Výběr jídelní židličky, rostoucí židle, atd. Máte tipy?

syrael
30. lis 2007

Zaciname s prikrmy, meme 6 mesici, takze se nam to pomalu chyli s vyberem zidlicky. chtela bych asi drevenou, nejlip nejakou rostouci. Nasla jsem rostouci zidli Jitro, vypada moc dobre a prakticky. Nemate nektera s timhle typem zidlicek zkusenosti? Nakonec bych se klidne nebranila ani nejaky plastovce, pokud bude kvalitni...
Mate li dobre i spatne zkusenosti - sem s nimy!
Predem diky!

marcim
29. dub 2008

Zanetka a Petule díky moc.To asi opravdu jenom vypadá na obrázku jako menší.Já jsem zatím jenom ve stádiu výběru.Ještě to není tak akutní.1/2 roku máme až za měsíc a když tak autosedačka ze začátku bude stačit.

kachnik
30. dub 2008

Holky, nemáte některá BabyPoint Safir? Líbí se mi, že se to pak dá rozložit na stoleček se židličkou...
http://www.malvik.cz/Jidelni-zidlicky-7/zidlick...

petule.h
30. dub 2008

holky já stejně zjistila(zatím u 1 dítěte), že se mu nejvíc líbilo, že sedí u stolu s námi.Jinak jak se začal chodit v 1 roce, tak už se v ní začal a pokoušel stavět a jelikož viděl, jak my sedíme na židli, chtěl taky sedět na židli, ale přesto mi z ní naštěstí nikdy nevyskočil 🙂 , no a okolo 18 měsíce začal jíst prakticky sám, takže jsme mu koupili dřevěnou polohovací židli, co se dá nastavit růstem dítěte. děti jsou prostě opice, které chtějí dělat vše co vy 😉 .Jinak na našem trhu je opravdu hodně židličeik, moje kamarádka má polohovací, takže jí tam dítě může spát...taky prima. No mě stačila ta z Ikei bohatě, nicméně holky, kupte si talíř, který má dole na talíři přísavku, aby ho dítě nehodilo dolů.Já ho mám, dokonce se do něj dá dát teplá voda, aby pokrm zůstal v teplotě a používala jsem ho fakt dlouho. 🙂

syrael
autor
30. dub 2008

My jsme nakonec byli nuceny koupit ikaeckou klasiku, pac se nam opozdila zidle Jitro. No a ted teda musim rict, ze ikdyz uz mam nejakej ten patek slavnou rostouci zidli doma, krme se prakticky jenom v ty ikeacky. Je totiz daleko bezpecnejsi, ditko z ni nema tolik sanci vylizt. Ta rostouci nadhera se docela kynkla a boban z jednoduse vystupuje...Jenom nevim, co budu delat, az mu bude ikeacka uz mala...

kapulet
30. dub 2008

koukám, že většina si pochvaluje ikeáckou židličku, my taky zvažujem (máme sice ještě chvíli čas, ale uteče to rychle 😀 ), ale líbí se nám od first years sedačka na krmení 3 v 1, taková ta co se připevní na velkou židli (omlouvám se nevím jak vložit odkaz na stránky). Jaký na to máte názor? Mám strach jenom z toho, že nemá opěrku nohou, slyšela jsem, že je důležitá...

nissanek
1. kvě 2008

ahoj holky, taky se už začínám pídit ponějaký židličce...nemáte tip na nějakou obyčejnou (tj. bez nastavování opěradýlka do lehu, bez polstrování, bez vibraci, hrací skříňky a pohádkového dědečka 😉 ) plastovou se stolkem? Ta vychvalovaná z ikea je dobrá, ale nemá ten stolík. Kamoška si moc pochvalovala, že nemusí dávat malou k velkému stolu...kde má spostu věcí na dosah a může je strhnout...

zuzik.3
1. kvě 2008

tak já jsem koupila tu ikeáckou k rodičům, stabilní teda sice je, ale Peťulka z ní vylézá 😖

andilek
1. kvě 2008

líbila se mi Safír (odkaz kachnika), ale nakonec jsme se rozhodli pro Fábulu 😵 je super, nemůžu si ji vynachválit
lehká, skladná, dá se polohovat

co se týká Safíru, tak si ji pořídila kamarádka, není moc spokojená, židlička je robusní, težko se s ní manipuluje (nemá kolečka a není za co ji pořádně chytit při přemísťování), ale zase je fajn, že jde rozložit na stoleček a židličku) 😉

kapulet
5. kvě 2008

tak doufám že se mi povedl dát odkaz, co říkáte na tyto židličky? uvažujeme o jejich koupi ale ...

http://internetovy-obchod.msbox.cz/detsky-svet/...

nikkos
6. kvě 2008

Holky tak já spíš jsem myslela že pořídim dřevěnou židličku (mě se ty plastový nějak nelíbí ☹ ) a koukam, že dřevěný nikdo nemáte.... jsou opravdu tak hrozný? Zkušenosti s žádnou nemám 😕

marcim
6. kvě 2008

Kamarádla má tu rostoucí Jitro a je s ní spokojená.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9059667&tab=1
Není to pro ty úplně maličké,ale takové co už jsou pevné v zádech a sedí je super a vydrží až až třeba do školy.Taky o ní uvažuju.Teď stejně budu krmit v autosedačce a pak teprve budem investovat do pořádné.

frog
21. kvě 2008

nikkos,my máme dřevěnou Jídelní židlička Kombi 75-14 W buk

nikkos
21. kvě 2008

Tak my jsme pořídili dřevěnou, je to také ta Kombi, s vyšší opěrkou a super. Je výborná, nemůžu si stěžovat, omyvatelná také je a malému se v ní moc líbí. Hlavně jde pak mít stoleček s židličkou zvlášť a to určitě využijeme 🙂

simlenka
22. kvě 2008

tak já jsem si právě objednala Babypoint Pinta, jaksi se pořád nemůžu dopídit rozdílu mezi Pintou a Fábulou, krom ceny a toho, že fábula má na kšírkách takový to polstrování... 😒 jsem z toho jelen

prada
22. kvě 2008

Tak my máme tu židličku Antilop z Ikei. Je stabilní, kompletně omyvatelná a hlavně- snadno rozložitelná a snadno se převáží(tudíž nemusím investovat do další židle k rodičům a budeme ji převážet).

zuz11
5. črc 2008

petaska • 1d • 27. říjen 2007 ve 22:23
Ahojky maminky!
Ježíšek se chystá našemu prckovi koupit pod stromeček židličku na papání, aby mohl sedět pěkně u stolu, jako velkej kluk 😉
Poraďte, s jakými máte dobré zkušenosti a případně varujte před nebezpečnými.
Díky a omlouvám se, jestli podobné téma už existuje, ale vyhledávač mi tvrdí, že ne... 😒 😉

verusky • 2d • 27. říjen 2007 ve 22:30
petasko,ja koupila jidelni zidlicku az mala umela sedet (neposazovala jsem ji,takze az s lezenim v osmi mesicich).melajsem doma autosedacku,ale jedla mi v ni jen ctrnact dni,takze jsem nastesti nekupovala jidelni zidli takoveho typu (ty plastove),ale krasnou celodrevenou,co byvavala driv.a vsechno bylo super.jen ted mi z ni leze... zkusila bych vypozorovat to ditko,kde rado papa,treba to u vas bude presne naopak nez u nas.

