Děti 2 roky od sebe. Jak to máte s výbavou pro ně?

cherie24
12. říj 2021

Ženy, které máte děti 2 roky od sebe, jak to řešíte s výbavou jako je kočárek, sedačka ke stolu a podobně? Kupovaly jste dvou generační kočárek nebo už jste to zvládly se stupátkem? Nebo židlička ke stolu, máte normálně 2 stejné místo židlí? Eventuálně, co třeba jste kupovaly i podruhé, protože to první stále využívá a bez toho by jste se neobešly? ☺️ Budou od sebe 2 roky 3 měsíce a budu ráda za jakékoli rady, které mi pomůžou se nezbláznit. 😄

g_m
12. říj 2021

Děti 22m od sebe, měli oba rostoucí židličku z Lidlu u stolu, tu jsme pak přesunuli do pokojíčku ke stolu a docela brzo už sedí na normální židli. Prcek měl ze začátku ještě polohovací miminkovskou. Jakmile začal sedět, koupili jsme tu z Lidlu. Obě děti jsme od začátku vedli k chození, starší dcera od narození prcka v kočárku neseděla, na něco delšího stačilo stupátko příp. pak koloběžka. Mladší od dvou let už byl taky bez kočárku... A ostatní věci prostě zjistíte za pochodu, co potřebujete a co ne.
První rok byl pro mě masakr, teď mají 3 a 5 a už je to boží 😉

jirovapa
12. říj 2021

@cherie24 mám děti od sebe 23 měsíců. Měli jsme dvoupatrový kočárek, který šel předělat na klasický kočárek. Protože jít na delší cestu, tak ta starší by to neušla, ale zase když jsem šla sama s mladší dcerou, tak se mi nechtěl tahat dvoupatrový kočárek nebo když jsem věděla, že jdeme jen kousek. Jídelní židličky máme nakonec dvě, protože starší je drobek a chce si sama na židli vylézt a zároveň sedět u stolu. Na klasické židli by byla moc nízko a s adaptér na židli nám na naše židle nejde. Klidně pošlu foto jak to máme řešené. Co jsem si myslela, že nebudu muset kupovat byly mantinely do postýlky, ale musela jsem, protože starší bez mantinelů neusnula. V té době ještě spala v postýlce a do velké postele šla až ve 2,5 letech. Ale to uvidíte až v průběhu co vám bude chybět 😉. Nyní jsou holky staré 4roky a 2roky a čekám dalšího prcka. Ten bude mít od té mladší rozdíl cca 28 měsíců 😁.

jeyre
12. říj 2021

Mám děti od sebe úplně stejně... Ke kočárku jsem koupila jen stupátko, starší už chodila dost. Fusak, povlečení do postýlky apod. jsem nekupovala snad nic. A než mohl mladší sedět v židličce, tak starší už seděla normálně u stolu. Takže tohle bylo celkem za levno 😁 Spíš oblečení jsem kupovala na mladšího dost, měla jsem po letní holčičce a potřebovala jsem na podzimního kluka.

janakb
12. říj 2021

Kočárek jsme měli jen klasiku, zvládli jsme to i bez stupatka, zpětně bych ale možná to stupatko asi vzala...hlavne na dovolenou třeba, nebo když se muselo někam dojít na čas. Židličky máme dvě, rostoucí. Něco, co by museli mít oba extra mě nenapadá jinak. Rozdíl dva roky a dva měsíce

sus3nka
12. říj 2021

Mám od sebe 23 měsíců a kočárek měl po starší, ta už ho nepoužívala, jezdila na odrážedle nebo pěšky a když jsem potřebovala něco vyřídit tak pro mě nej kombinace nosítko na mladšího a dcera za ruku pěšky.

prejeta_zaba
12. říj 2021

Máme stejný rozestup. Běžně stačilo stupátko ke kočárku, ale když bylo potřeba starší dítě uspat nebo někam rychle dojít, šlo do sporťáku a mladší do nosítka/šátku. To jsme praktikovali ještě asi rok po narození mladšího. Oblečení, fusak, některé boty po sobě dědí. Jídelní židli jsme taky měli jen jednu. Většinou jsme spíš kupovali kvalitnější staršímu s tím, že to vydrží i na mladšího - autosedačka, odrážedlo, hračky. Něco kupovat dvakrát podle mě nemá cenu, stejně se buď prostřídají nebo u toho hádají. 😀

alilali
12. říj 2021

Ahoj, já mám děti 15 měsíců od sebe.

1.) Sporťák starší, nosítko mladší, na delší procházky bereme mladší kočárek s korbou co měl starší, ale většinou ne, vše zvládame v nosítku

Židličku máme rostoucí, bude ji mít i mladší až bude umět sedět, jinak si vystačíme s lehatkem. My nekupovali vůbec nic, jediné co tedy budeme kupovat je časem autosedačka a právě ta židlička. Jinak to vše podědí. Sedačku i autosedačku chceme koupit stejnou co má starší.

