Dítě chce odjet do zahraničí beze mě. Není na to malá?

viktorieq
14. lis 2009

Ahojky,
moje dcera Markéta- 9let by chtěla cestovat, ale na to já bohužel nemám peníze. Dostala nabídku od mé dobré kamarádky, že až pojede do Anglie, může jet Markétka s ní.
Ale já nevím jestli to mám dceři dovolit. Není na to malá?

sue
12. led 2010

???

berynka
12. led 2010

tak to jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí 😎 😀 ...

bambulik
12. led 2010

nechápu, tak nakonec letí dvě dcery vicorie? nějak to nechápu

harmi
12. led 2010

to je nejaky chaos, nie? 😲 😕 😕 😕 😕 nechapem 😲

langkofel
12. led 2010

a obe maju 5 deti...nie trochu schiza...ale trochu viac 😀 😀 😀

maruschka
12. led 2010

viktorieq..moja dcéra mala minulý rok 6 rokov-prváčka/nastupovala dokonca o rok skôr-v 5/..Zo školy sa išlo do Talianska k moru na 5 dní a tak som ju pustila..Väčšinou išli decká z druhého stupňa a iba 2 deti z prvého..Nič sa jej nestalo, mala kopec krásnych zážitkov, trocha sa oťukala a tak sme nakoniec boli radi, že sme mali odvahu ju pustiť..A to nehovorím, že keď išla prvý krát na týždeň do tábora, mala 5 rokov...Ale ona je taká samostatná, že jednoducho prinesie domov prihlášku a vybavené 😀 😀 😀 😀 😀 Takže nestačíme ani rozmýšlať nad tým, či máme o ňu strach, alebo nie.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jabber
12. led 2010

Já tomu teda rozumím tak, že Markétka nakonec letí ještě se svou sestrou Adélkou - obě od viktorie 😎 a album Adélka, které má andrea, se týká její dcery Adelaidy 🙂
Určitě si to holky užijou 🙂

andrealiskova
13. led 2010

Jabber, moc díky za rozumný názor. Pokud by někdo četl moje příspěvky v různých diskuzích, tak by zjistil, že o Adelaide se zmiňuji jako o Adele, jinak těžko bych mohla mít album Adély od victorieq, protože ta má už slečnu 14-tiletou, zatímco v mém albu je slečna sedmiletá.
Jinak můj původní příspěvek zněl: Tak vypadá to, že Markéta odlétá 21.1. na 3 týdny do Anglie, ne s mojí kamarádkou, ale s její dcerou. Tak jsem zvědavá jak to dopadne.
Victorieq se o Markétu bála, takže původně měla jet s námi, ale má nějaké problémy, takže nakonec místo ní jede její dcera Adéla.
Kdo si o mně myslí, že jsem lhářka klidně může, já taky nevěřím všem přispěvovatelkám.

zoeh
13. led 2010

Já zatím miminko jen čekám, ale myslím si, že v 9-ti letech bych už dítko s dobrou kamarádkou pustila.
Jinak nevím, proč se to tu zase zvrtává v diskuzi- je to jedna a ta samá osoba nebo ne? Tohle je podle mě trošku zbytečné. Stejně to na 100% nikdy nezjistíte.

rimmel
13. led 2010

9 rokov? ved to je uz slecna..dokedy sa chces bat? ono mamicky sa budu vzdy bat ale to nas nesmie zabrzdit 😉

ale neviem povedat ci by som ja pustila, nakolko nemam tak stare dieta, takze tak..ale teoreticky ano 😀

strouzek
13. led 2010

no když mě bylo 9 let tak bych taky chtěla jet do světa ale moje máti by mi to nikdy nedovolila, jako děcko bych to nepochopila a možná bych to nepochopila ani později proč mě nepustila ale teď co jsem budoucí mamina už teď vím že jednou budu stejná že mi to můj strach a pouto k dítěti nedovolí. bože já když někam jedu a dám našim na hlídání kocoura stejně našim furt voláme s manžou co dělá jestli je v pořádku, jestli jedl, jestli se mu nestýská ... 😀 budu ráda když pustím dítě na školní výlet ale do anglie? no nevím asi bych to neudělala bála bych se od začátku do konce a tesknila bych. 😅 ale jestli je někdo odvážnější mamina, ví že ta kamarádka je spolehlivá .... tak proč ne 😉

radka.m.
13. led 2010

no,holky,je vidět,že nevíte,o čem mluvíte,máte ještě malé děti,a i když je dítěti 9let,tak to neznamená,že je to už velká slečna,pořád ještě má matka za ní zodpovědnost,já bych do zahraničí své dítě určitě nepustila,do zahraničí nepustím ani své děti s mýma rodičema,tady po čechách ano,ale do zahraničí teda ne,kdyby se něco stalo,tak autem pro ně po republice dojedeme za pár hodin,ale do zahraničí asi těžko 😝