petaska • 1d • 27. říjen 2007 ve 22:37
Tak u nás to zatím probíhá velmi podobně-malej ještě sám nesedí, začali jsme krmit v autosedačce, ale to začal po týdnu mohutně bojkotovat a byl problém ho do ní jen posadit, natož nakrmit 😅
Ty plastové vysoké se mi právě moc nezdají-vzhledem k našemu neposednému divočákovi, takže přemýšlím o staré dobré klasické dřevěné, která se dá potom rozložit i na židličku se stolečkem...

macejka • 1d • 27. říjen 2007 ve 22:39
petaska

my koupili obyč.z Ikei,je plastová i s pultíkem.Vyšla v nějakém testu nejlépe z bezpečnostního hlediska.Chtěla jsem nejdřív dřevěnou,ale nakonec jsme se rozhodli pro tuhle,je lehká a dá se i složit
je jich na trhu strašně moc tak přeju šťastnou ruku při výběru 🙂

vladunka • 1d, snž • 27. říjen 2007 ve 22:42
Ahojky,tak my máme taky tu z Ikeii.
Sice je plastová,ale v testech co se týče bezpečnosti byla na prvním místě.
Hodně zdaru při výběru 😉

verusky • 2d • 27. říjen 2007 ve 22:43
tak to je fakt podobne jak u nas.ja malou nakonec krmila vleze,to ji narozdil od autosedacky nevadilo 😅
no byl to celkem boj.uz ani nevim,jak jsme to zvladly,taky jsem uz byla tehotna,tak starosti se sebou az az.ale ta drevena je fakt nejlepsi.takova ta kulata drazsi,jeste jsou ty hranate levne,ale z tech deti lezou dost snadno.nektere maminy rikaji,ze zidlicky nakonec vubec nepouzily,ze tam proste dite nedostaly.tak mozna s koupi pockej,i kdyz do vanoc je to tak akorat.taky jsem trochu trnula,jestli tam bude mala rada,ale sezeni ji bavilo a bylo to bez jedineho problemu.az ted z tama utika,takze to asi prepulim a dam nizkou zidlicku ke stolecku (je to vlastne na pantech v kuse).

doubek • 1d • 28. říjen 2007 v 09:03
my mame inglesina zuma a je perfektni. muze byt vysoka, ale da se i snizit uplne, takze je to jako mala zidlicka se stoleckem. mam ji v albumu. jsem s ni moc spokjena.

petraluk • 1d • 28. říjen 2007 v 09:11
Ahoj holky, pro nás je tedy velice brzo na židličku, ale až přijde čas chci koupit tu dřevěnou. Líbí se mi, že se to dá rozložit na stolek a židli. A navíc mi přijde, že je stabilnější než ty plastové. 🙂
Už vůbec nechápu ty židličky co se jen přidělaj ke stolu, vždyť přece, když to málo utáhnu, tak chudák dítě až spadne i s židlí 😒

natalien • 1d • 28. říjen 2007 v 09:45
Taky jsem řešila židličku, jakou asi by mohl Ježíšek přinést pod stromeček a rozhodla se teda pro plastovou. Nechci začínat krmit v autosedačce, ani v lehátku, ale vytvořit návyk na židličku pokud budem doma. Plastovou proto, že je polohovací. Máme vybranou http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=190377 😉

bielanevesta • 1d, snž • 28. říjen 2007 v 09:48
Tiež rozmýšľam akú židličku aj keď je zatiaľ skoro. Naty hne´d som si tvoj odkaz uložila medzi obľúbené 😉 Dobrý tip 🙂

natalien • 1d • 28. říjen 2007 v 09:57
Díky Aničko 😉 Kočárkov je můj nejnavštěvovanější obchůdek u nás a měla jsem možnost si ji osahat, je fakt super a je i stabilní, což u některých plastových není. Majitelka obchodu ji má taky a její 3letý chlapeček ji využívá ještě teď.

bielanevesta • 1d, snž • 28. říjen 2007 v 09:58
Tak to je super. Aj som ju ukázala manžovi tak možno nám ju Ježiško prinesie pod stromček 🙂

natalien • 1d • 28. říjen 2007 v 10:05
My už jen řešíme barvu 🙂

bielanevesta • 1d, snž • 28. říjen 2007 v 10:06
Mne sa páči tá ružová 😅 😀

veverka.r • 1d • 28. říjen 2007 v 10:12
ahojki holky tak já bych šla určitě do dřevěné a co nejtěžší, sice to bude fuška třebas smykat, ale je to aspoň stabilní, jsme byli na dovči a syn od kamarádů už krásně hačá a papá, ale v té židličce byl jako divoch a málem se převrhnul, tak nakonec seděl u stolu v kočárku a papal v něm.

musko • 1d, snž • 28. říjen 2007 v 10:14
Ahojte!
My sme mali Peg Perego Prima Pappa a som veľmi spokojná!

macu.k • 1d • 28. říjen 2007 v 10:24
Ahoj, my máme klasiku uměl. z Ikei a je super - omyvatelná, má pásy, skladná na cesty. U babičky máme dřevěnou a z té my pořád vylejzá, stoupá si v ní a tak... Takže jsem ráda, že jsem pořídila tuhle. Vyhrála i údajně nějaký test. A za ty prachy 😉

natalien • 1d • 28. říjen 2007 v 10:32
Mě ta oranžová 😀

bielanevesta • 1d, snž • 28. říjen 2007 v 10:34
Manža mi tu prikyvuje na ružovú. Ale som zevdavá za hoďku keď sa ho na to opýtam, nebude o tom ani vedieť 😀

gedren • 1d, 10tt • 28. říjen 2007 v 10:37
My koupili drevenou na http://www.splavacek.cz, tu nejlevnejsi asi za 750,- a jsme moc spokojeni (a Helenka taky). Taky jsem ji teda davala do zidlicky, az kdyz sama sedela, predtim jsem ji krmila na kline.

natalien • 1d • 28. říjen 2007 v 10:43
Ta růžová je fakt slaďoučká 😀

Já bych dřevěnou židličku nevolila dřív jak bych si nebyla jistá, že mimi sedí samo, s příkrmy se začíná už od 6ti měsíců a nikde není zaručeno, že si mimi sedne. A taky cena, pokud to nebude polský výrobek, který mmch stojí taky okolo 1400,- , tak cena je fakt vysoká. U Polských výrobků není tajemstvím to, že obsahují ftaláty a jsou lakované buhví čím 😝

bielanevesta • 1d, snž • 28. říjen 2007 v 10:45
My sme tiež najprv chceli drevenú, ale rozhodli sme sa pre plastovú tak snáď nebudeme ľutovať 🙂

patynkamaminka • 28. říjen 2007 v 11:33
ahojda my máme plastovo chicco http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.p... je docela i stabilní a hlavně polohovací....jsme s ní spokojeni a k Vánocům ji dostane i Tomáek 😉 😉

petaska • 1d • 28. říjen 2007 v 17:43
Holky díky za příspěvky 😉
Jsem pořád na vážkách-ty plastové se mi pořád zdají pro toho našeho draka málo stabilní...On se pořád někam točí, natahuje, prostě furt v pohybu 😒 Asi to pojedem prubnout do nějakýho krámu. I když ta chicco vypadá taky pěkně...

petaska • 1d • 3. listopad 2007 ve 21:36
Tak jsem se dnes byla podívat na nějaké ty židličky a jsem si téměř stopro jistá, že koupíme plastovku 😉 Opravdu mě mile překvapilo, jak jsou vymakané a na rozdíl od těch dřevěných, které jsem měla tu čest vidět, jsou i stabilní, což je pro našeho raubíře podstatné. Ty dřevěné byly fakt otřesné, ani nevím, jak to můžou prodávat... Teď už se jen rozhodnout, jakou plastovku koupíme. Docela se mi i zamlouvala Pinta od Babypointu...

orisek1 • 1d • 3. listopad 2007 ve 23:44
Ahoj holky - ta plastová židlička z IKei je Antilop (bílá s pásy)?

zuz11
5. črc 2008

m.c. • 1d • 3. leden 2008 ve 12:11
Ahoj, sice máme ještě čas na nákup jídelní židličky, ale zajímalo by mě na co si máme dát při nákupu pozor. Jakou židličku vybrat? Budu ráda pokud zkušenější maminky poradí. S jakou židličkou máte vy dobré zkušenosti?

morusa • 1d • 3. leden 2008 ve 12:49
Ahoj, my jsme malému koupili od Chicca jídelní židličku Polly a jsem s ní zatím spokojená, je docela vychytaná, můžeš na ní kouknout na internetu 😉

lendy1 • 1d • 3. leden 2008 ve 12:59
též máme Chiico Polly:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9097245&tab=1

jsem z ní maximálně nadšená-co oceňuji nejvíc, že je hodně polohovatelná i pro ještě nesedící děti a jinak jsem nenašla žádné -, samé + Jsem moc ráda, že ji máme. Skvělý design, omyvatená, velký podnos, je lehká, a hlavně to polohování...

tu je už diskuze o židličkách 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

susik77 • 1d • 3. leden 2008 ve 12:59
ja som si prave objednala od Peg Perego Prima pappa dinner.Je velmi bezpecna.tu je link:
http://www.e-broucek.cz/nove-zbozi/zidlicky/jid...

radkapl • 3. leden 2008 ve 13:25
Ahoj my máme fabulu od babypointu je super.Ma vic poloh i nastavitelna vyška a není ani moc drahá

kacka79 • 1d • 3. leden 2008 ve 14:03
Tak nám nejvíc vyhovuje aventka

tlapicka • 1d • 3. leden 2008 ve 14:06
ahoj, my mame jane move. je super skladna, nezabira nam pul obyvaku. v mych ocich je to vec se vsim vsudy a muze ji vzit vsude sebou. inzeruji ji jako cestovni zidli, ale my ji mame doma na full time a rozhodne bych nemenila. pomer cena vykon naprosto luxusni!!! tusim, ze foto mam i v albu.

dlinduska • 1d • 3. leden 2008 ve 14:07
my poridili taky chicco polly a je super luci sice jeste nesedi ale na vecer jsem uz zacala davat kasicku a protoze je stolicka krasne polohovatelna luci uz hezky papka z ni🙂)

syrael • 1d • 3. leden 2008 ve 14:36
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
uz jsme to tu trochu resily🙂

m.c. • 1d • 3. leden 2008 v 16:22
díky za tipy, diskuze jsem nemohla najít a vidím že už byly 2 😉

kristi • 1d • 3. leden 2008 v 16:26
ja se tedka vratila z Ikei a koupila tu jejich..... 🙂

aponchie • 1d • 3. leden 2008 v 16:30
ja mam obycejnou klasickou drevene co se da predelat na stolecek a jsem maximalne spokojena uz prosla asi5ti detma vcetne me a je jak nova,nezavadna,neni plastova,da se omejt,ma hracku na stolecku,no problemo.nejak se mi zda zbytecne davat tisice za stolicku 😉

pessy1 • 1d • 3. leden 2008 v 18:50
susiku, a nevíš do kolika kilo je?do 15?

aponchie • 1d • 3. leden 2008 ve 20:06
koukala sem na ty vase stolicky a to je teda masakr ta cena 🤐 to bych nedala ani omylem radsi pojedu na vylet do tater za ty penize s malou 😀

kristi • 1d • 3. leden 2008 ve 20:07
ja dala za Ikeackou 529 Kc i s tim podnosem 😵

myska • 1d • 3. leden 2008 ve 20:10
My máme taky tu Ikeáckou jak Kristi a jsme spokojení 😉

aponchie • 1d • 3. leden 2008 ve 20:20
kristi:ja koukala na ty chicco za 3az4tisice 😀

natalien • 1d • 3. leden 2008 ve 20:33
http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=190373

tak my jsme koupili tuhle 😉

navi • 1d • 4. leden 2008 v 09:00
tak my máme tu samou jako natalien, jen v zelené barvě a jsme max spokojení 🙂

berynka • 1d • 4. leden 2008 v 10:23
Ahoj, nejdřív jsem uvažovala o klasické dřevěné židličce. Pamatuji se, když ji měl brácha a byla bezva.
Jenže pak jsem usoudila, že náš byt není nafukovací a vyberu nějakou plastovou hodně skládací. Asi to bude taky Chicco Polly. Myslim si, že je to dobrá investice a za ty roky se vrátí.
Nehledě k tomu se může vzít do auta třeba k babičce. To se ohromně osvědčilo u synovce, aby na návštěvě pořád nemusel sedět někomu na klíně 🙂

aponchie • 1d • 4. leden 2008 v 11:03
uz jen z principu nedam 3nebo4tisice za stolicku i ta z ikei je slozit

berynka • 1d • 4. leden 2008 v 11:07
Já zase z principu nesnášim Ikeu 😀

aponchie • 1d • 4. leden 2008 v 11:09
hm zajimavy nazor

pirlenka • 1d • 4. leden 2008 v 11:12
Ta z Ikei vyšla nejlépe v testu 😉 Jinak Štěpka dostal od Ježucha Fábulu do Babypointu, jsem spokojená - polohovací, výškově nastavitelná 😉

kristi • 1d • 4. leden 2008 v 11:17
pirlenka, mas pravdu, vysla nejlepe v testu a rpoto ji mam doma a taky proto,ze proste za jidelni zidli nedam 3 tisice....

aponchie • 1d • 4. leden 2008 v 11:17
no prosim ona vyjde z testu nejlepe ale nekdo proste nesnasi ikeu tak ji nekoupi ,to fakt nechapu potom. 😀 prece mame delat pro deti to nejlepsi se vsude rve na poplach 😀 😀 klidne me ukamenujte

navi • 1d • 4. leden 2008 v 11:42
my potřebovali polohovatelnou, protože malý ještě nesedí pevně sám a už přes měsíc papkáme příkrmy, navíc jsme chtěli pohodlnou židličku, aby si v ní mohl i hrát. Tak třeba proto někdo nekoupí tu, co nejlíp vyšla v testu i kdyby Ikeu miloval 😉
A taky to neznamená, že ty ostatní židličky nejsou kbalitní. Někdo si zase těba rád připlatí i za design a značku.....
Každého věc 😀 😀 😀

aponchie • 1d • 4. leden 2008 v 11:47
nj prave hlavne design 😀 ja sem nenechavala dite si hrat ve stolicce dokud samo neumelo sedet 😀

navi • 1d • 4. leden 2008 ve 12:00
no ono by to asi ani nešlo, když ta klasická dřevěná se nedá polohovat!!! Jinak si v ní malý ještě nehraje, zatím v ní jen jí a občas, když jíme my s manželem, tak ho do ní posadíme, aby byl u stolu s náma.

