Rostoucí židle Sedees nebo Jitro, máte možnost srovnání?

keirra
30. říj 2013

Ahoj, neměli jste, prosím, někdo možnost srovnání židlí Jitro a Seedees (www.chytrazidle.cz)? Oba jsou to čeští výrobci, mají skvělé recenze (na Heurece), funkčně vypadají podobně. Jitro se mi zdá rozšířenější (i zde je v mnoha diskuzích), Seedees se mi ale trochu víc líbí barevně. Prosím, nepište sem pouze příspěvky typu "Jitro mám a je skvělá", jde mi skutečně o srovnání - rozhodoval jste se někdo mezi těmito dvěma značkami? Proč jste se rozhodli pro tu kterou? Jde mi asi nejvíc o stabilitu, bezpečnost, montáž, kvalitu zpracování... Na vlastní oči jsem neviděla ani jednu a podobné srovnání jsem na netu nenašla.
Velice děkuji za jakékoli postřehy!

rozzaarka
12. čer 2015

@keirra Ahoj, zjistila jsi neco? co jsi nakonec koupila? mam stejne dilema 🙂

rozzaarka
12. čer 2015

@keirra jinak mam uplne stejne dojmy 🙂

pabka
12. čer 2015

@rozzaarka
@keirra
ahoj holky, řeším to samé, jsem zvědavá, zda někdo odpoví 🙂 kolem nás mají kamarádky hlavně Jitro, ale mě se trochu víc líbí ty druhé, ale ty jsem ve skutečnosti nikdy neviděla... tak také váhám.

rozzaarka
12. čer 2015

@pabka asi nas pritahuji vyssi ceny 😀

zo_ja
12. čer 2015

Máme Jitro. Kyž se podívám na tu Seedes, má jinak řešený nohy - spodek - podle mě Jitro je díky tomu stabilnějí. Naše batolata se umí odstrčit od stalu tak, že by mohla přepadnout, jakož děti na ty židle i lozí i jako na schůdky, a tam ten rozdíl v přepadnutí za opěradlem může hrát roli. Takže tohle bych si třeba odzkoušela, protože mi to přijde jako důležitý parametr.

keirra
autor
12. čer 2015

@rozzaarka @pabka @zo_ja
Koukám, že jsou to už je to víc jak rok a půl, co jsem se na židli ptala 🙂 Koupili jsme tehdy nakonec Sedees a jsem z ní nadšená. Má perfektně opracované hrany, hrozně jednoduše se skládala, od jejího prvního použití jsem ji už asi 3x "zvětšovala", jak naše malá roste. Máme přírodní se zeleným opěrátkem a sedátkem a vypadá v kuchyni skvěle, hrozně hezká barva. Potah sedáku taky moc pěkný moderní vzor - tady myslím, že Jitro těžce zaostává, nemají pěkné barvy. Stabilita je naprosto v pohodě, malé jsou teď dva roky a taky se nohami odstrkuje od stolu a většinou židle buď jen odjede od stolu, nebo se malinko naklopí, ale to je pořád hrozně daleko od toho, aby se převrhla, to je fakt skoro nemožné. Když byla menší, různě se na ni věšela, teď si do ní sama leze (dali jsme pryč pultík a sedí u stolu) a není jediný problém. Kšírky jsou taky moc pěkně dělané, dají se u menšího dítěte použít i do kočárku, kamarádka se bez nich nehnula z domu, protože jsou jakoby na tělo, takže pro mrňouse, který začíná vstávat v kočárku (a vy ho chcete nechat stát, nikoli přikurtovat napevno) je to ideální, ony se takové snad ani neprodávají. Takže Sedees fakt doporučuju, ale srovnání s Jitrem nemám (jen podle obrázku a popisu).

veronamia
21. říj 2015

@keirra
Děkuju za úžasný popis, na první pohled jsem se do Sedees zamilovala a půjdeme do ní, barvy a zpracování příslušenství mi příjdou super a praktické. Jsem ráda, že máte se židlí dobré zkušenosti.
Kupovala jste přes jejich e-shop nebo někde v obchodě? Mám pocit, že snad nikde v obchodech je nemají nebo to aspoň neavizují na stránkách.

keirra
autor
21. říj 2015

@veronamia Jsem ráda, že jsem pomohla 😉 kupovala jsem přes jejich e-shop a dodali to ryche a v pořádku. .. v prodejně jsem je taky neviděla

veronamia
27. led 2016

@keirra tak už máme doma a malá si v ní hoví...židle je super 🙂 a určitě nám dlouho vydrží 🙂 barvy jsou úžasné a rychlost dodání byla neuvěřitelná teda 🙂

psya
15. lis 2016

@keirra
@veronamia
prosím, má nastavitelné sedáky podle velikosti zadečku a pultík (dopředu dozadu)? T má prý jitro, já původně zvažovala Hauck beta plus, ale teď nevím, zdá se výhodou to přiražení pultíkem, aby dítě nevyskakovalo ;)

veronamia
15. lis 2016

@psya asi úplně nerozumím otázce :D sedák mám jeden a jde nastavit jen jeho výška. Pultík je blízko dítěti, používáme od nějakýho 10 m malé a máme prcka (v roce 8,2 kg) a nevylízá z toho a to není zakšírovaná nikdy. Otočí se tam všelijak, ale nevyleze úplně...ale jistota jsou samozřejmě kšíry a nikdy nenechávat dítě v židličce samotné, ale to je jasné pro všechny židličky 🙂

hojda
15. lis 2016

V posledním D testu byl test židliček.

psya
15. lis 2016

@hojda a ktera vyhrala?.😉 nektera ze zmiňovaných?

hojda
15. lis 2016

@psya nevím, já už to neřeším, mám děti velké, tak jsem to nestudovala.

zuzza1
26. kvě 2017

kdo by to měl blizko tak Seedees maji v Olomouci v Bráně k dětem na prodejně. Taky je to zatim náš favorit ale trosku mě odrazuje ta cena :( uvidime jak to dopadne...

lenakre
2. dub 2018

Mela jsem obe. Jsou na stejne urovni. Sedees je ale hezci;)

zuzza1
3. dub 2018

nakonec jsme koupili Woodpartner, a jsme moc spokojení, má totiž tvarovaný sedák, takže dítě nesedí na rovné desce jako u Sedees. nemám k ní žádné výhrady.a cena byla taky lepší. u jitra mě dost odradilo opěradlo, zdá se nám moc vysoké a to se nedoporučuje.