Sterilizátor lahví - elektrický či do mikrovlnky?

saela
10. kvě 2017

Ahoj holky, chceme koupit sterilizátor na lahve, dudlíky a pod. a mám dilema a vůbec se v tom nevyznám. Proto jestli můžete napsat své zkušenosti, budu vám vděčná. Nevím, jestli je lepší sterilizátor do mikrovlnky či elektrický. Jaké jsou výhody a nevýhody jednoho či druhého způsobu. Nebo je to jedno, oba jsou na tom stejně? Děkuji vám za rady 🙂

monaluza
10. kvě 2017

Zacnu z jine strany - uz je ditko na svete? Vite uz jiste, ze nebudete kojit? A ze dite bude chtit dudlik? Protoze se taky muze ukazat, ze to je uplne zbytecna investice 😉. Moje dite melo dudlik v puse za 18 mesicu zivota dohromady tak pul hodiny a z lahve nepilo ani jednou jedinkrat... Pokud se sterilizator ukaze jako nezbytnost, mate ho po objednani z eshopu doma za dva dny a do te doby to urcite zvladnete s hrncem horke vody 😉.

barumat
10. kvě 2017

Přesně, taky radím to zbytečně neuspěchat. Jinak za sebe doporučuju láhve a dudlíky MAM, láhev se dá poskládat jinak a sterilizovat v mikrovlnce jen s trochou vody (bez sterilizátoru), dudlíky to samé, v krabičce od nich v mikrovlnce. Dceři navíc MAM vyloženě vyhovuje.

absintka19
10. kvě 2017

@saela ja ani jeden 🙂
Zbytecne vyhozene penize, kdyz tak mam kastrulky a pripadne konvici. Moje mama to taky zvladla a vis co? Ziju 🙂
Tehotenstvi je dobry biznis 🙂

lv
10. kvě 2017

U 1.jsem ho neměla a byla od 3,5měs na UM, nejednu lahvičku jsem v hrnci zapomněla a zničila, u 2.jsem měla do mikrovlnky, to bylo pohodlné, až na to, že u kojení a bez dudlíků málo využité 🙂 ale jo, dělala jsem v něm tak 1x týdně

mku
10. kvě 2017

Na dceru jsem mela sterilizator do mikrovlnky od aventu a byla jsem maximalne spokojena... za dve minuty byly ciste lahvicky i dudliky... neumim si predstavit denne resit kastrulky a vyvarovat... ted po vic jak jedenacti letech cekam druhe a zrovna dneska mi sterilizator od aventu prisel... vozili jsme do i na dovolenou, denne vsechno behem chvile ciste a bez prace...

kristynatita
10. kvě 2017

No, my mame elektricky, a nedam na dej dopustit. Avent 4v1 (myslim). Moc prakrocka vec.

janablizka
10. kvě 2017

Milton sterilizační tablety.Sterilizace za studena - jedná se o poměrně nový a méně obvyklý způsob sterilizace. Stačí pouze koupit tabletky nebo roztok na bázi chlóru v lékárně a umyté potřeby vložit na dobu zhruba 30 minut do roztoku. Poté je vyndáme, opláchneme pořádně vodou a necháme okapat. Pach chlóru není pro dítě nijak nebezpečný. Tato metoda sterilizace je velice vhodná .Používáme a jsme spokojeni.

danaerzi
11. kvě 2017

Ahoj, já používala od Aventu do mikrovlnky a byla jsem spokojená - kupovala jsem ho nový a používala hodně a nakonec jsem ho ještě prodala🙂 Jen pozor na velikost mikrovlnky - aby se tam vešel!