natalien • 1d • 4. leden 2008 ve 12:12
Navi, moje řeč, sice Ikeu mám ráda, ale za stoličku si raději připlatím, jsou věci u kterých raději investuju a zas na někakých ušetřím (zatím jsem teda na ničem neušetřila 😀 )
Taky jsme s BAMBI max. spokojeni, užasný je, že jde polohovat, páč Nell taky ještě pořádně a stabilně nesedí. Jde lehce přesouvat, protože má kolečka (s brzdou), má dva výměnný pultíky atd. zatím jsem žádné - nenašla 😵
A investice rozhodně nelituju

zuz11
5. črc 2008

lendy1 • 1d • 4. leden 2008 ve 12:15
aponachie, není to jedno, kdo si co pro své dítě koupí? To je předci to samé jako s kočárky, někdo si koupí bazarový za pár korun a někdo kočár za desetitisíce... 😝
Nám třeba investice 3-4tis. do židličky v žádném případě nenabourá rozpočet a také bych si ráda pořídila klidně dřevěnou nebo z Ikei, i když se mi teba nelíbí ani jedna 😝 . Jenže náš David má motorické potíže 😔 , nevím jestli bude sedět za 1měsíc, 3 nebo taky klidně za 1/2 roku a raději do něj investuji a koupím mu židličku, která je maximálně polohovatelná, vhodná pro ještě nesedácí děti, než abych ho strkala do plastové nebo dřevěné židle, která je určená pro sedící děti a přidělávala mu další potíže se zády 😠 .
Navíc po používání mohu židličku prodat nebo půjčit za nějaký peníz kamarádce a pak si ji třeba zase nechat pro další dítko... 😉
A jinak k tomu testu židliček z Ikee, pokud vím, tak ten test se dělal už hodně dlouho a Ikea má každou chvíli židličku jinou, takže moc nevěřím tomu, že zrovna tato, co mají v letošní kolekci je nejlepší...ale třeba mě někdo přesvědčí, že to tak není... 😉

kristi • 1d • 4. leden 2008 ve 12:21
jde o to,co od te zidlicky kdo ceka,ze? ja cekam, ze ji v ni dam najist, ze se u toho nepreklopi, ze pujde zidlicka dobre slozit, omyvat a ze bude za fajn peniz. Coz Ikea je. Nehlede na to,ze Ikea je na ty testy peknej pes a kdyby zrovna letosni serie byla spatna,tak to napisou na net a vymeni nebo vrati penize,jako to delaji u vsech zavadnych vyrobku....

lendy1 • 1d • 4. leden 2008 ve 12:26
kristi, já netvrdím, že je závadná, jen by mě zajímalo, jestli ta z letošní kolekce je opravdu nejlepší z testů židliček 😀 jak se tu vše dokola omýlá...jestli někdo najdete ten test židliček, tak sem s ním...

kristi • 1d • 4. leden 2008 ve 12:27
ja zase netvrdim,ze nejsou stejne dobre nebo jeste vymachrovanejsi zidlicky...mne je to jedno, ja mam tuhle a jsem spokojena. Jak rikas,je to stejny jako s kocarama,vybavickou atd....

lendy1 • 1d • 4. leden 2008 ve 12:40
kristi, jasně 😉 , ale Mia už určitě sedí sama, viď? Kdybych věděla, že ten můj kluk bude třeba za chvíli sedět, tak bych si třeba eventuelně vybrala jinou židličku...jenže prostě musím koukat na to, abych koupila něco, co bude pohodlné teď i třeba za 1/2 roku, když nebude sedět sám...a to holt dle mě dřevěná židlička nebo z Ikei není 😒

niega • 1d • 4. leden 2008 ve 12:53
Jojo, s těma nesedícím přikrmovanejma dětma je to potíž. Já zatím plně kojím, ale za pár dní už taky začneme zeleninkovat a mám z toho vichr (nejradši bych kojila až do maturity 😀 ). Doma máme takovou obyčejnou židličku se stolečkem, co se dá koupit v každé mimiprodejně, nicméně neplánuju, že do ní posadím půlroční dítko - na tu si Edík ještě dlooouho počká. Mno, budu to muset začít řešit, ach jo...

myska • 1d • 4. leden 2008 ve 13:30
Dokud Nikol neseděla tak jsme krmili v polohovacím lehátku a až potom jsme koupili tu Ikeackou. A mám takovej dojem, že Ikea dělá pořád tu stejnu jídelní židličku, která se před 2 rokama testovala 😉

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 13:33
jj jak rikam hlavne design 😀

sonije • 1d • 4. leden 2008 v 17:27
My máme židličku z Ikei, malýmu bude šest měsíců až za dva týdny, už sice vydrží sedět chvíli celkem rovně, ale ještě ho tam nedávám. Zatím krmíme buď opření o polštář nebo v houpacím křesílku Fisher price, který je pololežící. Maminy okolo krmí i v autosedačkách, co já vim.. Přišlo mi zbytečný dávat tisíce za židličku, kde bude jen jíst.. Na hraní mu koupím stolek a židličku taky v Ikei cca kolem pětistovky.. Přijde mi lepší oddělit prostor pro jídlo a hraní.. Ale každý to má jinak.. My máme velký pokojík, takže si můžem dovolit zabrat víc místa🙂

f.nina • 1d, 9tt • 4. leden 2008 v 17:39
ahojky tak já se taky ohlížím po židličkách a jak psala aponchie o té židličce rozkládací,tak moje mamka pracuje v nemocnici na dětském a říkala že tuhle v žádném případě jelikož jsou nebezpečné a nejsou pořádně stabilní (Mají je tam,a proto je taky nepoužívají) a mne teda nezáleží na designu ale hlavně na bezpečí,abych měla jistotu že když jse na moment neotočím dítko se mi nepřeklopí 😉

aponchie • 1d • 4. leden 2008 v 18:54
hm zajimave a kde je na netu nebo nekde napsane ze jsou zavadne?to by me teda zajimalo zatim jsem to nikde necetla a ani o tom neslysela zatim jen samou kritiku na fisher price a podobne jemu myslim ze i novou drevenou koupis za za tisic korun takze zase tak levna neni jinak nektere maminky recni o ekologii apodobne ale umela stolicka jim nevadi?to jen tak ja se snazim davat duraz na drevo a prirodni materialy a jak tam nekde nahore pani psala ze to nenaboura rozpocet nevim co tim konkretne myslela jestli jako sme chudi apod.tak to fakt ne akorat hledam smysl tam kde je a ne ve vecech tzn.ze nesetrim na diteti v nicem podstatnem a je mi uplne jedno ze nekdo ma stolicku za4tisice urcite neni lepsi nez kdokoliv jiny a pokud si to mysli tak je tezce povrchni 😀 dite ma ve stolicce jist a ne sedet a hrat si apod.krmeni zabere cca20min ja osobne to nechapu naco tak drahe stolicky ale v dnesni dobe je to uz mozna i prestiz jak vsecko kolem kdo kupuje neco levnejsiho nebo neco co neni zrovna in tak je osocovan ze nedava svemu malemu to nej nebo je chudak ,ja si vyjadruju sve nazory a komu se to nelibi at na ne proste nereaguje ale nevycita mi ze se o tom bavim a vyjadruju se co me se treba nelibi viz lendy 😀 ber zivot s humorem

