Dítě chce odjet do zahraničí beze mě. Není na to malá?

viktorieq
14. lis 2009

Ahojky,
moje dcera Markéta- 9let by chtěla cestovat, ale na to já bohužel nemám peníze. Dostala nabídku od mé dobré kamarádky, že až pojede do Anglie, může jet Markétka s ní.
Ale já nevím jestli to mám dceři dovolit. Není na to malá?

dada1212
14. lis 2009

V prvom rade, by ma zaujínalo, že nakoľko dní je to?

marianka79
14. lis 2009

to by som teda neurobila 😉
strach by mi to nedovolil

renka9
14. lis 2009

podla toho aka dobra kamoska je to, ci je na nu spolah.... moja starsia dcera cestuje od 5 rokov s mojimi rodicmi pravidelne kazdy rok k moru, raz bola s mojou mamou vo Svajciarsku za segrou...nevidim problem 😉

marianka79
14. lis 2009

renka no ved práve to aká dobrá kamoška rodičia to je iné poznáš ich myslí dobre tiež by som mame dala syna

marianka79
14. lis 2009

tým nechcem povedat že máš zlú kamošku ale to musíš posúdit sama 😉 ja osobne by som sa bála

viktorieq
autor
14. lis 2009

Dada: Podle toho kdy tam kamarádka pojede a za jakým důvodem.
Marianko: Je to moje nejlepší kamarádka, mám dojem, že je zaregistrovaná i tady na MK. Věřím, zvlášť když ona sama má 5 dětí.
Renko: Rodiče jsou ale trošku něco jiného.

Nevím holky, Markétka se hrozně těší, všem to povídá, ale já mám šílenej strach, že se jí něco stane.

marianka79
14. lis 2009

no tak to je potom ok ked jej veríš ale práve to som myslela niečo sa jej stane a ty si budeš vyčítat prečo si ju pustila 😒

jabber
14. lis 2009

Já bych se rozhodla podle toho na jak dlouho tam kamarádka jede a jaký tam bude mít program, protože jestli pojede služebně, tak asi moc času na Markétku mít nebude a ta se bude dost nudit, ne? Jinak myslím, že malá není, spíš jde o to jaký tam budou mít společný program, protože např. chodit po Londýně 9leté dítě asi moc bavit nebude, ne? 😅

teodorka
14. lis 2009

vsak ju pusti ked sa vies na kamosku spolahnut ...aspon uvidi svet a ked sa jej nebude pacit [co Ti nevie nikdo zarucit ]tak druhy krat nebude aspon drankat a ked sa jej bude pacit kamoska ma smolu bo ma o jedno dieta viac 🙂 🙂

jabber
14. lis 2009

My jsme loni měli s sebou na 14 dní na Kanárech mého 6letého synovce (naši tehdy roční dceru samozřejmě taky) a bylo to všechno v pohodě, byl nadšený z letadla a vůbec z celého pobytu tam. Byl to pro něj velký zážitek, zřejmě hlavně proto, že byl bez rodičů, protože jinak k moři jezdí každý rok, ale o tomhle mluví doteď 🙂

viktorie - a to by s tou kamarádkou jela jen tvoje dcera nebo i všechny (některé) její děti a ona s nimi?

aponchie
14. lis 2009

ja osobne bych s ebala a nepustila

dada1212
14. lis 2009

Ak by to bolo maximálne do 2 týždňov, tak by som ju aj pustila. Kamarátke dôveruješ, takže vieš, že bude v dobrých rukách a nie je to až taká dlhá doba a pre dcerku to bude isto zážitok 🙂

lenkabu
14. lis 2009

U dobré kamarádky bych se nebála.Zvlášť když má sama tolik dětí. A pokud není dcera hodně neposlušné dítě.

titkovamiriam
14. lis 2009

tak ak mas vybavenu skolu,a kamosku dobre poznas by som sa nebala

viktorieq
autor
14. lis 2009

marianka: Mám strach, že se jí něco stane.

jabber: Ona tam věštinou jezdí služebně, ale bere s sebou i svoje děti, takže si myslím, že by se tam nenudila.

teodorka: Markétku hrozně baví historie a památky a když jedeme někam po ČR, tak je schopná nás tahat celý den po památkách, o kterých četla.

aponchie: Mám strach, ale já vím, že se mnou se minimálně dalších 10 let nikam do zahraničí nedostane- mám malé děti a penízky prostě nejsou.

dada: Tady je problém, že moje kámoška věci dopředu moc neplánuje, takže nevím na jak dlouho by to bylo.

lenkabu: Dcerka je zlatíčko, řekla bych že až moc hodná a jednou se jí to vymstí.

titkovamiriam: Vzhledem k tomu, že ještě nevím, kdy přesně Andrejka odjíždí, tak jsem Markétce nijak nevyřizovala věci do školy. Až se dozvím víc podrobností.

