Termolahve a termoobaly. Jaké si pořídit?

e295
22. říj 2009

Ahoj maminy.
Chci se vyptat na Vaše zkušenosti s termoobaly na dětské lahve a termolahvemi.
Teď před zimou přemýšlím, co pořídit. Doposud kojíme (1,5roční dítko), ale mlíčka pomalu ubývá a hlavně malá by nejradši dudlala prso celou noc. Takže jsem zkoušela udělat si Sunar do lahve, kterou jsem schovala do termotaštičky od Aventu a ještě jsem k tomu přidala ten gelový pytlík, který po nalomení plíšku hřeje a přesto čaj nebo mlíko v lahvi je po 6h studené, možná i dřív. Četla jsem dobré recenze na lahve Sigg s neoprenovým obalem, ale nikde jsem se nedověděla, jak dlouho udrží teplotu. Jsou hodně drahé, tak bych ráda věděla, jestli se ta investice vyplatí. V zimě budeme hodně jezdit na hory a chodit po venku a tahat velkou termosku a pořád něco přelívat se mi moc nechce. Také na noc pořizovat ohřívačku se nám už nevyplatí.
Pokud máte dobré zkušenosti s nějakými lahvemi a obaly, které opravdu fungují, prosím sem s nimi
😉

danu
22. říj 2009
soanpe
22. říj 2009

e295
IP

kutcher
22. říj 2009

Sice nemam na lahev termoobal, ale sigg vlastnime a je perfektni

nanika
23. říj 2009

e295, ono mliecko nema byt tak dlho ani zarobene, tych sest hodin... Ked sme isli von, ze sme cestovali, vzdy nam mliecko cerstvo zarobene na pumpe zohriali. V centrach je mikrovlnka, inak som uz chodila len na nejake dve hodinky, ak autom, vzala som termosku a namiesala som si na mieste, ak len kocikom, stacil obycajny termoobal, to tie dve hodky vydrzalo... Mam taku nerezovu, asi pol litrovu termosku.

nanika
23. říj 2009

A na noc to bolo fajn tiez, doma som mikrovlnku nepouzivala, ale vecer som si prevarila vodu, dala do termosky a bolo na celu noc, este rano bola voda tepla...

soanpe
23. říj 2009

jj malá termoska je ideální řešení.nedám na ní dopustit.ani mám avent tašku,lahev sigg s neoprenem a stejně nosím termosku

e295
autor
24. říj 2009

Naniko, děkuji za postřeh s tím Sigg termoobalem. Asi je neopren na lahev praktický, když si dítko chce pocucávat delší dobu, že to v mrazu hned nevystydne. A na hory se asi opravdu vyplatí termoska s čajem, kterej pak přeliju do lahve.
S UM nemám zkušenosti, protože doposud kojíme. Jen vím, že se nesmí ohřívat. Z malý se poslední dobou stala tyranka. Už je mlíka asi míň (kojíme 17 měs.) a tak v noci strašně zlobí. Chce být nonstop přicucnutá nebo se aspoň dotýkat prsa. A když se obleču nebo se jen z boku otočím na záda, tak spustí takovej šílenej řev a jakou má výdrž 😠, takže nakonec je z toho klíďo 3h v noci vzhůru. A když konečně usne, tak zase jedině s prsem. Už je asi na čase jí odstavit, protože takhle už to dál nepůjde. Udělala jsem chybu, že jsem jí začala kojit vleže v posteli a byla jsem tak unavená, že jsem u toho kolikrát usla a malá nám tam už zůstala. Proto řeším, jak jí nachystat mlíko, abych ho měla v noci při ruce, protože manžel jezdí služebně na dlouho pryč a já se jí bojím nechat ji samotnou na naší posteli, kor když má spací pytel a nemůže tak bezpečně slézt z postele dolů. A brát ji s sebou do kuchyně,to by jí úplně probralo a bylo by po nadějích, že snad třeba náhodou ještě usne. Asi teda bude řešením termoska s teplou vodou a hold budu muset v noci míchat. Já se už tak těšila, že se konečně vyspím... 🙄
děkuji všem maminkám za jejich zkušenosti. A pokud máte ještě nějaké, tak sem s nimi 😉

nanika
24. říj 2009

So mnou chodil maly chystat mlieko do kuchyne kazdu noc looooool. Ja by som uz sunar na take velke babo nekupovala, my sme toho casu mali tusim to bifidus mliecko od nestle, je chutne, viac mi pripominalo normalne od kravicky, nerobilo hrudky a dlhsie vydrzalo zarobene, bez toho, aby sa pokazilo. Na noc to kludne ries uz tou mikrovlnkou, len si odsleduj, ako dlho trva ohrievanie akeho mnozstva vody, do toho nasypes mlieko, pretrepes a za pol minuty si v posteli. Chvala bohu, ze nas mal tie mliekove osiale tusim len do roka, 5x za noc som musela ist po mlieko, uz je klud, konecne. S tou mikrovlnkou, ja to davam na najsilnejsie, ale stale do nej leziem, kruzivym pohybom tekutinu miesam vo flasi a akoby som odpijala si ju odskusam na perach. Je to sup sup. Ja mam muza tiez stale prec a spaci pytel mal maly len prveho pol roka. Teraz si sam vybral v obchode dve pyzamka, tak uz mi ani nejaci, ked ho davam do overalu. Nechce byt prikryta, ze. To ani nas maly, ale asi mu jednoducho vyhovuje izbova teplota, tak ho par krat v noci prikryjem mojou dekou, ale aj tak sa mi az nasupene spod nej vyhrabe a spi dalej. Takze ak nevyhovuje mikrovlnka, tak vecer si zvar vodu do tej termosky a namiesas si.

