Chodítko. Jako dopouručíte?

15. srp 2022

Maminky poradíte jaké choditko pro malou ?
Máme 11m a mala chce chodit pořád ale mám problémy po porodu ze zády.. Takže vydržím 20minut a pak jsem ko..Ale mala chce pořád a pořád ťapkat..Poradíte mi aby to mohla tlačit po koberci i po zahradě? Chci aby to tlačila ne aby seděla!!!Děkuji

nick1234
15. srp 2022

Asi to nechcete slyšet šle prosím žádné 🙏samozrejme je to lepší než to sedící ale i tak to není nic, co by dítěti pomohlo (tak jako všechno), stejne jako vodeni za ruce apod…

ai30
15. srp 2022

Nejlip zadne.
Mala se nauci tlacit, ne chodit, bude mit pri chuzi spatne polozene teziste a budes ji to muset horko tezko preucovat. Jestli chce chodit, super, alespon je namotivovana se to naucit. Chodit dite ma az umi chodit samo, vubec te k tomu nepotrebuje, takze zada budou v klidu.

ferda90
15. srp 2022

Ahoj, já nejsem zastánce toho plastového chodítka kde dítě vložíš a ono tam chodí. Náš malý začal poprvé tapkat v 10 měsících a 2 týdnech. Po nějaké době jsme pořídili tady tohle chodítko. Sám se k němu postavil a sám ho tahal před sebou, za mě je to asi lepší varianta než to kde by seděl. Ale záleží. Je fakt, že jak se naucil chodit, tak to už moc nechtěl.

surikata131
15. srp 2022

Zbytečnost chodítko i vodění za ruce, ničemu to nepomůže, akorát to mění těžiště a nezapojují se vhodné svaly. Až bude dítě připravené, začne chodit samo. V 11m má spoustu času, není vůbec kam spěchat

hasara33
15. srp 2022

A co kdybys jí rozestavila nábytek - křesla, stůl, taburety apod...dle toho, co máte doma (venku třeba zahradní nábytek nebo něco jiného těžšího) a ona se toho může přidržovat a obcházet to, to by nefungovalo? 😉 Je to asi nejlepší varianta, co se vývoje týče a ještě zadarmo 😁

tasimia
15. srp 2022

Mala měla obyčejné od FP, díky za něj. Malá se před 11m rozběhla pak už sama.

veruuu_kubesovic
15. srp 2022

nestačilo by chodit kolem nábytku?

slunea
15. srp 2022

Nech ji chodit kolem nábytku - bokem. Zpevňuje tak trup, trénuje tím skupiny svalů, které chozením vpřed nezapojí. Lezení a obcházení je ve vývoji důležité, jindy už tak skvělou možnost naposilovat trup mít nebude.

autor
15. srp 2022

@hasara33 ne každý má moznost....

sirinfirst
15. srp 2022

Žádné. Má chodit bokem kolem nábytku, ne něco tlačit. Ani za ruce se vodit nemá, to už se snad obecně ví, ne?

veroniqess
15. srp 2022

Žádné, ani za ruce. Jí to prospěje a ty ušetříš záda.

nick1234
16. srp 2022

Možnost čeho? Paní vám popsala, jak situaci vyřešit bez pořizování chodidla, navíc pokud něco tlačí před sebou, zapojuje úplně jiné svaly než by správně měla 😉

daisymaminka
16. srp 2022

Ani za ruce, ani v chodítku, či tlačící vozík před sebou. Nechte záda zády a malá si poradí sama, musí. 🤗 Nebo bude mít jednou taky takové problémy se zády jako většina naší generace, která byla posazována a voděna za ruce. 🤷‍♀️

jako_mala_holka
17. srp 2022

Žádné, je to zbytečné a ještě škodlivé... Dcera od 10m obcházela nábytek, sedačku, stolek, atd, první samostatné krůčky byly kolem 13m a začala chodit ve 14m... A nevypadá, že by jí něco uteklo, přestože jsme ji nikdy netahali za ruce ani neměla žádné choditko... Obecně všechno se "naučila" sama, to je vývoj

luciklim
17. srp 2022

@sirinfirst Nevi!!! Porad kolem sebe vidam maminky, co takto vodi deti, obe rucky nahore, zada prohnuty a nozicky se sotva melou nekde vepredu😩

daasqua
17. srp 2022

@luciklim Ony jsou totiž matky netrpělivé a chtějí, aby jejich děti chodily dřív než sousedovic Máňa... takže třeba to i vědí, ale stejně to dělají a je to jen ke škodě. Všichni v mém okolí, co měli chodítka nebo vodili za ruce, pak chodili na fyzio, protože děti špatně chodily a správnou chůzi měly až hodně pozdě.

michalusenka
17. srp 2022

Žádné! Ani vidění za ruce! I neuroložka řekla, že pak vrací nohu dovnitř, takže babičky měly aspoň důvod že takhle fakt ne

hermanka88
17. srp 2022

Chodítko = zlo. Nic víc k tomu neřeknu.

mourovatakocka
17. srp 2022

My máme takové jako stoličky na sezení, obě děti si je v určité fázi vývoje otočily nožkama nahoru a tlačily před sebou jako chodítko. Když si takhle chodítko vynalezly samy, starší pak dostala kočárek, mladší má podobné chodítko jako tu vkládala maminka na fotce, a samozřejmě se přetahují o ten dětský kočárek. Na vodění za ruku jsem háklivá, to fakt není zdravé, ale tlačit něco před sebou a současně se o to opírat, to mi přijde jako menší hrůza.

petuliiik01
17. srp 2022

Přidávám recenzi a názor od nás 🙂 Pokud budeš mít zájem, mrkni 😉
https://www.modrykonik.cz/blog/petuliiik01/article/pejskovo-choditko-fisher-price-nabizi-ak-wf6mq3/

xxx3d
17. srp 2022

za sebe můžu doporučit autíčko zn. Smoby, je od 10.měsíců, má úložný prostor, kam si malej později skládal víčka a kostičky, je dostatečně stabilní, aby se nepřeklopilo, a dítě využívá hračku k posilování svalstva přirozenou cestou hry a objevování.

veronikaopava
17. srp 2022

Žádné

martiniquest
18. srp 2022

Zadne! Dite se nauci chodit i bez pomoci a o to zdraveji. A v zadnem případě neni vhodne dite vodit za ruce!

veronikav31
18. srp 2022

žádné,ani za ruce jsem nevodila.chtěli jít? tak šli. neboleli mě záda, nemusela jsem kupovat další krám do bytu. tchýně to u nás zkoušela s krabicí a židlí, vysvětlili jsme jí to, že takhle teda ne.

mazeret
18. srp 2022

Naše dítě si chodítko dělá samo 😀 Taky nejsem zastánce choditek. Ani u druhého jsem nepořídila. A Toník tady jezdí s židli, a velkým plysakem. Na zahradě s Tatrou. To je těžký 😀😀

lvl16
18. srp 2022

Měli jsme obyčejný vozíček z Ikea a v něm syn tlačil činku, aby mu to nepodjíždělo. Než měl vozíček, tak všude tahal židle nebo odpadkový koš a to nebylo moc bezpečné, takže jsme pořídili toto.