Sterilizace plastových lahví v hrnci, máte zkušenost?

loc
21. črc 2014

Ahoj, chci se zeptat, jaké s tím máte zkušenosti. Sterilizátor jsme totiž podědili po příbuzných, je to sterilizátor do mikrovlnky a do té naší 18ti litrové se bohužel nevejde :(. A kupovat kvůli tomu jiný mi přijde zbytečné, to už když tak raději koupíme větší mikrovlnku. Chci se ale poradit se zkušenějšími maminami, jaké máte zkušenosti s vyvařováním těch plastových lahviček (konkrétně máme od Aventu) v hrnci. Četla jsem, že se tak prý rychleji opotřebují, tak by mě zajímalo, zda je to pravda nebo jen marketingový tah, aby se více prodávaly sterilizátory... Díky za názory 🙂.

zuzana_ka
21. črc 2014

@loc
Podle mě je to zbytečný sterilizovat v hrnci. My jsme kupovali šumivé tablety milton a nemělo to chybu... jen jsme do cca dvoulitrové nádoby hodili půl tablety a umytou láhev jsme v tom nechali namočenou 15 min a bylo to. Je to vhodné i na cesty....🙂

marcelka287
21. črc 2014

@loc Já v hrnci. Máme lahev Mam a vetsi opotrebeni rozhodně nevidím. Píšou to i v návodu, že to můžeš "vařit"😀

loc
autor
21. črc 2014

@zuzana_ka
Aha, tak o téhle možnosti jsem nevěděla. Díky za tip, mrknu na to 🙂. A ještě jeden dotaz, ty láhve se smí mýt jen ručně vodou nebo i jarem nebo dokonce i v myčce?

zuzana_ka
21. črc 2014

@loc občas jsme to šoupli do myčky, ale moc velký výsledek to nemělo. Spíš jsem za to, že se do láhve kápne trocha jaru a štětkou se to vytře 🙂

Ty tablety seženeš v tescu nebo v drogérce např DM aj. Stojí to okolo 100kč a vydrží to dlouho 🙂 1/2 tablety na 24h.

anushka111
21. črc 2014

jeden čas jsem lahvičky od aventu taky vyvařovala v hrnci - pomalu se smyly ty rysky s obsahem a celkově lahvička vypadala používanější, ale šlo jen o estetickou sttránku, funkční byly pořád na 100% 😉

lenunaaa
21. črc 2014

Máme lahvičku od Aventu a vyvařujem jedině v hrnci, sterilizátory a podobné věci mi příjdou zbytečné 🙂
flašku vymyju a ponořím do vroucí vody, nechám chvíli vyvařit, pořádně utřu čistou utěrkou a je to 😉 Flašku máme 8 měsíců a opotřebovaná teda není, po vyvaření uplně nová! Měnili jsme jen cumlík .. 😉

lenunaaa
21. črc 2014

@lenunaaa a taky záleží na vodě, u nás je děsně tvrdá takže když lahvičku vyvařím v ní, je celá bílá..takže vyvařuju normálně v kojenecké a vše je ok 🙂

laska.nezna.hranic
21. črc 2014

my teda taky máme MAM, s Aventem nemám zkušenost, ale vyvařovali jsme a bez problémů. sterilizátor jsem měla, ale nikdy jsem ho nepoužila, i když jinak mikrovlnku používám často. tablety se mi pocitově nějak příčí, i když nakonec možná budou nejúčinnější, ale moc o nich nevím. za mě je sterilizátor jedna z těch zbytečností, bez které se člověk obejde, tak jestli chceš vyvařovat, vyvařuj 🙂

somalicats
21. črc 2014

Aventky jdou v hrnci v pohodě vyvařit. Dělám to tak,když jsme u mamky,která má malou mikrovlnku. Jinak ty flašky jsem i se sterilizátorem podědila po neteři,a i tak jsou v pohodě,jen savičky jsem dokoupila. Flašky meju většinou v ruce,připadají mi líp umyté,než z myčky.

krystalka
21. črc 2014

Lahvičky od Aventu jsem taky vyvařovala normálně v hrnci....ale jen jednou za čas, jinak běžně jsem je jen umyla a před tím, než jsem tam dávala mléko, tak jsem je vypláchla vařící vodou z konvice.....stejně jsem to dělala i s dudlíky, občas jsem je hodila vyvařit a jinak jsem je jen umyla horkou vodou....

hanyzka11
21. črc 2014

ahoj, tak já taky řešila a hledala a děláme to už 10 měsíců takto: umýt jarovou vodu (neb mléko je mastné) a hodit do hrnce s vodu s malou lžičkou kyseliny citronové (což je právě proti vodnímu kameni). povařit opláchnout a je to. Takže mám odmaštěno, vyvařeno a ještě bez bílých stop od vodního kamene. Máme aventky a nevidím žádný problém 🙂

kocour1
21. črc 2014

Ahoj, já dávám lahvičky do myčky na nádobí, nebo je umyji v jarové vodě. Poté vypláchnu a je-li to nutné, hodím na pár minut do vroucí vody...mám lahvičky od Mam a nic s nimi není. Sterilizátor jsem nikdy neměla a podle mě je to zbytečnost. Já osobně nejsem moc zastáncem přehnaného sterilizování čehokoli. Jsou to běžné bakterie z domácnosti, se kterými se musí každý setkat a čím dříve se s nimi miminko setká (v době kojení), tím lépe🙂. Např. jsem kojila přes kloboučky a ty jsem opět jen umyla v jarové vodě, vypláchla horkou vodou a jednou denně hodila do hrnce vyvařit...dceři je dnes rok a půl a je zdravé a šťastné dítě, které jí vše od písku a bláta (na zahradě) a absolutně netrpí na žádné např. střevní potíže🙂.

kacikaci
21. črc 2014

vyvřovala jsem v hrnci lahve avent pro dceru a teď pro kluky lahve mam a žádné se nikdy nic nestalo po vyvaření v hrnci 😉

sariky
21. črc 2014

taky jsem vyvarovala v hrnci lahvicky ruznych znacek: tommee teepee, nuk, dm babylove, chico a ja nevim co jrste a nikdy se nic nestalo. zadne vyfikundace jsem nekupovala, prislo mi to zbytecny. lahvicky pouzivam doted 2 roky) a furt jsou ok.

loc
autor
22. črc 2014

Tak díky za názory, holky😉. Vypadá to, že budu taky vyvařovat, příp. si pořídím i ty tablety a uvidím, co pro mě bude pohodlnější 🙂. Na novou mikrovlnku se vykašlu.