rimmel
13. led 2010

radka klidek 😕

zodpovednost za svoje deti mame hadam do konca zivota..ako matky..takze s tym na nas nechod 😝
ak sa bojis, ok ale nehovor ostatnym ze nevedia o com hovoria 😕

nguyen
13. led 2010

ja som mala 12 rokov, ked som odisla prvykrat do francuzska, bolo to sice so skupinou zo skoly, s ucitelskym dohladom pocas cesty tam a spat, ale bol to vymenny pobyt, to znamena ze som dva a pol tyzdna byvala v rodine, ktoru nikto (ani rodicia ani ucitelia) nepoznal. Mala som 12 (cize iba o par rokov viac ako spominane dievcatko) a cele sa to zomlelo asi 5 rokov po pade komunizmu, neboli mobilne telefony ani internet a neviem si ani predstavit, co museli moji rodicia (co v tej dobe okrem juhosky a viedne nikdy nikde neboli a cely zivot im niekto myl mozgy s tym, aky je zapad zly) napriek tomu mi nebranili tam ist. V 14 som bola na mesiac v letnej skole v Anglicku (sama!!! v anglickej rodine) v 17 som chodila na festival do budapesti (zatial co kopa mojich rovesnikov mohla horko tazko do trencina - podotykam ze nie je zo mna ani fetak ani alkoholik ani mi z nosa neubudlo) a ked uz som bola dospela pracovala som v lete ako au-pair niekolko stoviek km od domova. Ked som v 24 odisla z krajiny "nadobro" maminka mi povedala, ze je velmi rada, ze sa pred rokmi rozhodla ako sa rozhodla. Som presvedcena ze prave vdaka tomu, ze od maleho dievcatka cestujem po svete sama (myslim tym bez rodicov) mam s rodicmi uzasny vztah zalozeny na vzajomnej dovere, naucila som sa samostatnosti, myslim, ze si dokazem poradit v kazdej situacii bez toho, aby som za kymkolvek utekala a napriek tomu viem, ze mam v rodicoch oporu a ze mi od malicka doveruju. Nemam zatial deti, takze ako matka sa k tomu nevyjadrujem, mozem tlmocit iba nazor mojej mamy a svoj ako dietata, ktore malo moznost ist do zahranicia same ….

strouzek
13. led 2010

já bych řekla že radka nic špatnýho neřekla nevím no já budu stejná jak radka a úplně stejné jsou i moje švagrovky stejná byla moje máti atd. takže je to asi normální mateřský pud chránit svoje děcka a bát se o ně. moje máti se o mě bojí pokaždý když letím na dovču 😀

radka.m.
13. led 2010

rimmel-jsi hodně vztahovačná,má odpověd nebyla mířená na nikoho tady,jenom si prostě myslím,že ted fakt maminy od malých batolat můžou mít názor jiný,než až když budou mít doma 9letou slečnu,tvá prudká reakce hodně odpovídá o tvé povaze,myslím,že jsem nic špatného nenapsala,takže važ prosím slova,až bude tvému dítěti tak 9let,tak pak se tadfy můžeme znovu sejít a popovídat si 😎 😎 😎

radka.m.
13. led 2010

strouzek-taky si myslím,že je to přirozená reakce matky,že se o své dítě bojí,koneckonců-kdyby se nebála zakladatelka tohoto tématu,tak by nejspíše toto téma ani nezakládala 😉 ,jinak já mám o děti takový ten zdravý strach,pouštím je,pokud to je v mezích únosnosti,ale jak jsem psala,do zahraničí fakt ne

strouzek
13. led 2010

radko jj přesně, taky si myslím že se v zakladatelce perou mateřské pudy chránit svoje dítě a na druhou stranu chce aby dítě poznalo svět. no upřímně mojí neteř je 9 let přesně (narozky má v sobotu) a když si vemu že je to furt takový děcko co když jelo na víkend se školou v přírodě a brečela do telefonu že chce maminku tak si neumím přestavit jí jako matka do ciziny s cizím člověkem.

jabber
13. led 2010

strouzek - no tak taková holčička by asi samozřejmě neměla nejmenší zájem někam jet, ne, tak by nejela 😉 Je jasné, že to vyžaduje určitou samostatnost a každé dítě je jiné. Tady šlo o to, že Markétka ví, že bude bez maminky a jet chce 🙂

jabber
13. led 2010

A některé děti se drží máminy sukně ještě v 15 😀

strouzek
13. led 2010

jaber no ta neteř je samostatná,chodí do tanečků a hodně se jezdí na soustředění, spíš takový hajzlík ale jak říkám držkuje doma a taky by nejradši zmizela z domu ale v určitých momentech je to prostě furt malé děcko které když je večer u babičky tak si stýská co asi dělá maminka a brečí na výletě že se s ní nebaví spolužačka a že chce maminku.

veronikapp
13. led 2010

Fuuha, to je tazke. Moja starsia dcera bude mat sice este len 5 rokov, ale napustila som ju v lete s mojimi rodicmi ani do Nitry ku mojmu bratovi, jej krstnemu... Pochybujem, ze v 9 rokoch by som ju pustila s mojou kamaratkou /aj ked najlepsou/ do velkeho sveta. Skor by som sa posnazila, ak by na tom dcere naozaj velmi zalezalo, urobit vsetko preto, aby som sla s nimi.

hakanka
14. led 2010

Mně moje mamka nechtěla pustit nikam. Já bych svoje dítě pustila, pokud bych věděla, že je s člověkem, kterému věřím. A pokud bych věděla, že se tam jinak nedostane nebo až v dospělosti. Myslím, že to pro její další život může být dobrá inspirace. Ale zase jsem třeba odmítla jet letos v létě na 3 týdny sama bez dítěte do zahraničí (přišel mi ještě malý na tři týdny bez mamky). Markétce držím palce, at se jí její přání splní, ať už teď nebo později.

jonatanka
14. led 2010

z vlastnej skusenosti, by som pustila, mne mama tiez doverovala, pustila ma, trosku som sa otrkala nebolo to na zahodenie taka skusenost, jasne ze sa o mna bala ale nedala to najavo nejak okato az ked som sa vratila domov

sue
14. led 2010

Ja som bola ako 9r. sama na zájazde v Taliansku - bol to zájazd organizovaný pre stredoškolákov a vysokoškolákov,takže mňa ako krpaté decko ma tam strčili na "zodpovednosť" nejakej 16r. študentke - dopadlo to tak,že počas "rozchodu" = 5hodinám voľna v Ríme som sa tam motala sama,nakoľko som sa tej kočke odula, že s ňou chodiť nebudem, lebo chcem ísť na iné miesta 😀 a ona ma samozrejme pustila 😀 😀 😀 dnes sa na tom smejem i hrozím zároveň - mali sme viac šťastia ako rozumu 😝 😔 😅 faktom je,že smeto všetci prežili a ja som si už v 9rokoch bez znalostí Taliančiny a predxhádzajúceho pobytu v Ríme dokázala, že trafím od Španielskych schodov ku Koloseu 🙂

Výsledok : určite by som svoje dieťa pustila. Bála by som sa doma, ale pustila ho.

laura73
15. led 2010

spravne sue - bat sa doma, ale pustit. ak mas doveru v kamaratku, len ju pusti. pamiatky su v londyne uzasne, ZDARMA, takze si to mala uzije. ja teraz ucim moju malu cestovat - ma len 19 mesiacov ale uz zvladla aj interkontinentalne lety - cestovanim sa jej otvoria obzory, spozna novych ludi a nove mentality a nebude z nej maly zadubenec 😅 a mozem len povedat, ze zatial sa jej to paci. samozrejme, cestujem s nou, a dufam, ze ked bude starsia, budem mat na to, aby som ju mohla poslat aj samotnu alebo s nejakou jej kamoskou. Ja som vyrastala v obdobi komunizmu, a tiez som chodila s mojou kamaratkou aspon po Slovensku 🙂 ono aj cesta vlakom do mestecka 30km od bydliska bol zazitok pre 10-rocne dievca - baby, povedzte mi, ako to matky prezivali v case, ked pustali svoje deti na cely den prec s kamaratkami a neboli mobilne telefony? My sme vypadli rano a vracali sme sa az neskoro vecer a nevedeli o mne absolutne nic! a prezili to.

kubaka
15. led 2010

já toho svýho pubertálního pecivála pořád někam vystrkuju, nabízím, tahám a on ne a ne. Kdyby tak chtěl sám kamkoliv vyjet se skupinou nebo s někým, joj, jak bych zajásala. Stát se může všude cokoliv - i cestou do školy. Pojištění je samozřejmost, dostupnost doktorů taky samozřejmá - když jede s někým, koho považuju za soudného a rozumného, není se čeho bát. Já se Radko fakt nebojím. 😉

filipal
16. led 2010

Kubaka, aj moj bol taky, nikam nechcel ist....strasny domased! ☹
zmenilo sa to az pred 2 rokmi. niektorym to trva dlhsie. (mozno sa citia doma tak veeelmi dobre 😀)
takze este mas nadej!

viktorieq
autor
23. led 2010

Ahoj holky, tak ve čtvrtek večer Markétka odletěla a já asi holt budu muset přijmout fakt, že je z ní už velká holka. včera mi telefonovala a vyprávěla o všem, co tam viděla a co jí čeká zítra a myslím, že tohle bude pro ní úžasnej zážitek. Diskuzi jsem celou nečetla, ale děkuji všem, kteří mě v těch prvních příspěvcích radili abych ji pustila.

kubaka
23. led 2010

bude mít ohromný zážitek na hodně dlouhou dobu, to se vsaď, je dobře, . Pak napiš, s čím přijede (nemyslím teda případnou rýmu z letadla 😀 )
S malým jsem byla loni v Řecku a dodnes vykládá, jak "spinkal letadlo" a jak jsem pluli po vodě a byly tam rybičky. A to mu byly 2,5 roku, v hlavě to má už půl roku.