Židlička Babypoint Fabula versus Pinta. Máte zkušenost?

klara.t
12. črc 2010

Jaký je v nich rozdíl mimo obrázků, vypolstrovaných pásů a košíčkem? Vím, že Fabula je odzkoušená a velmi oblíbená, ale pokud je rozdíl jen těchto věcech, tak Pinta je o víc než 500,- levnější.
máte s Pintou nějaké zkušenosti?

klara.t
autor
15. črc 2010

To je nikdo nemá?

ined77
15. črc 2010

@klara.t 🙂 ...ahojky 🙂 ...my máme Pepe ...a jsme s ní moc spokojení 🙂 .Já se tenkrát rozhodovala mezi Fábulou a Pepe a vzpomínám, že jediný rozdíl byl snad v polstrovaní pásů 😉 .Košíček je praktický na bryndáčky, plenky apod. 😉 .
Moc jsem Ti asi nepomohla, ale s Pintou nemám zkušenost 😅 🙂 .

ined77
15. črc 2010

@klara.t 🙂 ...ještě... 🙂 ...vzala jsem tenkrát výběr zlatou střední cestou 😉 😀

klara.t
autor
15. črc 2010

Co jsem tak zjišťovala, tak i s Pintou jsou uživatelky spokojené. Prý je to nová verze té tvé Pepe.
Košíček myslím potřebovat nebudu. polstrování pásů myslím také není až tak potřeba, když tam bude jen na jedení. MYslím, že do ní půjdu. Konrétně do té oranžovočervené, ta je moc hezká.
Dá se sehnat za 1561 + poštovné.
http://www.eshopbaby.cz/katalog/pinta-jidelni-z...

pucik
15. črc 2010

ahojky my máme Fabulu a jsme s ní naprosto spokojeni, malýmu budou teď v srpnu tři a leze si do ní sám, jak se dá dát nízko a ta vložka pro malý je taky super,malej tam byl od 5 měsíců a papal krásně teď až bude moct, tak tam půjde i Míša a Daník půjde do velké, já bych jinou nechtěla, tak držím palce pro dobrý výběr 🙂 😉

beruska2x
15. črc 2010

😅 me pripadaj stejny, ja ma Fabulu a spokojenost, kosik teda nepouzivam, mam ho nekde ve skrini a pasy jsme nezapla ani jednou, to polstrovani mam z nich sundane a je to nekde u kosiku 😀

vybirej co se ti libi ale funkcni rozdil nevidim 😉

ined77
15. črc 2010

@klara.t 🙂 ...je pěkná 🙂
my máme tuto 🙂
http://www.eshopbaby.cz/katalog/pepe-jidelni-zi...
a co se týče pásů...já snad matýnka nikdy nepřipoutala,nikdy se vylézt nesnažil 😀
je to vše asi jen o vzhledu, funkce budou splňovat stejné 😉

vendulka
15. črc 2010

@klara.t
my mame PINTU a jsem max.spokojena...
prijde mi, ze je snad skoro stejna jako ta Fabula,ale cenove je jina, jak jsi psala..a nam to tak jak je staci

beruska2x
15. črc 2010

holky ale ta cena se lisi teda co jsem Fabulu kupovala ja, asi o 300,- 🙂

klara.t
autor
15. črc 2010

@beruska2x a kde jsi kupovala Fabulu? já jí našla nejlevnější za 1990 + 110 poštovné. Pintu za 1561 + poštovné. To jsou 400.
Fabula má prý vložku na sezení (froté???). Myslíte, že když jí pinta nemá, že je to problém? je jen kvůli pocení?

beruska2x
15. črc 2010

😲 jeee myslim ze matyskuv raj ale urco to uz nevim, je to rok a pul 😀 , ta vlozka je jen pro male mimi a nepouzila jsem ji ani jednou, mam ji nekde ve vecech po malym uplne novou 😀

beruska2x
15. črc 2010

tak jsem tam ted koukla a ten rozdil ke porad 300,- 😀

pucik
16. črc 2010

Ahojky, no nám malej v 5 měsících vyskočil ze sedačky,ještě že u něj stál manža a chytil ho, to bych si nikdy nemyslela,že to takovej prcek dovede,takže radím pásat a když byl malinkej jsme hodně využili tu frote vložku a do košíčku dáváme bryndáky,jsou pěkně po ruce.Ale náš Daník je divoch, do kočáru jsem ho taky nepotala a jednou v něm ležel a spal, pak jsem koukla za chvíli a on tam, našstěstí v korbičce, kdyby mi mto někdo měřil, tak jsem seběhla schody v rekordním čase 🙂 😉

klara.t
autor
16. črc 2010

@pucik proč jste využívali tu froté vložku? Aby se nepotil, nebo aby mu nebyla ta židlička velká? Já ted kvůli ní nevím, jestli jít do pinty nebo fabuly. Nemáš někde fotku, jak ta vložka vypadá.

