Jakou vaničku pořídit?

annoonniimm
3. kvě 2022

Zdravím, prosím vás jakou vaničku jste používali nebo používáte pro miminko? Popřípadě nějaké lehátko? Budu moc ráda za rady a inspirace 🙂.

petulkadodo
3. kvě 2022

@annoonniimm Koupili jsme klasickou menší vaničku se stojanem. Šetří to zásadně záda, menší vanička se líp vylévá, stojan jsem si postavila přímo do koupelny. Jak začal malý sedět, šel pak do velké vany. Lehátko jsme nakonec nevyužili, až protiskluzovou podložku do velké vany. Přidržovala jsem miminko rukou, jak mi ukázali v porodnici.

veroniqess
3. kvě 2022

Obyčejnou vaničku a obyč lehátko, u nás stojan koupen, nevyužit, považuji za jednu ze zbytečných investic. Vaničku jsme měli ve vaně, časem vyndali lehátko a docela brzy přešel syn do velké vany.

cilkat
3. kvě 2022

POužívala jsem úplně obyčejnou vaničku bez lehátka. POžadavky vzásadě byly, abych ji zvládla odnést na přebalovák/stůl. Lehátko jsme nepoužívala, dítě stejně držíš i na tom lehátku a jestli ho držíš zespoda, nebo shora už je jedno. Když dítě vyrostlo z malé vaničky (cca kolem půl roka), přešlo se mnou do velké vany.

marketanovakova14
3. kvě 2022

@annoonniimm Jako vanicku modry kos na pradlo z ikea a nejlevnejsi latkove lehatko asi za 150,- Kc 🙂

emillyhk
3. kvě 2022

Vaničku máme z Ikey, do toho plastové lehátko. Syn si na lehátku užíval koupání víc než v ruce. Jak začal sám sedět, dali jsme lehátko pryč. Ze začátku jsme měli vaničku na jídelním stole, teď na zemi ve sprchovém koutu (nemáme vanu).
Jenom teda doplním, že do nějakých 8m jsem skoro denně syna koupala v umyvadle, protože byl pokaděný až na zádech. Takže vaničku jsme napouštěli třeba jen 2x týdně na mytí vlásků a takové to cachtání.

michaela666
3. kvě 2022

Máme zděný sprcháč. Vaničku jsem vybírala větší, má tuším 100cm, hezky se do něj vleze. Ze začátku jsem koupala na jídelním stole. Když začala být v kuchyni potopa, přešli jsme do koupelny ( v 7 měsících). Lehátko jsme měli látkové, ale víc mi vyhovovalo držení na ruce.

korin
3. kvě 2022

Měli jsme obyčejnou vaničku z domácích potřeb a plastové lehátko, u látkového mi vadilo delší schnutí, navíc jsem měla pocit, že studí. U druhého a třetího dítěte už jsem koupala bez lehátka. Vaničku jsme měli ve velké vaně. Měli jsme i kyblík, ale využila jsem ho jen párkrát.

nevimne
3. kvě 2022

Já mám v plánu pořídit si tuhle vaničku 🙂

dixule
3. kvě 2022

@nevimne tu mam, ale na uplne malinky miminko mi nevyhovovala, detatko v ni sedi

eva267
3. kvě 2022

Hlavně pozor, aby měla co nejvíc rovné dno. Na první dítě jsem měla nějakou jakože super truper s licenčním obrázkem a byla tak zatraceně vratká, že jsem ji hned vyhodila a koupila úplně obyčejnou, v jaké jsem se koupala já před skoro 40 lety. Lehátko jsme měli látkové.

fouskovi
3. kvě 2022

@annoonniimm za nás klasická vanička a u obou synů bylo super pěnové lehátko

nevimne
3. kvě 2022

@dixule no já právě co jsem četla tak holky si ji chválí 🙂 tak já nevím

marta_kovar
3. kvě 2022

@nevimne Je super, synovi je rok a půl a stále ji má. Ale pro miminko to bylo nic moc. Museli jsme většinou koupat ve 2, protože jak to miminko je neforemné, tak ho stejně musíš držet a samozřejmě nesedí, takže to bylo náročnější. Ale když umí sedět, tak je to super protože ti nemá jak spadnout do vody a třeba se nalokat, ač ho logicky musíš hlídat, ale radši to píšu aby mě někdo nechytl za slovo. 😌😀

jako_mala_holka
3. kvě 2022

Měli jsme obyč plastovou vaničku a super bylo pěnové lehátko, zkoušeli jsme i látkové a plastové, a to pěnové bylo úplně nejlepší... Koupali jsme v kuchyni, že jsme dali vaničku na dvě židle, měli jsme malou koupelnu a sprchový kout... Teď máme větší koupelnu a vanu, tak přemýšlím, že bychom koupili jen to pěnové lehátko a koupali ve vaně rovnou, uvidíme, jak to půjde

carameels
3. kvě 2022

My koupali od narození v klasické vaně. Jen jsme koupili pěnovou podložku. Chápu, že někdo může namítat větší spotřebu vody. Často jsem se koupala se synem, tak to bylo 2v1. Nic jsem nikam nemusela přenášet, vylívat…

marimanta
3. kvě 2022

Vaničku jsem kdysi koupila pro první dítě. Použila se párkrát, dnes v mi myjeme jablka na mošt a děti od narození ve velké vaně.

jjasmina
4. kvě 2022

@annoonniimm úplně obyčejnou ❤️

dianemash
4. kvě 2022

Mám od Twistshake, je k tomu super lehatko, to nám vyhovovalo a především je skládací, což pro mě bylo důležitý, abych jí v malý koupelně mohla zašoupnout vedle pračky

felixfelicis
4. kvě 2022

Zadnou, dvoukilove dite se veslo do umyvadla a ostatni se koupali rovnou ve vane.

dixule
Autor odpověď smazal
Zobraz
dixule
4. kvě 2022

@nevimne je tam na dne takovej hrbol a ten my nevyhovoval, az bude mala sedet tak bude super,

annoonniimm
autor
4. kvě 2022

@annoonniimm děkuji za odpovědi 🙂. Nejspíš koupím úplně tu obyčejnou plastovou a k tomu látkové lehátko 🙂.