Sterilizátor, ohřívač lahví. Jaká značka?

brisalek
27. říj 2010

Ahoj, chtela bych poprosit o rady a zkusenosti se sterilizatorem a ohrivacem lahvi. Cekame druhe mimi a chci odstrikavat a krmit obcas z lahvicky, i kdyz budeme normalne kojit, aby to nedopadlo jak s malou, ktera lahev vubec nechtela a pak jsem ji nemohla naucit z niceho pit🙂. Ale prave proto nemam zkusenost. Chtela bych koupit avent nebo tefal. Nejsou zbytecne drahe. Mate dobrou zkusenost i s jinyma znackama? Diky

lidiab
31. říj 2010

@brisalek Ja mam digitalni elektricky sterilizator Avent a jsem velmi spokojena. Ohrivac mam od Babymoov, model In&Out a take spokojenost. Volba padla na nej protoze se da pouzivat i v aute, je tam adapter do zapalovace.

zupipi
23. čer 2013

Ahoj, ja mam Avent startovaci sadu elektrickeho parniho sterilizatoru a jsem moc spokojena. Je maximalne objemny (ale pritom uzky, vejde se krasne na kuchynskou linku), vejdou se tam lahvicky ruznych velikosti i znacek, da se pouzit bud cely nebo rozlozit pro pouziti treba jen na dudliky, atd. Navic ho nemusim davat do mikrovlnky, pracuje sam a taky se sam vypne!🙂 Vysterilizovano za sest minut a bez namahy, opravdu doporucuji, je to zazrak!🙂

paluskova
27. čer 2013

Dobrý den,
mohu doporučit parní elek. sterilizátor od Aventu, jsem s ním moc spokojená. Ušetří mě spoustu času, než se neustále vyvařovat s lahvičkama, používat drahé sterilizační tablety a podobně. Sterilizace trvá jen pár minutek, naskládáte až 6 lahviček, postupně odebírám až dojdou vím, že za pár minutek mám zas opět hotovo. Používám na lahvičky, dudlíky, kelímky pro prcka na uschování jídla atd....

larina1234
29. čer 2013

Mohu jedině souhlasit s předešlými maminkami, s parním. sterilizátorem AVENT. Je prostorný,tichý a rychlý. Už bych neměnila 😉

danaleitner
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gepe
1. říj 2014

@brisalek sterilizator parni do mikrovlnky od Babymoov - velky, 100% spokojenost, novy stal do 500,-. Ohrivacka lahvi Avent, dobra kdyz neni vetsi mnozstvi mlika, jinak to trva.

monsac
16. bře 2015

ja mela samoohrivaci lahev kterou jsem ocenila na prochazkach a taky v noci. za 60 vterin mi ohrala mleko maly byl spokojen a ja taky. Nabíjí se ve vrouci vode a tim se taky sterilizuje,

kaja2016
19. zář 2016

Zkusim obnovit diskuzi, chci si koupit ohrivac lahvi, ale nevim, jestli to ma cenu. Ted v noci ohrivam tak, ze mam v loznici druhou rychlovarku s minimem vody, tu preliju do kovoveho hrnicku a supnu tam lahvicku, zabere to tak 2-3 minuty. Co mi na tom vadi, ze to hluci, kdyz se voda zacne varit a budi to manzela.

Jake mate ohrivace, jsou slyset, kdyz jsou v provozu a co je na nich dobre a co spatne?

Jinak me zaujal Avent (maji dva typy, nechapu moc, jaky je v nich rozdil), Babymoov a Yoomi, mate zkusenost? ale nerada bych kupovala nejakou blbost. Takhle jsem koupila od Aventu termosku a vubec nepouzivam.

Predem moc dekuju za reakce.

vvercatkoo
17. zář 2017

Ahoj holky, chci znovu obnovit diskuzi a zajímají mě názory na sterilizatory a jejich značka. Děkuji

kaja2016
18. zář 2017

@vvercatkoo No ja mela avent do mikrovlny a byla jsem spokojena. Dostala jsem ho, tak cenu neznam, ale je nizsi nez ty do elektriky. Je skladny atd. vsichni si ho chvali.

vanea
18. zář 2017

Sterilizátor mám od aventu elektrický, je super, používám hned od příchodu z porodnice, sterilizuju dudlíčky i nástavce do nosátka a pod.🙂 a ohřívačku od suavinexu, univerzální...ztím nepotřebuji, dostala jsem... vypadá super, dají se do toho prý dát lahve různých značek i takové ty kupované skleničky třeba od hami s přesnídávkama a příkrmama.