navi • 1d • 4. leden 2008 v 19:34
aponchie když ty si vyjadřuješ své názory, tak proč by ostatní neměli reagovat? Každý má svůj názor a od toho je diskuse. Nezdá se mi, že by ti někdo něco vyčítal a ani z tebe dělal chudáka.
f.nina psala o zkušenostech svojí maminky, nechápu proč se tě to tak dotýká?!
Psala si, že nedáš z principu 3 až4 tisíce za židličku, ne že si z principu nekoupíš plastovou, protože ti jde o životní prostředí.
A když Lendy napsala, že to nenabourá jejich rodiný rozpočet, určitě tím nechtěla dělat chudáky z lidí, kteří se rozhodnou pro levnější variantu. Pochybuju,že by se někdo dělal lepší proto,že má dražší jídelní židličku 😀
A poslední věc, nevím proč by si dítě nemohlo ve stoličce hrát, je jedno jestli sedí a harje si na zemi nebo ve stoličce.

aponchie • 1d • 4. leden 2008 v 19:39
to bys kukala kolik maminek si o sobe mysli ze jsou neco vic kdyz maji treba drahy kocarek kazdou chvili jinej aby byl IN atd a spousty jinejch veci asi zijes v risi divu ale hodne maminek prevazne tech co chteji byt sami IN tak posuzuji a mysli si to a nejsem sama kdo neco takove zna nebo zazil 😀

aponchie • 1d • 4. leden 2008 v 19:45
dodatek:f.nina sice psala poznatek ale nejak mi unika smysl vety:maji je tam a proto je take nepouzivaji 😀 proc je tedy maji kdyz je nepouzivaji a proc tedy nenapsala jake pouzivaji kdyz tyto jsou zavadne a proc se nepatras po tom kde je atest nebo certifikace k teto konkretni stolicce kdyz uz se o ni bavime "jedna pani povidala" ze je zavadna ale sice to nikde v tv nerekli neukazala na spotrebitel.cz ale budeme tomu verit pro jistotu 😀 me se to dotyka hlavne proto ,ze nekdo mluvi o zavadnosti a je nepoucen ze sam ma na fotce treba odsavacku hlenu ktera je zavadna a rikali to vsude proste jen z toho principu nevedomosti ale uz koncim zkus me jeste ukamenovat necim at muzu jit klidne spat 😀 😀 😀

lendy1 • 1d • 4. leden 2008 v 19:45
navi, asi tak... 😀 😉
víc se k názorům aponachie nebudu vyjadřovat a věř mi, že život bych brala velmi s humorem, kdyby to šlo 😔 Buď ráda, že nemáš naše potíže a nikomu nic takového nepřeju, co potkalo nás a nebudu tu obhajovat své názory nad nějakou židličkou, sorry, pro mě jsou důležitější věci, než jestli ty máš dřevěnou židličku a ostatní jinou...

aponchie • 1d • 4. leden 2008 v 19:47
zkus prosim opisovat muj nick spravne.sakris rikate ze je to diskuze tak diskutujte a neurazejte se 😀

paolin • 2d • 4. leden 2008 v 19:47
souhlasim s Kristi. taky jsem s Antilop spokojena. prvni dva mesice jsem prikrmovala v autosedacce, ikdyz maly od pul roku sedel. nekdo ma vyhrady, ze nema Ikeacka zidlicka podperu pro nohy. vzhledem k tomu, ze my v zidlicce venujeme jen cas jidlu, tak za tu dobu mu sezeni bez podpery dle meho neublizi. to by nemohli deti jezdit ve sportaku, pokud by nedosahly na podperu. syn ma dva a pul roku a zadicka ma jak pravitko 🙂
taky potrebujeme zidlicku rozkladaci. hodne casu travime na chate. pro sve dite rozhodne vse, ale ne zidlicku za 4tisice 😉 😎

f.nina • 1d, 9tt • 4. leden 2008 ve 20:14
Aponchie:ano mají je tam a to jen protože nemocnice nemá na nové židličky (sama jsi viděla ty ceny)a už jse stalo že z ničeho nic jse rozjela a dítě bylo nazemi 😠 Takže radději krmí na rukách.a ty si opravdu myslíš že pokud-li televize neukáže že to je špatné tak tomu tak není,jestli ano tak je to smutné

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 20:17
ja myslim ze konkretne tuhle drevenou ano je to stara klasicka stolicka ktera je v mnoha domacnostech a dedi se je to takova ceska legenda takze ano myslim ze by to napsali jako cokoliv jineho viz odsavacka hlenu 😉

f.nina • 1d, 9tt • 4. leden 2008 ve 20:22
Sice je pravda že na téhle židličce tady zřejmě každá z nás vyrůstala a nic jse nestalo že jo.Jenže jak říkám rozjíždí se to a já mám aktivního syna a potřebujeme opravdu stabilní a bezpečnou,Jinak mi nezáleží na stylu,bervě a pod. ale opravdu na té bezpečnosti a taky se mi zdá zbytečné dávat tolik peněz za židličku ale jestli na to někdo má a líby jse mu to tak proč ne 😉

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 20:28
http://www.babyportal.cz/jidelni-stolicky?klups=1

kukni se prosim na tuto stranku a rekni mi jestli se ti treba takova stolicka zda spatna.nemam nic proti tomu co si kdo koupi a nebavi me to opakovat porad dokola.jen rikam ze mi prijde proste zbytecne dat4tis za stolicku kdyz jsou i jine levnejsi kvalitni a dokonce prirodni a ne plastove 😀 to je muj nazor jak rikate takze tak

f.nina • 1d, 9tt • 4. leden 2008 ve 20:34
Abych pravdu řekla tak mne jse víc líby dřevěně a ta žydlička je opravdu pěkná,a já pokud to půjde malého budu krmit na posteli v polosedě ale potom nějakou koupi musíme a abych řekla pravdu tahle jse mi vážne líby

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 20:44
ja jsem krmila v naruci v sede pripadne v autosedacce maximalne chvilinku a pak uz v te drevene a nemela sem problem asi jsem jak koukam jedna z mala ale mala je desne sidlo neudrzim ji nikde a nikdymi nebalancovala z teto stolicky(teda ja mam uplne ten stary model )ani kdyz se nahla nic zkousela sem to mockrat a nic a sedi v tom dodneska ne teda se stoleckem ale na vysoko a klidne odejdu od ni dal uz jsem ji videla se natahovat do boku dozadu a nic maximalne!!doporucuju u nic mezi nozky treba satecek zavazat nebo nejakou zanranu at malinkate ditko neproklouzne ale doufam ze mi vydri a jeste i pro nasi malou treba i ta stara velka drevena postel ,myslim ze mam dost penez ale ja jsem asi fakt takova ze kdyz je neco dobre a nezavadne byt stare nevadi mi to rikam si ze je zbytecne davat tisice za to ale neodsuzuju maminky za to jen ten samotny fakt tech penez.taky sem kdysi chtela kocar za20tis ale pak sem vystrizlivela zaplatila sem nam za ty penize zajezd do tater at se mala nadycha vzduchu a probehne a jsem klidnejsi u nas nic nema dlouhe trvani bez kocaru je od 18mesicu 😖 takze za ni litam jak dabel proto mi to projde asi zbytecne

zuzka1000 • 1d • 4. leden 2008 ve 20:49
Asi ti Aponchie unikl název diskuze ne ? Jakou jídelní ždličku koupit ? A ty si to vzala jako kdyby téma bylo Proč utrácíte za židličku tisíce ?
Buď na to mám anebo ne, každá z nás upřednostňuje něco jiného, tobě se líbí dřevo a cena kolem tisícovky a druhé plastová za 4 tisíce no a ???? A pořád tu opakuješ a ne v jen téhle diskuzi, že bys raději jela do Tater tak jeď a nemusíš to sem psát, protože už to bylo mimo téma. Tak někomu poraď proč tu a tu koupit a nerejpej kolik co stálo atd......

