Výběr jídelní židličky, rostoucí židle, atd. Máte tipy?

syrael
30. lis 2007

Zaciname s prikrmy, meme 6 mesici, takze se nam to pomalu chyli s vyberem zidlicky. chtela bych asi drevenou, nejlip nejakou rostouci. Nasla jsem rostouci zidli Jitro, vypada moc dobre a prakticky. Nemate nektera s timhle typem zidlicek zkusenosti? Nakonec bych se klidne nebranila ani nejaky plastovce, pokud bude kvalitni...
Mate li dobre i spatne zkusenosti - sem s nimy!
Predem diky!

paolin
30. lis 2007

my pouzivame plastovou zidlicku Antilop z Ikea + pultik. drevenou bych tedy nechtela po jidle pucovat..

ene
30. lis 2007

Rovnou odbehnu trochu od tematu, mame taky Antilop, ale nemame k ni ksirky. Byl by nekdo ochotny udelat jejich nacrtek s rozmery? 😕

paolin
30. lis 2007

jo, jinak ta Antilop ma sundvaci nozicky, takze se da v poho prevazet. je maximalne stabilni. proste je pro nas super 🙂
ene, tak ty ksirky tam taky nemame. asi jsme je sundali.

laura.
30. lis 2007

MĚ SE JITRO LÍBÍ TAKY..nevíte, od kdy se může používat?? už od 6ti měsíců??

syrael
autor
30. lis 2007

lauro, tvrdi, ze od sesti mesicu....
Zensky, me se taky Antilop zamlouvala -jsem takovej Ikea maniak🙂 V testech taky vysla ohledne bezpecnosti vyborne. Ma ale jednu zasadni chybu - nema nanoznik a to je zbytecna zatez pro prcka, takze proto nakonec hledam nekde jinde...
Ale ta pripominka s pucovanim dreva je asi fakt na miste - jsem uplnej ichtyl - to me nenapadlo...Mas recht Paolin, ten plastak asi bude fakt lepsi...

xsipm04
30. lis 2007

lauro: židličky se mohou používat až od okamžiku, kdy dítě začně samo sedět, do té doby se nemá posazovat. Je to většinou v té době, kdy dítě začíná lézt, u většiny miminek je to až po 6.měsíci věku. Do té doby doporučují krmit třeba v autosedačce, kde je mimko v klubíčku. Koukala jsem na Jitro a myslím, že to nebude žádná vyjímka. Jinak my si objednali taky rostoucí židličku, ale radši to sem nebudu ani psát jakou, protože to byla snad nejdražší varinata 😒 ale když jí bude mít až do dospělosti. Jinak na něch rostoucích židličkách je prý dobré to, že dítěti se polohuje i ta podložka pod nožičkama. Starší děti většinou sedí na normální židli na polštářku a nohy mají ve vzduchu. Ta podložka pod nožičkama (nevím, ja to jinak napsat, prostě taková ta trnož na nohy🙂 je prý lepší na vývoj páteře.

laura.
30. lis 2007

xsipm04, jakou jste si objednali??ikdyž máme ještě čas, začínám pomalu vybírat 🙂 a hledám inspiraci

kyri
30. lis 2007

dobrý výběr mají na ajuty.cz
jdem to tam zítra omrknout, taky chcem polohovací, docela dobrý jsou patron bohemia, ale ošklivý 😀 ty jsem si i osahala a fakt funkční, co mě zklamalo byla nurse

paolin
30. lis 2007

no, ja nanoznik nejak moc neresila. v krmici zidlicce sedime velmi kratce.. 🙂 a ze zacatku jsem davala Vitkovi pod nozicky krabici. u babicky mame drevenou s operkou na nozicky a ma je vsude jinde, nez tam 😀

xsipm04
30. lis 2007

laura: No, my mame z www.svetpostylek.cz, dostaneme jí od dědy k Vánocům, protože je to docela palba 😝

laura.
1. pro 2007

xsipm04: židlička je nádherná 🙂 taky o něčem takovém uvažujeme...výběr je docela velký, tak to chci vidět naživo 😉

chechta
1. pro 2007

my taky budem pořizovat z ikei - segra ji má u našich a jsme s ní max spokojeni. Doma má dřevěnou ještě po nás a říkala, že ta z ikei je fakt lepší

lennis
7. pro 2007

koupili jsme Fábulu od Babypointu a jsme spokojeni. Má to 2 pultíky, vrchní se dá velmi jednoduše oddělat a já ho teda sprchuju, protože co ten náš s kaší vyvádí to je mazec. Rozhodovala jsem se dlouho jestli dřevo nebo plast, ale pak mi tahle padla do oka, hlavně je polohovatelná a má to pásy, pokud máme pultík tak pásy nepoužíváme, ale jak příjde malej na to,ž e si tam může stoupnout, tak asi začneme 😀 , na pultíku má hračky a hraje si s nima a já ho cpu jídlem, občas něco upadne, pak to rozmatlá a je to super, že je vše omyvatelný. Takže já jsem max spokojená s plastem 😀

bran
7. pro 2007

Ahoj, já mám taky před nákupem rostoucí židličky. přijde mi to, jako dobrá investice. Nakonec jsem vybrala rostoucí židličku Alpha od Haucku, tak snad bude dobrá ... mají ji např. tady http://www.babywelt.cz/cs/produkt/jidelni-zidli...

