Skleněné kojenecké lahve, používáte je některá?

keckemet
18. srp 2012

Maminky pouzivate nektera sklenene kojenecke lahve, napr. Chicco? Urcite se skvele udrzuji, nechytaji pachy ani barvy..... Mam ale obavu, ze tim ditko neco rozbije.............Jaka je Vase zkusenost? Dekujii

ffiinnkkaa
19. srp 2012

@keckemet Používala jsem jenom skleněné...těm plastovým moc nevěřím..nerozbila se zatím a to bylo příležitostí 😉

jarkalada
19. srp 2012

@keckemet používáme skleněné od chicca. Dítě tím nerozbije nic-hned po jídle je dám z jejich dosahu 😎 , ale mně se asi dvakrát rozbily-mojí chybou-dost jsem s nima ťukla o sebe ve dřezu. Oproti plasťákům mi přijdou "čistší"

kotatko
19. srp 2012

Já taky používala klasické kojenecké lahve od Simaxu a byla jsem max. spokojená. Sklo je sklo a u plastů člověk nikdy nemá jistotu co vylučují. Taky pokud nebudeš používat mikovlnku 🤐 , na ohřívání v lázni, případně na ochlazování je sklo lepší, protože víc vede teplotu. Nikdy jsme žádnou nerozbily.

katkanova
19. srp 2012

pouzivame sklenene od nuk, rozbit s nimi nema ako co, lebo si poleziacky pred spanim vypije mliecko a beriem, akurat mam niekedy obavy ze si s nou klepne do nosa a bude plac 🙂

keckemet
autor
19. srp 2012

no prave, ja mam strach, ze jak dopije tak s tim hodi a bude hruza. Jinak lahvicky mi prijdou prima, ty od Chicca. Uz mame chicco plastove a jsou bezvadne. Uplne jine nez avent, mam, suavinex.......Je videt dlouholeta tradice proste, zadne cinske rychlokvasky🙂

sarkar
4. říj 2012

@keckemet
@ffiinnkkaa
@jarkalada
@kotatko
@katkanova
Holky taky chci skleněnou lahvičku (přečetla jsem Dobu jedovou, tak jsem teď anti-plastová 😀 ), jen nevím, kolik jich do začátku potřebuju? Našla jsem lahvičky Simax anebo i Canpol Babies, ale jsou různé velikosti a nevím jakou koupit...Určitě budu kojit, pokud to půjde, kolik bych jich tedy měla pořídit v rámci základní výbavičky a jak velký? Další dilema mám s dudlíkama, přijde mi to jako větší věda než koupit auto 😒 Četla jsem, že jsou různý speciální dudlíky, úzký hrdlo, široký hrdlo, anti-kolikový atd., jaký je nejlepší takhle do začátku a jsou tyhle dudlíky univerzální? Nebo stačí ten dudlík co je k tý lahvičce a tečka?

jarkalada
4. říj 2012

@sarkar do začátku bych pořídila jednu 150ml s antikolik. dudlíkem 😎 Kdoví, jestli jí vůbec využiješ, pokud ti půjde kojení.
My byli od začátku na UM - na dvojčata jsem měla celkem 3 lahvičky 😉 Pokaždý teda důkladně vymýt a večer vyvařit - a s takovým počtem si vystačíme doteď.
Jo, a savičky universální bohužel nejsou-musíš mít ve stejné značce flašku i dudlík

sarkar
4. říj 2012

@jarkalada Ha Ivan 😀 Super, díky za odpověď, konečně mi někdo řekl přímo na rovinu co mám pořídit, jinak zatím jsem se dozvídala jen že záleží na... (budu kojit, nebudu kojit, bude dítě hodně pít, nebude pít, bude chtít flašku nebo hrnek s pítkem atd.) 😀
Ještě otázka, i když asi blbá - ke všem flaškám se prodávají savičky? Já jen abych s tím třeba nepočítala, dorazí flaška a nebude tam savička. I když stejně tu skleněnou asi radši koupím osobně, spoléhat na českou poštu v tomhle nebudu 😀

jarkalada
4. říj 2012

@sarkar co jsem zatím kupovala nebo viděla, tak byla vždy se savičkou. Kdyžtak jen jukej na označení - bývá tam č. 1, 2...atd... nebo od počtu měsíců 0 - ? Myslím, že 150ml je akorát. Tu jsme používali i úplně na začátku, když pily něco kolem 60ml.. Pak uvidíš, co bude nebo nebude třeba dokoupit. Ale přeju ti, ať jí nepotřebuješ 🙂

sarkar
4. říj 2012

@jarkalada Ok, super, díky za radu, zařídím se podle toho. Počítám s tím, že možná budu muset dokupovat flaštiček víc, ale zatím bude jedna stačit, pro klid duše.

kotatko
21. říj 2012

@sarkar já měla 6 lahví od Simaxu mají je i v porodnici. Dudlíky jsem používala na mlíko ty anatomický silikonový. Holkám vyhovovaly tak jsem jiný ani nehledala. Mělo by se to dát vše koupit v lékárně a snad ti i poradí. Už si nepamatuju jistě, ale řekla bych že dudlíky jsme měli od babynova.

vaty
28. říj 2012

Já taky mohu doporučit skleněné lahve Simax a Baby Nova, levné a dobré. Na plast nejsem. Baby Nova má ale jednu velkou výhodu - k této lahvi je víčko, to Simax nemá. Takže když někam jdeš, nemusíš savičku otáčet směrem do lahve, ale můžeš ji mít nahoru a přikrýt víčkem. Vršek od Simaxu sedí na Baby Novu a naopak (mají stejný závit), ale víčko je jen na vršek Baby Novy, protože vršky jsou odlišné. (doufám, že se neztratíš v tom vršku - víčko... doufám totiž, že to nazývám správně 🙂 ). Jinak Baby Nova má i 125ml lahve, Simax jen velké 250ml. A pozor ať se nenapálíš jak já při koupi saviček - paní v lékárně mi neporadila a asi sama netušila, že jsou na mlíko, čaj a kaši s různě velkou dírkou a prodala mi na kaši když jsem chtěla na mlíko.