip! a úvodní dotaz není úplně můj, my máme nábytek bílý, takže bych pořizovala židličku taky bílou 🙂

@pabka jo přesně to by mě taky zajímalo jaké přesně rozdíly mezi nima jsou. Kromě designu samozřejmě. Koukala jsem tedy, že některé jsou s nižší nosností, takže asi z jiného dřeva, ne tak tvrdého? 😅 Ale jinak mi to právě taky přijde skoro stejné..

kikimaruska
25. bře 2015

Já naživo ty levné ani neviděla...ale bála bych se možná dřeva, zda není z měkkého dřeva. Máme levnou palandu i stůl a na obojím jsou rýhy, je to nekvalitní měkké dřevo, hodně náchylné. Doma u rodičů mám pravý masiv a to je držák, ale taky cena o 200% upně jinde....

kikimaruska
25. bře 2015

@blizennec já ji kupovala vloni, sám se mi ozval prodejce, že má posledních pár židliček skladem (měl asi 4 barvy tenkrát) a jednu mi měsíc a něco držel,než byly penízky...Ted už určitě nemá, je to rok zpět 😒 .

blizennec
25. bře 2015

@kikimaruska taky mě to dřevo jako první napadlo.. Řekni prosím, Jitro je tak kvalitní, jak všude píšou a vychvalují? Není na tom vše vidět a není tak náchylná na rýpance apod?

blizennec
25. bře 2015

@kikimaruska škoda no... cena krásná 🙂 Za tu cenu bych snad rovnou "šla" a koupila, ať si pak muž remcá, časem by ho to stejně přešlo 😀 😀

pabka
25. bře 2015

@blizennec
@kikimaruska
možná to bude v materiálech, možná ve značce... je fakt, že jsem taky živě ty levnější neviděla, ale podle obrázku, ať ho zkoumám jak ho zkoumám 🙂 vypadají stejně... některé se mi dokonce líbí i víc... ale zas bych nerada levně koupila židličku na prd 🙂

blizennec
25. bře 2015

@pabka právě... Taky nechci koupit levně jen proto, že je levná 😝 Koukala jsem ještě na tuto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=65789227&tab=1 a právě mi přijde hodně podobná taky. Ale recenze nebo nějaké zkušenosti od maminek adalší jsem prostě nenašla 😒