3měsíční přes noc u babičky?

kaatus
13. lis 2017

Ahoj, prosim o nazor. Mala ma 3 mesice. Je to sikulka v noci spi skoro do rana. Myslite, ze je brzy nechat ji jednu noc u babicky? Moji mamce 100% verim, ze se postara i nakrmi ( je na UM).
Diky za nazory. 🙂

kamiska
14. lis 2017

@krystalka jako ja sem nespala s vyjimkou par noci v tahu uz 4 roky...vzdycky si to s pritelem rikame, ze se na to tesime az je "vyhodime" k babickam a provalime celej den a prospime celou noc jako driv 🙂 ale tipuju, ze to nastane tak za 2 roky 🙂

babanci
14. lis 2017

Starší vnučku jsem hlídala v těch třech měsících, měla jsem odstříkané mléko a krmila lahví. Protože dcera studovala a přitom kojila dlouho, měly jsme to už zažité, od maminky a v případě nouze z lahvičky. Je zajímavé, že se neodnaučila a kojená byla 1,5 roku. Byla jsem mladá a čiperná babička a hlavně ochotná hlídat. Nyní, po 11 letech jsem babičkou podruhé a svou druhou vnučku, 18 měsíční, jsem ještě v noci nehlídala. Jednak mladí nepotřebují a já už si taky ráda odpočinu. Vyjimečně bych pohlídala, samozřejmě, ale každý víkend ne. 🙂

krystalka
14. lis 2017

@kamiska - jo, to znám, syn měl od 2 let do cca 6 často noční děsy, měl období, že je měl i každou noc a někdy i dvakrát, takže jsme se taky dost často moc nevyspali....jako miminko spal v noci celkem dobře, ale zase téměř vůbec nespal přes den - do půl roku dal 2x denně půl hodiny, při troše štěstí i hodinu, ale to už jsme slavili 🙂, takže já jsem byla spíš ráda, když si ho někdo vzal přes den ven, nebo ho nějak zabavil, protože on odmalička potřeboval naprostou pozornost, někam ho odložit k hračkám - to šlo tak na čtvrt hodiny a pak řev a bylo jedno, jestli jsem byla poblíž....takže jsem spíš ocenila hlídání přes den a mohla jsem si v klidu něco udělat, nebo odpočinout....v noci potřeboval být u mě, spal z velké části s námi....do pokojíčku se pak odstěhoval sám od sebe ve 3 letech 🙂

khpeta
14. lis 2017

Já kojím, takže nad tím ani uvažovat nemůžu (navíc by žádná z babiček přes noc nehlídala), ale synovi je 8,5 měsíce a nedala bych ho na noc nikam, i kdyby to šlo. Přijde mi to hodně brzy. Až zbytečně. Pořídit si miminko a už ve 3 měsících ho dávat na noc babičce, aby si zvykalo? To podle mě úplně správné není. Ale každý to cítí jinak. Jednou jedinkrát ho tu mamka (spícího) hlídala pár hodin večer, když jsme šli na svatbu švagrové.

karlajasmine
14. lis 2017

Strasne zalezi na povaze miminka, rodicu i prarodicu. Ja bych dala 2 leteho syna k mame ted, protoze vim, ze uz by to zvladl a ze by si to s babickou moc uzil, ale driv ne.. ale pokud je miminko v pohode, na UM a na babicku zvykle, nevidim problem. Ja jsem kojila a mela velmi zavisle dite, ktere se osamostnatnilo hodne az posledni dobou sam od sebe, takze by to u nas neslo.

bekyc
14. lis 2017

Uplně miluju když někdo říká: Proč sis teda pořizovala dítě, když ho pak chceš odkládat?
Vždyť je to na každým, jak často si potřebuje oddychnout nebo mít čas pro sebe, pro manžela, na koníčky, na kamarády.

babanci
14. lis 2017

@bekyc Každý si potřebuje orazit. Já hlídám vnoučata každé pondělní a čtvrteční odpoledne. Ale jsem v okolí raritní. Jsem, bohužel, jako většina dnešních babiček, dosud zaměstnaná. Kdybych už mohla být doma, určitě bych si jich užila víc a taky bych na ně mohla šít. Takhle to honím jako blázen.

krystalka
14. lis 2017

@bekyc - tak na tom samozřejmě nic špatného není, každý si potřebuje občas oddychnout....jenom asi většině maminek (včetně mě) připadá prostě divné někam odkládat teprve 3 měsíční miminko - a zvlášť hned přes noc k babičce....nevidím třeba nic divného na tom, když někdo tak malé miminko pohlídá pár hodin přes den, nebo ho vezme na procházku....

bekyc
14. lis 2017

@krystalka Jojo, 3 měsíce je málo, to je jasný a taky bych to neudělala. Já spíš reagovala obecně na tu větu o "odkládání k příbuzným". Nikde není psáno jaký věk je nejlepší. Někdo se na to může cítit ve 3 měsících a někdo ve 12 letech.
@babanci To znám, naše obě babičky taky stále pracují, ale díky bohu víkendy mají volné. Já když vidím jak je syn spokojený když se od babiček vrací a jak je zbožňuje, nemám důvod jim to odpírat.

texetka
14. lis 2017

@bekyc ano, každý to potřebuje. Ale dávat hlídat 3 měsíční miminko na noc? To mi prostě přijde mimo. Takto malé dítě potřebuje mámu a je jedno zda kojí nebo nekojí. Jde i o jiné věci než jen o jídlo.

bubinko1506
14. lis 2017

Moji maju 13 mesiacov a na noc by som ich nedala nikomu. Doteraz ich len obcas postrazili babicky cez den, ked som potrebovala ist nieco vybavit. Su sice na um, ale jeden je na mne vyslovene zavisli a obaja sa v noci dost budia. Najblizsie ich bude babicka strazit a ukladat na noc az v januari, my mame vecer akciu.

rebe
14. lis 2017

V diskusi vidím, že už jsi rozhodnutá. Ale já než bych to udělala (kdybych to tedy chtěla udělat, což není můj případ), tak bych při takto dlouhém odloučení určitě nezačínala v noci. Nechala bych maminku pohlídat dopoledne, pak odpoledne, pak třeba celý den. Z mojí zkušenosti mi vyplývá, že v noci potřebuje dítě maminku ještě víc než ve dne.

kacka_m
18. led 2018

Jako je to asi na tobě ale nebudeš ve stresu co s dítětem je když je ještě tak maličké?