Za mě byl nejlepší kup - NOSÍTKO, VIBRUJÍCÍ LEHÁTKO
Jen doporučuji o tom zatím nepřemýšlet 😀 to co platí na jednoho, nemusí na druhého. Malý se nechtěl nechat nosit a malá to miluje.

Co mě mrzí, že jsem nekoupila je Hojdavak.

lizzie02
12. říj 2021

@cherie24 mám děti od sebe 2 roky a 4 měsíce 🙂 ke kočárku jsem kupovala jen stupátko, syn už dlouho nejezdil v kočárku ani nejedl v jídelní zidlicce, takže to jsem vytahovala znovu až pro druhého 🙂 kupovala jsem vlastně akorát šátek, nové nosítko, protože jsem měla jen na větší dítko a novou podložku k monitoru dechu (ta byla nakonec k ničemu, protože druhý nespal v postýlce od začátku 😁) jediné co jsme kupovali pro druhé stejné je protisměrná autosedačka a to až teď v roce druhého, v té starší bude ještě nějakou dobu jezdit🙂

cherie24
autor
12. říj 2021

@g_m my ten kočárek právě taky až tak nevyužíváme, mě se ho nechce vláčet sebou a malá v něm nechce ani moc sedět. 😀 Občas si třeba sama řekne, že chce do kočárku se projít, ale to je fakt občas, tak to kdyžtak přendáme hlubokou za sporťák. Říkám si, že to kdyžtak nakombinujeme s šátkem. Buď že by se poponesla starší nebo miminko. Tak jsem ráda, že zvládnout se to dá i bez kočárku 🙂
@jirovapa tak mantinely zrovna pereme a babička nám obšila celou velkou postel 😄 ne že by neusla, ale hrozně sebou mele v noci, takže se pořád mlátí hlavou o zeď, tak jsem nakoupila látky a poprosila babičku 🙂 v posteli je už několik měsíců. Postýlka u nás je jen na okrasu a odkládání věcí už od miminka 😀 a hlavně nad ránem už potřebuje spát u nás nebo spím já s ní.

babetak
12. říj 2021

@cherie24 mám 5 dětí... První dvě 15m od sebe, třetí a čtvrté 18m a čtvrté a páté 20m. Měla jsem sourozenecky kočárek, ale většinou jsem ho používala jen do věku max. cca 2,5 roku staršího dítěte. K tomu jsem měla klasický kočárek, když jsem jela jen s mladším dítětem a sporťák, když se jelo jen se starším. A samozřejmě šátek a nosítko. Jinak doma jsme měli vše jen jednou. Vaše děti už budou od sebe věkově více od sebe, než bude cokoliv potřebovat to mladší, starší už ne 😉 A nebojte se, mít děti blízko u sebe má víc výhod, než negativ 😉

surikata131
12. říj 2021

@cherie24 kočár - záleží na situaci, moje starší si jde kam chce, neposlechne, sourozenecký kočár byl nevyhnutelný, jinak bysme nikam nedošli. někdo se obejde třeba bez. Jsou od sebe 21 měsíců. Máme Bugaboo donkey a je boží, dá se zúžit na mono verzi, pokud jdu s 1 dítětem. Autosedačku-vajíčko má po starší. Malá má necelé 2měsíce, takže až začneme s příkrmy, starší může sedět u stolu nebo se nějak prostřídají, druhou kupovat neplanuju

konidana
12. říj 2021

Deti 22m od sebe, starsi od 10.m chodila od roka jezdila na odrazedle, do 18.m spala jedine v kocaru, pak uz ani tuk. Takze kocar jen pro mimi. Jinak jsem mela od zacatku i satek na noseni, takze jsem je pak dle okolnosti stridala kocar plus satek. Vysokou zidli jednu, ve 2.5 kdy mladší sel do židle sla starsi na podsedak nebo by slo resit rostouci zidli, kterou jsme stejne později pořizovali (jitro). Postylka, Sedacky do auta, odrazedla, kola, obleceni.... vsecko postupne navazovalo a posouvalo se k mladsimu...

fyii
12. říj 2021

@surikata131 mam deti 20 mes.od sebe a taky jsem mela Bugaboo Donkey, ten kocar byl fakt super i s nakupem projel vsechno i zaveje na horach. Maly kocar miloval a se segrou jezdil jeste po tretim roce. Jinak na nej na prvni dite jsem mela Bugaboo Buffalo a taky super kocar. A prodavaji se sami i po detech

konidana
12. říj 2021

@cherie24 jediny co jsem kupovala podruhe, byl delsi satek pro manzela, ktery ho v 1.5roce starsi vzal konecne na milost a muj mu byl jen taktak.

cherie24
autor
12. říj 2021

@alilali tak lehátko už máme. Musela jsem nakonec zvolit nějaké bytelnější na více kilo, malá ho má teď jako křesílko a houpe v něm panenky 😄 a šátky mám 4 😁 Přemýšlím o tom nosítku, ale to uvidíme. Na miminko ho stejně nechci a já mám třeba ráda ty šátky, ale nosítko pak třeba pořídíme pro partnera. Na nošení v šátku hodně spoléhám. S první to zachraňovalo životy a s druhým si myslím bude šátek ještě využívanější a i se na to hrozně těším. 😍 Už mám absťák po šátcích 😁

cherie24
autor
12. říj 2021

@surikata131 tak zas malá je na tohle šikovná. Jako občas teda všechno musí vidět a u všeho staví, někdy proběhne i válecí scéna, když chce jít jinam, než je zrovna potřeba 😄 ale jinak chodí hezky. Respektive spíš jezdí na odrážedle nebo koloběžce a to je ukázková i co se týče aut a zastavení na povel. 🙂 I by se ráda nosila, asi mnohem raději než v kočárku, je to mazel, akorát to teďka bohužel moc nejde. I když zvedání nebo nošení i na procházkách, ač v omezenější míře se stejně nevyhnu a miminko to zatím taky zvládá, tak snad dobrý 🙏

cherie24
autor
12. říj 2021

@babetak to ráda slyším. Já jsem původně takto rychle děti mít nechtěla. První byla neplánovaně na konci studií a druhá teda plánovaně, ale zejména protože partner hodně chtěl. A přiznám se, že z toho mám docela obavy, jak to budu zvládat. 😳

konidana
13. říj 2021

@cherie24 priprav se i na variantu ze mimino povezes v kocaru a starší v satku😅. Ja to tak mela celou zimu s cerstvym mimi a dvouletou😅

konidana
13. říj 2021

@cherie24 my to tak planovali, rozdil 2r, a myslim ze super. Pro mne byly nejnarocnejsi 2 batolata a predskolaci. Ale od pul roku mladsiho si uz vyhrali ( honicky po 4), a a taky hadky a rev, to je furt😅, ale ty okamziky, nekdy i dny, kdy spolupracuji a vystaci si spolu, jsou super😊

g_m
13. říj 2021

@cherie24 Nemusíš se bát, ale záleží jaké budeš mít miminko. Mladší byl do půl roku zlatý a pak řval a řval 😀 Já ten první rok mám trochu v mlze a do toho jsem i fotila svatby. Ale byla jsem ráda, že se mi povedlo jim sladit polední spaní a na 2h spali oba přes oběd stejně a to bylo boží.
Teď si spolu zalezou do pokojíčku a hrajou si spolu a to je super. I přes drsné začátky bych do malého věk.rozdílu šla hned znova.

zrzeckas
13. říj 2021

Nijak zvlast... Meli jsme stupatko, ale nemelo uspech, mala chtela chodit po svych vedle kocarku nebo na odrazedle. Kocarek jsem mela po ni, ale v lete jsem koupila normalni sportak a vlozita tasku, malemu byli v klasickem hrozne horko a slo na nem videt jak je stastnejsi 😃 Zidlicku jsem taky mela po ni - vyskove nadtavitelnou, polohovaci, nez maly dorostl sedela v ni mala, pak mela takovou tu klasiku po me nebo pak sedela na normalni zidli, na ktere mela podsedak z auta, uz sedi na normalni zidli bez podsedaku a maly na barove stolicce - vyhovuje mu to vic. Houpatko jsme meli taky jen jedno, mala ho sice taky pouzivala, ale vedela, ze musi pockat az ho bracha uvolni 😃 jak u male tak u maleho jsem mela prvni mesice pohodlny kosik... Mala v nem byvala malinko min jak maly. Maly v nem spaval i na noc nez mu byl "maly" a mezi tim si mala zvykla na detskou postel..... Nevymyslela jsem nic extra, prislo me to zbytecni, hlavne, co se nabytku tyce. 🙈

krisstina93
13. říj 2021

U nás se vše dědí, ke kočárku už bude mít jen skate a jídelní židličku už pro dvouletého nepoužíváme, sedí na normální. Celkově nic co používá mimino už dvouletý nevyužívá, kdybych potřebovala dát staršího do kočárku budu mít na mimino šátek a zas většinu věcí mimino nevyužije od narození, viz ta židle, než do ní doroste budou staršímu 3 roky.

andelka
13. říj 2021

My jsme měli sourozenecký kočárek, ale málokdy jsem chodila ven sama s oběma. Takže spíš já měla mimco v hlubokém a někdo další ( babička, kamarádka) sporťák se starším. Později jsem volila variantu mimco v nosítku, starší za ruku.
Jinak snad kromě postýlek jsme neměli nic 2x. Jo, později nočník. Ale jen chvíli.

monique9754
13. říj 2021

Mám skoro přesně od sebe 2 roky. Jelikož starší v postylce vůbec nespal, protože spal s námi tak postýlku jsme měli skoro fungl novou, povlečení, peřiny. Korbu kočárek jsem měla ještě po starším i vajíčko a fusak tak to jsme taky nekupovali. Akorát sporťák se koupil a oblečení protože teď mám dceru. Starší chodi sám tak ani žádný stupínek nebyl třeba. Na židli taky sedí normálně tak nepotřebujeme víc dětských.

cherie24
autor
13. říj 2021

@g_m no toho se taky děsím docela. Já tím, že jsem otěhotněla neplánovaně a do těhotenství šla s tím, že jsem věděla, že na to budu nejspíš sama, tak jsem na malou dost fixovaná a ona je hodně náročná na pozornost, když jí od miminka měla nadbytek. Do toho je to nespavý satanáš. Po obědě buď nespí nebo spí a pak usíná o půl 12 v noci, tim pádem odpadne možnost dospat špatnou noc s miminkem nebo mít aspoň přes den či večer chvilku klid. 🙄 A velice ráda se valí po zemi, když není po jejím a teď jestli bude i to druhé terorista nebo jedno bude vstávat v 5 ráno a druhá chodit spát ve 12. No to bych si to šla hodit na půdu 😄

felixfelicis
13. říj 2021

25 měsíců rozdíl. Starší se přestal vozit ještě před porodem, stupatko jsem koupila, ale kočár se s ním špatně ovládal a byl tezky, tak jsem výlety a tempo prizpusobila staršímu a stupatko využila jen párkrát. V zidlicce starší sedět nechtěl, takže opět byla volná pro miminko. Zezacatku spali oba s námi v posteli, potom starší dostal svou postel 160x70 cm. Nenapadá mě žádná věc, která by byla potřeba pořizovat dvakrát, tohle už není úplně malý rozdíl a starší dítě už je "velke".

cherie24
autor
13. říj 2021

@konidana tak já jsem byla hodně nakloněná tomu, že bych si prodloužila mateřskou mateřskou. Na tom jsme se shodli snad už po měsíci vztahu. 😀 Tak těch 3/4 roku už zas není takový rozdíl, i když u těch dětí je znát každý měsíc. 🙂 Nechtěla jsem řešit to, že nastoupím do práce na pár měsíců, sotva se dostanu z mateřského módu do pracovního, tak abych už zas nastupovala na mateřskou. Nakonec mě přesvědčil ještě dřív s tím, že to budou super parťáci, tak tím se snažím uklidňovat. 😄 Někdy mi je malé opravdu líto, když kouká na ty sourozence na hřišti a chtěla by si taky hrát, ale nemá s kým a oni si hrají spolu, tak na ní nejsou zvědaví.

jane46
13. říj 2021

Rozdíl 18 měsíců, v kočárku už dávno nechodil, když se ségra narodila. Když se jelo na výlet a už ho bolely nohy, vzal ho táta max na ramena nebo do nosítka.
Určitě jsme jednu chvíli měli dvě Ikea stoličky na krmení. Postýlku starší nikdy nepoužíval (spal s námi), ale stejně pořád byla přiražená bez bočnice k naší manželské. Druhou takovou jsme připravili i pro dcerku z druhé strany, ale obratem jsme obě zrušili, akorát to v ložnici vypadalo jako na ubytovně a nikdo v nich nespal.
Všechno ostatní už buď starší nepoužíval a bylo jen pro mladší... nebo jsme to u mladší rychle zrušili 😀 Třeba přebalovací pult...

aneta_v
13. říj 2021

@cherie24 mám holky taky 2 roky a 3 měsíce, před porodem jsem koukala na sourozenecké kočárky, nakonec jsem ho nekoupila a ani jsem ho nepotřebovala, neměla jsem ani stupátko, starší ťapala sama, případně jsem ji posadila na kraj korby směrem k madlu. V jídelní židličce nechtěla sedět už před narozením sestřičky, dala jsem ji na klasickou židli podsedák, který stejně po pár týdnech vyhodila a sedí na normální židli. Druhý kus něčeho jsem asi nekupovala…

cherie24
autor
14. říj 2021

@aneta_v tak my asi taky nic po druhé kupovat nebudeme, ale v podstatě všechno, co měla malá ještě používáme, takže se teď ve velkém shání pro starší, aby se to posunulo dál pro miminko. Takže je pravda, že to vlastně na sebe hezky navazuje, ale člověk by si myslel, že ušetří, když už má většinu po prvním, ale není tomu tak. 😄