Židlička na jídlo od 6měsíců, poradíte?

merja
13. led 2013

Ahoj, chtěla bych poradit jako židličku koupit dítěti. Už přistoupíme za měsíc na příkrm, ale nevím jakou židličku koupit ( rostoucí, ... ) ? Ci si myslíte o Ikea? Dítě je hodně neposedné, tak potřebuji něco hodně stabilního 🙂 Je dobré koupit i použitou?

favofrenki
13. led 2013

Ahoj my jsme kupovali tuto http://jidelni-zidlicky.heureka.cz/klups-anezka... ale nevyhovovala nám protože malý se brzo naučil v ní otáčet a dělat blbosti, i když manžel ten vrchní stolek převrtal blíž. Tak jsme koupili Ikea a spokojenost, mají jí ve většině restaurací takže jsme věděli že tam malý sedí líp. 😉

jarkalada
13. led 2013

jenže pokud jí chceš od 6 měsíců - tj, kdy ještě nesedí, musíš uvažovat o nějaký, co jde do lehu. My jsme kvůli tomu pořídili Chicco polly - fakt tam to dítě pololeží a né skorosedí, jako u jinejch. Vyzkoušej si je obchodě, jak jdou sklopit.
A vzhledem k cenám a poté celkovému zaneřádění /nejmírnější slovo, který mě napadlo 😀 / bych se použitých nebála 😎

hojda
13. led 2013

TAk zrovna Chicco polly nějak špatně dopadla v Dtestu kvůli stabilitě, měli jsem tu z Ikea a dobrý, teď mám Peg Perego a taky dobrý. TA Ikea je dobrý je není polohovací, pokud dítě ještě samo nesedí, tak by v ním být nemělo. 😉

katyxq
13. led 2013

Ikeácká židlička je dobrá, stabilní - ale vhodná až pro dítě, které se umí samo posadit (takže na první příkrmy ani náhodou). Polohovací plastový obrovitosti se nám kupovat nechtělo, tak jsme krmili cca do 9 měsíců v náručí.

dezyre
13. led 2013

My jsme ze začátku krmili ve vibračním lehátku, kamarádka ve vajíčku (autosedačce) 🙂

mafeska
13. led 2013

Já dávám příkrmy v autosedačce (ve vajíčku) a to už 2 měsíce a žádnou spešl židli nepotřebuju. Až se naučí sedět budu mít ikeáckou 🙂

petrusew
13. led 2013

rozhodně bych kupovala s pásem - já mám pás jako v kočárku, takže malá nevypadne ani když se kroutí jako hadice. Jinak u tchánovců máme dřevěnou a jako hrůza, strašně v tom jezdí a vůbec v ní nechce být. První příkrm jsem dávala v lehátku, lehce posazeném. Máme tuhle a jsem spokojená. Malá v ní krásně sedí i jí. Má i pásy, takže nevypadne a já si můžu v klidu vařit. http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-4baby-f...

leni78
13. led 2013

Podruhé jsem koupila klasiku ikea. Je skvělá.

maladama
13. led 2013

za mě Cam Campione, perfektně stabilní, polohovatelná, s pásy (ale jdou dát úplně pryč, pokud je dítě nechce). Měla jsem příliš ráda svoje záda, než abych se hrbila nad lehátkem či vajíčkem (zkoušela jsem...) a tohle byla dobrá investice. Teď z ní přejdeme na klasiku Jitro, malej už chce sedět sám na židli "jako velkej chlap".

anetka1701
13. led 2013

Ze začátku jsem krmila v lehátku (vajíčku, kočáru, na gauči v pololehu na polštáři,...) a když seděla, po přemýšlení jsme koupili Ikeu a jsem naprosto spokojená :o) Ty všechny moderní a polohovací židličky mi přišli děsně obrovský - zabírají strašně místa v bytě - a na těch pár minut denně, než se dítko nají, to podle mně nemá cenu...

lenya79
13. led 2013

Začínala jsem krmit v autosedačce a až prcek uměl sedět sám tak jsme přesedlali na Stokke, je bezvadná 😵 , stabilní, malýmu se v ní líbí, může pěkně jíst s námi u stolu.

lenaj
13. led 2013

Tak my jsme začali krmit v autosedačce, a nakonec koupili polohovací židličku Caretero (výroba Polsko), ale slouží dobře, jsme spokojení 🙂 a myslí že i na druhé dítko poslouží. A to nebyla zas až tak drahá.

ankava
13. led 2013

já měla New buddy Pinta, opěradlo se dá hodně sklopit, takže dítě je opřené, je polohovací i na výšku, svůj účel splnila. Kupovala jsem jí novou cca za 1600 Kč. Dneska bych koupila i použitou, Když vidím tu mojí, tak kromě toho, že je upatlaná je naprosto bez vad.

ladik1
13. led 2013

Ahoj! My máme sedačku od Stokke. Byla sice dost drahá, ale vydrží prý léta 😀 Hlavně je ale 100% bezpečná, dítě se z ní nedostane ani náhodou a nejsou třeba ani kšíry. Syn už je teď větší, leze si na ni sám a absolutně nehrozí, že by se převrátila. Je skvěle stabilní! Každá špína se z ní umyje a jestli jsem s něčím, co jsme mladýmu koupili spokojená, tak s touhle sedačkou 😉

xmarg04
13. led 2013

Poté, co jsem znicila lehatko mrkvi jsem koupila PP Prima Pappa a spokojenost. Syn je v ni doted, az ji bude potrebovat dcera, koupime Stokke... 😉

petkula
13. led 2013

Dokud děti neseděly, tak jsem je krmila ve vajíčku a zhruba od 8.-9. měsíce jsem je krmila v Ikea židli. Je hodně stabilní a levná 🙂 Viděla jsem i jiné židličky - polohovací ale ty mi přišly takové vratké.