natalien
7. pro 2007

My máme vybranou tuto, myslím si, že budem určitě spokojeni🙂

http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=190373

protea
7. pro 2007

Ahojky,
my máme tuhle je to taková obdoba té klasické dřevěné co jde rozložit na stoleček s židličkou a je úplně super nakonec nám přišla plastová praktičtější ikdyž jsme spíš pro dřevo a udělali jsme dobře stále ji otírám.

http://www.babypoint.cz/index_cz.htm

protea
7. pro 2007

Omlouvám se,
je to Safír židlička pospíchala jsem a takhle to dopadlo 🙄

syrael
autor
9. pro 2007

Tak nakonec jsme objednali tu rostouci zidli Jitro, vypada fakt paradne a vydrzi dlouho...Uvidim, jestli nebudeme litovat.-)

evitek
28. dub 2008

Nemáte někdo jídlení židličku Filou?

http://www.e-certik.cz/detail.php?zbozi=374502

Líbí se nám a chtěli bychom ji koupit. Jen by mě zajímalo, jak vysoko je pultík - jestli nám vyjde nad úroveň stolu nebo ne.

pessy1
28. dub 2008

FILOU NEMÁM, ALE OJEDNALA JSEM SI JI.MOOC SE MI LÍBÍ.

petule.h
28. dub 2008

já měla židličku normálně z ikeii s pultíkem a vyhovovala mi, hlavně na cestování 🙂 to byla dobrá, tu jsem měla v itálii, no prostě všude do auta, byla a je skladná

slevik
28. dub 2008

My máme Geuther a je teda super 😉. Řekla bych, že je podobná té Filou... je bezva, že je rostoucí, může na ní sedět dítě jakéhokoliv věku i dospělý 😎

evitek
28. dub 2008

slevik: a jakou máte? Nemohla bys mi prosím změřit, jak vysoko máte ten pultík? Hledáme totiž takovou, která by ho měla v úrovni našeho stolu. Díky

marcim
29. dub 2008

Ahoj,měla bych dotaz.
Podle obrázku se mi zdá,že ta židlička z ikei je docela mala.Myslím tím na plochu sedáku.Je to tak,nebo to jen zkresluje obrázek??A jak velké dítě se tam ještě vleze??(6.měsíců-až je pevné v zádech-do??měs.)
Jinak další varianta je právě ta židlička Jitro.Má ji kamarádka a je s ní moc spokojená.Na údržbu normálka.Je to lakované dřevo a tak stačí vlhký hadřík..Díky

slevik
29. dub 2008

Evitek - je to geuther family 😉 např. tady:
http://www.detskesny.cz/Jidelni-zidlicky/730-Ge...
A pultík je 70cm od země 😉

slevik
29. dub 2008

Jo, akorát teda jsme si do ní dokoupili látkovej sedák 😎

zanetka82
29. dub 2008

Tak ja mam židličku s Ikei a naš Kubík se tam vleze uplně v pohodě 😉

petule.h
29. dub 2008

Židličku z Ikeii jsem používala od 6 měsíců do asi 15 měsíců v pohodě.Když je dítě malinké, dá se do ní koupit i taková nafukovací opěrka, aby tam dítě dobře sedělo a nekinklalo se,já doporučuji.Určitě jsem na židličce nechtěla šetřit, řekla jsem, že pokud nebude vyhovovat dám ji k našim a nebylo to potřeba a opravdu jsme ji vozili všude po ČR a cizině na dovči.jinak tak v 15 měsících jsme koupili normální polohovací židli. A jak píše zanetka, ještě te´d se tam malej vejde a má 15kg

evitek
29. dub 2008

Slevik - díky moc. Ta je taky moc pěkná. Oni mají v podstatě všechny židličky hezké. Jen ten pultík je pro nás hodně nízko. Máme vyšší stůl, tak si to budu muset ještě rozmyslet.

slevik
29. dub 2008

Evitek - nemáš zač 😉. Ale nevím, nevím, jestli seženeš židličku s vyšším pultíkem, všechno to bude asi podobný. Spíš třeba vymyslet dát něco pod nohy 😅