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 20:52
zuzka1000:no a co nekdo psal ze je to diskuze a myslim ze i v jinych mistnostech se to celkem staci k jinym tematum tak NO A CO 😀

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 20:56
proc neporadis neco o stolicce ty? 😀 zapojujes se uplne stejne a to mimo tolicku tak to neres a do tater budu jezdit a psat o tom jak budu chtit 😀

f.nina • 1d, 9tt • 4. leden 2008 ve 20:57
Mně taky nezáleží natom aby to bylo nové krásné a hlavně drahé,ja chci hlavně neco co je pro malého bezpečné a nebude mi vadit že je to z druhé ruky,a když na tom ušetřím lépe pro mne 😅 Tim si nikdo prosím nemyslete že jsem špatná matka to né ale je zbytečné dávat tolik peněz za židličku když jí stejně nebudeme používat závratne dlouho a natových věcech já ušetřím a zato zase koupím jiné a potřebnější veci a to nejsme sociální případ ,Přítel pracuje a já take na polpvční úvazek jen jsem prostě šetřil

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 21:00
ja jsem setrivec asi od narozeni 😀 😀 😀 ale zase kupuju ty nejdrazsi seminka mrkve na sadbu pro nasi malou 😀 😀 😀 .jinak sem videla jeste stolicky na pridelani ke stolu primo ,ma s tim nekdo zkusenost jestli to dobre udrzi atd?

zuzka1000 • 1d • 4. leden 2008 ve 21:04
Aponchie tak si piš v tématu Tatry.
A teda zkušenost ze stoličkou je taková, že máme Fábulu a jsem spokojená z toho důvodu, že malý byl přikrmovaný dřív než seděl a je polohovatelná, má vyměnitelný pult, má kolečku tak si ho v klidu přitáhnu, bezpečnostní pásy, i vložka pro menší děti 😵

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 21:06
vratila sem se k tematu ale jak je vidno chces rypat porad 😀 vzdyt uz pokracujeme pres interni postu at nikoho nezatezujeme

zuz11
5. črc 2008

f.nina • 1d, 9tt • 4. leden 2008 ve 21:08
http://www.probaby.cz/detailPage.asp?DPG=35302
Ale tomu už vůbec nevěřím

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 21:12
jj to je ona taky sem na to koukala ze by nam to stacilo a tu velkou sem treba odnesla ale za prve pro nas je to zbytecny vydaj kolem 3roku a navic nechapu kdyz ma mala treba 17kg jak by to ten stul udrzel jako z eby se na druhou stranu melo dat nejake zavazi?a jestli by se tim neznicil asi bych se v tom bala

f.nina • 1d, 9tt • 4. leden 2008 ve 21:16
Přesne na to jsem s tím stolem myslela,asi trožku nevychitane.Asi k tomu jako dárek balí to závaží 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie • 1d • 4. leden 2008 ve 21:28
asi jo 😀 jinak se ti omlouvam jestli sem te nejak nastvala tim jak sem neco napsala myslim ze na pc je to jako smsky je lehke si to vylozit jinak 😉

f.nina • 1d, 9tt • 4. leden 2008 ve 21:34
Ja si z niceho nic nedelam,Protoze jak si psla je to jako sms a je tezke vzdy odhadnout jak kdo co myslel,a jak jsi už psala je to diskuze.Jinak já už to dnes balím ale zítra nakouknu takže ti přeji dobrou a taky všem ostatním 😉

ivce • 1d • 4. leden 2008 ve 21:34
Já jsem se rozhodla taky pro Fábuu právě m.j. i kvůli polohování a ne moc vysoké ceně. Malou přikrmuju měsíc v poledne zeleninkou, sama ještě nesedí, tak mi ji pokaždé někdo drží na klíně - babička, manžel. Lehátko nemáme, v autosedačce mi sedět nechce, tam se jí nelíbí. Zatím to šlo, bylo to jen jedno jídlo denně, jenže teď od 7 měsíců bych chtěla přidat ještě dopol. ovoce a večer kaši a fakt nechci furt někoho volat, aby mi šel malou podržet. Doma sice máme po synovci tu klasickou dřevěnou, ale v tom malá ještě neumí sedět a protože netuším, kdy sedět začne, tak jsem včera objednala polohovací Fábulu. Taky mi vyhovuje, že ji můžu po jídle složit a opřít někde o zeď a nebude zavazet. Sice bydlíme v RD, ale nemáme zase nějaké velikánské místnosti a ta dřevěná by i celkem zavazela. Ale veřím, že ji využijeme později a Klárka ji bude využívat rozloženou na židličku a stoleček a bude si na ní třeba kreslit a tak. A taky cena něco málo přes 2.000,- mi nepřišla tak strašná, počítám i s tím, že až nebude potřeba prodám ji dál nějaké jiné mamince. Taková recyklace 😀

ifka.k • 3d • 19. leden 2008 ve 22:14
Ahojky,
na dvou dětech už jsem spolehlivě "otestovala" tuto klasiku, na které jsem vyrostla i já http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2380840&tab=0
krmili jsme v rozložené i sestavěné verzi, nejvíc oceńuji stabilitu, děti měli židličku u stolu ještě ve školkovém věku a lezly a vylézaly si z ní samy!!, aniž bychom jí museli přidržovat.
Navíc jsme jí používali rozloženou jako pracovní a hrací stolek.Kamarádi jí mají dokonce barevně vesele pomalovanou.Další plus - na půdě už čeká na svého celkem čtvrtého uživatele, aniž by za ty roky nešetrného zacházení utrpěla jakoukoliv újmu.
tak přeji hodně štěstí při výběru

m.c. • 1d • 19. leden 2008 ve 22:38
holky, nezakládala jsem tuhle diskuzi proto abysme se tady hádaly, ale abych se dozvěděla názory maminek, který mají zkušenosti s různýma typama židliček. Díky.

Já jsem teda zatím rozhodnutá pro plastovou, asi od babypointu, ať není tak drahá. Taky se mi moc líbí tahle: , nemáte ji někdo? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6269922

kar.la • 1d • 19. leden 2008 ve 23:36
m.c.: my máme tuto: http://prodeti.tonejlepsi.com/components/com_vi... Je to Pinta. A nějak jsem nepochopila, jaký je rozdíl mezi Pintou, Pepe a Fábula. Vypadají na obrázku všechny stejně 😝 Ale jinak spokojenost 🙂

zusma • 1d • 25. květen 2008 v 07:36
Holky netušíte jaký je rozdíl mezi Fabulou a Chicco Polly? Chci nejspis jednu z nich. Malou už krmím ale zatím na zemi v lehátku a nic moc to teda není. A nevypadá to že by se ji v nejbližšsi době chtělo naučit sedět.

frog • 1d • 25. květen 2008 ve 20:58
Myslíš chicco polly 2v1?Tak ta jde napolohovat až do lehu,má dva potahy,ten vrchní je takovej jakoby na menší mimi a jde sundat a zůstane ti ten spodní..vypadá fakt dobře,zkoušela jsem do ní malou,ale nakonec jsem koupila kombi dřevěnou od scarlettu..a ta fabula prý nejde tam moc do lehu..říkala mi to paní v obchodě,ale zrovnas jí tam neměly,takže to nemůžu potvrdit,ale asi bych tomu věřila,když mi to prodavačka řekla..Navíc tyhle pinta,fabula židličky jsou docela tvrdý,oproti té polly,ta je fakt vypolstrovaná.

zusma • 1d • 25. květen 2008 ve 21:03
Frog jo jo tu jsem měla na mysli. Díky za info. Už jsem se dnes rozhodla že půjdu do té chicco, je sice drahá ale snad nebudu litovat.

frog • 1d • 25. květen 2008 ve 22:47
myslím že určitě nebudeš litovat.mě se strašně líbíl ten potah safari 08,viděla jsem ho naživo a je úžasnej,děsně veselej 🙂

llucinka • 1d • 25. květen 2008 ve 22:59
zusmo: určitě nebudeš litovat, já mám taky Polly a byla to jedna z nejlepších věcí, co jsem malému koupila. 😉

zusma • 1d • 26. květen 2008 v 07:16
Díky🙂 Mne ty barvy připadají dost divoké. Taková decentní mi přijde tuším caracol a teď nevím zda koupit tu anebo nějakou bláznivou která by se dítku třeba líbila více kdyby umělo mluvit🙂 ale to už je jen příjemný detail.

frog • 1d • 26. květen 2008 v 17:17
tak to už je na tobě,i tu jsem viděla naživo,je pěkná,ale taková neutrální,ta safari je fakt nej

zusma • 1d • 27. květen 2008 v 15:59
asi nakonec půjdu do té safari, je fakt pěkná 😵 Naživo jsem viděla 4 typy a byly vážně dost divoký až na tu Caracol, ta je taková decentní

llucinka • 1d • 27. květen 2008 ve 21:41
zusmo: My máme fruit a stráááášně se mu líbí ten pomeranč 😀

kok12ska • 1d • 27. květen 2008 ve 23:37
Ahoj, mně se také líbí ta od Chcicca a ještě mě zaujala Peg Perego a nevím, pro kterou se rozhodnout. U židličky od Chicca jsem jako u jediné našla, že se dá výškově nastavit i opěrka nohou ( jak dítě roste, tak mu pak nožičky nevisí dolů, ale má je pořád opřené) To u jiných židlí nepíšou, tak nevím, jestli je to automaticky nastavitelné u všech židlí nebo jak se to pak řeší.

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 07:19
kok: No, já se ani po jiných moc nekoukala, u Chicca jde i zvednout opěrka nohou do vodorovné polohy, kdy teď, když má krátké nožičky, tak mu to zvednu a má je jakoby rovně a nevisí ve vzduchu 🙂

sisstin • 1d • 28. květen 2008 v 07:55
já mám obavy, že žádnou..tygr jí zásadně a pouze jen vleže..v jiný poloze do něj nedostanu ani lžičku 😔

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 07:56
siss: a jakou jsi koupila židli? 🙂

sisstin • 1d • 28. květen 2008 v 07:58
llucinka: žádnou 😅 zatim v tom nevidim smysl 😅 u nás... 😅 ten bude sedět tak v roce..a budu ráda 😅 navíc, jak ho furt bolelo to břicho..tak u jídla fakt musí ležet..jak sedí..tak ho z jídla bolí a konec 🙄

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 08:01
siss: Protože taPolly se dá dát skoro úplně dolehu 🙂

bielanevesta • 1d, snž • 28. květen 2008 v 08:03
Ja si nemožem vynachváliť Babypoint Fábula 😵

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 08:04
bielanevesta: Tu jsem měla vybranou jako první 🙂

sisstin • 1d • 28. květen 2008 v 08:04
lluci: jooooooo? To by bylo dobrý..já ho teda podkládám zatim polštářem 😅

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 08:06
siss: Já takhle krmila malého, když ještě neseděl. Chtěla jsem ho naučit, že se jí v židli a u stolu a nikde jinde 🙂

bielanevesta • 1d, snž • 28. květen 2008 v 08:07
Iluc: My sme sa obzerali po mnohých ale táto jesne vyhrala 🙂

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 08:09
bielanevesta: Já jsem Fábulu naživo neviděla, ale chicco jo a pak už to byla srdeční záležitost. Ta jahoda a pomeranč mě dostaly

zuz11
5. črc 2008

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 08:12
bielanevesta: Má fábulqa taky to sundávací polstrování pro větší děti?

bielanevesta • 1d, snž • 28. květen 2008 v 08:12
Ja som ju naživo videla 😵
A je super, že sa dá polohovať keď ešte prdíšek sám nesedí...takto sme kŕmili malú lebo ona sama sedela až v 8 mesiacoch

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 08:13
Jojo, to má polly taky 🙂 V jedné poloze jakoby skoro leží. 😉

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 08:14
ono je to super, u klasických dřevěných židliček to nejde. A taky mi přijde moc tvrdá pro děti 😒

bielanevesta • 1d, snž • 28. květen 2008 v 08:16
JJ drevenú sme chceli len chvíľu a navyše má malý pultík a my pre naše šidlo potrebujeme mega pultík 😀
Hej nejaké polstrovanie má 😵

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 08:20
my taky potřebujem velký pultík 😀 😀 😀

Právě že ta polly má to polstrování jakoby dvojité. To jedno se pak sundá, když je dítko větší a zůstane tam jenom jakoby na opěrce a sedáku 🙂

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 08:23
to jsem ani o polly nevěděla 😀

Když je židle složena, stojí samostatně bez opory a zabere tak velmi málo místa

tomickoval • 2d • 28. květen 2008 v 08:28
Ahojte, umelou sedacku muzu jen doporučit. Mám ji schovanou po dceři. Je super to že je tam jak říkáte velkej pultík. Polohováni, pásy a dá se nastavit i vyška židle.