kaja2016
18. zář 2017

@vanea A muzu se zeptat, za jak dlouho ohreje mlicko ta ohrivacka?

vanea
18. zář 2017

@kaja2016 píšou že um. mlíčko za 2 min, příkrm za 6 min, mateřské mléko za 7 min, udrží to teplotu 20 min, když to tam necháš =) máš tam možnost si navolit, z jaké teploty ohříváš (z mrazáku, z pokoje, z ledničky), pak velikost lahve a druh toho, co ohříváš..takže buď lahev s um.mlékem, nebo sklenici s příkrmem, nebo lahev s mateřským mlékem nebo pytlíček s mateřským mlékem

kaja2016
18. zář 2017

@vanea no jo, to oni pisou vzdycky hodne optimisticky, me spis zajimala zkusenost, nezkouselas UM?

soleilll
18. zář 2017

@vvercatkoo Podle mě naprosto vyhozený peníze. Ani jedno dítě jsem nekojila, obě dostávaly prakticky od narození UM a žádnou z těchto předražených vymožeností jsem nepotřebovala. Na sterilizaci stačil kastrol s vroucí vodou (pár minut) a trocha kyseliny citronové, na ohřívání mikrovlnka (pár vteřin) - takže věci, co máš běžně doma.

kaja2016
19. zář 2017

@soleilll Hele tak to taky zalezi treba na toom, jak dlouho to UM davas a jestli ti dite spi v noci nebo krmis v noci. Jako moje rok a pul stary dite chce porad UM v noci a abych chodila vodu ohrivat do mikrovlnky, to bych brzo umrela vycerpanim🙂 Jinak ale souhlas, na ohrivani pro starsi klidne mixovat vrouci a studenou vodu, to je hned a ohrivacka je spis pritezi. Kdyz je miminko vetsi, tak uz se na jidlo budi samo a place a 2 minutky na ohrati mlicka je pak vecnost, namichani horky a studeny vody je behem 20ti sekund. Pro novorozenatka me to ale uprimne prijde nehygienicky, kdyz jeste nevis, jestli maji dobrou imunitu a jestli jsou celkove v poradku. Stejne u mikrovlnky. A ohledne sterilizace, treba ja doma zadnej dost velkej hrnec nemela, abych v nem nemusela sterilovat po dvou lahvickach.....Ja teda ten avent sterilizator dostala, ale dal se koupit za 500Kc novej, vejdou se tam 4 lahvicky, dudliky atd., takze sterilujes ze zacatku 6 minut dvakrat denne a pak ty lahvicky tam rovnou zustanou a nemusis je nikam prendavat, podle me je to sikovny a drahy to neni.

soleilll
19. zář 2017

@kaja2016 Moje dítě má rok a čtvrt a pořád ho krmím v noci (bohužel), ale na to bohatě stačí teplá voda z kohoutku. 🙂 Vodu už dlouho nepřevařuju. Do půl roku jsem si chystala na noc teplou vodu do termosky a tu míchala s vodou pokojové teploty. (Ložnice je v patře a kuchyně v přízení, takže se mi opravdu nechtělo několikrát za noc běhat rozespalá po schodech.) Jasně, že tyhle serepetičky asi trochu zjednodušujou život, ale myslím, že není potřeba to brát tak vážně. 🙂

kaja2016
19. zář 2017

@soleilll Ja taky neprevaruju, ale zase teplou vodu z kohoutku bych neriskla. To by se me taky nechtelo behat. No ja teda ted par dni mlicko v noci nedavam, ale delala jsem to tak, ze jsem si vsechno brala do loznice na tacu a melo to hned vedle postele. Jo to jo, taky nevyuzivam vsechno, co je dneska in🙂

doubrafka
13. únor 2019

S ohřívačkou mám dobré zkušenosti sterilizátor jsem neměla. Ohřívačku jsem používala i na příkrmy, já zase nejsem fanda mikrovlnky.

darija06
20. bře 2019

Ono by se to v mikrovlnce ani správně ohřívat nemělo :/. Nicméně tady ty přístroje má vymakané tommee tippee, mám od nich spoustu tady těch doplňků a ani jednoho kupu nelituju.