Jo a co ten tvůj malý vyvedl v tom kočárku. Příjde mi, že ti z té poslední věty vypadlo nějaké slovo 🙂

florule
16. črc 2010

Ahojky, tak my máme Fabulu a jsme hodně spokojeni. Kupovali jsme ji před vánocemi v akci za 1700 Kč, měli sice jenom zelenou, ale nám byla barva jedno. Tu froté podložku používám pořád, přijde mi, že to má Kubík měkčí, lípe se mu v ní sedí. Pásám taky pořád. I když Kubík je klidnější dítko, tak bych teda měla strach, že mi z židličky vypadnne. Košíček využívám hlavně na hračky. Když třeba chystám oběd, tak si tam Kubíka posadím a on kouká a hraje si s něčím, takže je zábavka hned po ruce 🙂

achina
16. črc 2010

Taky mame doma Fabulu a jsme spokojeni. Jen by mohla byt trochu mensi, je to takova "krava" 🙂 A jeste mi trochu vadi, jak tezko jde to pasani, uz jsem si pri zacvakavani nekolikat skripla prst. U maleho se mi to nastesti jeste nepodarilo. Jinak ale velka spokojenost, pohodlne polohovani, sikovny kosik, kde mame ubrousky a bryndaky, maly je tam proste rad. Tu frote vlozku tam mame od zacatku, nejdriv proto, ze by se tam Danik ztratil a ted proste proto, ze se mi to zda pohodlnejsi. Myslim, ze jsme ji kupovali za 1900,- kc.

pucik
17. črc 2010

klaro, no jo to je tím, že už jsem tak dlouho doma, postavil se tam v tom kočárku a stál tam a měla jsem takovej strach, že vyskočí ven. Ten froté potah jsme používali,protože malej tam byl od 5. měsíce dokončeného, měl to na tu hodně položenou polohu a byl tam chvíli, když jsem vařila, papal tam, protože vše jedině po lžičce, byl teda dost malej, ale na tu ležící polohu je to skoro jako v nějakém tom lehátku a bylo to taky na zimu, tak aby ho to nestudilo. Bohužel se nám teď rzbil fo´ták tak ti to nemůžu vyfotit,ale je to jako takový ty polstry na židli , sedačka opěrátko vytvarované, jsou tam díry na provlečení pásů je to pěkně měkounké a pohodlné. Mrknu, jestli to nemáme někde na fotce s Daníkem.

beruska2x
17. črc 2010

@klara.t pokud bys tu vlozku mermomoci chtela, tak tiji klidne venuju, je nepouzita 😉

klara.t
autor
17. črc 2010

@beruska2x díky za nabídku. Potěšila jsi mě. Máš ode mě IP.

jijitka
26. zář 2010

ahojky, koupila jsem už použitou Fabulu a potřebovala bych ji trochu "zkulturnit" 😅 Sice jsem ji omyla, potah sedáku je krásně čistý, ale ty látkové okraje jsou pořád ušmudlaný. Myslíte, že bych celý ten sedák mohla dát do pračky (na ruční nebo jemné praní)? Na visačce na sedáku je sice symbol pro ruční praní, ale nevím, jestli tím nemyslí jen omývání.
Máte někdo zkušenost, vydrží nebo se rozpadne?? 😉

janulka21
27. pro 2010

Ahojky, kdo máte pintu,můžete mi, prosím říct, zda má odnímatelný jídelní pultík? Do kolika let je židlička použitelná? Píší do 15kg to je tak do 2,5? Děkuji
🙂

klara.t
autor
28. pro 2010

@janulka21 pinta má odnímatelný stoleček. Do kolika let nevím, malé je zatím 1 rok. Bude to individuální podle váhy a velikosti dítěte myslím. Ale velká a stabilní je podle mě dost.

janulka21
28. pro 2010

@klara.t díky a ještě mi prosím řekni, to na nohy se nedá posouvat? Je to u židličky "důležité"? A košík asi nemá. Už jsem si o ní našla dost infa, ale tohle nikde není ☹ Díky 🙂

klara.t
autor
28. pro 2010

@janulka21 Košík nemá, ten má Fabula - stejná židlička, ale s košíčkem a froté vložkou. Košík by se hodil na bryndák apod, ale není to tak nutné. Bryndák bud přivážu po straně, nebo ho mám ležet na tom stolečku. Nohy polohovací nejsou, ale stejně tam nožky dlouho nedosáhnou. Když polohuješ záda, tak se polohuje vlastně celá sedačka, včetně sedáku a toho na nohy. Takže polohavat nohy není potřeba.

nattally
28. pro 2010

ahojky,
já mela na kluka Fábulu,používala jsem ji od narození do dvou let 😉 ,mám oranžovou a nemenila bych.........fakt skvele investované peníze,ani po té dobe mi nikde nepopraskala,tak čeká na druhé,jestli nekdy bude 🙂