jaa
13. led 2013

http://www.nemluvnata.cz/jidelni-zidlicka-bebe-...
Měla jsem tuto a absolutní spokojenost.Malá je a byla živel a z této díky pásům nezdrhala.Je skvěle stabilní.Má hodně poloh,co do výšky,to do lehu a je super skladná.

dagina
14. led 2013

My též měli Cam campione, je oproti ostatním dražší, ale z plastových opravdu jedna z nejlepších. Stabilní je určitě, teď, když jsou holky větší, tak se na ní různě věší a nepřevrátí se 🙂, ani se nehne. Většina děti v době zavádění příkrmů sice nesedí, ale krmit je proto vleže....jak tady někdo psal....to asi není úplně to pravé ořechové.

veruska007
14. led 2013

Jsme velmi spokojení s Fábulou, když pominu, že ten potah moc nevydržel. Ale nechali jsme si na MMB ušít nový a je to v pohodě. Už ji používáme v kuse 3,5 roku (druhé dítko), oba jsou lumpíci, skáčou v ní, divočí... a super. Hodně maminek si chválí židle z Ikei, ale za mne rozhodně NE! Malý se v ní v restauraci několikrát převrátil - když se zapřel nohama o stůl. Byl to zlomek vteřiny... vzhledem k tomu, jak mi děti v židličkách divočí, tak jsem pro nějakou hodně stabilní. A to polohování je také super - já v ní krmila od 5 měs.

romcovaklarka
14. led 2013

Já jsem krmila v lehátku, když ještě neseděl, a od té doby má starou dřevěnou, kterou asi měla většina z vás (dělá se z ní vysoká židlička ke stolu anebo malá židlička a před ní stoleček). Dnes se prodává i nová, ale celkem za dost peněz, já ji koupila asi za 200 a řekla bych, že je tak v mém věku 😀 http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Dema%20Barborka%20bukov%C3%A1%20%C5%BEidli%C4%8Dka

V náručí bych ho krmit neuměla, zkoušela jsem to párkrát v nouzi, ale když nejsem naproti němu a nevidím mu na pusu, tak se to moc nedá, aspoň mně ne.

zvalentova
14. led 2013

do doby sedu jsem krmila v lehátku, nyní v klasické dřevěné rozkládací židličce Sandra (dříve vyráběl TON), nové špatně omývatelné giganty jsem zavrhla.

karlam
14. led 2013

mám dvojčata, krmíme od čtyř měsíců...koupili jsme bazarové stejné židličky chicco, polohovatelné, rostoucí s dítětem, zatím si je nemůžu vynachválit, dobře se omývají a splnily prostě moje očekávání.
uvidíme, až bude holkám třeba 9 měsíců (teď budou mít šest), a začnou se vrtět a budou neposedné, jak to "ponesou" židličky.
jinak jsem slyšela chválu na klasické od ikei nebo klasické dřevěné, u nás však nepřipadaly v úvahu, protože se nedají polohovat 😒

barbusinka
14. led 2013

Ahoj, my máme zopa (aby v ní mohlo dítě pololežet, dokud neumí sedět) a jsme s ní moc spokojený, takže můžu jen doporučit. Pro maličký bych doporučila tu polohovatelnou s pásama, pro později je dobrý, když ji můžeš i snížit dolů, abys tam prcka furt nemusela vysazovat. Teda dle mojí zkušenosti 🙂

amanda31
14. led 2013

Také jsem měla pro syna Chicco polly a byla super, nedala jsem na ni dopustit 😉

olusenka
14. led 2013

Já krmila v tom vibračním lehátku od 6 měsíců, kdy jsme začali s příkrmy, a když začal samostatně sedět, což bývá zhruba +- na 9 měsících, tak jsme koupili rostoucí dřevěnou židličku Jitro (s pultíkem, kalhotkami a kšandičkami pro menší děti, stupínkem), kde sedí vzpřímeně. Klidně bych koupila i židličku použitou, to ničemu nevadí, pokud je v pořádku, ale Ikeáckou ne, ta nemá podporu pro nožičky, což není zdravé na páteř, dítě by mělo mít na co nohy položit, a zatěžuje to zadní stranu stehen.

augustka
14. led 2013

My jsme pořídili Peg Perego Tatamia a maximální spokojenost.

ssassi
14. led 2013

my máme doma babypoint fábula - krmila jsem hned v ní, je polohovatelná.
u babičky máme bazarovou stejnou (prasklý potah jsem přelepila americkou páskou a jinak židličce nemá moc co být)
a na chatě máme tu za 4 stovky z ikea. je perfektní do malých prostor (ale dítě už musí samo sedět)

lemur
14. led 2013

Na bazárku prodávám Neonato https://www.modrykonik.cz/bazar/detske-jidelni-...
byla jsem maximálně spokojená, jde do pololehu,mám to tam i na fotce. Omyvatelná,stabilní,prostě super. Neumím si představit krmení v autosedačce, co na to říkal ten potah 🙂