Ohrádka pro miminko. Jakou vybrat?

gaaaby
16. říj 2021

Zdravim maminky!
Chtela bych se zeptat na nejaky tip na ohradku pro mimco…
Mame doma 3 pesjky ( civavy) a ac jsou docela poslusne ne a ne je naucit qby nasi male nelezli na puzzliky na hrani. Male jsou 4 m a zatim kdyz to pujde tak bych chtela nonstop neuklidzet hracky kvuli tomu ze pejskum nevysvetlim ze to nejsou hracky pro ne, a proto resim ohradku! ALE tak me napadlo- takove ty klasicke drevene spruslove ohradky bez “dna” podlahy nejsou na prd kdyz uz se mimco zacne stavet a pomahat si o phradku ze jsou “nestqbilni” ujizdeji??
Rada bych poridila prave tu, ale nejsem si jista jestli se tohle nebude dit? Mate s temahle ohradkama nekdo zkusenost? Rada bych kopila co mozna nejvetsi aby jsme se tam vesly obe a mohly si hrat, ale nevim zda to do budoucna nebude problem, aby si nenabila kokos.
Dekuju za rady od zjusenejsich.

veruuu_kubesovic
16. říj 2021

Měli jsme dřevěnou ohrádku a kupovala jsem přímo matraci do ní 🙂

krisstina93
16. říj 2021

A to máte nějaké velké čivavy? Ty se musí do té ohrádky dostat v pohodě ne? :D ty sprusle nejsou moc blízko u sebe.

gaaaby
autor
16. říj 2021

@krisstina93 😂😂 asi 4 kilovy.. ja prave nevim..😂🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

krisstina93
16. říj 2021

@gaaaby tak to nejsou úplný drobci :D změřit a zkusit, než to koupíte, abys nekoupila ohradku kvůli psum a oni do ní stejně v pohodě nelezli :D my měli pinče, kolem 3 kil a krom toho, ze se všude vecpal i neuvěřitelně malou dírou, tak takovou ohradku, co má třeba 70-80cm by v pohodě přeskočil :D

terkync
Autor odpověď smazal
Zobraz
jirovapa
16. říj 2021

@gaaaby nemám zkušenosti s ohrádkou, ale taky máme psa (většího než máte vy) a dalo to zabrat, ale časem se naučil hračky dětí obcházet a nevšímat si jich. Větší problém byl, když dcery začaly lézt a chtěly nosit v puse ty psí hračky 😂, ale i to jsme zvládly a teď si každý hledí svých hraček 🙂. Takže to chce trpělivost a bude to OK.

gaaaby
autor
16. říj 2021

@jirovapa no nam se dcera zacala smudlat, a obavam se ze to je kvuli pesanum… nedelam zavery jen jsem nechtela aby ji chodili po dodlozce kde se teteli.. uz se nam i stalo ze jsme na ni rano nasli vykonanou potrebu jedne z nasich milacku..🤦🏼‍♀️😂 takze naschal.. a uprime kazdy den se mi ty puzzliky nechteji desinfikovat tak proto vymyslime zpusob jak je zkusit trosku izolovat… tak uvidime

gaaaby
autor
16. říj 2021

@krisstina93 diky!!;) ty nase moc skakaci nejsou😂🙏🏻
A s tema spruslema se urco kouknu ale myslim si ze kdyz uvidej ze tam je neco jako prekazka tak ze se tam coat nebudou.. 😂😅 snad

flyhigh
16. říj 2021

@gaaaby tyjo a nebylo by přirozenější zavřít do ohrádky zvířata? Než vlastní dítě 😀

fouskovi
17. říj 2021

@flyhigh my měli ohradku a nelituji toho aspoň si mohl starší v klidu hrát a mladší mu do toho nezasahoval

gaaaby
autor
17. říj 2021

@flyhigh jako aby tam byli nonstop ?😂 to nevim
To mi prijde lepsi mot ohradku na “hraci koutel” pro mimco ( co nejvetsi) a nemuset resit to ze jsou ty puzzle pochcany nebo po.. a mimco z toho pak bude mit nejaky problemy.
Kazdopadne na to jsem se tady vubec neptala..

skarol
17. říj 2021

Tak otázka jak dlouho ti v té ohrádce dítě vydrží. Dcera začala v šesti měsících lézt a pak už bych jí zavřenou neudržela 🤔. Dítě potřebuje zkoumat svět a ne být zavřené v ohrádce. To lezení je opravdu důležité a důležitější než stoupání. Takže bych spíš přemýšlela tímhle směrem.

gaaaby
autor
17. říj 2021

@skarol ale ja ji tam prece nechci mot no dtop zavrenou🤦🏼‍♀️ Ja jsem tady uz pdala ze to chci mit jko ohraniceny hraci koutek hlavne kvuli to u ze nechvi aby na ty hraci puzzliky lezli pesani… 🙏🏻
Mi prijde ze sem se prala na ohradku a je tady sama odpoved na neco uplne jineho.

terkync
17. říj 2021

@gaaaby jednou sem napsala, pak radsi smazala. Ale neda mi to. 😇 Verim ze vetsine maminek přijde normální zavrit do ohradky zvirata, než vlastni dite. Ale kazdy to mame postaveno v sobe jinac. PS: nesoudim, s vámi neziju. Mam sama zkušenost s kockou, ktera po narozeni syna všechno kde byl, pocurala. Kocka proste letela svinskym krokem na zahradu. Ale ja mam jine priority. Zkusili jsme to, neslo to. Pro milovnice kocek nepředstavitelné, pro me jako pro milující mamu jedine reseni.

gaaaby
autor
17. říj 2021

@terkync chapu! Ale “bohuzel” kocka je neco jineho nez pes.. a zatim se snazim hledat nejaky balanc.

tasimia
17. říj 2021

@gaaaby mame drevenou a pod ní normálně hráči podložku ;) a neujizdela nám.

terkync
17. říj 2021

@gaaaby rozumím, snad to vyresite ku spokojenosti vsech. Vim, ted mam pejska, akitu, ale deti velke. Nastesti je pes vetsinu casu na zahrade neb doma je mu vedro. Ne vždy je ta možnost, myslim ze ani ty mala plemena by venku neprezili zimu. A nešlo by pejskum vyhranit nejakou místnost? Aby nelitali vsude? Známý davaji pejsky do loznice pres den.

gaaaby
autor
17. říj 2021

@tasimia dekuju za odpoved🙏🏻☺️

gaaaby
autor
17. říj 2021

@terkync nejsme si uplne jista;(
Jsou to uz babci
Nejstarsi bude 11 a jsou vsechny 3 rok od sebe.. jsou uz az moc zvykle na narmalni chod domacnosti s nama.. verim ze si zvyknou
Uz ted chapiu ze na puzzle chodit nesmi ale kdzy treba nejsme doma nebo tak tak to je proste neprobadane prostredi a kdyz kocour neni doma…🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

hermanka88
17. říj 2021

Máme obyčejnou dřevěnou a v pohodě. Dostali jsme od kámošky ,je i s matrací , spokojení