3. screening, jak má vypadat?

scheetje
14. bře 2014

Mile (i nastavajici) maminky,

muzete mi prosim napsat, jak ma vypadat screening ve 3. trimestru? Dnes jsem ho mela absolvovat, doktor se dival ultrazvukem na srdicko a mnozstvi plodove vody, ale nasledne mi nevytiskl zadnou zpravu. Celkove mam pocit, ze me odbyl, ani v prukazce v kolonce Vysetreni 31.-32.tyden nemam nic zapsane. Zapomnel mi ten screening udelat a mam se objednat znovu? Dekuji za odpovedi.

verca222
14. bře 2014

ja som ho tiez mala teraz a tak isto len ultrazvuk na rychlo nic nepovedal len ze je vsetko OK a sla som domov 🙄

maruja
14. bře 2014

podívej se tady, já myslím, že nic speciálního dělat neměl 😉
https://www.modrykonik.cz/tehotensky-kalendar/

lucifereeek
14. bře 2014

já ten třetí měla normálně u svého dr. prostě jen utz nic víc 🙂 žádnou zprávu jsem nedostala

scheetje
autor
14. bře 2014

Dekuji za pomoc, samozrejme jsem to psychicky nevydrzela a doktorovi zavolala 🙂 Ujistil me, ze je vse ok, ze vychazel i z minuleho vysetreni, kde vse premeroval atd. Ze dnes stacilo na to jen juknout. Me pak doma vydesilo to, ze nic nenapsal do te prukazky. Respektive napsal jen neco na radek k dnesnimu datu, napsal neco, co pripomina pohori, ne slova 😔

kamilka007
15. bře 2014

@scheetje Já se na 3. taky brzy chystám a četla jsem o něm, že by měli hlavně změřit hlavu, bříško a stehenní kost, jestli dítě správně roste. Od dcerky už si pamatuju prdlačku, takže sjíždím internet, ale do 14 dnů uvidím sama, jestli taky bude zápis pohoří, nebo uspokojivý. 🙂

scheetje
autor
17. bře 2014

@kamilka007 🙂 Tak v tom případě je to ok, to měření prováděl opravdu již minule, ale zároveň tvrdil, že screening bude příště, proto jsem z toho byla zmatená. Každopádně, nenechávejme se odbýt. Já mám kontroly 1x3 týdny, těším se na ně, ale vždy je to taková rychlovka, že jsem z toho přístupu potom zklamaná nebo ustrašená, jako teď posledně 😒

partyzanka91
17. bře 2014

aha jak tak čtu tak je to asi rychlovka 🙂. Já mám další poradnu v pátek a je právě období kdy bych měla 3. scr absolvovat. Protože první a druhý byly oproti těm běžným o dost delší a podrobnější s lékařskou zprávou (navíc jsem je měla na specializovaném pracovišti u Apolináře - kvůli tomu prvnímu který se tam neplatí), tak čekám že bude zase nějaký větší a proto jsem se divila že mi o tom předchozí poradnu enbylo nic řečeno (i když na utz není žádná příprava dopředu). Jen mi oznámili že mi udělají odběry na protilátky atd... ONo je pravda že VVV teď už nehrozí a tak se asi zběžně kontroluje jenom srdíčko, váha miminka, poloho atd...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru