1 dvojče je prý v regresi bez plodu. Může se vyvinout?

janab78
31. pro 2008

Ahojte,
v necelém 6tt jsem byla u dr. na potvrzení těhu a byly tam 2 dutiny, jedna podle něj v regresi bez plodu a druhá už se srdíčkem. Prý jde o mizející dvojče, které zanikne. Stalo se nekteré z vás, že by se to druhé vyvinulo? Že by třeba bylo počato později? 😉

jmisa
31. pro 2008

Nás postihl snydrom mizejícího dvojčete. Na konci 6tt tak byla mimča dvě s počínající srdeční akcí a pak se jedno v 6+4 tastavilo a na dalším ultrazvuku už bylo jen jedno.
Myslím si, že když už je tam jedno se srdíčkem a druhá dutinka je bez plodu, tak došlo k tomuto syndromu, ono se to stává zhruba ve třetině vícečetných těhotenství, příroda si prostě pomohla sama.
Buď ráda za jedno miminko, těhotenství bude jistě pro tělo přirozenější.

ipuska
31. pro 2008

Ahoj Jani, já měla to samé jako Jmisa, také jsem měla jen jedno mimi se srdeční akcí v 6+2tt a druhé zatím nemělo a o týden později jsem měla už jen prázdnou dutinku. A jak taky píše Jmisa buď ráda, že se ten jeden bojovníček udržel, my jsme rádi i za jednoho bobíka 😉 🙂

janab78
autor
31. pro 2008

Asi jo, já se jen nadchla pro ta dvojčátka.Možná budu ráda, že to je, jak to je.

petrach
31. pro 2008

jani me se to stalo taky,prvni kontrola v 6 tt.,byli tam dve mimca,jedno melo srdecni akci,to druhe az o dva tydny pozdeji,pri dalsi kontrole uz to jedno odchazelo,nebylo srdicko..brala jsem leky na udrzeni..ted jsem 23tt. a jsem stastna,ze budeme mit aspon to jedno,ze zacatku jsem to obrecela a mrzelo me to hodne,ale musis myslet na to druhe mimco,na toho maleho bojovnika co nosis...drzim palce at jste oba zdravi

jaanja
1. led 2009

Ahoj Jani, tak já mám opačnou zkušenost než holky 🙂 Cca v 6. týdnu jsem byla na utz, dr. potvrdila těhotenství, na utz byla vidět taková bublinka, a já se divila, proč je jakoby trochu rozpůlená. Dr. mi řekla, že to může být druhé mimi, ale že si spíš myslí, že je to syndrom mizejícího dvojčete, protože ta jedna půlka je menší. Tak jsem byla v klidu, a na dalším utz šok - byla tam dvě srdíčka! A teď už jsou na světě... takže uvidíš... 🙂 😵 Ale i kdyby bylo jenom jedno, tak to bude paráda..

petrach
1. led 2009

jaanja tak to moc gratuluju k holčičkam 😉

janab78
autor
1. led 2009

K doktorovi jdu za 14 dni, tak vám dám vědět. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru