Savička na lahev Avent

petardice
30. lis 2009

Nikde jsem podobné téma nenašla, snad jsem nehledala špatně. Máme takový problém - malá odmalička nepije ode mne, takže krmím odstříkaným MM + UM. Máme vše od Aventu, takže zpočátku to byl novorozenecký dudlík (vel. 1), pak jsme přešli na savičku se dvěma dírkami (vel. 2). Teď jsou malé 4,5 měsíce, savičku se dvěma dírkami občas úplně v pusině deformuje, jak moc to mlíko tahá ven. Prostě jí to vytáhnu z pusy a savička je jakoby v polovině zlomená do pravého úhle. Říkala jsem si, že je asi načase změnit velikost. Měli jsme koupenou flexibilní savičku (nemá dírky, ale je tam proříznutá čárka a průtok se mění podle toho, jak se vloží savička do pusinky), to ale malé teklo všude kolem. Tak jsme koupili trojku (tři dírky), ale je to totéž, jako u flexibilní savičky - mlíko teče až po krku a nevím, jestli mám otírat dřív pravou nebo levou stranu 😖 Zkoušela jsem jí nechat tuhle savičku na několik krmení v domnění, že jde o zvyk, ale výsledek byl ten, že jak jí to hodně teklo, tak hltala jak blázen a pak mi to všechno vyhodila za triko a já ji třikrát převlíkala pyžamo 🤐 Takže jsme se vrátili zpátky ke dvojce, ale přijde mi, že z té to musí zbytečně namáhavě tahat a když má hlad, tak se jí prostě v té puse savička pokroutí 😒 Nemáte s tím taky někdo zkušenost?

kutcher
30. lis 2009

Tak do dirky te 1 dej paratko a vyvar to, tim se dirka nepatrne zvetsi, ale nebodou to 2 doury, druha moznost je jestli teda zustanes u Aventu koupit to bile mekke pitko a zkusit to s hrneckem, sama si zvolis, jestli tam tu membranu nechas nebo ji vyjmes - ja vytahovala, malej desne tahal, je preci jedno, jestli ji koupis ted nebo za mesic ne? Ony jsou od 6 mesicu, ale nikdo nerika, ze to nemuzes zkusit uz na 5 😉

kutcher
30. lis 2009

Jo a jak pises o tom zalomeni, neni to vzduchem? ja teda na avent dopustit nedam, ale koupila jsem lahev od MAM s tim sroubovacim spodkem a tam pouzivala ty dudle od Aventu a odtahovalo to ten vzduch 2x lip jak Avent lahve, to musis zvazit sama.

petardice
autor
30. lis 2009

bílé pítko máme taky, když už bylo jasné, že ode mne pít nebude, tak jsem nakoupila rovnou všechno najednou. ale vzhledem k tomu, jak jí to teklo ze savičky všude po bradě, tak jsem se ani neodvažovala jí nabídnout pítko 🙂 Navíc mi na to přijde ještě malá - přece jen má necelé 4,5 měsíce... ale zvětšit ďouru párátkem není špatný nápad...
jak to myslíš, jestli to není vzduchem? podle mě tam vznikne velkej podtlak, jak vehementně tahá. zkoušela jsem na netu najít tu MAM lahvičku, ale bez úspěchu, mohla bys mi poslat odkaz, jaká to je? a jak to funguje? moc nechápu ten šroubovací spodek 😅 Avenťácké savičky na to teda pasují?

simounah
30. lis 2009

petardice: napíši ti svoji zkušenost s Avent dudlíkama. Náš prcek má 9.měsíců a od narození jsme napůl kojily a dokrmovaly z láhve UM. Od 4.měsíců je plně na UM a lahvích. To co se děje tobě s dudlíkama se dělo i nám. Mě to ale přišlo, že když už z dudlíku pil často guma už byla moc měkká a vytahaná z cucání, že se mu v pusince zcucla k sobě jak tahal proto mu to neteklo a dudlík byl zohlý. jakmile jsem koupila dudlíky nové pilo se mu zase krásně, protože guma byla nová pevnější neocucaná. Taky jsme zkoušeli jít na víc dírek,ale taky mu to teklo a nestíhal. Máme 9.měsíců a pije stále jen ze 2.dírek a stačí mu to. Zkus tedy koupit nové dudlíky a uvidíš. Aspoň u nás to tak bylo a jakmile jsem viděla, že dudlík se formuje do špatného tvaru koupila jsem nové - a můžu říct že jsme je měnili asi každých 14 dní až 3 týdny. Já kdysi myslela, že mi vystačí jeden napořád, ale až v praxi jsem pochopila, že ne.