soanpe
24. říj 2009

e295
já si myslím ,že v 17m už nemusí mít v noci mléko,ale postečil by čaj.tady jde asi o trošku závislost na prsu 😅 mně se to kecá,co? 😉
mlíko ohřívám i v mikrovlnce, ale ne na plný výkon 1000W ale tak na 450W,abych ho nepřehříála a nezničila.někdy se stane ,že jí pití trvá dýl nebo si dávku rozdělí do dvou dávek a vypije ji za 15-20minut

nanika
24. říj 2009

No, soanpe, nechcela by som byt na mieste e295, keby dala malej caj miesto mlieka, uz to, ze to bude mlieko z flase ja problem 🙂

soanpe
24. říj 2009

nanika, to není 3m mimčo, ale 17měs batole ,které už pije z flašky,takže to jako problém nevidím 😎

e295
autor
24. říj 2009

Holky, ona to není sranda. Nevím, jak na to, protože malá nechce umělý mlíko ani z lahve, ani ze lžičky ani z hrnku a to už jsme vyzkoušely mlíka od Hami, Bebu, Sunar i Nutrilon. Tak nevím jestli je to mlíkem nebo spíš asi tím, že to není to prso. Takže podstrčit jí čaj nebo dudlík, to jí pořádně rozčílí. Budu muset projít nějaká témata, kde řeší odstavování dětí.

duplicka
24. říj 2009

ahojte, ja som kojila maleho dva roky a potom bez problemov z jedneho dna na druhy mi zacal spavat celu noc, neodstavovala som nasilu, po pol roku mi pil mliecko iba z jedneho prsnika na ten druhy krical a zlostil sa, takze som 1 1/2 roka kojila z jedneho prsnika a budila s a kazde dve hodinky, proste ako budik. No a po dvoch rokoch sa akoze pokazila aj druha cicuska a bol odstaveny, predsa ako 2rocny to uz lepsie vnimal a pochopil, ze uz nejde. ale nasla som aj typ od jednej maminy, ze treba prsnik prelepit leukoplastom, ze pokazeny🙂, tak skuste, aj ked ja by som na vasom mieste kojila co najdlhsie 🙂

nanika
25. říj 2009

U nas boli tiez vsetci mudry, ja som sice kojila len zo zaciatku, ale potom, sa kazdy chytal za hlavu, ze maly si pyta mlieko celu noc. Tu nepomoze ziaden caj a pokial nie je dieta uz za dna naucene na umele mliecko, v noci to ma nulovy efekt. Skus ten bifidus od nestle, mozno skusit cez den z hrnceka, ze aka je uz sikovna velika. Ak mas moznost, zabera zdekovanie malej ku pribuznym, ktorych pozna a ma ich rada, tam prso nebude a po navrate ako pise duplicka, pokazilo sa a koniec. Staci vikend.

e295
autor
25. říj 2009

Já právě doufala a doufám, že si to najednou malá rozmyslí a nebude už prso chtít. To by bylo ideální. Ale nakonec to odstavování u nás bude asi "bolavý". Radu dát dítě k babičce už jsem také slyšela. Ale přijde mi to, že já zbaběle zběhnu a babička se nevyspí a pořádně se potrápí ☹ už jsem se jí na to ptala, ale nic na to neřekla 😒 Tak se asi budu snažit, aby se mlíko nedělalo a malá pak už prso snad chtít nebude. Teď jsem vyčetla, že máta staví mlíko, tak to vyzkouším a udělám si dobrej čajík. Odstavit bych malou chtěla i proto, že bysme jí rádi pořídili sourozence, ale Dr mi kvůli hormonům řekl, že min 3 měsíce nesmím kojit a pak že se uvidí.
Naniko, to bifidus mlíko od Nestle se kupuje v lékárnách?

nanika
25. říj 2009

pockaj, hodim link, nech vidis, ako to vypada, je to dostat bezne v obchode, ako bebu a spol.

http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...

my sme kupovali 900g 1+ v Rakusku za 9 eur, tu je to o dost drahsie. Ale v lekarni by som sa asi skusila opytat, ci nedaju vzorku, aby si nevyhadzovala celu skatulu, ked ju mala ofrfle. Maly mi ho pil na striedacku s kravskym a potom sme uz presli rovno na kravske.

konpetra13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz