3D ultrazvuk. Dojmy, pocity, cena...

lucie.safrankova
26. črc 2007

Ahojky všem chtěla bych založit nové téma 3D ultrazvuk. Nejprve vám všem co vás to zajímá řeknu, že je to nezapomenutelný zážitek, z kterého si též odnášíte památku na celý život ve formě DVD vašeho miminka. Já už jsem o tom četla na jiné stránce a tak jsem si řekla že se objednám.Pozor mají všude dost plno, chce to objednávat předem. Dál musíte být těhotná víc jak 20 týdnů, aby bylo vše dobře vidět. Doporučuji s sebou vzít taky tatínky, můj manžel z toho byl ohromený. Ceny jsou hodně hodně odlišné od krajů. Já byla tady v Jablonci a platí se tu snad nejmíň co jsem kdy slyšela. Mě to stálo 20minutové dvd a jedna fotečka 3D 380,- ale třeba v Praze chtějí za 3D i přes 1200,- Jestli máte otázečky, nebo to tu chcete taky rozjet svými příspěvky, budu ráda. Ahojky všem a šťastné těhu. 😉

selu
29. srp 2007

taky pridavam svuj nazor, ze jsem po dnesnim 3D spis zklamana, nebylo nic videt, mela jsem zakalenou plodovku a tak mi 95% casu dr delal normalni 2D a ten mam i na divku, no jsem objednana jeste jednou za tri tydny, tak jsem zvedava...ale nepodlehejte panice 🙂 je to jen ma zkusenost, dalsim deseti holkam to muze vyjit krasne 😉

kackadu
30. srp 2007

Ja jsem z 3D ultrazvuku nadsena. byli jsme 2x v 17tt to nam rekli pohlavi a ve 24 tt. Mame z obojiho dvd zaznam cca 10 min a jedno vysetreni stalo 600 vcetne dvd.

selu
30. srp 2007

vidis kackadu a mne rekl dr, ze je ve 20tt tydnu brzo, ze mam prijit za tri tydny, treba uz to bude lepsejsi 😉

berenicka
31. srp 2007

Ahojte holky, já byla na 3D sice už před rokem, ale taky žádné chvalozpěvy. Malej měl obličejíček přímo pod pupíkem a dr. ho moc nemohl zachytit, nakonec jsme udělali jednu pěknou fotku, ale za ty prachy. Spíše nás s manželem nadchlo genetické vyšetření, ale my jsme ho měli na doporučení, jinak stojí myslím kolem 2 tis. Máme to i natočené na DVD, kde dr. přeměřuje velikost hlavičky, mozku končetin, zkoumá pohlaví a vůbec, z toho jsme teda byli hodně nadšení. A ještě jsme dostali vyšetření na papíře, kde bylo přesně rozepsané, kolik který orgán měří a na kolikátý týden odpovídá. Nožičky jsme měli o tři dny delší 😀

sju.v
11. říj 2007

Brno:
Bohunice - 800Kč včetně DVD
Unica - nemají 3D
Centrum prenatální diagnostiky Veveří - 1200Kč včetně DVD a vyšetření
Helios - 600Kč s DVD, 500Kč s VHS

hanelka
11. říj 2007

pridavam sve dojmy s 3D - byla jsem ve 21 nebo 22 tydnu,tesila jsem se na to jako blazen, ale mimco nespolupracovalo, neslo nic moc videt, a jeste k tomu dr spechal, byly tam mraky zenskych... 😒 dali mi sice DVD, ale jak rikam, zabery fakt nic moc..takze jsem mela smulu...ale zaroven i kousek stesti, protoze normalne to stoji 1000kc, ale vzhledem k tomu, ze to bylo v podstate k nicemu, tak jsem platila jen 250 😉
ale ted tam byla kamaradka taky a ukazala mi z 3D naprosto uuuuuuzasnou fotecku!!! takze proste - nekomu to vyjde, jiny ma smulu 😝

misakulicka
12. říj 2007

Krásné ráno těhulky,
my se chystáme 1.11.2007 do Heliosu v Brně. Dle informací z netu to stojí: 500,- záznam+fotky a 100,- pokud to chce někdo na DVD. My bysme se chtěli nechat překvapit, co to bude, tak snad to tam na nás nevybalí.
Hrozně moc už se těšíme. Bude to jako dárek manželovy od nás ke 4.výročí co se známe:o)

vlnka1
12. říj 2007

Misakulicka, my se chystáme 29.10. na Genetiku do Plzně a taky si to dáváme k našemu 4.výročí 😀 . To je náhodička 😉

V Plzni stojí 3D 800,- Kč i s DVD, moc se těšíme a naopak doufáme, že nám pohlaví řeknou na 100% 😉

Pak určitě přidáme i své zážitky!

misakulicka
12. říj 2007

vlnko: Tak to je opravdu pěkná náhoda!!!! Tak si vzájemně pogratulujeme, ne?
M.

vlnka1
12. říj 2007

Jasně, velká gratulace 😀

l.myska
12. říj 2007

Ahojky, mám dotaz jak dopředu jste se objednávali do Plzně??

vlnka1
12. říj 2007

Já jsem se objednávala na začátku září - takže asi 2 měsíce dopředu.

Paní mi nabídla ještě docela dost termínů. Tady v Plzni říkají, že nejlepší je to mezi 20-25 tt. 😉

l.myska
12. říj 2007

vlnko, dík moc no já jsem to počítala že 20tt budu první týden v prosinci...a navíc bych potřebovala aby to byl nejlépe pátek, protože manžel tam jezdí pracovně..a chtěl by se taky juknout 🙂 tak tam asi cinknu ..dík moc

vlnka1
12. říj 2007

myska, určitě si zavolej, paní byla moc milá a čím dřív zavoláš, tím větší výběr termínů budeš mít 😉 . Nevýhoda je jen, že tam mají asi jen do 14 nebo 15h -alespoň pro mě, protože chodím do práce a manžel si taky bude muset vzít dovolenou ☹ . Takže snad ten zážitek za to bude stát 😉

krista
12. říj 2007

Ahojky Vlnko, taky se chystám na ten 3D UTZ do Plzně 🙂 Jsem objednaná na 19.11. 🙂 😵 koukám že jsi dřív tak se těším, že popíšeš zážitky 🙂 Víš o tom něco bližšího?? Já jen že DVD by mělo trvat asi 35 minut a i nějaký fotečky bychom měli dostat, ale kolik to nevim 😵

l.myska
12. říj 2007

🙂 vlnka no u nás si tu dovču budu muset asi vzít já..., ikdyž to by se taky dalo vzít jako vyšetření lékaře?co? 😉no určitě tam brnknu, a vám držím palečky aby vám to krásně vyšlo 🙂

vlnka1
12. říj 2007

Krista, určitě potom poreferuju, skočím k vám na březnovky a napíšu ti zážitky 😉 . Hrozně se těším, tak doufám, že nebudu zklamaná 😒

Jinak já jen vím, že to bude trvat cca půl hoďky a že je k tomu DVD. O fotkách nic nevím, ale na začátku listopadu to určitě doplním a popíšu 😉

Myska, díky za držení palečků, i my je samozřejmě držíme všem (a nejen) těhulkám 😉

krista
12. říj 2007

Vlnka tak fajn to ti budu moc vděčná 😵
Ať se daří! 🙂

suki
12. říj 2007

Ahojky, já jsme byla na 3D v Brně ve 25tt a nechala jsem si udělat jen fotku, takže to stálo 200KČ. Byla jsem nadšená, povedlo se to krásně. Přišlo mi zbytečné dělat celé vyšetření, když už jsme všechny vyšetrení na vady měla. Fotka za to rozhodně stála, byla úžasná a velmi věrohodná s tím , jak malá vypadala, když se narodila 😀 😀 😀

gabba
13. říj 2007

ahoj holky mi to doktor dělal při kontrole má nový ultrazvuk uplně se zapoměl tak v čekárně musela být sranda 🙂 a nevím měla jsem z toho divný pocit říkal že mimi už je velké něco vidět bylo ale ta hnědá barva na mě působila tak že mám v břiše mimozemšťana 🙂 možná příětě to bude lepší ale hlavně at je miminko zdravé a krásné bude po mě 🙂 🙂 🙂

koblizek84
13. říj 2007

Ahoj holky,kdy se tak chodi na ten 3D ultrzvuk v jakem tydnu?(rozmezi)a musi vas tam doktor poslat nebo se muzete jen tk sama nejak objednat?dekuju moc za odpoved 😉

krista
13. říj 2007

Ahojky Leni, je to cca od 17tt do 24tt - všude to dělají jinak 😉

krista
13. říj 2007

A objednat se můžeš sama bez doporučení od Dr., je to vyšetření které nehradí pojišťovna, tak proto 😉

koblizek84
13. říj 2007

Ahoj Terko,aha,tak fajn a rikala jsi to doktorce,ze se tam chces objednat nebo tozalezi jen na tobe?ale diky za odpoved.
Jakse jinak mas?

krista
13. říj 2007

Ne, Dr. jsem to neříkala, myslím, že by jí to ani nezajímalo, navíc je to z města, u nás ve městě 3D UTZ nikdo neprovádí, ale to možná víš 😉 A opravdu to záleží jen na tobě jestli tam půjdeš nebo ne, však si to taky slušně zaplatíš 😀

Jinak se mám fajn, díky za optání 😉 Zajdi někdy do Březnovek nebo k nám do Chceme být a jsme těhotné v roce 2008 a můžeme pokecat 🙂

koblizek84
13. říj 2007

Ok,diky moc za info,poptam se jestli ho tady tak delaji a uvidime,diky a az bude vic casu zaskocim za vami,mej se krasne pa

krista
13. říj 2007

A jestli teda někam chceš, tak se objednej co nejdřív 🙂 někde bývají tlačenky a ono po tom 24tt už to neni moc vidět protože je mimčo velký, aspoň to říkají 😉
Měj se taky hezky a ať se ti daří 😉

misakulicka
16. říj 2007

Ahojky děvčata, mám otázku, jak asi dlouho trvá ten 3 D ultrazvuk-půl hodiny až hodinu?

krista
17. říj 2007

Misakulicka řekla jsi to dobře 🙂
Mě to bude v Plzni trvat 35 minut 😵
Ale jestli jdeš sem do Brna, tak tady to trvá "jen" 15 minut 😉
http://www.sanatoriumhelios.cz/ultrazvuk/

janula319
17. říj 2007

vlnka: manželovi dají razítko jako od doktora, dovču mít nemusí.
jinak já byla na 3D v Plzni na genetice, teda bez DVD, ale proto, že jsem tam musela a je to fakt super zážitek!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru