Vaříme s Termomixem. Jak na to?

amj
9. kvě 2008

Ahoj holky, dostala jsem od babi, ale moc mi to v něm nejde. Nemáte už nějaký vychytaný a osvědčený vychytávky??

prasiatko30
9. kvě 2008

skus ryzu - ta je na 100%, polievky, ryza s mliekom, varena cokolada a plno dalsich 😅

amj
autor
9. kvě 2008

jj, dík, ale něj. recept, kolik čeho a na kolik a jak dlouho... babi ho měla dlouho doma, schovanej, že mi ho dá k svatbě, ale tu kuchařku k tomu někde za.... a není. a na netu jsem nic nenašla... ☹

prasiatko30
9. kvě 2008

pzri tu som nasla nieco v jazyku nasho kmena 🙂 http://diskuse.dama.cz/komunita.php?d=4447

amj
autor
9. kvě 2008

ooo, díky moc. hned na to jdu mrknout 🙂 jsi moje záchrana 😀

prasiatko30
9. kvě 2008

a inakise ja na tom varim ryzu - recept:

50g - oleja
2-3 strucky cesnaku
350g ryze
850g vody
2 kocky bujonu - ja davam zeleninovy

das si najpr ten olej +cesnak - nastavis 4min rychlost 3 teplota varoma, ked skonci tak dolejes vodu +bujon- 6min+rychlost3+teplota varoma- len po nejakych 5-6sekundach ja tam davam ten kosicek a znovu zavriem a pokracuje pred tym predvoleny program. ked skonci tych 6min pridas ryzu - cez otvor na vrchu nadoby - a nadstavis 13min-rychlost3-teplota varoma. - fajn ryza ako priloha.

prasiatko30
9. kvě 2008

potom aj kremy - pre malu - pozeram ze mas malu slecnu doma - tak mozes robit aj prikrmy - zdrave a rychle.

amj
autor
9. kvě 2008

jooo? tak to hned zítra vyzkoušim. a co tu čokoládu jak jsi psala?

prasiatko30
9. kvě 2008

to robim cokoladu na pitie - ale neviem ci budes mat taku varnu cokoladu na to - inaksie pre malu ako taky dobry desert je ta mliecna ryza - nie velmi casto ale raz za cas aby mala aj sladky zivot - len ten recept ti napisem niekedy potom neskor - ten z hlavy neviem 🙂

amj
autor
9. kvě 2008

ok, to je v poho, jen si na to pak vzpoměn. ty nemáš žádnýho prcka?

prasiatko30
9. kvě 2008

mam - dcera 19m - preto ti hovorim ze na tom mozes robit aj prikrmy - vlastna skusenost - i ked na koniec mi to uz nechcela jedavat a teraz je viac menej to co my ale s minimom soli

prasiatko30
9. kvě 2008

moja ma rada cukinovy krem - taktiez ti to pridam niekedy potom neskor. inaksie potom napisaj ty nejake recepty aj ty - tie ktore sa ti osvedcia. 🙂

amj
autor
9. kvě 2008

jj, určitě, babi vařila takouvou super žampionovou polívku, mnam mnam. ten recept mam nekde napsanej.
a já miluju koktejly, tak skoro každej den jede - banány, maliny, jahody, borůvky...mnam mnam

prasiatko30
12. kvě 2008

amj - tu ti pisem ten slubeny recept na mliecnu ryzu - nejaky mueller rice sa moze strcit vies kam 😀

prisady : 1 a 1/2l plnotucneho mlieka, 200g ryze, supka z jedneho pomaranca (len tu farebnu cast - snaz sa co najviac dat prec tu bielu kozku), supka z jedneho citrona (dtto), skorica - ale haluzka nie uz pomleta - malo by to byt 1palicka, stipka soli, 50g masla(ak chces), 200g cukru.

postup: vsetky prisady okrem cukru das to termomixu - program: 45min-90º- otocka do lava- rychlost lyzica. ked to skonci tak pridas cukor a program: 5min-90º-otocka do lava-rychlost lyzica/vareska (neviem ako to nazyvaju v cestine). ked je to hotove tak to vylejes bud do velkej misy alebo do individualnych misticiek a nechas ochladnut - povrch posypes skoricou. - bez tej skorice je to aj fajn desert pre malu.

ja davam este namiesto obycajneho cukru hnedy. ten recept je na tento posledny model termomixu - dufam ze mas ten - ta otocka do lava je ten spatny chod tych nozov aby z ryze neostala mucka 🙂 dufam ze bude chutit.

amj
autor
21. kvě 2008

ahoj. to vypadá fakt dobře 🙂 já jsem zkoušela z toho linku co jsi posílala - tak ten smetánek - fakt mnam 😀 😀

pipi686
3. lis 2009

ahojte kupila som si TERMOMIX TM31 a potrebovala by som pomoc nejaku stranku kde najdem recepty lebo v kucharke tam moc nieje dakujem za pomoc

meredith
25. únor 2010

ahoj holky, mám plno receptů na thermomix, jestli máte taky nějaké, byla bych ráda, kdybychom se o ně podělily 😉

somjezibaba
20. dub 2010

tiez mam vela receptov,som velky fanusik a zaroven predajca thermomixu,takze ak mate otazky sem s nimi.je to uzasny pristroj ktory mi neskutocne ulahcil pracu v kuchyni-naozaj nema konkurenciu

somjezibaba
20. dub 2010

nase oblubene: citronada a sorbet -na ranajky,kapucinko,horuca cokolada,zmrzlina ,domaci chlieb,gulas,teraz vysoko aktualna jarna polievocka zo zihlavy -lacne a zdrave,ale navarit sa da aj velmi lacno polievka pre chudobnych a teda takmer z nicoho...varenie fantaziou a pecenie...no nikdy som nepiekla s takou radostou a bez namahy ako s tm