Všem moc díky za reakce. Mám velký strach, ale zase nechci jí zkazit šanci podívat se někam do světa.

hasleerka
14. lis 2009

tak nad takouto situáciou by som aj ja veľmi premýšľala ... ešte tak na Slovensku by som možno pustila dcéru ale do zahraničia ... ja sa tiež príšerne bojím ako každá mamina ... lenže moja má zatiaľ iba 7, tak neviem ako by som reagovala keď bude mať 9 ... ak sa môžem opýtať, tá tvoja kamarátka tam ide aj s rodinou???

cokosusenka
14. lis 2009

viktorieq:ja bych ji pustila. kdyz ji to zakazes tam bude hrozne zklamana,kdyz uz se tesi. A jestli je kamaradka spolehliva a bylo by to na nekolik dni a ne tydnu,tak problem nevidim. jestli ji tak zajima historie,tak v tomhle veku je to vzacne,ja bych ji nebranila.

jabber
14. lis 2009

Tak pokud by to bylo tak do těch 14 dní, tak bych ji asi pustila 🙂 Aby taky nezameškala moc ve škole, že jo... 😅
Pokud tam budou i kamarádčiny děti, tak se určitě nudit nebude a když zvládne kamarádka 5 dětí, tak už to 6. zvládne taky, kór 9leté a soběstačné 🙂

Zamysli se nad tím, čeho konkrétně se bojíš....? Že onemocní? Že se jí bude stýskat? Nebo že spadne letadlo?

jabber
14. lis 2009

Strach má velké oči 😉 🙂

viktorieq
autor
14. lis 2009

Já mám hlavně strach z toho, že Markétka je hroznej introvert a všechno si tutlá pro sebe a je až moc úzkostlivá. Třeba mám špatnou náladu a ona mi něco vypráví a já odpovím třeba jen trošku prudčeji, tak ona je schopná brečet večer v posteli i 2 hodiny a přemýšlet co provedla.
Takže mám strach, že Andrejka bere sebou svoje děti a malýmu jsou 4 měsíce, takže nebude mít tak úplně čas sledovat Markétu.
Ale zase si říkám, že když jí nepustím, tak ji zkazím radost. A hlavně jí zajímají památky, takže by to byl pro ni ráj. A navíc se učí angličtinu, tak kdyby ji i třeba týden slyšela kolem sebe, tak by jí to pomohlo. A taky by se trošku osamostatnila.
Asi ji pustím. 😔

draga
14. lis 2009

viktorie já jsem byla jako 9 letá sama na táboře v německu, sice tam byli vedoucí ale stejně jsme zlobily...myslím si, že pokud je na kámošku opravdu spoleh, dobře jí znáš... tak bych jí pustila. to že se jí něco stane, to se může stát kdekoli...

frisbee
14. lis 2009

viktorie....pusti...ono deťom pomáha,keď sa trochu odstrihnú od rodiny....naša mladá cestuje furt,teraz je dospelá,samostatná,žije 5 rokov v zahraničí....ja by som ju pustila,akurát teda pozor na chrípku,ale to je jediná vec,ktorej by som sa bála..a to tam letím v prosinci 😉

kubaka
14. lis 2009

nech ji jet 🙂 - pokud je rodina kamarádky něco jako vaše vlastní rodina, sama má spoustu dětí, které z sí jezdí - tak o jedno míň či víc už velký rozdíl na zvládnutí není. Když má dcera takovýhle zájem, tak je třeba ho prohlubovat. Bude to zážitek na pár let. Málokteré dítě projevuje takové zaujetí o poznávání.
Bacila může chytit tam, tady, kdekoliv, to je mimo nás.

erikasadek
14. lis 2009

baby ja budem hnusacka, ja by som nepustila.. 😠
ale vazne aj naprike tomu ze som ako , decko uz 6 rocna chodila po taboroch , aj v zahranici, ale londyn je londyn, nato ze som skoro vypadl a s domu a vela cestovala, tak tak skoro by som svoje dieta nepustila.. 🙂

maznacik007
14. lis 2009

ja by som tiez nepustila a dovod...

neslo by ani tak o dlzku pobytu tu vnima pri 7 dnoch ako ok.. ani o skolu tyzden sa da dobehnut.. ale myslim si ze kamoska bude mat co robit so svojimi 5 detmi / a toboz ak je medzi nimi 4 mesacne babetko/ a nie behat s mojou dcerkou po galerkach a pod..
keby isla ze babka s vnuckou a moze sa jej venovat a pod.. tak ok.. ale takto nie..

a nie je kamoska z tejto diskusie?

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

viktorieq
autor
15. lis 2009

draga: Máš pravdu pustím ji.

frisbee: Ty už máš ale velkou holčičku 😉

kubaka: jj

erikasadek: Já svojí kámošce důvěřuju, takže s ní Markétku pustím.

maznacik007: Máš pravdu, je to ona.

andrealiskova
12. led 2010

Tak vypadá to, že Markéta odlétá 21.1. na 3 týdny do Anglie, ne s mojí kamarádkou, ale s její dcerou. Tak jsem zvědavá jak to dopadne.

paula
12. led 2010

trochu schiza ne? 😕
viktoreiq, nemela tvoje dcera letet s kamaradkou andrealiskova (odkaz na diskuzi dala maznacik 007 a ty jsi napsala to je ona) a ted tu pise andrealiskova jakoby byla Marketa jeji dcera a jina kamaradka.
taky pet deti?
nema tu nahodou nekdo dva nicky? 😉

paula
12. led 2010

andrealiskova ma album adelka, prestoze adelka neni v jejim pasu, ale v pasu viktorieq 😀 😀 😀

andrealiskova
12. led 2010

Takhle to vypadá, když je někdo ospalej. Markétka odlétá se mnou a se svou sestrou Adélkou do Anglie.