kutcher
30. lis 2009

http://www.promimi.cz/lahev-detska-mam-ultivent...
Tak treba tato, my mame kluka, tak mame modrou, ten spodek jde odsroubovat a vzduch odchazi spodkem a opravdu hodne, takze by tva mala nemela mit ty problemy s tim namahavym tahanim a je to nejlepsi protikolikovy system i ty savicky maj vyborny, ale jsou ploche-ortodonicke a maly je nechtel, ale jinak jsou luxusni, a tak jsem tam davala avent savicky i ty pitka od aventu tam perfektne sednou, takze aventacky lahve jsem po zkusenosti s lahvi MAM vyhodila a s tim paratkem to taky zkus hod to oboji do vrouci vody a 10 min by melo stacit. a jak tu pise dalsi maminka i tim opotrebovanim to muze byt, ale moc se mi to nezda, nam strasne dlouho vydrzely.

kutcher
30. lis 2009

A jeste dodam, ze tam MAM jde fakt nadherne umyvat a jak pisou v tom textu k ni, fakt diky tomu piti nepeni.

simounah
30. lis 2009

To je dobrý nápad s tou lahví MAM - taky ji doma máme, ale zkombinovat mě to nenapadlo 😀 . Vyzkoušíme, ale asi až u nějakého dalšího dítka. My už pijeme mléko málo - jen v noci většinou a tak už jsou dudlíky míň opotřebovávané, tak je to v pohodě s Aventem. U nás jinak opravdu pomohlo vždy vyměnit staré dudlíky za nové a opět se pilo krásně.

kutcher
30. lis 2009

To je des, dneska nic nevydrzi co? Tak mas tady par napadu, tak neco zkus a uvidis, simounah: taky by me to nenapadlo zkombinovat, ale jednou, kdyz jsem vse sterilizovala, jsem omylem prehodila savicky od obouch lahvi a pak me to napadlo. tak asi takhle. S tim starim savicek je to fakt zajimavy, nekomu vydrzi dlouho, nekomu ne, nekomu protekaji ta pitka a nekdo se divi, jak to muze druhemu tohle delat, asi je to fakt vyrobek od vyrobku!

petardice
autor
1. pro 2009

Díky za rady. Opotřebováním dudlíku to podle mne nebude, máme dva a zas tak dlouho je nepoužíváme, když je pohmatem porovnám s těmi jednou použitými "trojkami", tak jsou tvrdé prakticky úplně stejně. Dnes jsem vyrazila do lékáren a krámů na lov MAM lahve - neúspěšně!!! Takže teď objednávám na netu (děs! chtěla jsem vzít jen lahvičku a válec na podporu lezení a už tam mám objednávku za pětikilo). Jen dotaz - i Avent používáme ten nejmenší (125ml), takže asi vezmu 160ml lahvičku. Ne vždycky odhadnu, kolik píďa zrovna sní, takže občas zbytek vylejváme a občas třeba třicítku přidělávám, ale pokud jsem si dobře všimla, tak na té MAM lahvičce je to značené až od 60ml, že? Nebo je to nějak označené i v tom barevném spodku?

kutcher
1. pro 2009

Ne, je to od tech 60 z toho duvodu, ze dole je bila tesnici guma, pres kterou by tekutina stejne nebyla videt, tak je to tam jaksi zbytecne, ale malokdy se tam diteti udela min jak tech 60ml, tak je to jedno, tak uvidis, myslim, ze tech 160 vam stacit bude, ja vzala vetsi, protoze jsem do ni malymu delala i kase, ale tu uz papal z tech bilych avent pitek, ale musela jsem prostrihnout ty 3 dirky 😀 hih. A z toho nakupovani si nic nedelej, ja taky jdu pro 1 vec a dopadne to katastrofalne, jinak vim, ze lahve MAM prodava Interspar a Tesco jinde jsem nenasla ☹ lekarny absolutne nic!

petardice
autor
1. pro 2009

Tesco nemá!!!! Byla jsem tady v shopping centru, je tu několik smráďátkovskejch krámků, dvě lékárny a Tesco - ani v jednom ty lahvičky prostě neměli! Neva, už to mám objednáno z netu ;) Já právě občas malý přidělávám po 30ml, když vidím, že má ještě hlad a nevím, jestli by vyžahla celých 60ml, občas z toho vyzobne třeba jen desítku, takže dělat šedesát by bylo trochu mimo mísu. No, zkusím si tam tu značku vyrýt nebo si nějak jinak pomoct 😀
Btw. když už jsme u těch Aventů a Mamů - dáváte to do myčky? Já to teda všechno myju ručně (teče nám echt horká voda) a občas to vyvařím, ale ta myčka by nebyla špatná 😅 A jestli to tam dáváte - co všechno tam dáte? Jen lahvičku nebo i třeba savičku?

kutcher
1. pro 2009

No teplota neva, kdyz se to muze normalne vyvaret ne? a saponat pouzijes i pri rucnim myti, takze by to tam melo jit, my teda mycku mame, ale ja to meju rucne, protoze vetsinou potrebuji lahev ve chvili, kdy je mycka napustena vodou 😀 Jo a kdyz jsem potrebovala min jak 60 ml, tak jsem si nalila vodu do ty aventovy flase, odmerila a prelila do MAMky a aventovku cistou vodou prece nezaspinis ne?😉

kutcher
1. pro 2009

U tech savicek do mycky si ted jista nesem, ale nepsali to vzdycky u novych savicek? Jednou jsem to cetla u NUK ale ted si nejsem jista, mam pocit, ze silikonovy muzou a latexovy by nemely, protoze meni barvu, jsou nestaly a absorbuji vodu?? Rucku do ohne za to nedam.

petardice
autor
1. pro 2009

no u nás by bylo reálný dát to tam večer, většinou myčku pouštíme před spaním na noční mytí, takže bych si to pak ráno vyndala z myčky čistý 😉 jen jsem blbá, protože jsem všechny papíry od lahviček vyhodila do koše, takže se nemám do čeho mrknout. zkusím poslat dotaz přímo na Philips.
Odměřování 30ml jinou lahvičkou je samozřejmě řešení taky, horší už to je, když někde cestujeme, tahat s sebou dvě flašky sice není problém, ale přece jen to nějaký místo zabere. ale to už je fakt úplně hnidopišskej detail 🤐

simounah
1. pro 2009

My používáme od začátku 2 láhve, které střídám a i tak byly dudlíky po čase měkké a deformovaly se. takže jsem musela měnit oba dva vždycky zaráz. Když jsem chytla na opotřebované dudlíky a nové, tak to šlo poznat. Já lahev MAM koupila v DM drogerii a mají ji tam vždy, když tam jsem....kdyby ještě někdo nevěděl kde je koupit.

petardice
autor
2. pro 2009

jé, DMko mě napadlo, než jsem vyrazila ven a pak jsem na něj zapomněla jak na smrt. No, teď už je to buřt, objednala jsem to přes net (spolu s dalšíma kravinama, který bych jinak samozřejmě nekupovala, neb to není nic potřebnýho 😀 )

sarkaemail
10. srp 2013

savička č. 1, mi do teď syn neutáhl a to jsou mu 4měsíce, takže od narození máme savičku č. 2 ... jinak všechny savičky se krásně čistí, na rozdíl od ostatních značek vypadá pořád skvěle (nešene, neškrábe se)

lady11111
30. kvě 2014

Holky poradíte prosím 🙂 půjdou mi savičky Avent natural na láhev Mam? ty narural jsou trošku jiné než clasic avent tak nevím 🙂 děkuju moc 😉