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 09:08
tomi: Jojo, ty plastové mají myslím většinou pásy a polohování jak sedátu, tak i výšky židle 🙂

reruna • 1d • 28. květen 2008 v 09:22
ahoj, my máme taky Chicco polly 2v1 a jsme max spokojení, jde polohovat až skoro do lehu, polstrování je super pohodlné, to vrchní jde pak sundat a zůstane tam ještě to spodní, má velký pultík - z něho byl malý úplně u vytržení, vše jde v pohodě omývat, je nastavitelná do výšky, prostě super. Zabírá ale docela dost místa, takže jen pro velké kuchyně.

llucinka • 1d • 28. květen 2008 v 10:18
Tady je to taková skrytá reklama na chicco polly 😀 😀 😀

adriana1 • 2d • 28. květen 2008 v 10:28
Já mám od mamky židličku tu druhou italskou značku začínající na p ale nezpomenu si tet. Mám ji po bráchodvi je o hodně let mladčí než sem já. Je plastová,polohovatelná a má i pridávací pultík když u dítko papá samo. Je od 3měsíců. Byla skvělá a určitě až na ni budem věkově zralí budem jí používat

kalu • 1d • 28. květen 2008 ve 13:05
My máme Chicco Happy Snack a naprostá spokojenost !!!

dendisa • 1d • 28. květen 2008 ve 22:14
Ahoj, páč jsem tady taky hledala inspiraci, přispěju svojí zkušeností.
Nakonec jsem pořídila staré české tohle:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2380840
Má to atesty, tradici a neuráží to můj vkus. A voní 😀 .
Krmím Lindu v té nízké poloze, mlátí si u toho hračkou do stolíku a líbí se jí tam.
Polohovat nepotřebuju, protože dřív než si dítě samo sedne, nedala bych ho do krmící židle. K tomu mi stačilo lehátko a na cestách autosedačka.
Všecko je omyvatelné, pojízdné a lehké. Určitě to ale není na cestování, nedá se složit - prostě doplněk interiéru bytu. V nízké poloze zabere v bytě max. půl čtverečního metru. Z dětství a fotek jsem měla pocit, že to je mnohem větší kolos. A nakonec je to maličká židlička, hehe.
Myslela jsem, že budu muset využít babku, ať ušije polstry, ale nejsou vůbec třeba.
Srovnat můžu jen s plastovou Cam, kterou máme na plavání. Nevím, co to je za typ, ale působí na mě nestabilně, pultík je na mě malý (musím mít misku tak, aby na ni holka nedošáhla) a celkově se mi prostě příčí bakelitový nábytek.
Tož dobře vyberte.

lukin • 1d • Dnes v 09:18
Pomalu uvažuju nad židličkou nějakou, ale spíše by mě zajímalo na jak dlouho ta židlička bude? Dřevěné se mi moc nelíbí. Od kolika do kolika měsíců jsou ty plastové židličky?

zusma • 1d • Dnes v 11:04
Lukin. já před nedávnem koupila plastovou od Chicca http://www.detskyraj.cz/zbozi/4326-chicco-polly-08
už je tady určitě několikrát rozebíraná.
Do té doby jsem krmila v lehátku,ale nic moc to krmení na zemi nebylo. A navíc hodně děti chce stolovat s rodičemi u stolu a líbí se jim, že sedí ve stejní výšce jako rodiče.
Myslím, že plast.židličky jsou spíš do určitých kg. U té mojí se píše že je cca do 3 let. Kg ted zrovna nevím. A je super, že se dá používat i v době, kdy dítě neumí samo sedět 🙂 Mojí malé je 8 měsíců a sama by v dřevěné židličce neseděla ani omylem. tahle se dá polohovat jak na výšku, tak opěrka zad.

lada82 • 1d • Dnes v 11:06
mame tu samou jako ZUS, a jsme moc spokojeni 😉

frog • 1d • Dnes v 11:10
Ty plastové bývají většinou tak kolem váhy do 15 kg.Taky jsem jí původně chtěla,ale pak jsem si to rozmyslela ä koupila dřevěnou http://www.esen-baby.cz/product_info.php?produc... dvě polohy,takže není úplně rovná.
Dřevěné sice nejsou moc pěkné jako ty pladstové,ale za to dlouho vydží,páč se dají rozložit a dítě si u nich pak samo hraje,maluje,jí..z těch plastových jdeou rozložit jen dvě a to http://www.handypraha.cz/jidelni-zidle-jane-act... je docela pěkná a prostorná a pak ještě http://koralek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=408... ta je děsně malá po rozložení...
Pokud mohu doporučit plastovou,která sice nejde rozložit,ale za to,jde položit až skoro do lehu,má výborné polstrování-vrchní sundavací měkoučké pro ty nejmenší a pod ním je ještě jedno,což např. židle babypoint nemaj.Je to tahle:http://www.babylife.cz/zbozi/118-chicco-polly-jidelni-...
O židličkách toho vím celkem dost,páč já sama jsem jí sháněla skoro 2 měsíce,než jsem si dokázala vybrat,ale hlavně než jsem si ujasnila jakou vlastně chci

mata.mata
6. črc 2008

inspirace...http://www.detskydum.cz/detail/cam-campione-280...
mame ji a muzu jen doporucit 😉

yasmin07
8. črc 2008

Ahoj, máte někdo zkušenost se židličkou Pepe od Baby designu?
Chválíte tu hodně Chicco a Fabulu..jaký je mezi nimi vlastně rozdíl? Teda kromě ceny 😀

tlapicka
8. črc 2008

koukala jsem na test zidlicek a k doporuceni z hlediska bezpecnoszi jsou pouze dve ☹
peg perego prima papa a stokke trip trap. my asi poridime po dlouhem rozmysleni tu stokke...

frog
8. črc 2008

chicco je polohovací až do lehu,má dva potahy,jeden zmenšovací na nejmenší a pod ním je další,což fabula nemá.Ale jinak co jsem slyšela od prodavaček tak se obě prodávaj dobře.

yasmin07
9. črc 2008

A co říkáte na postýlku Baby design pepe08? Líbí se mi hlavně ta cena 😉
http://www.bejbycentrum.cz/?item=423

yasmin07
9. črc 2008

Nevíte jestli se dá dát taky do lehu?

ivanky
12. črc 2008

Ahoj!Máte některá zkušenosti s židličkou Bambi!Viděla jsem jí u kamarádky a úplně jsem se do ní zamilovala!

ina.b
13. črc 2008

Ahojky, mátě někdo dřevěnou židličku Scarlett? Nám se začal na dvou místech rozlepovat ten omyvatelný potah, tak jsem docela zklamaná, protože jí využíváme teprve 2 měsíce. Kamarádka jí má taky, ale žádné závady na ní nemá. Tak nevím... ☹

martina.zikmundova
14. črc 2008

Ahojky, my máme Fabulu, naprostá spokojenost, malýmu se v ní hrozně líbí, je tam dost prostoru, krásně omyvatelná, polohovatelná, fakt se to vyplatí. dřevěnou máme taky, ale ta mi tolik nevyhovuje, jak čištěním, tak tím, že není moc široká, dítě z ní snáz vyleze, když tam nejsou pásy.
pak máme ještě na cestování CAM cestovní, která se dá připojit na jakoukoli židli, parádní. cena asi 1000 Kč a vozíme jí všude. nezabere žádný místo, ale už je pro větší děti, které sedí.

kubinkov
5. srp 2008

Já si nemohu pomoct, ale Antilop z Ikey je ideální. Je maximálně stabilní, perfektně se s ní cestuje, protože je lehká, snadno se skládá, po složení je malá. Perfektně se udržuje a má všechno, co je při krmení potřeba. Do tácu se vejde tekutina cca 200ml a nikde to ani neukápne. Pro malé mimi je možné za 149,- kč koupit nafukovací vložku, která se snadno vytáhne a bez problémů se osprchuje ve vaně a oschne na šňůře. Na první dcery jsem měla klasickou dřevěnou židličku s možností rozložení na stoleček s židličkou, ale tato funkce mi teď vůbec nechybí. A dřevěná židlička s různými škvírami, do kterých může miminkovské jídlo zalézt a taky vždycky zaleze, se opravdu špatně udržuje.